PDA

View Full Version : Човекът на бъдещето!



RiseGirl
11-04-2008, 13:07
Човекът на бъдещето - глух, ням и наистина грозен


Ако си мислите, че предците на съвременния човек са били грозни, то бъдещето съвсем не крие по-красиви перспективи. Според френски учени, мутациите, които ще споходят хомо сапиенс са направо стресиращи.
Прогнозите сочат, че хората ще са по-глухи, по-плешиви и по-мургави, носовете, очите и зъбите ще се смалят, а кожата ще потъмнее.
Едни от първите прояви на еволюцията ще е резултат от високата раждаемост при азиатци и африканци и демографският срив при европеидната раса - човекът ще стане с по-тъмна кожа и с дръпнати очи, пише "Московская правда".

http://prikachi.com/users/oth_fenka/250n.jpg

Тъй като той отдавна вече не ловува, за да се прехранва (изключваме спорта), не му се налага да се ослушва в гората. Така сетивата закърняват, а с това и формата им.
Освен това учените са установили, че 72% от гените за обонянието вече са мутирали. С времето носът ще е миниатюрен израстък на лицето.
Зъбите също ще се смалят и дори ще изчезнат, защото мощните челюсти отдавна не са нужни в епохата на консервантите и захарта. Това обаче далеч не значи, че и устата ще стане по-малка, макар на това да се надяват повечето съвременни задомени хомо сапиенс, напротив, тя ще стане жабешка.
Антропологичният футуристичен сценарий вещае намаляване на мускулната маса и косата, но нарастване на леворъките хора, пише "Московская правда".

http://prikachi.com/users/oth_fenka/249R.jpg

Според учени от университета в Лос Анжелис пък заради вредните вещества в атмосферата очите ни ще стават все по-малки, с втори клепачи. Белите дробове и гърдите ще се увеличат, а кожата ще е груба, за да пази от изгаряния.
Шумовото замърсяване на средата ще доведе до образуване на гънки на ушите, подобни на кучешките (които да се вдигат и спускат).
Отново според тях човешката глава ще се уголеми, а телепатията ще стане всекидневие. Езикът изобщо няма да има речеви функции.
Човекът на бъдещето ще е с рахитични ръце без два ненужни пръста, но за сметка на това краката ще започват от гърдите.


Разбира се, това са само прогнози...

Lucho
11-04-2008, 13:25
Не ме и учудва...както сме го закарали... :?

Scouse
11-04-2008, 13:30
след 123451435151351 хиляди години може да стане ... :-o

kukli4kata001
11-04-2008, 13:32
лол :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :-o :-o :-o

NightSky
11-04-2008, 16:07
Не мисля, че точно така ще стане.

Nefarian
11-04-2008, 16:55
Тия руснаци много прекаляват с коза!

ValzZi
11-04-2008, 18:57
Не мисля, че точно така ще стане.
++

mtg1992bg
11-04-2008, 19:06
Жалко, че няма да мога да ги видя тия бъдещи хора :lol:

Между другото и аз съм чела, че косата и зъбите няма да са ни особено нужни и в хода на еволюцията хората ще ги изгубят...ама това за нос-миниатюрен израстък или крака от гърдите или...не, не, нямам думи :D


Тия руснаци все повече ме радват :lol:

VerryBerry
11-04-2008, 19:19
твърде далече в бъдещето :-o

BlackaTBW
11-05-2008, 07:33
Тея хора са прекалили с филмите.
Имаше такива нелепи истории в този текст, че почнах даже да се смея. Дори да са прави за нещо от всичко това, то навярно ще се случи след няколко милиона години. Защото еволюцията е бавен и отегчителен процес. :lol:
Така че не мисля, че децата ни/внуците/пра-внуците/и нататък в родата ще приличат на жаба премазана от ТИР.

scoobydors
11-06-2008, 22:09
Не мисля, че точно така ще стане.
++
:)

sisityy
11-21-2008, 14:39
Не ме и учудва...както сме го закарали... :? +1

d3signer
11-21-2008, 16:03
Тея хора са прекалили с филмите.
Имаше такива нелепи истории в този текст, че почнах даже да се смея. Дори да са прави за нещо от всичко това, то навярно ще се случи след няколко милиона години. Защото еволюцията е бавен и отегчителен процес. :lol:
Така че не мисля, че децата ни/внуците/пра-внуците/и нататък в родата ще приличат на жаба премазана от ТИР.

:lol: :lol: :lol: Абсолютно си прав! :lol: :lol:

verdjitO
11-21-2008, 18:32
УЖАС :?

HePeAJIeH
11-21-2008, 19:13
Е нека стане това..аз отдавна ще съм мъртъв така че не ми пука.

snejana67
11-22-2008, 10:39
:-o ne вярвам на това :-o

hooliganka89
11-30-2008, 10:33
краката ще започват от гърдите.
:razz:

littlebaby
12-04-2008, 06:52
Нещо средно между куче,жираф и жаба :lol: