PDA

View Full Version : Малко помощ с вирусите...



someone_else_
11-04-2008, 18:50
Така..Значи не знам какво съм правила,обаче почна да ми излиза един прозорец,в който пише,чe нещо от C-то е застрашено и че трябва да си изтегля някаква антивирусна програма и после 'yes' и 'no'.Каквото и да натисна ми отваря една страница която ми показва локалните дискове и оттоло,че някой си там ми влязал (или там както се казва) в пц-то. Също така и има там откъде да изтягля тази въпросната антивирусна.Обаче когато я изтегля nod 32 ми показва ,че е вирус.
п.с : имам nod 32 и Ad-Aware SE Professional . Не откриват нищо.
Моля ви кажете ми как да го разкарам и съжелявам за езика,но нищо не разбирам :(

MELON
11-05-2008, 09:48
Преди време като не знаех що е антивирусна и аз бях със нод-а имах същия вирус.


http://zamunda.net/details.php?id=129456&hit=1 Сваляш и инсталирваш Гарантирам ще се махне.. ;) преди това е хубаво да си махнеш нод-а защото 2 антивирусни не са много добре ;р
касперски е за по мощтни компютри

slavito007
11-05-2008, 11:24
2 антивирусни далеч не е хубаво да работят едновременно на една машина.
Дай снимка на съобщението да ти кажем как да го махнеш.
Иначе схванах, че си хванала вирус, който ти предлага да си купиш някаква измислена антивирусна, която уж да го махне. Но това са лъжи и измами.
Чакам шот

OregorN
11-05-2008, 15:17
1 Преинсталация на Windows-а и си готова :---)

Ruthless
11-05-2008, 16:24
Всичко казано до тук е... пълна глупост. От това, което обясняваш, аз разбирам, че си се заразил с rogue application (програма мошеник), най-вероятно това XP/Vista Antivirus 2009. Решението на този проблем е MalwareBytes' Anti-Malware.



1. Изтеглете: MalwareBytes' Anti-Malware (http://download.bleepingcomputer.com/malwarebytes/mbam-setup.exe)
2. Инсталирайте го.
3. Кликвате на иконата ”Malwarebytes’ Anti-Malware”.Първото и най-важно нещо е да отидете в категорията ”Update” и да изберете бутончето ”Check For Updates”.
4. След това се насочете към секцията ”Scanner” и изберете опцията ”Perform full scan” (особено ако за първи път стартирате приложението.Щраквате на бутончето ”Scan”, посочвате кои дялове ма компютъра да бъдат проверени.Можете да маркирате и само дяла на който е инсталирана Операционната Система и натискате ”Start Scan”.
5. След края на проверката ще получите или съобщение, че вредители не са намерени или ще получите възможност да ги маркирате и изтриете.
6. Най-накрая ще получите лог файл с извършените процедури. Копирайте съдържанието на лог файла и го публикувайте тук.
7. Затворете програмата и рестартирайте компютъра си.

Ако все още проблемите ти продължават:


Изтеглете ESET SysInspector
http://www.eset.bg/download/sysinspector.html

- Стартирайте програмата чрез SysInspector.exe
Програмата ще започне да събира информация за ситуацията на машината Ви.
- Когато "Инспекторът" е готов и log файлът - генериран , изберете File > Save Log
- Потвърдете желанието си

Изберете да запазите файла някъде и след това го прикачете в www.4storing.com и дайте линк, за да го изтегля

Ruthless
11-05-2008, 16:38
1. Аз съм фен на ESET
2. NOD32 се справя със заразата т.е., отстранява истинския зловреден код, другото не съдържа зловреден код, затова не се изчиства от антивирусната.
3. Изобщо няма какво да ми "демонстрираш", особено пък ти. Отлично съм запознат с подобни проблеми. Сблъсквам се с тях редовно.

Ruthless
11-05-2008, 16:53
Казва се NOD32. Не може да ме питаш как си имал същия проблеми при положение, че си го кракнал. Никой не знае от къде ще му дойде. Авторите на програмите мошеници подменят кода им всеки ден с цел антивирусните да не го засичат и представи си хиляди програми мошеници да се изпращат отново и отново за анализ всеки ден. Старая се възможно най-бързо да съобщавам за подобни неща.

someone_else_
11-05-2008, 19:37
о не се карайте.. kaspersky се справи :) благодаря на всички за помоща. :-) :-)

11-05-2008, 19:41
^ Как няма да се справи.. ние не се караме ;р

tianiira
11-05-2008, 20:02
naprotiv karate se :shock: :-o

hottie
11-09-2008, 13:31
Хора коя е най-добрата антивирусна програма според вас?

hottie
11-09-2008, 13:37
Хора коя е най-добрата антивирусна програма според вас?Сега ще кажа касперски и после модератора ще каже да не се намесвам в темата...

Зависи от параметрите на компютъра ти.

оффф ужас :( изглежда ми сложно, а нищо не разбирам. Мисля, че компютъра ми е бъкан с вируси!

hottie
11-09-2008, 13:46
Изтегли си някоя от хилядите антивирусни .. и сканирай не чакай като мен да ти разбият паролата в скайп заради кейлоггери :x .
Иначе гарантирам, че kaspersky 6/7/8 ако има нещо ще го намери.. и имаш 1 месец безплатен, после можеш да си намериш някои кей и си готова..

Добрата новина е ,че не ползвам скайп :) Добре ще пробвам. Мерси много :-)

MELON
11-09-2008, 17:36
:-) :grin:

Едит: Ще имаш възможност някои път като дойда в София (стискам палци да е с език) :D
ехххххх tqnko :D :D

hottie
11-09-2008, 20:30
:-) :grin:

Едит: Ще имаш възможност някои път като дойда в София (стискам палци да е с език) :D
ехххххх tqnko :D :D

ехххххххххх tqnko ! :lol:

hottie
11-10-2008, 06:21
сладур си ти,сладур си 8-) Може евентуално да ти дърпам бузите :-D

Ruthless
11-10-2008, 12:00
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!