PDA

View Full Version : Психология



CeLyVka
11-02-2008, 20:16
Останах с впечатлението, че няма тема ПСИХОЛОГИЯ :( Има ли хора, които се интересуват от тази наука ?

CeLyVka
11-02-2008, 22:12
Какво според вас е агресията ? Проява на сила или на слабост

Nam3less3
11-02-2008, 22:24
Сложна е психологията, и само специалисти могат да кажат 100%.
Но според мене, зависи от ситуацията, като в повечето случай е проява на слабост и комплексираност, но в други напротив.

CeLyVka
11-02-2008, 22:38
Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост

CeLyVka
11-03-2008, 18:44
много се радвам, че има още хора, които харесват психологията :grin:

CeLyVka
11-04-2008, 07:39
Според мен не е нормално от скука да тормозиш някой и по този начин да се изявяваш като лидер :)

mistake
11-04-2008, 16:16
Агресията си е признак на слабост. Човек , който неможе да контролира действията си е психично слаб.

11-04-2008, 18:29
Това ми е любимата наука.


Агресията си е признак на слабост. Човек , който неможе да контролира действията си е психично слаб.
Има хора който им харесва така, че зависи от гледната точка!

Едит: Преименувайте темата поне Психология, етика право и философия ;)

Vesk0u
11-04-2008, 18:49
На мен лично ми действа много подтискащо тъй като в час по психология учим и обсъждаме неща за, който ми става много кофти... Например, когато говорим за любов и секс при тийнейджърите ми става кофти защото се сещам как не ми върви в любовта и какъв нещастник съм и след часа по психология стоя, гледам и мълча като партизанин... :(

А иначе един мой приятел, който учи в друго даскало ми каза, че учителката му го е карала да си говори с някакъв стол :D :razz:

woshata
11-05-2008, 15:34
Според мен не е нормално от скука да тормозиш някой и по този начин да се изявяваш като лидер :)

Много си е нормално даже,най-малкото е ежедневие.

Абе,mistake, 1) пише се НЕ МОЖЕ
2)имаш ли си идея за какво говориш бре? От кога агресията и неспособността да си контролираш действията станаха едно и също ?!случайно да ти е преподавал щурчо 8-) :lol:

bishop
11-05-2008, 20:29
Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост

Не е задължително да е признак на 'душевна слабост' може просто да ти е скучно и да решиш да поступаш някой и друг сополанко.Психическата агресия (и физическата) са по скоро показатели за доминация и лидерство,не слабост и душевна несигурност.Не казвам че не може и да е обратното,но все пак.


П.С. такаааа - 19 правописни грешки в 4 думи....ебати личния рекорд поставих...

не съм съгласен. подкрепям mistake. агресивни са хора, които не могат да се владеят, да изразяват чувствата си по друг начин или не са достатъчно интелигентни да се справят с даден проблем по-цивилизовано. и в трите случая агресията е проява на слабост (макар и различна)

ПП: за мен да си истински лидер означава да бъдеш следван, без опражняваш натиск и тормоз. ако не умееш да водиш без да проявяваш излишна агресия, то тогава ти се превръщаш в тиранин. да не говорим че при положение че агресията е слабост (а за това мисля че спор няма), то тогава тя не може да бъде определена като лидерско качество.

assamsancho
11-07-2008, 14:08
Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост

Според теб ти агресивна личност ли си? (:

CeLyVka
11-07-2008, 17:00
Според мен не съм агресивен човек, но за сметка на това съм със слаби нерви

assamsancho
11-07-2008, 17:52
Според мен не съм агресивен човек, но за сметка на това съм със слаби нерви

Ако не бъркам ти си Кристина и си агресивен човек. (;

CeLyVka
11-07-2008, 19:30
бъркаш - не съм Кристина :D и не мисля, че съм до такава степен агресивна .... случва се да откача и да си изпусна нервите и да наругая някой

GetNasty
11-07-2008, 19:33
Ако агресията е спрямо същества, които са физически по-слаби не е ли признат на душевна слабост или проява на някакви комплекси ? Но понякога агресията е насочена и към напълно безпомощни създания, което е белег за психична болест. Също така агресията може да е физическа и психическа. и точно заради тази психическа агресия (унижения, обиди и т.н. ) според мен е проява на слабост

Не забравяй, че агресията може да бъде насочена както към външни лица - хетероагресия (или алоагресия) , така и към самия себе си (автоагресия). В повечето случаи това е следствие от слаби нерви, "императивни" слухови халюцинации, чувство за обреченост и вина и т.н., т.е. може да се говори за някакво психично разтройство у съответния човек. До колкото до хетероагресията, тя се отнася от психолозите до индивидуалното развитие. Могат да се наблюдават три етапа на този процес:

- физическа агресия, която се свързва с архаичните модели в еволюцията;

-вербална агресия, въпреки, че физическата не се заменя напълно от нея;

-индиректна агресия, за която може да се каже, че се ползва от "културните" хора, които са култивирали изблиците си на гняв, под въздействието и натиска на обществото.

Така, че според мен отчасти си права, зависи какъв е обекта на агресията ти. Може да бъде изкупитална жертва за твоите несполуки, може да бъде играчка за избиване на комплекси, психично отклонение, или просто за издигане в "обществото", очите на другите и т.н. Всеки с виждането си.

assamsancho
11-08-2008, 11:51
бъркаш - не съм Кристина :D и не мисля, че съм до такава степен агресивна .... случва се да откача и да си изпусна нервите и да наругая някой

ами защо си с нейна снимка? (:

CeLyVka
11-08-2008, 13:16
Не съм Кристина, а Кристияна :D А ти си ?

assamsancho
11-08-2008, 13:27
Не съм Кристина, а Кристияна :D А ти си ?

Даниела, ама не си Кристияна хахаха :D Да не си ходила на църква да те прекръстят? :lol:

CeLyVka
11-08-2008, 13:32
Не съм Кристина, а Кристияна :D А ти си ?

Даниела, ама не си Кристияна хахаха :D Да не си ходила на църква да те прекръстят? :lol:

Мила така като гледам май не знаеш как ми е името, така че не спори с мен и не ми се прави на много остроумна

cappy123
11-09-2008, 20:44
Психологията ми е любимата наука...Чета само книги по психология !!! Адски интересно ми е !!! :P

cappy123
11-09-2008, 20:48
Какво според вас е агресията ? Проява на сила или на слабост

В новата ми книжка по психология пише ето това за агресивността:

Агресивностаа е винаги интенционална и е свързана с определени очаквания-причиняване на страдание,болка,унижение...

moonwarrior
11-20-2008, 20:05
това не воже да се нарече наука аз едно 99 % от времето споря с госпожата тя пък е една задръстена патица както и да е за тея неща за мене всичко с е индивидуално и тряя се мисли над проблемите а нее да ги характеризираш и обличаш в некфи термини и тн . . . с много нища от тази наука не съм съгласна на нвм кой че пита имах впредвид за учебния предмет психология иначе там като здравна структура няма лошо

GbSy
11-25-2008, 16:28
Aгресията не е решение... С какво спомага боя?
Предпочитам думите, много по-спокойно е (дори по време на скандал) и наистина би могло да нарани повече човек, от удар.

пък и аз не мога да се бия :-D

raduna
11-28-2008, 23:04
Определено не е проява на сила, те не вървят ръка за ръка.
Но не е и задължително да е на комплекси, израз на някакво вътрешно напрежение е.... :-o

raduna
11-28-2008, 23:05
:(

Dis
12-07-2008, 21:39
Физическата агресия е ясно какво е. По интересно е какво е психическата агресия. Това е да мачкаш по-слабите или по-силните психически, да потъпкваш достойнството им,морала,културата..да ги караш да се чувстват нищожни. Лесно можеш да нараниш човек психически с лоши думи, още по лесно с добри думи...(зависи как си използвате речниците). При психическата агресия е много важно да можеш да влезнеш на човека под кожата познат или непознат (МАНИПУЛАЦИЯ, върбална и невърбална комуникация). Всичко това са козове, който ако знаеете как да използвате няма да имате проблем. Аз лично съм агресивна личност...не толкова физически колкото психически. Това не ми е слабост!!! Характера ми е такъв, че повечето ми приятели не ми знаят слабите черти, това е мой плюс и когато реша да "тъпча" някой го правя много качествено. Нямам навика да тъпча хора, които са с по лабилна психика от моята...не е интересно....обичам да тъпча хора с силна психика...с високо самочувствие и без покритие...Накратко обичам да защитавам по слабите(да си гледам моите интересени). Това едва ли ме прави лош човек ? Как мислите ?

HardcoreSyndrome
12-08-2008, 11:34
Аз се интересувам от психология от мнооого време. Насочила съм се към нея..

Kman
12-18-2008, 15:20
Всяко нещо е полезно в умерени количества.Агресията е слабост ако неможеш да я контролираш и не знаеш как да я използваш.

clever
09-19-2009, 16:45
тази година ще уча психология за първи път
интересно ми е :)

_donna_
09-20-2009, 14:05
Психологията винаги ми е изглеждала като науката за литературните родове.Като се започне - епос,лирика,драма примесена с малко епос и с малко по-малко лирика,лирическа епопея и ода с отенъци на химн ...направо ти прилошава.Прав е колегата Бенедето Кроче - литературните родове са като рафтовете в библиотека.Не можеш да принизяваш индивидуалното като го класифицираш.А и няма смисъл от това.

Та същото си помислих и за агресията.
Според мен може да съществуват безброй причини...

balon4eeeee
11-18-2009, 23:22
Агресията е човешки вроден инстинкт , който си ни е вроден и няма как да го няма . Аз съм на мнението , че както казаха по-горе , всяко нещо е полезно , но в умерени количества . Щом на човек му е необходимо да изпитва любов , гняв и т.н , значи е нужно да изпитва и агресия ... или просто това е вроден инстинкт на хомосапиенса хах

Hayles
12-30-2009, 21:36
Супер е .. и учителката като разказва някви интересни истории .. :) Можеш да научиш доста неща за човешката душа и не е като другите науки : история ,география или математика .Все пак това са нещата от живота : ) )

vesinka899
01-01-2010, 11:01
Според мен всичко се корени в детството.Ако като си бил малък родителите ти са се карали и биели много,това ще нанесе сериозни поражение върху психиката на дедено и той когато тръгне на училище ще започне да се бие,защото родителите му така са постъпвали.Те са мислели че това е най-добото за него и така ще го научат на ред.Но това е много грешно..

Nikolaybg
01-06-2010, 18:13
Факт- психологията трябва да се учи без учебник. Трябва да се практикуват игри, да се търси личностно осъзнаване. Учебниците са невероятно тежки и тромави- изискват само да се зубри теория.

Това- от един даскал по психология и логика :-)))

moomoo
01-25-2010, 21:02
Хората имат пример за подражание и ги имитират. Ако видят че някой се държи по някакъв начин и получава 'награда'; пример: Някой тиин вижда че някой негов приятел ограбва магазин и не го хващат, наградата на приятеля ще е каквото е взел от магазина.
Хората които се имитират май много са: родителите (като деца гледаме от тях); съученици и приятели на същата възраст; известни звезди/личности; също и познати и семейни приятели.
Ако някой се държи агресивно и хората се страхуват от него, виждат го като голямата клечка, получава внимание и каквото иска...хората имитират.

Агресията може и да е генетична. Изследването на Mednick et. al. (1984) показва че ако генетичния баща има криминални провинения процентът и синът да бъде арестуван е по голям, а ако и бащата който е осиновин момчето е имал провинения процентът се увеличава. И в крайна сметка психолозите се съгласили че гените имат нещо общо с агресията, но това не е всичко което я причинява. (Пример: Околната среда има пръст в държанието ни.)

:)