PDA

View Full Version : Наргилето...???



smlie
11-03-2008, 10:37
Повече ли вреди от цигарите ..или не ? и може ли да се пристрастиш към тревата която слагат вътре ???

BlueAvalanche
11-03-2008, 10:46
Зависи какво пушиш. Ако пушиш тютюн е същата работа, миризливите въглени доколкото знам само пушека им вреди, нямат катран и никотин, треволяка си е толкова вреден колкото и да го пушиш в листче 8)

Emilia18
11-03-2008, 11:43
Ami,zna4i v nas imame nargile,i si go palim ot vreme na vreme,neznam no ima specialen tutun nqkakav za nargile,koito e tolkova lek 4e ne se use6ta i s mirizma naprimer na qgoda,4ere6a,banan,kakvoto si kupi6,vaob6te ne se pristrastqva6.I vse pak zavisi kakvo mu slaga6,no nai dobre ot teq deto sa specialno za nargile i aromatni i priqtni.Daje hora koito ne pu6at po princip im haresva.

Jamalska
11-03-2008, 12:13
слагаТ?слагаш си кфот си искаш?
не би тряало да вреди поне на белите дробове щото по принцип не се гълта.

DiScOnEcTeD
11-03-2008, 14:13
ако е с тютюн е мн по малко от на цигарите ама ако слагаш трева или нещо друго е ясно че ше е по вредно :D :D :D

Still1ME1Still1HERE
11-03-2008, 14:26
слагаТ?слагаш си кфот си искаш?
не би тряало да вреди поне на белите дробове щото по принцип не се гълта.Ти знаеш ли какво е наргиле???То не може без да се гълта и да искаш.Или искаш да ми кажеш,че като дишаш,което не знам как става,първо си "слагаш" въздуха в устат и после го "гълташ".Боже кат не знаеш не говори глупости.Направо в белите ти дробове си отива :) Принципно е по-малко вредно щот някои от шибаниите се филтрират през водата.

HexGirl
11-03-2008, 14:48
незнам колко е вредно знам само че на мен ми харесва :)

j_adore2
11-03-2008, 16:18
Аз знам,че едно наргиле е равно на 40 цигари,но кой нормален ще си запали и ще изпуши сам 1 наргиле :o

OtherDimension
11-03-2008, 16:18
Аз знам,че едно наргиле е равно на 40 цигари,но кой нормален ще си запали и ще изпуши сам 1 наргиле :o
:lol:

Sigrina
11-04-2008, 09:43
Наргилето не вреди повече от цигарите, ако е с тютюн за наргиле (които в повечето случаи са плодови)

jghgh
11-04-2008, 09:56
Аз пък гълтам от наргилето и винаги ми е било мистерия по-вредно или по-полезно е от цигарите... навсякъде чувам противоречиви мнения...

то май по-важното е че 'ич не ме ебе и с приятели си пушим ^^

24white24
11-04-2008, 13:52
Аз знам,че едно наргиле е равно на 40 цигари,но кой нормален ще си запали и ще изпуши сам 1 наргиле :o на 1000 цигари е равно :D От около 2 години съм страшен фен на наргилето, сега си правя малко почивка, че от няколко месеца насам не съм пропускал ден, пробвал съм над 30 вида тютюн, най-добрите естествено са вносните от арабският свят, но до тях рядко мога да се докосна :)

snejana67
11-04-2008, 15:26
:-o наргилето е вредно :-o

Bianca
11-04-2008, 15:43
:-o наргилето е вредно :-o
Те щото цигарите не са..

TehPro
05-13-2009, 11:35
абе хора .. 1-во това че се напушваш от наргилето не идва от самия тютюн а от факта че част от дима се задържа във вътрешноста на наргилето и престоява там до следвашта дръпка .. направете си експеримент сложете вместо плодов тютюн,тютюн от цигара и вижте че резултата ще е същия даже и мн мн повече .. също така след това може да ви е гадно и да дишате по трудно за известно време .. поне при мене беше така а даже не сложих цяла цигара. а това за водата което всички говорите че тя пречиствала .. тя освен да пречиства е да охлажда дима защото въглена изпича тютюна и дима е много топъл.. това всъщност е основната функция на водата. мен лично нито цигарите могат да ме пристрастят нито наргилето затова не мога да кажа дали пристрастява но и фр-тата с които пушим не се пристрастяват.. мен си ми харесва и не ми пука вредно ли е или не .. според мен не е толкова вредно колкото 1 цигара затова като се сабереме си пушиме и лигавиме :) вие си правете извод как ви действа на вас :-D на мен от всяка цигара ми е мн гадно все едно ми е 1-вата цигара а от наргилето ми няма абсолютно нищо :) успех :P

PiruBloodz
05-13-2009, 11:47
^ :lol:

stayhigh
05-13-2009, 12:34
Слагаш холандец вътре + абсолют и сецаш като за последно... После три дена си в клинична смърт :? :shock:

YoSmileyFace
09-20-2009, 07:31
Слагаш холандец вътре + абсолют и сецаш като за последно... После три дена си в клинична смърт :? :shock:

Хаха наистина :D Само че още по весело ще стане ако капнеш абсент вместо абсолют, тогава вече ще умреш със сигурност :D Ако доживея до 60-70 мога и да го пробвам, че да не ме е страх че ще умра млад :-D

ArrowsOfDeath
09-20-2009, 08:41
Аз знам,че едно наргиле е равно на 40 цигари,но кой нормален ще си запали и ще изпуши сам 1 наргиле :o

Има ги и такива образи :D
Миналия ден пуших няква отрова с вкус на жасмин. Ей, как удряше в гърлото, просто не е истина.
Иначе мисля, че няма да е по-вредно от цигарите.

_donna_
09-20-2009, 08:47
Какво само пускате разни теми "по-вредно ли е","най-вредно ли е","ще се пристрастя ли към" ...щом толкова се посирате от страх - не го правете.

CTAMAT
09-20-2009, 08:56
Слагаш холандец вътре + абсолют и сецаш като за последно... После три дена си в клинична смърт :? :shock:

Хаха наистина :D Само че още по весело ще стане ако капнеш абсент вместо абсолют, тогава вече ще умреш със сигурност :D Ако доживея до 60-70 мога и да го пробвам, че да не ме е страх че ще умра млад :-DЕх като почнат разбирачите да се изказват: "Вместо тютюн - трева, вместо вода - водка" и ми става хипер смешно...
Тетрахидроканабинола от тревата се абсорбира от течността и няма никаква ама никаква файда от това, че има трева в наргилето. Друг е въпроса дали някой от вас изобщо е пробвал да сложи алкохол във водата за да види колко е гадно. И то не просто е гадно а е невъзможно да се дърпа.

UnKnOwNmAtTeR
09-20-2009, 18:48
Лелле, кокло глупости казахте.. МОля ви се спрете да говорите наизуст.. Смешно е :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Сички казахте поне по 1 глупост

d00d
09-20-2009, 20:44
:-o наргилето е вредно :-o
вредно ама друг път..

ArrowsOfDeath
09-20-2009, 20:58
Сякаш ни пука като го пушим :D Както пушачите не ги интересува, че цигарите са вредни и това не може да ги откаже, така е и при наргилето, при което обаче няма пристрастяване (аз поне не знам за такива случаи).

PorcelainLady
09-14-2010, 09:35
Вредно ли е пушенето на наргиле? Британски учени установиха, че то е равносилно на пушенето на цигари.
Хората, които пушат ароматизиран тютюн с наргиле, поемат четири до пет пъти повече въглероден окис, отколкото с цигарите. Високите нива на въглеродния окис в кръвта могат да причинят мозъчни увреждания и изпадне в безсъзнание, сочи още изследването на учените от Острова.

Всички тестове, направени от Центъра за изследвания за контрол над тютюна, показват, че наргилето е вредно. Това прави въпроса много важен, защото много хора смятат, че „това дори не е пушене“.

Въглеродният окис при пушенето на наргиле не е единственият риск. Споделянето на един уред улеснява предаването на инфекции като туберкулоза, херпес, грип.

четете хора и се образовайте ..