PDA

View Full Version : Трансформиращ преразказ на "по жътва" от името на



EARTHQUAKE
11-05-2008, 09:17
Здравейте :) , спешно трябва ми трансформиращ преразказ на По жътва - Елин Пелин от името на Никола, потърсих из интернет но няма точно на този разказ :( ако има такава тема дайте линк, ще погледна..


Благодаря предварително! :oops:

Joro951
04-21-2009, 14:18
И на мен.
Спешноо 8-)

fucklowebaby
04-25-2009, 19:54
И аз не мога да намеря..съжелявам :(

fucklowebaby
05-11-2009, 07:06
оф и на мен ми трябва вечее ..ама не мога да намеряя ;( плс ако някой намери да го прати или линк плс плс :P

joannalof
05-11-2009, 11:18
пФф, че къв е проблема да седнеш и да си го напишеш :lol: не стига,че е дълго само 3 стр :razz: Сори,но проблема ти е мързел! :x

ajolin
04-28-2010, 05:35
off ne gi marzi horata prostoo te sa .. nz te prosto sa si marzeli i ot imeto na nikola daje e 2 str. :razz:

galet0
09-08-2010, 10:29
И на мен много ми трябва... Търся в тези сайтове: www.pomagalo.com и
www.sapiski.info + google ама нищо не намирам...ако някой намери да пише

tannn4o
04-14-2014, 08:02
ПО ЖЪТВА
Трансформиращ преразказ от името
На Никола
Беше жътва ,голям пек,слънцето се бе спряло огнено и немилостиво в небесата,но жарките му лъчи не успяваха да прогонят работливите селяни от полето.Там нейде и аз неуморно работех, носех тежките снопи и се заслушвах в моминските песни които ехтяха над златното поле.Слушах и гледах как сам самички жънеха моите стара майка и моята малка сестричка,а тя ми викна закачливо дали бих познал Пенкиния глас,а аз и отговорих че го долавям но слабо щот се смесва с другите и се губи , и седнах па казах на стара ми майка,да седне малко да си почине и да послуша малко моминските песни и ако схване Пенкиният глас, да знае че наистина снаха ще и стане . А тя ми отговаря че ако аз не мога позна на Пенка гласа та тя ли ще може. А аз викам ако пее сама Пенка –ако ще през море да е ще я позная. В този миг ,като чели ме чуха , дружната песен над полето затихна .И от далече се поде самичък глас висок,звънлив и треперещ, емна се леко и тихо па се засили леко по-леко и се залюля с мощни вълни над полето.И тогаз аз пуснах снопа и плеснах с ръце и казах ,че това е тя моята Пенка и се заслушах ,а песента и се ширеше ,волна и млада чиста като извор пълна с надежда и желание, кичеше на китки мили думи и пращаше с любов към мен. Не се стърпях и се провикнах закачливо , а от околните нивя се чуха ободрителни смехове .Чу ме и Пенка и ми прати закачлива и обична песен. И над полето ,сякаш с кръст в ръка ,прехвръкна надеждата за радостта. Но изведнъж нейде от отдалеченото краище ,дотича едно уплашено хлапе и ни обади че Пенка била примряла от горещината . В този миг сякаш небето се строполи над мен , хукнах към Пенкината нива и се молех на Бога дано лъжа да бъде.Но уви там се бяха сбрали моми ,булки , мъже и жени,майки ужасени ридаеха над нечие тяло. Разбутах аз тълпата и що да видя, край златен сноп като с куршум пронизана моята Пенка лежеше без дихание останала, в едната ръка още държеше острият сърп а с другата ръкойка класове. От полу - отворените устни се бе стекла струйка кръв и обагряше бялата и гушка. Слънчев удар бе затрило моята Пенка. Паднах аз разбит от мъка до тялото на любимата си и гласът ми се бе сподавил в сълзи и ридания.

Lighting
04-14-2014, 15:05
,, След дъжд качулка"

OoVasKoO
04-14-2014, 17:53
,, След дъжд качулка"
По-скоро след 100 дъждове качулка. :D

♥ Pandata ♥
03-31-2016, 19:10
Pomoshtt!!!!!!!!!! Speshno za utre!!!
Transformirasht prerazkaz na po jatva ot imeto na Penka
Potarsih v neta no ne namerih nishto ako ima takava tema molya pratete link :(
Blagodarq predvaritelno :)

redbul2
04-07-2016, 19:46
,, След дъжд качулка"
Хахаха, след качулката дъжд :D

*****ot Momchilgrad
04-03-2017, 12:17
Усилена жътва кипи из равното софийско поле. Бог ни бе помогнал не ни прати напаст, която да изяде житото и ни зарадва с обилни майски дъждове. Слънцето сякаш се бе спряло на небето, хвърляйки жар и огън върху нас.
Весела песен се ширише над полета, моми пееха и ни радваха, караха ни да продължава ме. Насъбрах един голям златен сноп жито и се отдръпнах на сенчесто място, където мога да си почина от адската горещина и жътвата.
Гледах как майка ми и сестра ми жънат неуморно. Седях и си мислех дали Пенка пее. Попитах мяйка ми, а тя ми отговори като ми каза, че ако аз не мога да позная, камо ли тя ще може. Момите се засмяха.
Един тънак, весел, обичлив глас се разнесе из нивите, казах, че това любовта на живота ми - Пенка. Отговорих закачливо на нейната песен, а тя запя нова по-хубава и по-обичлива песен. Благодарение на песните, любовта и щастието ни работата продължаваше и минаваше неусетно.
По едно време, запъхтяно дете се появи и ми каза, че Пенка е умряла от слънчев удар. Лошата вест се разнесе бързо из полето. Тичейки отидох до нивата им. Разбутах тълпата и паднах на колене пред любовта ми. Забрадката й прикриваше красивото й момино лице. Струйка алена кръв течеше от устата й.
На следващия ден, нивите бяха празни житото гореже . Полето праззнуваше тъжен празник - поргебението на Пенка.

Дано ви е харесало постарах се не много и късмет с други преразкази и тестове