PDA

View Full Version : Сектите



CeLyVka
11-02-2008, 20:13
Хайде сега да видим кои какво знае за сектите

Nam3less3
11-02-2008, 21:21
Хайде сега да видим кои какво знае за сектите
Сектите обикновено са с цел правене на пари, като примамват хората, лъжат ги, че ще станат по-силни, разни ритуали и простотий правят и т.н.
Членовете им обикновено са отегчени, комплексирани хора, които искат да си вдигнат самочувствието, правещи се на "тъмни", на опасни, на специални, уж на знаещи истината и работещи за някаква "свята" цел. Извращават вероизповеданията на християнството, мюсюлманството и т.н., рядко са с духовна цел, в повечето случай са с парична. Според мен за това са секти. Нерелигиозните, но наистина духовни групи, които знаят какво искат, са масони, розенкройцери, кабалисти, йоги, и т.н. Сектите са дребна работа.

CeLyVka
11-02-2008, 21:53
Сега ще споделя и аз какво знам за тях:
Пренебрегвайки ценностите на науката и на традиционната религия, сетите претендират, че са открили път към мистично просветление и съвършенство, към духовната себереализация на личността и към някакво висше, езотерично знание. За да привлекат нови членове, те ги обсипват с внимание, толерантност и " искрена любов". За да приобщят нови членове използват следните средства: "промиване на мозъци" ( контролиране и трансформиране на мисленето) , незаконно отвличане, подсъзнателно внушение, изнудване чрез поверителна информация ( новият член е ДЛЪЖЕН да напише на един лист своите грехове, след което този списък би трябвало да бъде унищожен, но всъщност се използва за изнудване) , манипулиране чрез внушена вина и страх. Хипнотичният транс, медитацията или употребата на наркотици също са средство за контрол над членовете. Сектантския живот води личността асоциалност или краен аскетизъм, към странни сексуални практики - от безбрачие до религиозни оргии или сексуално насилие, а понякога към криминални престъпления или масови самоубийства . :-o

Vesk0u
11-02-2008, 21:59
Понякога сектите са просто от група езичници - имаше една секта "Свидетелите на Йехова" (просто дадох пример)

Nam3less3
11-02-2008, 22:21
Според мен има 3 вида:
1.Религиозни духовни учения(християнство, мюсюлманство и т.н.)
2.Езически.
3.Сектантски групи на някоя религия.
4.Нерелигиозни духовни общества(масонство, розенкройцери, кабала, йога, златната зора, и т.н.), които не спадат към сектите.

CeLyVka
11-02-2008, 22:46
Болшинството от влиятелните секти се опитват да представят своите доктрини като християнски по дух.Според мен сектите "паразитират" точно върху християнството, защото християните формират най-многобройната религиозна общност в света. Също така християнството е разпространено в страните които са най-развити в индустриално, културно и икономическо отношение и именно тези обстоятелства им дават по-големи шансове за осъществяването на комерсиалните си цели ...

SiegHeil
11-04-2008, 10:33
Християнската църква също е секта, само че най голямата ;)

ANTIHUMAN
11-08-2008, 23:05
Хайде сега да видим кои какво знае за сектите
Сектите обикновено са с цел правене на пари, като примамват хората, лъжат ги, че ще станат по-силни, разни ритуали и простотий правят и т.н.
Членовете им обикновено са отегчени, комплексирани хора, които искат да си вдигнат самочувствието, правещи се на "тъмни", на опасни, на специални, уж на знаещи истината и работещи за някаква "свята" цел. Извращават вероизповеданията на християнството, мюсюлманството и т.н., рядко са с духовна цел, в повечето случай са с парична. Според мен за това са секти. Нерелигиозните, но наистина духовни групи, които знаят какво искат, са масони, розенкройцери, кабалисти, йоги, и т.н. Сектите са дребна работа.

Кажи ми защо мислиш така. Оу недей говори глупости за тъмни, на опасни на специални и уж знаещи истината. Мале много си гледал Btv репортерите, а?

Eто ти няколко форума, дано да ти се оправи малкото кривото виждане за сектите, сатанисти и т.н.! Не ме убиждай, че да не почна аз. :)

http://satana.biz/forum/index.php

http://metalhell.free.bg/cgi-php/phpbb2/index.php

Приятно прекарване! :)

UFOs
11-16-2008, 13:51
Аз мисля,че дори самата вяра на времето е била един вид секта.Пак са лъжели хората,какви ли не истории са измисляли,за да могат да ги обуздаят,за да козируват на владетелите си.Според мен и това е един вид сектантско.

crueltypsiho
11-17-2008, 23:12
Хмм.. сектите са много.. в България най-малко ,въпреки всички очаквания са сатанистите,които може би се броят на пръсти.. а и да бяха повече нямаше да се разкрият.. други.. съществуват поне 4-5 "християнски" секти.... а и оригиналната Християнска църква също не им отстъпва по заблуждение на горките хорица.. за видовете секти просто е нужно човек да се разрови в гугъл.. аз нямам намерение да се правя на всезнайко.. така че... толкова :-P

Luvcraft
11-17-2008, 23:24
Мормоните са ми изключително смешни. Особено след като гледах епизода на South Park за тях :D

Иначе мнението за сектите ми е че повечето са с цел да се вземат пари и тем подобни от "заблудени овци"

royal_girl
11-19-2008, 11:56
секта-това е пълна измислица. и християнството е секта, само че има повече подръжници. заклеймяването с тази дума е начин да се манипулира общественето мнение

AdmiralJohn
11-19-2008, 22:51
Добре, че повечето хора вече не вярват като цяло в нищо. :)

royal_girl
11-20-2008, 11:39
е все пак е хубаво дя вярвам в нещо,най-малкото в себе си

AdmiralJohn
11-20-2008, 21:08
е все пак е хубаво дя вярвам в нещо,най-малкото в себе си
Аз само на себе си вярвам!