PDA

View Full Version : Проблем с пиърсинга (пъп)



N_I_K_I_T_A_
11-04-2008, 14:25
Здравейте на всички!
Пробих си пъпа преди месец и половина. От началото го мазах с Гентамицин,кислородна вода и понякога с оксикорд.Но от оксикорда ми се зачервяваше пъпа и ме щипеше.. спрях го... След това продължих с гентамицина и всичко беше ок до вчера. Вчера се загледах в пъпа и видях че уж е зарастнал и исках да сваля обецата за да видя дали е зарастнал за да сложа друга обеца (малко тъпо от моя страна) и я свалих за 2 сек и като я сложих беше зарастнала дупката.... и искам не искам пробих кожичката с обецата . Малко кръв имаше,промих я с кислородна вода,гентамицин сложих но продължава да е червено около дупката.
Бихте ли ми казали с какво трябва да го мажа за да заздравее и има ли опастност от изхварляне на обецата ? Благодаря ви!

mumiikataa
11-04-2008, 15:27
Ако можеш дай снимка.Иначе зарастването на пъпа е до 9 месеца.Така че не е много желателно до тогава да сменяш обеци. Сега промивай с кислородна и може да пръскаш и Оксикорт 1-2 пъти на ден не повече от 3-4 дена.Нормално е да те щипе все пак това е рана и трябва да се дезинфекцира.

Weakness
11-04-2008, 15:31
Аз може би не беше минал и месец и си я смених мойта....и не мойе да ти зарасне толкова бързо :P сигурно не си оцелила добре дупката и си пробила леко встрани ....поне така мисля де :) Мажи си се там с каквото знаеш още малко и спираи:)аз маи се мазах само 5-6 дена :oops:

N_I_K_I_T_A_
11-04-2008, 20:13
Благодаря на всички! Ще пробвам няколко дни промивки и ще пиша пак! :P

N_I_K_I_T_A_
11-10-2008, 15:15
Ей здравейте на всички! Пъпа вече е мн по добре ,не е червен ... :) оздравява :)))) Благодаря на всички за отзивите :)))

N_I_K_I_T_A_
11-16-2008, 16:44
Аз може би не беше минал и месец и си я смених мойта....и не мойе да ти зарасне толкова бързо :P сигурно не си оцелила добре дупката и си пробила леко встрани ....поне така мисля де :) Мажи си се там с каквото знаеш още малко и спираи:)аз маи се мазах само 5-6 дена :oops:

Здравейте пак! Мина ми червеното около дупката на пъпа , но сега почна да ме боли пъпа като сядам и т.н Кажете с какво да го мажа? Благодаря!