PDA

View Full Version : Къде да кандидатствам????



babyvy
11-05-2008, 12:15
Хора плс помогнете мии ...от София съм и съм 7ми клас!!!Кажете някое добро училище дето да кандидатствам плсс!!!

Blab
11-05-2008, 12:19
Къде си учила досега? Кой ти е любимият предмет? А кои не понасяш? Къде живееш?(Според мен и това е фактор, не бих пътувала 2 часа сутрин и вечер!) Каква искаш да станеш, като пораснеш?

babyvy
11-05-2008, 12:41
Къде си учила досега? Кой ти е любимият предмет? А кои не понасяш? Къде живееш?(Според мен и това е фактор, не бих пътувала 2 часа сутрин и вечер!) Каква искаш да станеш, като пораснеш?

ми уча в 149 СОУ ...Мразя Физика,химия и биология....Нямам любими ама съм добра в математиката,БЕЛ ,история ии може би географиятаа...
Значи не е проблем колко ше пътувам....е ест че неискам да е много .... и никоя професия не ме влече ...Всъщност си харесах 2-3 училища но в тях с учи и втори чужд език (с англ) а аз досега съм учила само англ. и няма смисъл от сега да уча др. език.... затова се отказах ии нз

Blab
11-05-2008, 12:45
Е, какво има да се чудиш.
Щом:
-език, английските.
-математика, СМГ и НПМГ
-история, Класическата

ПП:Навсякъде ще учиш втори чужд език.

scream94
11-05-2008, 12:47
Къде си учила досега? Кой ти е любимият предмет? А кои не понасяш? Къде живееш?(Според мен и това е фактор, не бих пътувала 2 часа сутрин и вечер!) Каква искаш да станеш, като пораснеш?

ми уча в 149 СОУ ...Мразя Физика,химия и биология....Нямам любими ама съм добра в математиката,БЕЛ ,история ии може би географиятаа...
Значи не е проблем колко ше пътувам....е ест че неискам да е много .... и никоя професия не ме влече ...Всъщност си харесах 2-3 училища но в тях с учи и втори чужд език (с англ) а аз досега съм учила само англ. и няма смисъл от сега да уча др. език.... затова се отказах ии нз

Те повечето училища са с два езика,английски и някой друг например испански и английски или немски и английски

ThePowerOfLove
11-05-2008, 12:52
Точно, че почти навсякъде ще има втори език...това не трябва да те отказва от дадено училище ;)

Dundy
11-05-2008, 14:25
ти от Овча Купел ли си?Значи тряа мн да се постараеш първо и аз естествено ти препоръчвам испанската,щото аз там уча,макар че мътят е много.Иначе са добри немска,английска,френска,С Г НФСГ НТБГ и т.н.Зависи какво ти се учи

bobolinka6
11-05-2008, 16:07
По-добре не ходи в НФСГ,много му падна нивото на училището!Материалната база изглежда добре,учителите също са на ниво,но учениците... :o Поне сегашните зайци,за по-големите нямам наблюдения.Ама какво да очакваш,като с всяка година децата стават все по-неграмотни...Не знам,випуск'95 може и да е по-добре.Във всеки случай ако се колебаеш между НФСГ и НТБГ-НТБГ е училището! :) Е,зависи си и от твоите инвидуални интереси...Все пак изборът си е твой.А и последната дума е на оценките. 8-) Аз имам пресни впечатления от гимназиите,все пак тази година кандидатствах.Влязох във френската-това е и училището,което ти препоръчвам!Уча в него само от месец и половина и искрено се надявам и занапред да запазя все така добри впечатления! :P
Иначе според интересите ти мисля,че най-подходящи за теб са НГДЕК,НПМГ с география или с математика и информационни технологии,СМГ,реномиранит е езикови като 164 ГПИЕ(не разбирам защо е "елитна",но карай да върви),9 ФЕГ :-P ,91 НЕГ(мисля,че това училище е сравнително добро-все пак всравнение с останалите),73 СОУ(въпреки,че откровено казано училището не струва,но още има будали),II АЕГ(въпреки че съм чувала доста неприятни неща),I АЕГ(класика в жанра),може да помислиш и за 133 ЕГ,италиански лицей(някои хора го бъркат с частното училище),Американски колеж(ако имате пари за даване и не смятате американците за прекалено тъпи :D ),училището по технологии в Правец(за момчета),ТУЕС(рай за момиче,което си търси гадже-ще си едно от малкото момичета)и т.н.Има такъв богат избор от училища и дубликати на "елитните"гимназии,друг е въпросът доколко са добри тези "дубликати"...

~~GaBs~~
11-06-2008, 12:22
ми уча в 149 СОУ ...Мразя Физика,химия и биология....Нямам любими ама съм добра в математиката,БЕЛ ,история ии може би географиятаа...
Значи не е проблем колко ше пътувам....е ест че неискам да е много .... и никоя професия не ме влече ...Всъщност си харесах 2-3 училища но в тях с учи и втори чужд език (с англ) а аз досега съм учила само англ. и няма смисъл от сега да уча др. език.... затова се отказах ии нз

Зн къде 149 соу все пак живея срещу него :D та такова мн хора се местат от 149 в 88 което е мн близко....ест ти решаваш.... :razz: успех където и да кандидатстваш

Dundy
11-06-2008, 12:59
По-добре не ходи в НФСГ,много му падна нивото на училището!Материалната база изглежда добре,учителите също са на ниво,но учениците... :o Поне сегашните зайци,за по-големите нямам наблюдения.Ама какво да очакваш,като с всяка година децата стават все по-неграмотни...Не знам,випуск'95 може и да е по-добре.Във всеки случай ако се колебаеш между НФСГ и НТБГ-НТБГ е училището! :) Е,зависи си и от твоите инвидуални интереси...Все пак изборът си е твой.А и последната дума е на оценките. 8-) Аз имам пресни впечатления от гимназиите,все пак тази година кандидатствах.Влязох във френската-това е и училището,което ти препоръчвам!Уча в него само от месец и половина и искрено се надявам и занапред да запазя все така добри впечатления! :P
Иначе според интересите ти мисля,че най-подходящи за теб са НГДЕК,НПМГ с география или с математика и информационни технологии,СМГ,реномиранит е езикови като 164 ГПИЕ(не разбирам защо е "елитна",но карай да върви),9 ФЕГ :-P ,91 НЕГ(мисля,че това училище е сравнително добро-все пак всравнение с останалите),73 СОУ(въпреки,че откровено казано училището не струва,но още има будали),II АЕГ(въпреки че съм чувала доста неприятни неща),I АЕГ(класика в жанра),може да помислиш и за 133 ЕГ,италиански лицей(някои хора го бъркат с частното училище),Американски колеж(ако имате пари за даване и не смятате американците за прекалено тъпи :D ),училището по технологии в Правец(за момчета),ТУЕС(рай за момиче,което си търси гадже-ще си едно от малкото момичета)и т.н.Има такъв богат избор от училища и дубликати на "елитните"гимназии,друг е въпросът доколко са добри тези "дубликати"...
за няколко неща не си права.Първо-знам защо 164 ГПИЕ е елитно(все пак имах бал додтатъчен за която и да е гимназия и избрах тази).Моите извинения,но там се учи в пъти повече от френската.73 също си е доста добро(брадчеда го завърши тая година и ся учи в Германия)таа не са зле тези

gabi_94
11-06-2008, 18:38
оффф аз толкова много исках да вляза в 164, но не можех, на всичкото отгоре си обърках желанията и влязох в 33 ег - ужас :( мислят ме за зубър, а не съм и никога не съм била. Тъй като повечето са супер тъпи и пропаднали ме мразят понеже уча добре и не пуша и не пия. Държа се приятелски със всички а какво получаввам? обиди..
а за тебе наистина ти препоръчвам 164. Забрави за соу, не са добри повечето

MinorThing
11-06-2008, 19:02
Френскааа!!! :grin: Казвам ти, в чужбина съм, знам английски доста добре. Френският се говори супер много в Европа и в света. А немски се говори най-вече в Европа, доста е полезен също. Надявам се да съм помогнала... :-o

Loshotia
11-07-2008, 05:25
Понеже си малка и знам как е с ориентацията тогава, най- добре езикова. А всяка езикова се профилира по- нагоре, така че ще видиш как се развиваш и нищо не ти пречи един ден да учиш икономика или медицина. За начало най- добре езикова.ч

Послепис: IАЕГ рулз!

jeni92_abc
11-07-2008, 17:41
Първо СОУ Пенчо Славейков или 22ро.....аз съм в 1во вече 3та година и ми е СУПЕР :grin:

Rza
11-07-2008, 18:03
СПГТ =; (ТОХА)

bobolinka6
11-07-2008, 18:38
По-добре не ходи в НФСГ,много му падна нивото на училището!Материалната база изглежда добре,учителите също са на ниво,но учениците... :o Поне сегашните зайци,за по-големите нямам наблюдения.Ама какво да очакваш,като с всяка година децата стават все по-неграмотни...Не знам,випуск'95 може и да е по-добре.Във всеки случай ако се колебаеш между НФСГ и НТБГ-НТБГ е училището! :) Е,зависи си и от твоите инвидуални интереси...Все пак изборът си е твой.А и последната дума е на оценките. 8-) Аз имам пресни впечатления от гимназиите,все пак тази година кандидатствах.Влязох във френската-това е и училището,което ти препоръчвам!Уча в него само от месец и половина и искрено се надявам и занапред да запазя все така добри впечатления! :P
Иначе според интересите ти мисля,че най-подходящи за теб са НГДЕК,НПМГ с география или с математика и информационни технологии,СМГ,реномиранит е езикови като 164 ГПИЕ(не разбирам защо е "елитна",но карай да върви),9 ФЕГ :-P ,91 НЕГ(мисля,че това училище е сравнително добро-все пак всравнение с останалите),73 СОУ(въпреки,че откровено казано училището не струва,но още има будали),II АЕГ(въпреки че съм чувала доста неприятни неща),I АЕГ(класика в жанра),може да помислиш и за 133 ЕГ,италиански лицей(някои хора го бъркат с частното училище),Американски колеж(ако имате пари за даване и не смятате американците за прекалено тъпи :D ),училището по технологии в Правец(за момчета),ТУЕС(рай за момиче,което си търси гадже-ще си едно от малкото момичета)и т.н.Има такъв богат избор от училища и дубликати на "елитните"гимназии,друг е въпросът доколко са добри тези "дубликати"...
за няколко неща не си права.Първо-знам защо 164 ГПИЕ е елитно(все пак имах бал додтатъчен за която и да е гимназия и избрах тази).Моите извинения,но там се учи в пъти повече от френската.73 също си е доста добро(брадчеда го завърши тая година и ся учи в Германия)таа не са зле тези
Съжалявам,Dundy,но само за информация-колко точно ти беше балът?Защото и аз имах бал,достатъчен,за да вляза където пожелая,но избрах точно френската. :-D И Dundy,ти учила ли си някога във френската,че да определиш колко точно се учи там?И аз бях чувала глупости за наркотици и секс в тоалетните,но нещата се оказаха доста различни.Казах,че не знам защо 164 ГПИЕ е толкова елитно,защото къде испанският е толкова широко употребяван?В Испания и Южна Америка.Затова е на едно от челните места на класацията за най-говорим език-защото се говори от цял един континент.Но ти едва ли искаш да заминеш да работиш в Чили,Мексико или Венецуела,нали?То по тази логика и китайският е изключително говорим,но не защото влиза в употреба в Европа или пък Америка,а защото няколко милиарда китайци го говорят.Тази масова истерия с испанската се появи покрай това,че много българи заминаха на гурбет в Испания.То същата работа е и с немската де.Само че в Германия има много по-големи шансове за развитие,виж стандарта на живот на един средностатистически германец и на един такъв испанец.А и образованието в Испания,ми се струва,нещо куца-в една класация Софийският университет бе преди този в Мадрид.За да почнеш хубава работа у нас пък почти никъде не искат испански-разбира се,че е плюс,както и владеенето на всеки един допълнителен език,но не можеш да не се съгласиш,че е много по-важно да владееш английски и немски език.Колкото до френският-той е неостаряващ.Забелязвам,че се връща на мода и у нас,което ме радва.Това е езикът на Европа.Немският също,но в много по-малка степен,тъй като се говори единствено в Германия,Австрия и част от Швейцария.Да не забравяме,че председателството на Европейския съюз вмомента се помещава именно във Франция.Испанският не е нищо друго,освен развален френски.Дори английският произхожда от френския език-ако си забелязала,на герба на английската кралица пише на френски език.Ще дам и само още един пример-да си чувала случайно за Г-8?А да знаеш кои страни са в него?Ако не,аз ще ти кажа:Франция,САЩ,Великобри ания,Германия,Япония,Итали я,Канада и Русия.Да виждаш някъде Испания?Ще ти кажа и защо ти си влязла в испанската-защото е много модерно и ако "случайно"споделиш на някого къде учиш,ще се чуят удивени възгласи.Поправи ме,ако греша.Френският,освен във Франция и Африка,се говори в Канада,Белгия,Швейцария-доста хубави страни,нали?Дори някои страни на Южна Америка,да не говорим за хилядите франкофонски общности по света,включително и в България,и за множеството френски колониални острови.Колкото до испанската-доста мои бивши съученици влязоха там и отзивите не са единствено положителни.Знам за фалшивия сигнал за бомбен атентат и как не учихте заради него и т.н....Спокойно,достатъчно съм запозната!Училището е много хубаво,това не мога да отрека.Не мога да отрека и това,че външно изглежда по-добре от френската.Самата учебна база,абе самата гимназия е страхотна и аз изобщо не оспорвам това!Смисълът на изказването ми беше друг-испанският не е дотолкова перспективен.Не използвам сравнителна степен,за да определя френската или испанската е по-по-най или в коя се учи повече.Всяко училище си има своите плюсове и минуси,както и гледните точки на различните хора са различни.Провокира ме злобничкото ти и дребнаво изказване,че във френската не се учело или нещо подобно беше.Занапред те моля,малко по-внимателно с подобни постинги,защото,повярвай ми,не искаш да влизаш в спор с мен.Ако не си забелязала,аз съм доста многословна. 8-) :oops:
Колкото до 73-то-тъй като постът ми стана твърде дълъг,а и умът ми вече не е така свеж,ще кажа единствено:ВТОРА немска.Това "втора"случайно да ти говори нещо?В Германия можеш да заминеш и без да си учил в немска гимназия.Впрочем,аз живея точно срещу 73 СОУ-виждам го през прозореца си...Даммм,и заедно с него виждам и други неща,които се случват в двора му...

Jumbie483
11-07-2008, 19:09
Съветвам те да ходиш в някоя езикова...защото в днешно време само с български няма да стигнеш до никъде ... ;)

Rza
11-07-2008, 20:02
а само с език за къде?