PDA

View Full Version : Избори за президент на САЩ



n0x
11-04-2008, 18:53
ъъ на коя телезивизия и в колко часа ще ги дават. Желая да съм част от историята.. 1 афроамериканец президент рлз 8-)

TheCookie
11-04-2008, 18:57
Обамааа :grin: :grin: :grin: :grin:

iPurple
11-04-2008, 18:58
gledai po cnn ili v saita na cnn... 8-) :booooomb:

cherinka
11-04-2008, 19:12
как се гледат избори? :-o 8-) 8-) 8-)
аз тамън шях да пусна тема някой ако знае по коя телевизия ще се излъчват коментари ала бала, или някъде в интернет някой ако знае сайт където да изнесат резултатите след гласуването :)

че неска гледах по нова телевизия малко (щото мама беше пуснала телевизора) иии ми стана лубопитно :)

ама иначе тоз барама голем сладур, бе 8-) ахахаха
ква глупост казах :D

kukli4kata001
11-04-2008, 19:18
мммм...ми казвайте сайт,дайте линк направо :D Сега и на мен ми стана интересно като прочетох темата :grin: :grin: :grin:

hottie
11-04-2008, 19:21
Гледайте по БНТ и по Re:tv ! Аз от там следя изборите.

Обама президент :grin:

Loshotia
11-04-2008, 19:31
Имам чувството, че за наште избори толкова няма да ви е гружа, колкото тези за президент на щатите.

Decu
11-04-2008, 19:35
Дадох ти 2 точки от тва 'кликни, ако ти стиска', не знам за друго. 8-)


Аз пък - да ви се оплача - имам да пиша малко есенце по английски кой президент искам да спечели, защо и пр. :О Ебаси. :D

Swinkenhoffer
11-04-2008, 19:42
Всички мразим американците, ама хората в 4 (!!!) сутринта се вдигнаха да гласуват...
А тъпите българи, дето се мислят за много велики, само се ослушват като зайци в каруца. :x

А ние толкова се вълнуваме от тея избори, щото трябва да знаем кой ще ни командори близките години. 8-)

TellMeYourName
11-04-2008, 19:42
Обама - Осама, хаааааааа глей кво става, конспирации 8-)


иначе ми е през фара кой ще спечели, вие не гледате толкова българските избори колкото американските....

hottie
11-04-2008, 19:44
Ами то си е събитие, най-накрая Буш отпада и ще спечели или първият чернокож президент или най-възрастният. Това си е събитие. Може всичко да се преобърне, не само за американците, но и за нас. Ще трябва време да се оправят грешките на Буш но резултат ще има.

hottie
11-04-2008, 19:52
Напротив променят, вече знаят какви грешки не трябва да се допускат. То всеки малоумник знае де 8-)
Абе трябва им един млад президент с нов подход и други възгледи.

bulgarche
11-04-2008, 19:59
че неска гледах по нова телевизия малко (щото мама беше пуснала телевизора) иии ми стана лубопитно :)

ама иначе тоз барама голем сладур, бе 8-) ахахаха
ква глупост казах :D

hottie
11-04-2008, 20:01
Съгласна съм, според мен в момента дори цвета на кожата е оставено на заден план. Има други фактори, които могат да повлиаят на избора за президент.

chelsea
11-04-2008, 20:03
Имам чувството, че за наште избори толкова няма да ви е гружа, колкото тези за президент на щатите.

естествено.от тези избори в голяма степен зависи и нашия живот, мен лично ме вълнува как ще живеят децата и внуците ми, а дали е тук или някъде по европа - все едно къде, стига да живеят добре. да ти напомням ли, че именно заради чикиджийското управление в момента там, страда и немалка част от европа,включително и ние. дали това ще продължи, зависи точно от тези избори, сега в момента там се пише историята.
относно изборите тук- изобщо няма да ги коментирам, тъй като се налага да избрираме между злото и по-малкото зло и се забатачваме все повече и повече в собствената си помийна яма, опитвайки се да угодим на прищявките на американските калъфи.

umno_dete
11-04-2008, 20:04
аз съм за Обама :-o

hottie
11-04-2008, 20:07
Напълно съгласна, всички много добре знам, че зависим от американската сила! Американците в момента показват един много добър пример и не е зле да гледаме и да взимаме пример :)

TERRORMACHINE
11-04-2008, 20:21
Напълно съгласна, всички много добре знам, че зависим от американската сила! Американците в момента показват един много добър пример и не е зле да гледаме и да взимаме пример :)Какво имаш предвид? Да изберем циганин или турчин за президент?!??!?!?

hottie
11-04-2008, 20:23
Аре сега не ме ядосвай! Не става дума за цвят на кожата!

chelsea
11-04-2008, 20:26
мен лично не ме касае дали циганин, турчин или албинос ще ме управлява, а дали обича България, дали е интелигентен, дали разбира от политика, дали разбира изобщо какво прави, знам сега терърмашин, че ще ми кажеш, че такъв турчин или циганин няма да срещна, но говоря принципно.
по-добре адекватен турчин, отколото българин, който би продал и майка си, за да си напълни джоба.

TERRORMACHINE
11-04-2008, 20:27
Напълно съгласна, всички много добре знам, че зависим от американската сила! Американците в момента показват един много добър пример и не е зле да гледаме и да взимаме пример :)Какво имаш предвид? Да изберем циганин или турчин за президент?!??!?!?

Да има акъл в главата, снежни човеко..Искам да го видя!

LiveFlower
11-04-2008, 20:27
мен лично не ме касае дали циганин, турчин или албинос ще ме управлява, а дали обича България, дали е интелигентен, дали разбира от политика, дали разбира изобщо какво прави, знам сега терърмашин, че ще ми кажеш, че такъв турчин или циганин няма да срещна, но говоря принципно.
по-добре адекватен турчин, отколото българин, който би продал и майка си, за да си напълни джоба. :shock: :shock: :shock: :shock: Браво,бе! :shock:

hottie
11-04-2008, 20:28
И тук искам да добавя, че Обама е афро-американец

thegmin
11-04-2008, 20:32
Както бяха казали някъде, че Белият дом има и други значения освен цвета на сградата. Факт е - Обама няма никакъв шанс да спечели, въпреки че е по-добрият кандидат.

hottie
11-04-2008, 20:32
Няма какво да се обсъжда с някой, който не е чел и не е наясно дори и с историята...дори малко обща култура братче...

Alco
11-04-2008, 20:35
аз съм за маккейн и преди да кажете, че е така щото съм расист и за тва съм против негъра, ще кажа, че просто другия по ми допада. не че се интересувам толкова много от изборите на тая еврейска държава.

и все пак - дори и негъра е по-добре от буш!!!

hottie
11-04-2008, 20:35
Както бяха казали някъде, че Белият дом има и други значения освен цвета на сградата. Факт е - Обама няма никакъв шанс да спечели, въпреки че е по-добрият кандидат.

Има доста голям шанс, може само лош номер да му изиграе ако има скрит вот от типа на "Брадли"

hottie
11-04-2008, 20:37
аз съм за маккейн и преди да кажете, че е така щото съм расист и за тва съм против негъра, ще кажа, че просто другия по ми допада. не че се интересувам толкова много от изборите на тая еврейска държава.

Ами той и Мак Кейн има доста плюсове по принцип, но за мен Обама си остава по-надеждния

TERRORMACHINE
11-04-2008, 20:38
Напълно съгласна, всички много добре знам, че зависим от американската сила! Американците в момента показват един много добър пример и не е зле да гледаме и да взимаме пример :)Какво имаш предвид? Да изберем циганин или турчин за президент?!??!?!?

Да има акъл в главата, снежни човеко..Искам да го видя!

И как ще го видиш?
При аутопсия ли?

Седи, слушай, мисли, чети и мисли още...

А не- с наизустените фразички и гръмки лозунги, защото такива като теб сте по-лесни за манипулиране и от 3 годишно дете...Не е задължително да е при аутопсия...просто да се докаже

chelsea
11-04-2008, 20:41
мен лично не ме касае дали циганин, турчин или албинос ще ме управлява, а дали обича България, дали е интелигентен, дали разбира от политика, дали разбира изобщо какво прави, знам сега терърмашин, че ще ми кажеш, че такъв турчин или циганин няма да срещна, но говоря принципно.
по-добре адекватен турчин, отколото българин, който би продал и майка си, за да си напълни джоба. :shock: :shock: :shock: :shock: Браво,бе! :shock:

какво браво бе, бай хуй, какво браво!? то разбирам гордост, да, ама да има основание поне, какви са тия детински работи. мен не ме кара да се чувствам горда някакъв чифут, дето е до 15-то коляно българин,а ме прави както мен, така и всички мои (и негови съответно) сънародници за смях пред цял свят.

n0x
11-04-2008, 21:03
[b]Дадох ти 2 точки от тва 'кликни, ако ти стиска', не знам за друго. 8-)
:lol: mersi 8-)

hottie
11-05-2008, 09:04
Сега ще видим :) Дано не се окаже различен от това, което е и дано не е всичко медийна измама.
Все пак МакКейн си го знаем, а Обама не. Но според мен Америка направи добър избор. Така или иначе по-лошо от Буш едва ли ще е. Времето ще покаже...никога не можем да сме сигурно на 100%

BeAsT
11-05-2008, 10:38
Браво на американския народ, че успя да докаже способността си за промяна. Обама е новият президент и сега остава да се види дали ще успее да се справи с цялата каша, която сварва след тия 8год. Исторически избори несъмнено.

пс: за да бъдем точни е първият президент от смесена раса. сол и пипер не прават пипер се пак 8-)

HenykucT
11-05-2008, 10:40
Барак Обама е 44-тият ПРЕЗИДЕНТ НА САЩ !!!

Първите думи след избирането му за президент :

"Ние сме и винаги ще бъдем Съединените американски щати", посочи Обама под одобрителните възгласи на хилядното множество. "Това е отговорът, който ние даваме днес".

tItEufFf
11-05-2008, 10:40
Много искам Обама да спечели. Вдъхдва ми доверие и надежда.. Както някой по-горе каза - трябва да е някой по-млад с различни възгледи.

hottie
11-05-2008, 10:51
Много искам Обама да спечели. Вдъхдва ми доверие и надежда.. Както някой по-горе каза - трябва да е някой по-млад с различни възгледи.

Ами той си спечели. Пропуснала си важен момент 8-)

SiegHeil
11-05-2008, 10:58
И тук искам да добавя, че Обама е афро-американец
Те и циганите са 'българи от ромски произход' 8-)

А относно Обама - различно лице, същите управляващи.
Ако ще и 220 IQ да има, нищо не зависи от него..

tItEufFf
11-05-2008, 11:17
Много искам Обама да спечели. Вдъхдва ми доверие и надежда.. Както някой по-горе каза - трябва да е някой по-млад с различни възгледи.

Ами той си спечели. Пропуснала си важен момент 8-)

Леле..аз си мислех, че днеска вечерта ще се разбере. Бая съм тъпичка. Мерси, че ми каза. И много се радвам :grin:

DisturbinThePeace
11-05-2008, 11:20
Четох в книгата за Нострадамус , че е казал , когато Америка избере черен президент , тогава ще дойде края на света :D интересно стана 8)

chelsea
11-05-2008, 11:21
Много искам Обама да спечели. Вдъхдва ми доверие и надежда.. Както някой по-горе каза - трябва да е някой по-млад с различни възгледи.

Ами той си спечели. Пропуснала си важен момент 8-)

Леле..аз си мислех, че днеска вечерта ще се разбере. Бая съм тъпичка. Мерси, че ми каза. И много се радвам :grin:
не, те са по друго време все пак :-D
ще видим сега този обама какви ще ги надроби.

hottie
11-05-2008, 11:27
Четох в книгата за Нострадамус , че е казал , когато Америка избере черен президент , тогава ще дойде края на света :D интересно стана 8)

Трябва да е много твърд, надъхан и силен президент иначе световния мир е застрашен..
И от тази гледна точка Мак Кейн е по-добър от Обама.

hottie
11-05-2008, 12:49
То май само на мен ми е интересно да следя развитието на изборите ама да си кажа 8-)

По последни данни от екзит половете е излязло, че има разграничение във възрастовите граници при гласуването, т.е. по-младите са гласували за Обама, а по възрастните за Мак Кейн. Което е разбираемо, защото по-възрастните са по-консервативни.

Другото, което е интересно е, че не се е забелязала етническа разграниченост. Белите са гласували както за Мак Кейн, така и за Обама. По равно.

BeAsT
11-05-2008, 14:24
Другото, което е интересно е, че не се е забелязала етническа разграниченост. Белите са гласували както за Мак Кейн, така и за Обама. По равно.




хаха, е нима очакваше 100% белите да гласуват за дядо ви Макейн :lol: Като имаш ипотека да изплащаш, не можеш да си позволиш здравеопазване, обучение за децата си и пр. - етноса на човека който внася промени не би могъл да бъде по маловажен

OtherDimension
11-05-2008, 14:24
к*р за обама, два за маккейн, за буш - целата тава

Still1ME1Still1HERE
11-05-2008, 14:53
Четох в книгата за Нострадамус , че е казал , когато Америка избере черен президент , тогава ще дойде края на света :D интересно стана 8)Хаха е са си еба майката :D И все пак си бях за Обама :)

BulgariaZaBulgarite
11-05-2008, 16:39
След време и ние ще имаме мургав президент

Bianca
11-05-2008, 16:52
Само мен ли не ме касае щяло и нещяло? Аз от изборите в България не се интересувам, та камо ли от тези в САЩ. Да става каквото ще.

DjBaloon
11-05-2008, 19:45
Личното ми мое мнение е че Обама ще се провали
Няма да успее да продължи полтиката на Буш
Буш бранеше интересите с цената на всичко
Обама надали ще успее и ще се поддаде под натиска на други държави

hottie
11-05-2008, 20:14
Другото, което е интересно е, че не се е забелязала етническа разграниченост. Белите са гласували както за Мак Кейн, така и за Обама. По равно.




хаха, е нима очакваше 100% белите да гласуват за дядо ви Макейн :lol: Като имаш ипотека да изплащаш, не можеш да си позволиш здравеопазване, обучение за децата си и пр. - етноса на човека който внася промени не би могъл да бъде по маловажен

Ами като се има предвид как се третираха чернокожите в САЩ преди години...като кучета, това че Обама стана президент си е голяма работа. Даже бих казала, че е нещо огромно- 44ти президент е афро-американец :) Никой не би си го и помислил до преди няколко години.

n0x
11-05-2008, 20:16
Четох в книгата за Нострадамус , че е казал , когато Америка избере черен президент , тогава ще дойде края на света :D интересно стана 8) :lol: хъхъ

Vikitooo
11-05-2008, 22:31
Obama e noviqt president.... :? Tuka chernilkite ckachat ot radost mamicata im... :(

ABSOLUTme
11-05-2008, 22:59
Естествено,че бях за McCain.Ама няма да ви обяснявам защо и без това сте малки и нищо не разбирате от политика.
Obama е гнусен,черен,рязан лъжец.McCain и той де,ама без гнусен и черен :D
И все пак ще си спестя сълзите,че лятото идат парламентарни избори.. :D

n0x
11-05-2008, 23:21
Obama e noviqt president.... :? Tuka chernilkite ckachat ot radost mamicata im... :( :lol: :lol: 8-)

hottie
11-06-2008, 08:49
Естествено,че бях за McCain.Ама няма да ви обяснявам защо и без това сте малки и нищо не разбирате от политика.
Obama е гнусен,черен,рязан лъжец.McCain и той де,ама без гнусен и черен :D
И все пак ще си спестя сълзите,че лятото идат парламентарни избори.. :D

Интересно изказване за човек, който се води че живее във Франция, където чернокожи, мургави..араби са навсякъде и са почти толкова колкото белите...

SiegHeil
11-06-2008, 11:00
Естествено,че бях за McCain.Ама няма да ви обяснявам защо и без това сте малки и нищо не разбирате от политика.
Obama е гнусен,черен,рязан лъжец.McCain и той де,ама без гнусен и черен :D
И все пак ще си спестя сълзите,че лятото идат парламентарни избори.. :D

Интересно изказване за човек, който се води че живее във Франция, където чернокожи, мургави..араби са навсякъде и са почти толкова колкото белите...
-Каква е разликата между туриста в ЮАР и расиста ?
-Една седмица 8-)

hottie
11-06-2008, 11:03
8-) 8-) :lol:

ABSOLUTme
11-06-2008, 16:56
Естествено,че бях за McCain.Ама няма да ви обяснявам защо и без това сте малки и нищо не разбирате от политика.
Obama е гнусен,черен,рязан лъжец.McCain и той де,ама без гнусен и черен :D
И все пак ще си спестя сълзите,че лятото идат парламентарни избори.. :D

Интересно изказване за човек, който се води че живее във Франция, където чернокожи, мургави..араби са навсякъде и са почти толкова колкото белите...

С някои неща не се свиква.Ти като си живяла в Париж(или където там беше) и знаеш за кво става дума - що за осигуровки и помощи за SDFите,каф-маф и т.н. би трябвало по-добре да ме разбираш..
И в Германия има супер много турци например,само че немската система е такава,че за да могат да останат там,те си скъсват гъза от бачкане.Капиш?..

ABSOLUTme
11-06-2008, 17:20
И в Германия има супер много турци например,само че немската система е такава,че за да могат да останат там,те си скъсват гъза от бачкане.Капиш?..
:lol: :lol:

Ако знаеш, колко джагали живеят тука на социални. И черни и лилави и кви ли не. Системата е яко в гз. Не стига това, ами и тия цветните всяка пача дундурка поне по 3 деца. Дееба тяхната мама!

Абе пак е по-добре оттука 8-)

XceSS
11-06-2008, 17:59
Четох в книгата за Нострадамус , че е казал , когато Америка избере черен президент , тогава ще дойде края на света :D интересно стана 8)

А ще пускат онова от ЦЕРН и 2012 иде.. :grin:
вери интрестинг :)

ABSOLUTme
11-06-2008, 19:10
Obama e noviqt president.... :? Tuka chernilkite ckachat ot radost mamicata im... :(

абе и ти не си много бяла...


Мартиноу, не те ли е срам... не съм очаквал от теб да си толкова ретроградна

Ае не се праи..ти след втората седмица ги кълнеше и им говореше на 'мама ви мангустка' 8-) Да не говорим,че и татуса искаше да си преправиш на футболна топка.. :D

hottie
11-06-2008, 23:02
Естествено,че бях за McCain.Ама няма да ви обяснявам защо и без това сте малки и нищо не разбирате от политика.
Obama е гнусен,черен,рязан лъжец.McCain и той де,ама без гнусен и черен :D
И все пак ще си спестя сълзите,че лятото идат парламентарни избори.. :D

Интересно изказване за човек, който се води че живее във Франция, където чернокожи, мургави..араби са навсякъде и са почти толкова колкото белите...

С някои неща не се свиква.Ти като си живяла в Париж(или където там беше) и знаеш за кво става дума - що за осигуровки и помощи за SDFите,каф-маф и т.н. би трябвало по-добре да ме разбираш..
И в Германия има супер много турци например,само че немската система е такава,че за да могат да останат там,те си скъсват гъза от бачкане.Капиш?..

То не се знае дали е по-добре да бъдат интегрирани или не : ето 2 противоположности - България и Франция.
Но да, разбирам какво имаш предвид. Специално за Страсбург не знам ама в Париж може много лесно да станеш ...айде да не казвам расист , но нетолерантен(intolerant 8-) ).

Nam3less3
11-07-2008, 10:16
Америка сама си е довела чернокожите като роби, а и много други европейски страни са ги експоатирали, затова сега е нормално да си патят от малцинствата им. А Обама, какъвто и да е цветът на кожата му, има качества за президент, а и това е като знак пред света, че американците са загърбили старовремските и грешни, оплювани расистски настроения. Това е като отмъщението на цветнокожите :D

Lian
11-07-2008, 13:32
ООоо аз бях за Обама!
П.П. Някъде пишеше, че той има най-големия ... в света :D