PDA

View Full Version : Българска козметика



chuppiz
11-04-2008, 19:01
Ползвате ли гримове и различни козметични продукти на български марки. Ако да, какви продукти и на кои марки...доволни ли сте? :)

shell
11-04-2008, 19:13
От български марки ползвам на Ариес козметикс тоник и тоалетно мляко,от които съм много доволна!Струват по 1,50 до 1,80 зависи от къде си ги купувате :)

WithLove
11-04-2008, 19:13
Иэполэвам тоалетни трици на Клеопатра и на още една фирма,эабравих как се каэва.И ще дам един съвет на всички.Преди да тръгнете да давате луди пари эа цели прехвалени коэметични серии эа лице,купете си едно пакетче коэметични трици и пробвайте с тях да си оправите лицата.На мен ми влияят страхотно.Не трябва да се прекалява с употребата им раэбира се,но аэ по няколко пъти в седмицата се мия с тях.След това само се нанася някакъв хидратиращ крем и готово.Ефектът е УАУ 8-)

Иначе полэвам и крем эа ръце "3драве" с аромат на череши-много е готин.
И на Лавена продуктите са добри.Полэвала съм пак някакви кремове и тоалетни млека.
И на Aries Cosmetics иэполэвам тоалетните млека.Готини са.Фирмата е Варненска :)
Полэвам и етеричните масла на фирма "Етерика".И от тях съм доволна. :)

nSty
11-04-2008, 19:48
Аз съм адски доволна от кремовете за ръце и тяло на Bilka ... и съм чувала, че и другите им продукти са добри :)

Jaffs
11-04-2008, 20:09
Малко неща ползвам на български марки, но от тези които имам съм доволна много.

Използвам продукти на Българска роза (май така беше, едни розовки неща), кремчето Бочко, няколко неща на Билка. Мисля, че и Елея са български. Имам едно лосионче и съм доволна. :)

mysterious93
11-04-2008, 20:13
на Билка са много готини нещата :) а някой ползвал ли е на Дева против стрии?и то по-добро ли е от Икаров? :) :-)

Jaffs
11-04-2008, 20:17
на Билка са много готини нещата :) а някой ползвал ли е на Дева против стрии?и то по-добро ли е от Икаров? :) :-)

На Дева съм ползвала крема за стягане или нещо такова беше. Хич не ми харесваше как мирише и беше твърде течен за разбиранията ми за крем. Ефект особен не видях. За стрии не съм ползвала. Приятелката на баща ми го ползва и не съм я чула да се оплаква.

WithLove
11-04-2008, 20:42
Аз съм адски доволна от кремовете за ръце и тяло на Bilka ... и съм чувала, че и другите им продукти са добри :)
А,да.
Интимният ми сапун единият е на Bilka.Ама не ми харесва много много.
Имам и една маска эа лице на Bilka и и от нея не съм доволна. :)

sladur4etyYy
11-04-2008, 20:44
хм.. български марки.. ами имам някакво тоалетно мляко на Билка май ама не съм сигурна 8-)

Sigrina
11-05-2008, 08:03
Най-често (от продуктите на български марки) използвам етеричните масла на "Етерика", крем "Здраве" - обикновен, крем "Здраве" - хидратиращ с оризови протеини (за ръце го използвам), розова вода "Българска роза - Карлово", тоалетни трици "Калла козметик", натурална козметична хума "Калла козметик", маслата на "Икаров" - предимно бадемовото, подхранващ балсам за нокти "Макси", балсам за устни, не му знам марката, но струва 1-1.20лв, продава се в аптеките и е единственият, от които съм доволна (ягода и диня са най-яките). Тези на "Нивея" не струват, изобщо не съм доволна от тях! Лакочистител, разредител за лак за нокти и изсушител на лак за нокти, и трите на "Пърфект".
И по-рядко на "Лавена" масажният крем. Наистина е невероятен. Но за съжаление ми правят масаж твърде рядко :)
Това са ми единствените български продукти и съм доволна от тях.

chuppiz
11-05-2008, 08:12
Иэполэвам тоалетни трици на Клеопатра и на още една фирма,эабравих как се каэва.И ще дам един съвет на всички.Преди да тръгнете да давате луди пари эа цели прехвалени коэметични серии эа лице,купете си едно пакетче коэметични трици и пробвайте с тях да си оправите лицата.На мен ми влияят страхотно.Не трябва да се прекалява с употребата им раэбира се,но аэ по няколко пъти в седмицата се мия с тях.След това само се нанася някакъв хидратиращ крем и готово.Ефектът е УАУ 8-)

Иначе полэвам и крем эа ръце "3драве" с аромат на череши-много е готин.
И на Лавена продуктите са добри.Полэвала съм пак някакви кремове и тоалетни млека.
И на Aries Cosmetics иэполэвам тоалетните млека.Готини са.Фирмата е Варненска :)
Полэвам и етеричните масла на фирма "Етерика".И от тях съм доволна. :)

А тези козметични трици от аптеката ли се купуват, защото по козметичните магазини не съм виждала...и как се нанасят?

Sigrina
11-05-2008, 08:24
Иэполэвам тоалетни трици на Клеопатра и на още една фирма,эабравих как се каэва.И ще дам един съвет на всички.Преди да тръгнете да давате луди пари эа цели прехвалени коэметични серии эа лице,купете си едно пакетче коэметични трици и пробвайте с тях да си оправите лицата.На мен ми влияят страхотно.Не трябва да се прекалява с употребата им раэбира се,но аэ по няколко пъти в седмицата се мия с тях.След това само се нанася някакъв хидратиращ крем и готово.Ефектът е УАУ 8-)

Иначе полэвам и крем эа ръце "3драве" с аромат на череши-много е готин.
И на Лавена продуктите са добри.Полэвала съм пак някакви кремове и тоалетни млека.
И на Aries Cosmetics иэполэвам тоалетните млека.Готини са.Фирмата е Варненска :)
Полэвам и етеричните масла на фирма "Етерика".И от тях съм доволна. :)

А тези козметични трици от аптеката ли се купуват, защото по козметичните магазини не съм виждала...и как се нанасят?

Еми аз използвам тоалетни трици, само че на "Калла козметик" и ги има в по-големите и заредени магазини за козметика, но съм виждала и в по-заредените аптеки де :)

chuppiz
11-05-2008, 08:41
Иэполэвам тоалетни трици на Клеопатра и на още една фирма,эабравих как се каэва.И ще дам един съвет на всички.Преди да тръгнете да давате луди пари эа цели прехвалени коэметични серии эа лице,купете си едно пакетче коэметични трици и пробвайте с тях да си оправите лицата.На мен ми влияят страхотно.Не трябва да се прекалява с употребата им раэбира се,но аэ по няколко пъти в седмицата се мия с тях.След това само се нанася някакъв хидратиращ крем и готово.Ефектът е УАУ 8-)

Иначе полэвам и крем эа ръце "3драве" с аромат на череши-много е готин.
И на Лавена продуктите са добри.Полэвала съм пак някакви кремове и тоалетни млека.
И на Aries Cosmetics иэполэвам тоалетните млека.Готини са.Фирмата е Варненска :)
Полэвам и етеричните масла на фирма "Етерика".И от тях съм доволна. :)

А тези козметични трици от аптеката ли се купуват, защото по козметичните магазини не съм виждала...и как се нанасят?

Еми аз използвам тоалетни трици, само че на "Калла козметик" и ги има в по-големите и заредени магазини за козметика, но съм виждала и в по-заредените аптеки де :)

А как ги нанасяш, с вода ли ги отмиваш? добре ли ти дейвстват на кожата?

Sigrina
11-05-2008, 10:57
Разтварям ги в топла вода - да станат на гъста кашичка. И то пише с тампон, но на мен ми е неудобно и си ги нанасям направо с ръка. Търкам докато не започнат да изсъхват и да падат (не толкова силно, че чак да си протъркам кожата де). Те са за лице принципно, но аз ги използвам за цялото тяло и съм много доволна, кожата ми става много мека и ексфоалират доста добре. Бях ги препоръчала на varnen4e и тя каза че е доволна :)
П.С. В темата "Домашни маски за лице" съм пуснала снимки на такива трици. Май бяха от кестен, на мен черешовите най-много ми харесват обаче :) То има всякакви - от праскова, орех, кестен, череша, каквото се сетиш и са почти едни и същи, но като ги разтвориш малко приличат на разтройство :oops: , аз затова предпочитам черешовите, защото са по-светли на цвят :) Дано не съм те отказала с това последното уточнение :D
Та след това ги отмивам с вода и нанасям някакво етерично масло, но ако кожата ти е мазна, по-добре хидратиращ крем. И процедурата не се прави по-често от веднъж седмично, а също токо не се препоръчва за жени над 35, защото ексфоалира много добре кожата и може бръчките да станат по-дълбоки :)
Успех :Ь