PDA

View Full Version : Целулит



Flopi
11-03-2008, 12:53
Здравейте ! Бях чувала , че целулита се премахва като пиеш вода с лимон преди да си ял/а нещо . Също че и масажи и компреси от водорасли . Вярно ли е ? Знаете ли труги методи за премахването на целулита? Благодаря предварително ;) :-) :-) :-)

Giva
11-03-2008, 13:02
Аз знам че не трябва да ядеш пържено и да пиеш газирано и трябва да спортуваш и да се храниш здравослновно за да нямаш целулит

Lqlichka1
11-03-2008, 13:45
Ааа, аз знам абсолютно същото 8-) , че не треа да висиш пред компютъра по цял ден и да си размърдваш задника само, за да отидеш на училище или до магазина, а да се движиш повече, по възможност да се занимаваш с някакъв спорт, пък, тва за храните, нз аз ям квото искам и неам целулит, ама пък за сметка на това тренирам ;]

nejnaDROGA
11-03-2008, 13:50
-масажи с мед
-много вода
-много движение
-без тестено и газирано
+някое кремче против целулит ;)



В момента за това се сетих :)

mimsssssss
11-03-2008, 14:31
-масажи с мед
-много вода
-много движение
-без тестено и газирано
+някое кремче против целулит ;)



В момента за това се сетих :)
+1
масажи с кафе докато се къпеш
плуването е добро за кръвобращението и премахва целулита

LiveFlower
11-03-2008, 16:36
-масажи с мед
Хаь,за т'ва незнаех,интересно... :-o

nejnaDROGA
11-03-2008, 17:09
-масажи с мед
Хаь,за т'ва незнаех,интересно... :-o
Отиди в някой салон за масажи и питай ;) :P
А иначе може да се прави и в домашни условия,но е по-кофти ;)

bonbonkata011
11-03-2008, 17:44
Ааа, аз знам абсолютно същото 8-) , че не треа да висиш пред компютъра по цял ден и да си размърдваш задника само, за да отидеш на училище или до магазина, а да се движиш повече, по възможност да се занимаваш с някакъв спорт, пък, тва за храните, нз аз ям квото искам и неам целулит, ама пък за сметка на това тренирам ;]

Аз знам че не трябва да ядеш пържено и да пиеш газирано и трябва да спортуваш и да се храниш здравослновно за да нямаш целулит

А за крем аз ти препоръчвам на Avon solutions Gellu-Glow(тонизиращ крем за тяло против целулит,и придава лек тен(докато не се измиеш де)),и пак на Avon solutions Instant Tone(моментално стяга тялото,то е под формата на спрей)Тези историй са на майка ми,но наистина имат ефенкт.Ако изкаш поразгледай брошурата на Ейвън www.avon.bg

Erica1
11-03-2008, 18:20
-масажи с мед
-много вода
-много движение
-без тестено и газирано
+някое кремче против целулит ;)



В момента за това се сетих :)

+1 \:D/

ludoto_kotence
11-04-2008, 07:48
бодирепинг!нещо страхотно предлага се само в някой салони! :-)

darla
11-04-2008, 08:04
neka ti dam i edno profesionalno mnenie,za6toto sum masajist po profesiq.
1vo-trqbvat ti mnooogo uprajneniq.
2ro-trqbva da se ograni4ava6 ot nqkoi hrani-mazno,purjeno,gazirano i t.n
3to-masaja 6te ima feket,no NE MOJE da premahne,toi spomaga efekta na drugite stupki,no kakto kazah samo na nego ne moje6 da raz4ita6!
4.kakto kazaha i po-gore,anti-celuliten krem
5.MNOOOOOGO voda!

MmimsS
11-04-2008, 08:38
Аз знам за контрастни душове, топъл-студен, завършва със студен и после хубаво се изтриваш с хавлия. Това мн помага на кръвообръщението.

darla
11-04-2008, 08:59
^da,tova ima dobur efekt

Flopi
11-04-2008, 14:26
Хм.. интересно .. аз знам , че кремовете само стягат кожата и изобщо непремахват целулита :) Благодаря на всички савети :) Аз съм вегетериянка , но прекалявам със сладкото сигурно на това се дължи в момента пробвам това с лимона и водата :-D :-)

darla
11-04-2008, 14:43
^ti hubavo probva6,ama samo s tova nqma da ima NIKAKUV efekt!plus tova se obrazuva ne saqmo ot sladkoto a i ot obezdvijvane.sport ti trqbva i trenirovki

mumiikataa
11-04-2008, 16:06
С 1.5-2 л на ден вода и спорт/фитнес се маха много бързо ...

ludoto_kotence
11-06-2008, 06:59
моят савет е да съчетаеш полезното с приятното..... =;

Boyd
11-06-2008, 07:28
Хаха, щом си вегетарянка - много трениране, за да имаш хубави, стегнати крака и дупе (както му викате, 'щото аз използвам друга дума), ръце също, и не на последно място корем.

Яж си каквото искаш, но прави тренировки от порядъка на час. Ако щеш ходи да тичаш, ако те мързи ходи по фитнеси, продават гирички по 1-2кг - купи си две, за да правиш движения просто.

Ще се очароваш от резултата, но си имай едно на ум, че на ден повече от 1 цял шоколад не трябва да ядеш и гледай да е натурален (черен).

lcl
11-06-2008, 08:42
Те хората изброиха почти всичко. Но... Мой съвет е да не избързваш с масажите. Първо наблегни на движението. Много разходки, по възможност тичай редовно. Може да ходиш и на фитнес, където може да ти изготвят специални програми за този проблем.

Силно ти препоръчвам пилатес - там се набляга много на корем, кръст задник и бедра, т.нар. core strenght. Стреми се да засилиш кръвообращението в тези области, т.е. движение и някой спомена контрастни душове. Именно това е част от проблема слабо кръвообращение, слаби мускули. Другите фактори са хормонални промени, небалансирано хранене, наследственост и стрес. Стресът влияе на жлезите с вътрешна секреция.

Храната - задължително 2л или повече вода на ден. Наблягай на плодове и зеленчуци, овесени ядки, зехтин (вместо олио). Фрешове от моркови, цвекло, краставици, ябълки, зеле, портокали.

Разкарай от менюто си пържени, мазни, консервирани, сладки храни. Всичко рафинирано е боклук за тялото. Алкохол и цигари - в никакъв случай. Никотинът разрушава вит.C.

Избягвай тесни обувки и клинове. Не трябва да те стяга нищо, тъй като затрудняваш кръвообращението.

Като се постегне малко кожата ти, вече може да почваш с масажите. Антицелулитните кремове помагат само ако клетките са запазили нормалната си работоспособност. Ако целулитът е набрал сила и клетъчните пори са един вид блокирани, кремовете ще имат минимален ефект. Те съдържат аминофилин, който спомага за отделянето на мазнината от мастните клетки. За това именно се почва с движение и чак тогава масажите :)

И внимавай с нервите. Успех ;)

darla, ти къде работиш ???

Flopi
11-06-2008, 11:59
^ Уау ! Саветите са ви супер :-) Аз пия лимона и водата и се записах на йога и започнах да тичам рано сутрин в парка :) Благодаря вии :-) :-) :-)

varnen4e
11-06-2008, 19:20
Аз знам за контрастни душове, топъл-студен, завършва със студен и после хубаво се изтриваш с хавлия. Това мн помага на кръвообръщението.

Наистина ли помага?!?!

MmimsS
11-06-2008, 19:37
Ами да помага, няма някакъв wOw ефект, но с постоянство се постига резултата :) Пък и процедурата е приятна, поне за мен :)

varnen4e
11-07-2008, 05:30
Ами да помага, няма някакъв wOw ефект, но с постоянство се постига резултата :) Пък и процедурата е приятна, поне за мен :)

В такъв случай мисля да го пробвам.
:)

darla
11-07-2008, 08:01
lcl, v Montana-tuk jiveq ot 3godini. v spa-studio

miss_survivor
11-07-2008, 16:23
a iskam da vi pitam moje li ve4e polu4en celulit da se premahne ili tezi metodi gi prepory4vat predi da se poqvi ;(

Reed
11-07-2008, 16:30
Аз знам за контрастни душове, топъл-студен, завършва със студен и после хубаво се изтриваш с хавлия. Това мн помага на кръвообръщението.
Да,и аз съм чувала,че така се стяга кожата :)

lcl
11-07-2008, 21:28
a iskam da vi pitam moje li ve4e polu4en celulit da se premahne ili tezi metodi gi prepory4vat predi da se poqvi ;(

Каквото е писано по темата е за получен целулит. Разбира се е хубаво да се поддържат жените за да не се стигне до там. Но масажите не препоръчвам да ги правите веднага, а да мине известно време :) Препрочетете ми 1 от предните постове.

titinkaa
11-08-2008, 09:33
-масажи с мед
-много вода
-много движение
-без тестено и газирано
+някое кремче против целулит ;)



В момента за това се сетих :)+1 :)