PDA

View Full Version : Задушава ме!



TheNewReligion
11-03-2008, 15:11
Здравейте! Пиша ви тази тема, с надеждата да получа съвет, защото за първи път съм в такова положение и не знам дали ще успея да реагирам адекватно.
Тази година в нашия клас дойдоха две нови момичета. Естествено веднага се запознах с тях и се сближих наистина много с едното. Тя има проблем с краката. Аз винаги и помагах да се качва по стълбите, да слиза , купувах и закуска и си споделяхме много неща. Наистина се оказа свестен човек, обаче впоследствие доста се привърза към мен и искаше във всеки час да седим заедно (никак не обичам да седя с някого). За да не я засегна пренебрегнах себе си и в продължение на две седмици седях по всичко с нея...Изведнъж тя започна да ми забранява да излизам до магазина извън училището и да бъда с другите момичета от класа. Прекарвах междучасието в класната стая с нея. Говорехме си много, но започна да не ми "дава думата". Оставях я тя да ми споделя, защото ми обясни, че до сега никога не е имала толкова мила приятелка като мен. Почувствах се добре от тези думи, но тя сякаш ме задушаваше...Малко по малко да се отдръпвах, а тя започна да ми се сърди...Говорела съм с еди коя си "кифла" от нашия клас, която се правела на важна, защото има еди каква си чанта. Дори не ми даваше да си слушам музика!
От четвъртък не и говоря, защото всяка нейна дума ме дразни. Сега дори не я поглеждам. Сама разбирам, че това поведение е неадекватно, но наистина не зная как да реагирам. Чувствам се като затворничка и длъжна да седя до нея през цялото време, а честно казано не искам. :(
Благодаря предварително за отделеното време. :)

TheGirlNextDoor
11-03-2008, 15:58
може би тя го прави несъзнателно...не я съди.Повечето хора с 'проблем' като нейния не се раздват на особенно внимание..и ти си човека който и е дал това внимание и единствения човек със когото тя се чувства себе си и може да споделя всичко.Както ти самата каза тя се е привързала към теб.А това,че ти прави забележки с кой говориш е сигурно от ревност...страх я е да не те загуби...за нея ти значиш много :) .Постъпката и наистина и не е правилна но постави се на нейно място...както е казал Жорж Симеон-'Разбирай,а не осъждай' :)

taNcheto93
11-03-2008, 15:58
Ами обясни й внимателно, няма начин да не ти се разсърди малко или мн дори и да не го показва, кажи и да се опита да се сближи и с някое друго момиче, за да можеш и ти да общуваш с другите, кажи й, че искаш да сте приятелки, но и че искаш да си запазиш и другите такива, тя се държи така от страх да не те загуби като приятелка :)

thefreak
11-03-2008, 16:09
Скарай й се малко.

scoobydors
11-03-2008, 16:17
Поговори с нея! :)
Проблема няма да се махне от самосебе си. ;)

anSsito
11-03-2008, 16:17
Поговорете си.. Обесни и,това,което мислиш.. Кажи й че искаш да си останете приятелки,но просто не можеш постоянно да се съобразяваш с нея и така да ограничиш своите желания.. И ще се надяваш да те разбере..ако не.. по-добре да се отдалечиш,защото не става да загърбиш всички останали от класа,а и не само,заради капризите на някой..

tochica
11-03-2008, 16:21
Може да се опиташ да я приобщиш към групата, за да види, че има и други хора, освен теб. Тя сигурно няма да иска, в началото ще се дърпа, но бъди твърда. Не може да общува само с теб, а явно не й е лесно да се сприятелява.

music_soul
11-05-2008, 17:15
Позната история !!

Опитай да й обясниш, че те задушава, и въпреки че сте добри приятелки и тя те възприема за супер близък човек, ти трябва да имаш свой собствен свят и можеш да си слушаш музика, и може да говориш с всички за каквото и да е ! Никой няма право да те изолира от външния свят и да те присвоява към себе си; ти не си вещ, за да те има !

Angel Pixi
11-06-2008, 09:46
от приказки полза няма.точно разговорите са довели до това положение!просто я зарежи и да се оправя както може!

TheNewReligion
11-06-2008, 11:39
Няма да общувам с нея и толкова. Сега просто нямам време за разправии и лигавщини. 8-) И все пак благодаря за отговорите.

pavkata91
11-06-2008, 11:53
Няма да общувам с нея и толкова. Сега просто нямам време за разправии и лигавщини. 8-) И все пак благодаря за отговорите.

Уважавай човека! Както казаха доста хора преди мене. Тя има проблем и повечето общество я отблъсква. Не бъди като тях. Един прост разговор ще оправи нещата. Всяка шега,всяко приятелство със свойте граници. Просто й кажи така. "Колкото ти е приятно да си с мен и да си споделяш много неща с мен,така и на мен ми е приятно да съм около мойте приятели. Все пак не съм ти сестра. Всеки ден сме на даскало ще се виждаме и ще си лафим колкото си искаш но на птицата давай свобода ;)" И се надявай да помогне. Вече ако и не помогне това.. няма друг изход освен да я отблъснеш. Или напук да ходиш при приятелките си когато тя ти врещи да дойдеш при нея. И с времето...ще разбере че птица в клетка не се държи :)

~~GaBs~~
11-06-2008, 12:02
Тя има проблем и не е свикнала да има приятели, свикнала е на я отблъскват(което не хубаво) и когато ти си мила с нея помагаш и тя се старае да не те загуби, защото може би няма да намери друг добър приятел. Смятам, че трябва да поговориш с нея...може и да те разбере...

TheNewReligion
11-06-2008, 12:15
Няма да общувам с нея и толкова. Сега просто нямам време за разправии и лигавщини. 8-) И все пак благодаря за отговорите.

Уважавай човека! Както казаха доста хора преди мене. Тя има проблем и повечето общество я отблъсква. Не бъди като тях. Един прост разговор ще оправи нещата. Всяка шега,всяко приятелство със свойте граници. Просто й кажи така. "Колкото ти е приятно да си с мен и да си споделяш много неща с мен,така и на мен ми е приятно да съм около мойте приятели. Все пак не съм ти сестра. Всеки ден сме на даскало ще се виждаме и ще си лафим колкото си искаш но на птицата давай свобода ;)" И се надявай да помогне. Вече ако и не помогне това.. няма друг изход освен да я отблъснеш. Или напук да ходиш при приятелките си когато тя ти врещи да дойдеш при нея. И с времето...ще разбере че птица в клетка не се държи :)
Тук си прав, обаче тя ми сподели, че все още се чувства дете и смята, че майка и трябва да решава проблемите и за момента. Аз си замълчах. След време отново стана дума за това и ми разказа как майка и се разправяла с някакви момичета, които и направили забележка (не поясни каква). Просто няма начин да кажа това, което ти написа, макар че наистина би помогнало...при друг човек. :( Тя приема навътре всяка малка забележка и вика майка си, която бди над нея. Това е съвсем естествено при тези обстоятелства, но просто не искам да си имам проблеми с такъв човек. Ако, пожелае винаги може да преиначи нещата и да разкаже на майка си, че едва ли не съм я пребила. :? От това ме е страх и предпочитам да оставя нещата каквито са.

Bianca
11-06-2008, 13:51
Абе, постави се на нейно място. Едва ли е приятно да си отблъскван от обществото и прочие. По-добре не я отблъсквай категорично. Представям си колко и е гадно.

srpsko_1988
11-06-2008, 13:55
ако виждаш че има проблеми.. и помагай защото не вярвам друг да го направи все пак ти си била с нея и тя те познава. аз на тве място не бих я оставил

Angel Pixi
11-07-2008, 08:47
Тези с проблемите са тихи и кротки,докато някои не им обърне мн внимани.след това едва ли не всичко се върти около тях,започват да се забравят,а така работата няма да се получи