PDA

View Full Version : Училище с изучаване на немски език



GoldeN_LoVe
11-02-2008, 20:36
Здравейте, искам да ви попитам знаете ли добри училища в София с изучаване на немски език. Сестра ми, която сега е 7ми клас мисли да кандидатства в 91 НЕГ, но съдейки по успеха и в училище не я виждам там. Хубаво е, че тя си вярва, че ще я приемат (много ще се радвам ако стане така). Аз обаче съм реалист и искам да имам информация и за други добри училища в София. Все пак тя трябва да посочи и поне още едно като кандидатства и искам да и помогна с избора, така че да я приемат. Кажете впечатленията си от гимназиите с преподаване на немски език и ще се радвам да ми споделите повече и за 91 НЕГ, защото честно казано нищо не знам за нея..
Благодаря на всички, които ще се отзоват !!!

firegirlll
11-03-2008, 04:18
Здравей :) 73 НЕГ е много добро училище. Много се учи, но дава отлично образование, от собствен опит го казвам. Все повече хора започват да го слагат над 91 НЕГ и то с право. Не се знае обаче, дали балът му ще е по-нисък от този на 91, или ако е по-нисък, то разликата ще е много малка.

Wrathchild
11-03-2008, 06:57
Ами в 81во СОУ има паралелки с първи език немски. Други със сигурност има, но не ги знам. Виж в гугъл.

shadow4e
11-03-2008, 11:56
91, 73 и 35-то са най-добрите с немски, за всяко се чуват и лоши неща, де :)

GoldeN_LoVe
11-07-2008, 19:17
91, 73 и 35-то са най-добрите с немски, за всяко се чуват и лоши неща, де :)

а ще можеш ли да ми кажеш каква реализация предлагат за в бъдеще ?
или поне повече информация за тях :)

shadow4e
11-08-2008, 21:59
И трите немски език, с Шпрахдиплом паралелки, това означава, че се държи изпит след 9-ти клас и ако го издържиш ти преподават немци, подготвят те за изпит и в 12-ти клас, ако си го издръжиш изпита побучаваш немска диплома.:)

Иначе в немската има специални паралелки, в които се учи всичко на немски.