PDA

View Full Version : Колкото си по-гаден с живота и с хората около себе си



psihqsala
11-03-2008, 09:30
,толкова повече ти върви. Забелязали ли сте,че на добряците никога не им върви по една или друга причина? А на тия,по-хитрите и егоистични същества,всичко им е по вода. Сякаш трябва да вземеш от страха на тоя живот и хората около себе си,за да те уважават и ценят. Иначе няма начин да си щастлив. Колкото по злобен и мръсен,толкова по-приеман и ценен. Това е максимата на тоя живот. А добричките хора обикновено са прецаквани,използвани и накрая-тъжни. Струва ли си!? Не. Истината е,че трябва да решим-кой-кого. Ние-живота или той-нас. Сякаш вече направих своя избор. Да съм безскупулна и нахална. Дори да изглежда една такава рязка промяна в мен смешна,не ме интересува. По-добре късно,отколкото никога. Без това живота ни е гаден, ако ние не се постараем да го 'уплашим' кой ще го направи вместо нас? Свалям розовите очила и се приземявам. В света на гадориите и отмъщението,злобата и лицемерието. Да,трудно ми е ,но колкото по-рано,толкова по-добре. Предпочитам собственото си щастие пред чуждото.

MartiSSima
11-03-2008, 09:44
Хах незнам ама по тая логика значи на мен изобщо не ми върви и трябва да си слагам въжето.Незнам но мисля че живота е такъв какъвто си го направиш няма кой друг да ти го направи...Аз не виждам лошо да съм добричка, като оставим факта че понякога ти се качват на главата....Абе при всеки е различно, ако всички бяхме еднакви всеки щеше да загуби своята уникалност...

psihqsala
11-03-2008, 10:05
Разбира се,че е какъвто сам си го направиш,но просто ако си по-мек и добър ти се качват на главата,както ти самата каза. Сякаш се разглезват и смятат,че могат да правят всичко с теб. Работата е там,че има орпеделени неща като обстоятелства и отношение на другите,което все пак не зависи САМО от теб ,нали така. И това имах предвид. Просто това,че каквото даваш,такова получаваш е верно,но не винаги,защото някога даваш цялото си сърце на някого,а се оказва,че просто не го е ЗАСЛУЖАВАЛ. И оставаш разочарован. Сама си го правя принципно хубав живота,но ако другите решат да ми се месят,става ето така-оставаме недоволни. Не искам да продължавам,но с една дума истината е,че трябва да сме по-строги с хората около себе си,понеже са неблагодарни и гадни същества повечето, това е истината.

Niakoitam
11-03-2008, 10:39
Нали знаеш че всичко се връща.
И на гадните и на тях им идва момента някога.
Когато даваш може и да е след много време,но и ще получиш.Точно когато ти е нужно.
Когато само взимаш ще дойде ден когато най-малко очакваш и ще страдаш много.
Да привидно гадните са много по-добре,защото изобщо не се заммислят и гледат само за гъза си.НО ДОКОГА.Никой не знае.И за тях някога идва момента на страданието който е много по-гаден,защото е събран от многото моменти когато са опитали да прецакат съдбата
Или по брутално казано.
Който се опитва да наебе съдбата в един момент идва времето когато той е най-брутално наебан.Болести,загуби,разо ение и т.н. и т. н.
Така че няма смисъл да се правим на по-велики от съдбата,тя винаги ще е над нас.

slun4ice_90
11-03-2008, 10:44
Написала си някои неща,които са така..Това,че като си добър,нямаш много шансове..Трябва да си гаден,лицемерен и още куп неща..За това не съм съгласна...Аз съм прекалено добра,казвали са ми,че ще си патя заради това..Но не искам да се променям..Не искам да ставам една от многото фалшиви хора,които мачкат всичко живо,за да си постигнат целите..Да,вярно е,че това,което съм не съм много интересна и готина....Но аз така искам.Доста пъти съм се замисляла над тези неща,но винаги съм стигала до факта,че няма да предам себе си,каквото и да ми се случи напред в живота.Има достатъчно еднакви и безлични хора..Е,аз пък си избирам да съм самата себе си! :wink: Малко хора имат този лукс, особено в днешно време.

soul1199
11-03-2008, 10:49
spored mene nqkoi te e naranil,no taq logika ne mi se stryva napulno taka,nz 4ovek,vsi4ki si imame i lo6i i hybavi momenti,ne mojem da promenim tova

ludoto_kotence
11-03-2008, 10:54
aLoNe`In`ThE`dArK`f сагласна съм с тебе :smt059

Slave4You
11-03-2008, 12:02
Хаха какво съвпадение, точно в този момент и за това си мислех;) Но зависи от много други неща.. виждала съм добри хора, които все пак им се отвръща с добро. Но това според мен е доста рядко. Това, че трябва понякога да си нахален, е вярно, но животът представлява и голяма доза късмет. Зависи с какви хора се срещаш, какъв ти е външния вид, излъчването, характера и куп още неща. С две думи всичко е съдба;)

Abbie_Broken
11-03-2008, 12:11
Да и аз съм си го мислила много пъти това. Сякаш на тея добрите им е по-гадно. Познавам много добри хора, на които живота постоянно им поднася гадости, които не заслужават. И все повече и повече си мисля, че траа да си някъф злобен и гаден, за да ти е яко, което е мн жалко!
Поне така си мисля като пак стане нещо и се ядосам... Може и да не е така.

NaNa_SladuRana
11-03-2008, 12:47
върви в какво? лично аз не искам да ставам милионер,а да живея като такъв,не искам га омърсявам духовното си богатство с долни лъжи,завист,мръсни номерца,омраза,напротив искам да го развивам...Не бих заменила мирогледа си и светолоусещането за някакви си материални дрънкулки.Не знам ти каква логика вадиш,но лично за мен може да ти върви в живота,ако си наясно с себе си и цялото ти същество е изпълнено с топлота,а не ако примерно притежаваш пари,слава и власт.
:)

Whyniser
11-03-2008, 13:12
,толкова повече ти върви. Забелязали ли сте,че на добряците никога не им върви по една или друга причина? А на тия,по-хитрите и егоистични същества,всичко им е по вода. Сякаш трябва да вземеш от страха на тоя живот и хората около себе си,за да те уважават и ценят. Иначе няма начин да си щастлив. Колкото по злобен и мръсен,толкова по-приеман и ценен. Това е максимата на тоя живот. А добричките хора обикновено са прецаквани,използвани и накрая-тъжни. Струва ли си!? Не. Истината е,че трябва да решим-кой-кого. Ние-живота или той-нас. Сякаш вече направих своя избор. Да съм безскупулна и нахална. Дори да изглежда една такава рязка промяна в мен смешна,не ме интересува. По-добре късно,отколкото никога. Без това живота ни е гаден, ако ние не се постараем да го 'уплашим' кой ще го направи вместо нас? Свалям розовите очила и се приземявам. В света на гадориите и отмъщението,злобата и лицемерието. Да,трудно ми е ,но колкото по-рано,толкова по-добре. Предпочитам собственото си щастие пред чуждото.
Топла вода има тук,но не толкова топла :!: . Вярно е,че живота ти поднася гадории пред тебе.Ами откакто има човечество има борба за съравнованието.Кой е по-добър? Просто каквато и трудност да ви предлага живота вие се изправайте с/у него с пълна сила,а не се затварайте в себе си и да бягате от проблема.Еми ето 1 моя ситуация:Цяло лято бях на вилата в Англия за да забрава моята приятелка.Денощно навънка,приятели,ала .. :( .Докато не и казах .. Пък какво нека си по-слаб.Какво пречи просто да опиташ,отколкото да оставиш нещата така.Никога няма да разбереш дали ще успееш.А току виж си го надвил.А бе просто си поставяйте цели пък ако не успеете важно,че сте опитали. :)

MartiSSima
11-03-2008, 14:19
Разбира се,че е какъвто сам си го направиш,но просто ако си по-мек и добър ти се качват на главата,както ти самата каза. Сякаш се разглезват и смятат,че могат да правят всичко с теб. Работата е там,че има орпеделени неща като обстоятелства и отношение на другите,което все пак не зависи САМО от теб ,нали така. И това имах предвид. Просто това,че каквото даваш,такова получаваш е верно,но не винаги,защото някога даваш цялото си сърце на някого,а се оказва,че просто не го е ЗАСЛУЖАВАЛ. И оставаш разочарован. Сама си го правя принципно хубав живота,но ако другите решат да ми се месят,става ето така-оставаме недоволни. Не искам да продължавам,но с една дума истината е,че трябва да сме по-строги с хората около себе си,понеже са неблагодарни и гадни същества повечето, това е истината.

ДА това е истина спор няма,понякога влагам цялото си сърце като си мисля че човека срещу мен и той е така ноооооооооооооо в повечето случей се разочаровам защото малко са хората който го разбират, а тези от своя страна който разбират отговарят със същото и се оказват твой приятели...немислип ли?
Каквото си надробим това сърбаме...ама било то в отношението с приятели, с близки, с гадже винаги независимо от всичко и всички се е случвало поне веднъж да ти "отговорят" негативно с действията си.При мен дойде един такъв момент който преобърна целият ми живот.Преди 1 година претърпях страхотна катастрофа, до деня в който катастрофирахме живота за мен беше безгрижен и помагах на всички с каквото можех, това се равняваше до някъде с предателства, караници и куп глупости...НО след тоя ден видях че живота не ти гарантира нищо, че няма нищо сигурно и че трябва да живееш ден за ден.За това се замисляш върху много неща, като почнеш с кой как се държиш и стигнеш до една коренна промяна и то без да я усетиш.НЕСЪЗНАТЕЛНА...Това е моето мнение и така се научих и аз помагам на хора който знам че като се обадя посред нощ и кажа че ми трябва помощ няма да ме пита за какво а ще дойде веднага.

MartiSSima
11-03-2008, 14:23
aLoNe`In`ThE`dArK`f сагласна съм с тебе :smt059

Мерси.Някой по долу каза нещо че не искал/а да става милионер.
Не става въпрос за материалните неща а за качествата и преимуществата на хората.Не вярвам да няма човек който да не си е патил от добротата си .Ако има такъв ще се прекръстя... хах Не всичко е материално и видимо за окото...
(Сорка че изнасям такива лекции ама имам "опит")

ThePowerOfLove
11-03-2008, 14:39
И аз съм забелязала нещо такова, но се надявам, че 1 ден ще има няква справедливост

moonlady
11-03-2008, 15:41
Написала си някои неща,които са така..Това,че като си добър,нямаш много шансове..Трябва да си гаден,лицемерен и още куп неща..За това не съм съгласна...Аз съм прекалено добра,казвали са ми,че ще си патя заради това..Но не искам да се променям..Не искам да ставам една от многото фалшиви хора,които мачкат всичко живо,за да си постигнат целите..Да,вярно е,че това,което съм не съм много интересна и готина....Но аз така искам.Доста пъти съм се замисляла над тези неща,но винаги съм стигала до факта,че няма да предам себе си,каквото и да ми се случи напред в живота.Има достатъчно еднакви и безлични хора..Е,аз пък си избирам да съм самата себе си! :wink: Малко хора имат този лукс, особено в днешно време. .. аз съм като теб, ама няма да им се даваме да ни тъпчат уния надутите :(

slun4ice_90
11-03-2008, 15:54
Написала си някои неща,които са така..Това,че като си добър,нямаш много шансове..Трябва да си гаден,лицемерен и още куп неща..За това не съм съгласна...Аз съм прекалено добра,казвали са ми,че ще си патя заради това..Но не искам да се променям..Не искам да ставам една от многото фалшиви хора,които мачкат всичко живо,за да си постигнат целите..Да,вярно е,че това,което съм не съм много интересна и готина....Но аз така искам.Доста пъти съм се замисляла над тези неща,но винаги съм стигала до факта,че няма да предам себе си,каквото и да ми се случи напред в живота.Има достатъчно еднакви и безлични хора..Е,аз пък си избирам да съм самата себе си! :wink: Малко хора имат този лукс, особено в днешно време. .. аз съм като теб, ама няма да им се даваме да ни тъпчат уния надутите :( Тук не става въпрос толкова за тъпчене...Става въпрос,че доста хора предават себе си...Променят се, това имах превдид...Преди доста ме тъпчеха да,но аз промених това...Не го позволявай и ти!И запомни:Никой не може да те унижава, без твое съгласие! :-) :wink:

SunShinePearl
11-03-2008, 16:15
аз съм самата себе си и не ми пука харесва ми защото съм 2 в 1 ту лоша ти добра :D мога да казвам и не и да :D мога да съм лицемерна и искренна и това ми харесва защото аз сама себе си не познавам откривам нови неща за мен всеки ден :D
по темата:да наистина в 90% от случеите е така,ама помни че и на тях някой ден всичко се връща :wink: пък и като се замисли човек неможе вечно да е добър с хората,защото някои използвачи заслужават само един здрав бой :o

moonlady
11-03-2008, 16:19
Написала си някои неща,които са така..Това,че като си добър,нямаш много шансове..Трябва да си гаден,лицемерен и още куп неща..За това не съм съгласна...Аз съм прекалено добра,казвали са ми,че ще си патя заради това..Но не искам да се променям..Не искам да ставам една от многото фалшиви хора,които мачкат всичко живо,за да си постигнат целите..Да,вярно е,че това,което съм не съм много интересна и готина....Но аз така искам.Доста пъти съм се замисляла над тези неща,но винаги съм стигала до факта,че няма да предам себе си,каквото и да ми се случи напред в живота.Има достатъчно еднакви и безлични хора..Е,аз пък си избирам да съм самата себе си! :wink: Малко хора имат този лукс, особено в днешно време. .. аз съм като теб, ама няма да им се даваме да ни тъпчат уния надутите :( Тук не става въпрос толкова за тъпчене...Става въпрос,че доста хора предават себе си...Променят се, това имах превдид...Преди доста ме тъпчеха да,но аз промених това...Не го позволявай и ти!И запомни:Никой не може да те унижава, без твое съгласие! :-) :wink: .. как го промени, какво направи ?? :-)

slun4ice_90
11-03-2008, 16:22
Написала си някои неща,които са така..Това,че като си добър,нямаш много шансове..Трябва да си гаден,лицемерен и още куп неща..За това не съм съгласна...Аз съм прекалено добра,казвали са ми,че ще си патя заради това..Но не искам да се променям..Не искам да ставам една от многото фалшиви хора,които мачкат всичко живо,за да си постигнат целите..Да,вярно е,че това,което съм не съм много интересна и готина....Но аз така искам.Доста пъти съм се замисляла над тези неща,но винаги съм стигала до факта,че няма да предам себе си,каквото и да ми се случи напред в живота.Има достатъчно еднакви и безлични хора..Е,аз пък си избирам да съм самата себе си! :wink: Малко хора имат този лукс, особено в днешно време. .. аз съм като теб, ама няма да им се даваме да ни тъпчат уния надутите :( Тук не става въпрос толкова за тъпчене...Става въпрос,че доста хора предават себе си...Променят се, това имах превдид...Преди доста ме тъпчеха да,но аз промених това...Не го позволявай и ти!И запомни:Никой не може да те унижава, без твое съгласие! :-) :wink: .. как го промени, какво направи ?? :-) Хайде да минем на ЛС. :-P

scout4e94
11-03-2008, 16:29
аз се държа гадно с тези които са гадни към мен ,а се държа добре с тези които са добри с мен...и така си ми е екстра...Ако се държиш лошо с вси4ки някои добри невинни хорица ще пострадат,а ако се държиш добре с вси4ки все някой ще се възползва и ще те нарани ...с една дума зависи кои е от отсрещната страна :)

jghgh
11-03-2008, 17:34
Мда, забелязала съм го това.
Страхотно си го описала точно както става в реалния живот! Явно само в приказките доброто побеждава! :grin: На добрите хора хуя винаги им е в гъза наврян.. сори за тъпия израз, ама ми мина вече да съм ядосана на света (същото като твоя гняв и огорчение), някак си дори ме мързи да пиша, само ще ти кажа че си абсолютно права!
Но и това ще отмине, споко. Аз напоследък дори се критикувам и не си позволявам да съм ядосана "на света". Гони ме апатия, въпреки че съм напълно наясно че съм давала от душа и сърце, че съм обичала повече другите от самата мене си... защо ли, и аз не знам. Само знам че болката от ножовете в гърба ми и имането ме за нищожество (точно като с такъв се държат, когато си скапан идеалист) взеха превес и затворих тъпото сърце. Изпълних се с гняв и огорчение, пак един вид болка де... боже, кво ти се обяснявам... това са само мои лични преживявания, но знам ли дали и при теб не е така!

Поздравявам те, защото сякаш се виждам отново в друг образ и ти съчувствам!
Коя зодия си?


Niakoitam, АМИ АКО НИЩО НЕ ИМ СЕ ВЪРНЕ?
Все едно да чакам Страшния съд за да си платят някои... ами ако така и не настъпи? Ако умра "неизкупена"? Ами ако шибания Христос е умрял напразно?! Живял е тъпо, гонели са го, предавали са го, а той си е разпространявал доброто слово. Най-накрая е умрял набучен. Човек съм, не съм свръхчовек. Не мога да понеса такава болка. Не искам да живея така. По-добре е да съм гадна май.. въпреки че природата ми не е такава!
Ами ако се окаже че няма Бог, няма справедливост и "няма съдба, а всичко си го правим ние"?
А ако цял живот чакам?
Страх ме е че моментут на разплата никога няма да настъпи.
И ще съм нещастна минута преди смъртта ми, че съм пропиляла живота си, надявайки се за нещо по-добро.
Ако съдбата не ме погали?
Толкова е вероятно такъв момент да не дойде и надеждата да е ПРАЗНА и безпочвена, че... не ти се иска да чакаш.


Да привидно гадните са много по-добре,защото изобщо не се заммислят и гледат само за гъза си.НО ДОКОГА.
Защо привидно бе?
Просто света няма място за идеалисти. В никакъв случай не преобладават лошите, но всички обикновени, без стремежи за световен мир, за райски отношения и т.н. си живеят добре и от време на време прецакват по някого.. (казвам го, защото ми омръзна от крайни примери за злодеи и за мега добри)
Кога ли докога? Казваш го с такава убеденост...
Докога ще им е хубаво?
Сигурно до много време..

Съжалявам, че мисля песимистично, но 15 години ги гледам, нали. Никой не е пострада. И живота им се нарежда. Явно живота ги обича такива, "борбени".
Пак е борба да преебеш някого. Или може би не е преебаване, може би "преебания" е смотаняк?

Какво да очаквам от тая шибана съдба. Навярно я няма.

EternalSilence
11-03-2008, 17:57
Добър си с някой, прецаква те, пренебрегва те, голяма работа, преживей го! Ако мислиш, че да се чувстваш щастлив, прецаквайки останалите, те устройва... Въпросът е дали можеш да се помириш със съвестта си и с принципите си (ако имаш такива!)...

Reed
11-03-2008, 18:35
Да,така е...
ако се отнасяш добре с всички,ще се възползват от това и ще почнат да те тъпчат...
И никой няма да те има за нищо,хах...
Кофти,но истина :)

xxXroshawkaXxx
11-03-2008, 19:12
Зависи! :-o :? Ако си добър с всички, все някога, някой, някъде, ще ти забие нож в гърба!Но ако си имаш винаги едно на ум, а хората с които общуваш, минават през цедката...тогава...ю хиев ноу проблемс! ;) :-)

kuklichka_bg
11-03-2008, 19:34
taka e vinagi 4estnite hora i doborite sa precakani eto priemer
Sno6ti cqla nosht se bahtith da u4a a moita fr ne i nakraq ko na neq i podskazahaaaaa i az za ko u4ih ei tei


Of primera e tap no vinagi e taka I SAM NAPALNO SAGLASNA S AVTORKATAAAAAAAAAAAAAAAAA :-x

Niakoitam
11-03-2008, 22:45
Niakoitam, АМИ АКО НИЩО НЕ ИМ СЕ ВЪРНЕ?
Все едно да чакам Страшния съд за да си платят някои... ами ако така и не настъпи? Ако умра "неизкупена"? Ами ако шибания Христос е умрял напразно?! Живял е тъпо, гонели са го, предавали са го, а той си е разпространявал доброто слово. Най-накрая е умрял набучен. Човек съм, не съм свръхчовек. Не мога да понеса такава болка. Не искам да живея така. По-добре е да съм гадна май.. въпреки че природата ми не е такава!
Ами ако се окаже че няма Бог, няма справедливост и "няма съдба, а всичко си го правим ние"?
А ако цял живот чакам?
Страх ме е че моментут на разплата никога няма да настъпи.
И ще съм нещастна минута преди смъртта ми, че съм пропиляла живота си, надявайки се за нещо по-добро.
Ако съдбата не ме погали?
Толкова е вероятно такъв момент да не дойде и надеждата да е ПРАЗНА и безпочвена, че... не ти се иска да чакаш.


Да привидно гадните са много по-добре,защото изобщо не се заммислят и гледат само за гъза си.НО ДОКОГА.
Защо привидно бе?
Просто света няма място за идеалисти. В никакъв случай не преобладават лошите, но всички обикновени, без стремежи за световен мир, за райски отношения и т.н. си живеят добре и от време на време прецакват по някого.. (казвам го, защото ми омръзна от крайни примери за злодеи и за мега добри)
Кога ли докога? Казваш го с такава убеденост...
Докога ще им е хубаво?
Сигурно до много време..

Съжалявам, че мисля песимистично, но 15 години ги гледам, нали. Никой не е пострада. И живота им се нарежда. Явно живота ги обича такива, "борбени".
Пак е борба да преебеш някого. Или може би не е преебаване, може би "преебания" е смотаняк?

Какво да очаквам от тая шибана съдба. Навярно я няма.

Ти пък какво толкова видя от живота че си пък чак тоооолкова разочарована.Като си на 15 аз пък съм на 22.Бъди сигурна че може да е било и по зле,но живота ми не е текъл по масло и мед.В училищните ми години доста често съм зиман за мезе.Какво съм преживял ти не можеш да знаеш.Сблъсквал съм се и с много гадни хора и с много добри.Сега вече съм в РЕАЛНИЯТ живот за разлика от теб.Ако си мислиш че на 15 си видяла и изживяла много адски се лъжеш,повярвай ми.Добре да го кажем така.АЗ ПЪК ВЯРВАМ ЧЕ ЩЕ ИМ СЕ ВЪРНЕ.ИМАМ СЪВЕСТ И МОЖЕ БИ ПО МИ ХАРЕСВА ХУЯ ДА МИ Е В ГЪЗА Не си единствената,която си изпитвала ножовете в гърба.И аз съм ги изпитвал и в гърба и в лицето.
Да аз вярвам че това,което правя ще ми се върне..все някога и на другите също ще им се върне.Кой каквото си е заслужил.Може и да съм тъп идеалист,но го вярвам.Бог е във всеки един от нас.Не е нужно да спазваш всички ритуали за да си добър.Трябва просто да вярваш в доброто.Да може и да съм тъп,изобщо не ме брига,но вярвам че ако не се връща в живота,то просто живота е един изпит за да се види кой какъв е и как му влият дадени обстоятелства.Може би се връща след смъртта.А ако не е така мене какво всъщност ме интересува,ако след смъртта те изяждат червеите и нищо не остава какво ми пука.Едва ли ще мога да съжалявам тогава за нещо.Да казвам го с убеденост,защото вярвам в това.

Erica1
11-03-2008, 23:45
spored mene nqkoi te e naranil,no taq logika ne mi se stryva napulno taka,nz 4ovek,vsi4ki si imame i lo6i i hybavi momenti,ne mojem da promenim tova
+1

Alabalaportokala
11-04-2008, 03:00
@niakoitam а ти като мислиш че си на 22 години и много знаеш за живота. Запомни тази приказка която предполагам знаеш : "Аз знам че нищо,не знам, но има и хора които и това не знаят". В живота и добрини и злини да правиш пак ще бъдеш подхлъзнат. Всичко се връща рано или късно, но не само на убиеца,крадеца,измамника, а и на добрия човек, защото всички сме грешници. Всеки си го поема това е ясно, въпроса вече е кой има сили да издържи и да продължи напред. Сещаш ли се...

Ще ти кажа още 1 приказка : "Не прави добро, за да не видиш зло". И си е така по дяволите. В желанието си да направиш добро можеш да видиш само лошо от отсрещната страна и не е гаранция че 1 ден ще получиш същото. Моето мнение че в тоя живот трябва да си голям егоист, да си гледаш и преследваш интересите и същевременно да отстраняваш без скрупули всеки който ти пречи. Няма как. Закона на джунглата важи : по силния печели. А ти щом предпочиташ да си с хуя в гъза, много добре. Благодарение на хора като теб, други тарикати пробиват напред. Няма съдба бъдеще и такива глупости. Човешкият фактор важи. Жалки създания сме ние хората...

Гледам пак използваш понятие което не е лъжица за твоята уста, а именно "реален живот". Я ми го обясни че нещо не мога да схвана за кво става въпрос.

snejana67
11-04-2008, 04:28
:-o аз мисля,че трябва да мислим позитивно ,да бъдем добри хора,и да обичаме всичко и всички около нас :-o защото когато има любов-в общия смисъл на думата живота е по добър :)

snejana67
11-04-2008, 04:29
:-o аз мисля,че трябва да мислим позитивно ,да бъдем добри хора,и да обичаме всичко и всички около нас :-o защото когато има любов-в общия смисъл на думата живота е по добър :)

BlueMushroom
11-04-2008, 05:43
ima razlika v tova da se otnasqsh dobre s horata i v tova da si mekotelo...

ludoto_kotence
11-04-2008, 07:20
но ако ги нямаше тия гадни неща и човек може всичко да постигне ще е интересен ли живота?и ако всички бяха добри нямаше ли да ни е скучно?всички страдат но има хора които успяват да прекрият болката и страданията си!? :smt023

MartiSSima
11-04-2008, 07:35
И в крайна сметка до тук написаните мнения ми направи впечатление, че всеки се мъчи да опровеграе написаното но в крайна сметкка стигат до 1 и същ изовд.Признайте си бе хора, че колкото добро правиш все се намира някой който ще ти из*чка такова л*йно дето го няма никъде!!!

Niakoitam
11-04-2008, 07:58
Alabaportokala бях решил да не ти отговарям вече,Явно пак си търсиш внимание.Не ми се влиза в безмислени спорове.Но айде от мен да мине ще ти отговоря с цитат на един много умен и допадащ ми пост.


Написала си някои неща,които са така..Това,че като си добър,нямаш много шансове..Трябва да си гаден,лицемерен и още куп неща..За това не съм съгласна...Аз съм прекалено добра,казвали са ми,че ще си патя заради това..Но не искам да се променям..Не искам да ставам една от многото фалшиви хора,които мачкат всичко живо,за да си постигнат целите..Да,вярно е,че това,което съм не съм много интересна и готина....Но аз така искам.Доста пъти съм се замисляла над тези неща,но винаги съм стигала до факта,че няма да предам себе си,каквото и да ми се случи напред в живота.Има достатъчно еднакви и безлични хора..Е,аз пък си избирам да съм самата себе си! :wink: Малко хора имат този лукс, особено в днешно време.

Та така.Прочетох ти веднъж историята.Да,може би имаш повод да си злобар,но аз пък мисля че по-силните психически се борят,а по-слабите се предават.Аз се опитвам да съм от силните...поне психически без да ми е за цел да стъпвам по-главите на хората.А сега ще ме извиняваш ама си имам работа,с която си изкарвам пари и трябва да те оставя.

EternalSilence
11-04-2008, 11:12
И в крайна сметка до тук написаните мнения ми направи впечатление, че всеки се мъчи да опровеграе написаното но в крайна сметкка стигат до 1 и същ изовд.Признайте си бе хора, че колкото добро правиш все се намира някой който ще ти из*чка такова л*йно дето го няма никъде!!!

Това става независимо как се държиш с другите, аз не виждам връзката между това ти да се държиш добре, а другите да те тъпчат, те като са такива ще те тъпчат независимо от това как се държиш. Рано или късно все се намира някой, който е в пъти по-гаден от теб. :)

Nam3less3
11-04-2008, 11:22
Всичко се връща по един или друг начин. Безброй примери съм срещал, които да го потвърждават. И съм забелязал как децата на някой родители страдат от неща, както родителите им на тяхната възраст са вършили. Карма ли е не знам, но по такъв начин сам си тровиш съдбата и предизвикваш бъдещи неприятности. Но ако се държиш добре и не си егоист, това не значи че ще си все прецакван.

jghgh
11-04-2008, 11:25
всички страдат но има хора които успяват да прекрият болката и страданията си!? :smt023

Къв е чепа да ги криеш бе.
Преди никой не познаваше когато ми е гадно, защото бяха свикнали да съм отзивчива, лъчезарна, не знам си кво... на кой му пука моля ти се jghgh как се чувства, дали не е натъжена от нетактичното поведение, някои забележки и т.н.
После кво станах 8-) Безцеремонна до немай си къде ;) Никакъв толеранс и супер голяма цедчица за всички.
И гадна, и недоверчива, и леко агресивна бях дори!
Ха, май по тоя период ме четоха като отворена книга ама изобщо не протестираха от това което виждаха. :shock: Даже почнаха да се интересуват дали съм добре, без да им правя нещо. Без да им помагам. Просто ей така. Интересуваха се как съм. Бре, човешко отношение към мене, а защо трябва да го получавам така.. хм..
Защото хората са някви странни и изкривени. Явно са с такава настройка. Днеска си мислих че всички се оплакват от някакъв вид хора, а всъщност ходят точно при тях. Наистина си прозрачен ако си човечен, трябва да крещиш за нещо или просто да си олигофрен... за да си човек и ти. Иначе не те забелязват, на никой не му правиш впечатление.

Niakoitam не ми се отговаря на онзи предния пост.
Навярно има много още да гледам и да изпитвам гадории, но засега съм отсъдила кво да мисля и го казах в оня яко негативен пост (както и в тоя)
Може би след още време и страдания ще си променя мнението, ама знам ли, дано съм жива дотогава.
Ти иначе си вярвай, щом това е избора ти. Възмездие според мене няма да дойде за тея които го заслужават, ама дай боже да си сменя мнението, защото ако са истини нагласите ми, ще бъда доста тъжен човек през отстатъка от живота си... 8-) Ако все пак не променя с нещо ситуацията, хората, живота, може пък мисленето ми? Това са други теми де.


Да,може би имаш повод да си злобар,но аз пък мисля че по-силните психически се борят,а по-слабите се предават.
Аз лично се отказах от злобата, вървежна е, ама е в разрез с характера ми, а и като съм в по-soft вариант мога доста повече да се понасям:) И така съм по-сигурна че не ме тропат много зад гърба ми (въпреки че в лицето не са цунки, не са муцунки.. то пак е по-добре отколкото да не те обсъждат ама да се отнасят с пренебрежение към тебе, да не те оценяват.. ебаси недовиждащите хора 8-))
Точно силните продължават, така е. AGREE!
Аз работя над себе си. Мотото ми е "не бъди жалка" и винаги е вървежно, абсолютно винаги. Някак си ми стана стремеж да не съм жалка, тази фразичка ме изкарва доста често и ме мотивира да продължа.
Сама съм се измъквала от странни състояния.. било то психически...
А като ме похвалят за нещо, за характер, за силна воля или т.н. винаги им казвам че за да съм стигнала "дотук" (едва ли е много далеко) е трябвало да бъда червей.. те май не ме разбират за кво говоря, но явно не се раждат всички победители.. явно трябва доста често да изпитваш курчета отзад за да се изградиш като по-силен човек. Затова тези "лабилни психики" ми звучат относителни. Винаги човек може да направи положителна промяна, да вдигне level-а си, да се ъпдейтне :D
Бе както и да е, просто те цитирах защото според мен тва* означава да не се предадеш.. ето, аз променям нещата, работя над тях.. на съдбата не мога да разчитам:)

*под "тва" визирам да правиш каквито и да е неща, да мислиш над проблема, да променяш разни неща и прочие..

HONDA
11-04-2008, 11:44
Мацка, доста глупости си написала май. Преди и аз така си мислех... Просто всичко ми вървеше на криво и решх, че ще стана като другите "гадни, злобни кучки", и няма да позволя на никой да ме мачка. Да, обаче по този начин нещата не се оправят. Сега съм обградена само с умни и добри хора, чувствам се страхотно! Когато имам нужда от съвет или каквото и да било, винаги има кой да ми го даде. Намерих си страхотен приятел и всичко е много хубаво. Просто дръж се с добрите хора така, както те се отнасят с теб, а лошите пребори с непукизъм. Има една приказка "Убии глупака с мълчание".

TupacShakur
11-04-2008, 11:52
Хах незнам ама по тая логика значи на мен изобщо не ми върви и трябва да си слагам въжето.Незнам но мисля че живота е такъв какъвто си го направиш няма кой друг да ти го направи...Аз не виждам лошо да съм добричка, като оставим факта че понякога ти се качват на главата....Абе при всеки е различно, ако всички бяхме еднакви всеки щеше да загуби своята уникалност...

права си всеки си е уникален сам за себе си ;)
но колкото си по добър толкова повече ти се качват на главата ........
което е малко преебано . аз с моята добрина прияттелката ми ми се качи на главата ама не се оплаквам мене ми харесва :D :grin: :)

MartiSSima
11-04-2008, 12:06
Хах незнам ама по тая логика значи на мен изобщо не ми върви и трябва да си слагам въжето.Незнам но мисля че живота е такъв какъвто си го направиш няма кой друг да ти го направи...Аз не виждам лошо да съм добричка, като оставим факта че понякога ти се качват на главата....Абе при всеки е различно, ако всички бяхме еднакви всеки щеше да загуби своята уникалност...

права си всеки си е уникален сам за себе си ;)
но колкото си по добър толкова повече ти се качват на главата ........
което е малко преебано . аз с моята добрина прияттелката ми ми се качи на главата ама не се оплаквам мене ми харесва :D :grin: :)


Ама аз за да стигна до тоя извод значи съм го видяла и усетила не само да си губя тука времето в писане на разни глупости.Ами да тя и моята се качи на моята глава макар че винаги съм била добра с нея имало е и обратния случей в смисъл тя се е държала с мен добре но много рядко!!!Ами то по същата логика на Eternal Silence значи че и с лошите е така с който се държат лошо той се държи добре с тях....Хах вижте че всичко е кръговрат...Поне така аз го виждам.Нещата са такива от доста време това са неписани закони и както Мърфи го е написал..."Законите на Мъфри" ...

Niakoitam
11-04-2008, 12:31
jghgh аз се опитвам да се придържам към мотото"Мисли позитивно",защото живота може би не е само добро или зло.Той е и от двете по малко.Аз предпочитам да гледам от добрата му страна.
Обичам да казвам:"Живота е колело,което се върти,един път си отгоре,друг път си отдолу"
И се старая да се движа по мисли от рода на:"Не бъди такъв с хората каквито не искаш да са към теб","Не гледай никой от високо,освен ако не му подаваш ръка да се изправи" и т.н.
За щастие се намират хора,които ми зареждат позитивизма,когато започне да се изчерпва.Има и такива,които ми го изсмукват де.Но хора различни.Поне засега мисля да не се отказвам.И пак повтарям аз вярвам че има награда и всичко се връща.

Замисли се и над това мнение.


Всичко се връща по един или друг начин. Безброй примери съм срещал, които да го потвърждават. И съм забелязал как децата на някой родители страдат от неща, както родителите им на тяхната възраст са вършили. Карма ли е не знам, но по такъв начин сам си тровиш съдбата и предизвикваш бъдещи неприятности. Но ако се държиш добре и не си егоист, това не значи че ще си все прецакван.

.. DeViL mAy CrY ..
11-04-2008, 18:16
Написала си някои неща,които са така..Това,че като си добър,нямаш много шансове..Трябва да си гаден,лицемерен и още куп неща..За това не съм съгласна...Аз съм прекалено добра,казвали са ми,че ще си патя заради това..Но не искам да се променям..Не искам да ставам една от многото фалшиви хора,които мачкат всичко живо,за да си постигнат целите..Да,вярно е,че това,което съм не съм много интересна и готина....Но аз така искам.Доста пъти съм се замисляла над тези неща,но винаги съм стигала до факта,че няма да предам себе си,каквото и да ми се случи напред в живота.Има достатъчно еднакви и безлични хора..Е,аз пък си избирам да съм самата себе си! :wink: Малко хора имат този лукс, особено в днешно време.

браво =; да и аз съм на твоето мнение.За мен това е моята същност и не би станала друг човек.Страхно много хпора са ми казвали че живота ще ме стъпка

EternalSilence
11-05-2008, 11:03
Хах незнам ама по тая логика значи на мен изобщо не ми върви и трябва да си слагам въжето.Незнам но мисля че живота е такъв какъвто си го направиш няма кой друг да ти го направи...Аз не виждам лошо да съм добричка, като оставим факта че понякога ти се качват на главата....Абе при всеки е различно, ако всички бяхме еднакви всеки щеше да загуби своята уникалност...

права си всеки си е уникален сам за себе си ;)
но колкото си по добър толкова повече ти се качват на главата ........
което е малко преебано . аз с моята добрина прияттелката ми ми се качи на главата ама не се оплаквам мене ми харесва :D :grin: :)


Ама аз за да стигна до тоя извод значи съм го видяла и усетила не само да си губя тука времето в писане на разни глупости.Ами да тя и моята се качи на моята глава макар че винаги съм била добра с нея имало е и обратния случей в смисъл тя се е държала с мен добре но много рядко!!!Ами то по същата логика на Eternal Silence значи че и с лошите е така с който се държат лошо той се държи добре с тях....Хах вижте че всичко е кръговрат...Поне така аз го виждам.Нещата са такива от доста време това са неписани закони и както Мърфи го е написал..."Законите на Мъфри" ...

Не си ме разбрала, по моята логика винаги има някой, който да се държи зле с теб, независимо ти как се държиш с него или с другите. ;)

LyingMyWayFromU
11-05-2008, 19:17
Ами не сте ли се замисляли че вие сами привличате такива хора към себе си?Гадни мръсни,които да ви използват?..например искате да станете гъзари,да сте част от някаква групичка и хоп отивате при тях,държите се добричко и всички ви се качват на главата...какво се оплаквате,какво само говорите,че другите са виновни за вашите страдания?... писна ми всеки втори да се възприема като жертва и колко несправедлив и шибан му е живота...айде ве не ви ли писна?... я се стегнете малко!... борете се .. вие сте бахти мекотелите... научете се да казвате "не" и да си изразявате мнението,като не ви харесва да ви тъпчат просто се опълчи.. ходите заровени в черупките си и се съгласявате с всичко,което ви казват и което ви карат да правите,а после викате "а този ме използва" ... не,не... ужас... докато гледате на живота само от гадната му страна и продължавате с това шибано самосъжаление,не очаквайте живота да ви стане по лек и приятен.Научете се първо да уважавате себе си, тогава другите ще започнат да ви уважават също и ще привличате такива хора към себе си,каквито си заслужават!