PDA

View Full Version : Моля ви спешно ми трябва есе по психология.



la_loba_mariana
11-03-2008, 13:00
Моля ви,който обича и може да пише есета да ми помогне за едно по психология-Дивният свят на сънищата.Моля ви поне ми дайте идея,Спешно е. :shock: Благодаря предварително

sexa_na_kompleksa
11-03-2008, 15:46
Виж това:

Сънищата – илюзия или реалност
Есе


Каква е същността на съня? Илюзия ли е той, или реалност? Сънят според мен разкрива скритите желания на един човек, пренасящи в един въображаем и несъществуващ свят.
Е, илюзията в сънищата ни се крие точно във въображаемия свят. А реалното в него е, когато някой сън става от илюзия в реалност.
Наистина е много хубаво човек да сънува. Вярно че има кошмари, но това не е най-важното. Мисля, че е прекрасно човек да сънува, защото по този начин той избягва от действителността и се впуска в много емоционални моменти. На мен лично ми се е случвало да се прибера уморена, разстроена и още какво ли не, да си легна и да заспя, а след това да сънувам толкова прекрасни сънища. Най-невероятното в съня е, когато имаш чуството, че наистина се е случило, че всичко, което си сънувал, не е илюзия, а реалност.Но да не се заблуждаваме, защото много рядко сънищата се сбъдват.
Някои хора осъзнават какво искат от живота чрез своите сънища. Няма човек, които да не е чувал за Фройд. Той е написал цяла книга, тълкувайки сънищата. Една негова теория е, че когато човек сънува, че пада, но без да стигне до удара от падането, се дължи на това, че когато маймуните са падали, те са запаметили това чувство и са го предали и на хората. Това го знам от една моя приятелка, която има много философски поглед върху нещата, които се случват около даден човек.
Според мен сънищата са много прекрасно нещо, като изключим кошмарите, разбира се. Сънищата доказват още повече интелигентността на човека, поне аз мисля по този начин. Това да си представиш и да гледаш всичко, което се случва, да чуваш разговори, музика и т.н., е изключитилно интересно, като имаме предвид, че всичко това е измислица. Но понякога тези измислици стават реалност, което има своите добри и лоши страни. Лошите са тези, че ако си сънувал например убийство, никак няма да е хубаво да се случи. Но нека не се отклоняваме и продължим с разсъжденията по тази тема. Има хора, които си мислят, че могат да контролират съня си и да предвидят какво ще сънуват, но според мен това не може да стане. Не защото не вярвам, а защото съм пробвала.
Силата на съня е най-вече в това, че отключва скритите мисли и желания у човек. Показват му чрез знаци какво е добре да направи, помагат за решения на проблеми, търсени през целия ден.
Някои от хората по света имат много хубава и същевременно странна дарба – да предсказват бъдещето чрез сънищата си. Тези хора са изключителни за мен. За жалост, не познавам такива, но животът е пред мен, така че може би ще срещна такъв човек.
На света има и хора, които говорят по време на сън, което нямам и най-малка представа как става, но в живота си човек има много въпроси, но които не може да намери логични отговори, така че този е един от моите.
Честно казано нямам, представа какво още да пиша по тази тема. Не че съм написала кои знае колко, но все пак.
За завършек на есето си ще напиша само едно изречение. Хубаво е човек да сънува и да бъде в своя въображаем свят, стига да се събуди на следващия ден, а не да остане завинаги заключен в своя свят.

la_loba_mariana
11-04-2008, 13:11
Blagodarq mnog.oba4e ve4e napisah moe.No vse pak blagodarq :-)

Sunny_stz
11-05-2008, 13:06
Хм,в разделa философия и религия постнах тази тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=3959452#3959452 Който е заинтересован да влезе да си изкаже мнението за философско есе,може и тук.Ако може и да постне нещо или да даде линк! 10х!!