PDA

View Full Version : Вечното "дерби" : градско или селско?



gia_sena_mono
11-05-2008, 16:07
Подтикната от една тема,за това кои са по-ФИЕШАН и в която възникна ВЕЧНИЯТ спор провинцията срещу големия град,реших да направя следната тема - анкета.
Вие какво мислите?Коментирайте.

P.S. Ако вече има такава тема - delete

woshata
11-05-2008, 16:12
Всички са хора,въпрос на мислене, възпитание и т.н


най малкото половината в София са от село .. хаха..и всеки е различен .. доста крайно е да кажеш на някого селянин е така за кефа..

hardball
11-05-2008, 16:12
'Ма ти сериозно ли?!

Някой да мине на преброяване на изрусените бритони и да направи процентна диаграма :D

gia_sena_mono
11-05-2008, 16:15
АЗ ПИТАМ КАКВО МИСЛИТЕ ПО ВЪПРОСА,А НЕ ПРЕБРОЯВАМ НАСЕЛЕНИЕТО :lol:
Има някои,които като са от големия град си мислят,че са от Рая!

hardball
11-05-2008, 16:19
Под процентна диаграма имах в предвид на различни места какъв процент фьешани има, ма толко ти разбира главата...
...като си обясниш някое подмятане по такъв начин не само че не е смешно, ми и е и безмислено, ебати...

Аз съм най- фьешан 8)

cherinka
11-05-2008, 16:37
Това, че мога да си купя превъзки в 3ч през нощта, или аналгин в 12ч. вечерта, или един хляб, лютеница и кремвирш - ей тва ме прави горда, че съм от голям град. 8-)
Вече въпроса с кварталите е друго нещо...

LiveFlower
11-05-2008, 16:39
Всички са хора,въпрос на мислене, възпитание и т.н.

Иначе усещам накъде ще отиде тая тема,обаче... :booooomb:

woshata
11-05-2008, 16:45
Това, че мога да си купя превъзки в 3ч през нощта, или аналгин в 12ч. вечерта, или един хляб, лютеница и кремвирш - ей тва ме прави горда, че съм от голям град. 8-)
Вече въпроса с кварталите е друго нещо...оф да .. добре че характеризираш хората по тва в кой квартал живеят...дам дам

Bianca
11-05-2008, 16:50
Вярно, че всичко (почти) е въпрос на мислене и възпитание, но все пак една среда-едно мислене, друга среда-друго мислене. :)
Средата влияе много на дадени неща.

cherinka
11-05-2008, 17:42
Това, че мога да си купя превъзки в 3ч през нощта, или аналгин в 12ч. вечерта, или един хляб, лютеница и кремвирш - ей тва ме прави горда, че съм от голям град. 8-)
Вече въпроса с кварталите е друго нещо...оф да .. добре че характеризираш хората по тва в кой квартал живеят...дам дам
Като не разбираш какво имам предвид недей да коментираш.
Ок?

woshata
11-05-2008, 17:46
Това, че мога да си купя превъзки в 3ч през нощта, или аналгин в 12ч. вечерта, или един хляб, лютеница и кремвирш - ей тва ме прави горда, че съм от голям град. 8-)
Вече въпроса с кварталите е друго нещо...оф да .. добре че характеризираш хората по тва в кой квартал живеят...дам дам
Като не разбираш какво имам предвид недей да коментираш.
Ок?не е ок

Still1ME1Still1HERE
11-05-2008, 17:57
Това, че мога да си купя превъзки в 3ч през нощта, или аналгин в 12ч. вечерта, или един хляб, лютеница и кремвирш - ей тва ме прави горда, че съм от голям град. 8-)
Вече въпроса с кварталите е друго нещо...оф да .. добре че характеризираш хората по тва в кой квартал живеят...дам дам
Като не разбираш какво имам предвид недей да коментираш.
Ок?не е окЯ се напъни малко,че да разбереш за кво иде реч,вместо да остроумничиш.Кво ще кажеш,а?Само леко да се не осереш...

Иначе селяните имат по-"фешънско" държание.Но иначе на вид по фешънии са тея от градовете :) Гласувах за селото.А третия отговор просто не се вписва в анкетата.Въпроса е къде са,а не дали е въпрос на мислене или на среда(което дори го няма като опция).

Момчето може да си отиде от селото,но селото от момчето никога...

woshata
11-05-2008, 17:59
Това, че мога да си купя превъзки в 3ч през нощта, или аналгин в 12ч. вечерта, или един хляб, лютеница и кремвирш - ей тва ме прави горда, че съм от голям град. 8-)
Вече въпроса с кварталите е друго нещо...оф да .. добре че характеризираш хората по тва в кой квартал живеят...дам дам
Като не разбираш какво имам предвид недей да коментираш.
Ок?не е окЯ се напъни малко,че да разбереш за кво иде реч,вместо да остроумничиш.Кво ще кажеш,а?Само леко да се не осереш...ае па ти не ми казвай кво да правя..и къде го видя остороумниченето.. чакам да се обосновеш..хайде .. а и май някой друг тряа се напъне аа... :lol:

Still1ME1Still1HERE
11-05-2008, 18:04
Това, че мога да си купя превъзки в 3ч през нощта, или аналгин в 12ч. вечерта, или един хляб, лютеница и кремвирш - ей тва ме прави горда, че съм от голям град. 8-)
Вече въпроса с кварталите е друго нещо...оф да .. добре че характеризираш хората по тва в кой квартал живеят...дам дам
Като не разбираш какво имам предвид недей да коментираш.
Ок?не е окЯ се напъни малко,че да разбереш за кво иде реч,вместо да остроумничиш.Кво ще кажеш,а?Само леко да се не осереш...ае па ти не ми казвай кво да правя..и къде го видя остороумниченето.. чакам да се обосновеш..хайде .. а и май някой друг тряа се напъне аа... :lol:Ок,нямаш проблеми.Кат не можеш сама да се сетиш.Искаше да каже,че като си в града имаш голям избор и възможност,а в селото не.Не харктеризира хората по кварталите,а това,че някои са по хубави от други и това,че в някои има възможност,но не смееш да излезеш,за да не те пребият наркомани и други бандюги.

woshata
11-05-2008, 18:11
аха ..сега друг въпрос..ти секретарка ли си и ? :-o както и да е ..добре..и все пак тази логика..да я наречем така мога също да я успоря..живея в Люлин .. квартал с доста лоша слава ..а всъщност половината от нещата не са вярни..тъй че трудно може да се характеризира място където смееш и където не смееш да излезеш..

KariZma
11-05-2008, 18:13
Всички хора са равни, и както в големия град има мн прости хора, така и на село и обратното.
Въпроса е друг.
Аз си имам една теория (без да ми се обиждат хората)
Значи тези които са от малък град, селце се раждат в тази среда и се стремят към големия град, а тези които са от големия град - те пък се стемят към нещо още по-голямо.
Началното ниво е различно и от там и стремежите и разбиранията.
И тези които са от по-малко населено място се стремят да достигнат до там където някои други са започнали.
нз дали се разбра това което исках да кажа, но се надявам да няма обидени.
с 2 думи - Нивото от което тръгват гражданите на големия град и на селото е различно!

cherinka
11-05-2008, 18:29
Ок,нямаш проблеми.Кат не можеш сама да се сетиш.Искаше да каже,че като си в града имаш голям избор и възможност,а в селото не..
Тук позна.

Не харктеризира хората по кварталите,а това,че някои са по хубави от други и това,че в някои има възможност,но не смееш да излезеш,за да не те пребият наркомани и други бандюги
Тук също.
С една малка подробност - "бандюгите" както викаш си ги има навсякъде.
Най-тъпото от всичко е, че махалата, в която живея се води за една от най-спокойните и най-ОК.
Никъде друга в Пловдив или извън Пловдив не ми се е случвало нищо лошо, така както на 10 метра от входа ми, така, че тук от части си прав.

До някаква степен имах и предвид, че както във всеки един друг град го има и онова: "От кой квартал си?" - "еди си кой", "Ауу, как може да живееш в това село" .......
Тракия е най-големия жк. и въпреки всичко се твърди, че като отидеш там едно на ръка, че се чувстваш извън Пловдив, второ - само високи блокове и треви и плевели по 2 метра и разни пустошии, Но малка хора осъзнават, че точно в този квартал (в сравнение с моя) има денонощни заведения... и барове, и дискотеки, и клубове, и аптеки на всеки метър, и т.н.
Нищо, че за да стигнеш до тоя квартал е нужно да изминеш булевард като тия извън градовете. :D
А аз кво?! За една превръзка през нощта тряа да вървя 3 километра, за да стигна до денонощния магазин, макар да живея на 15 минути от центъра...
ох, не знам кво се обеснявам и аз. 8-)

И едно друго нещо - с тия строежи напоследък и незастроени сгради през нощта като тръгнеш да бягаш и да викаш никой не може да те чуе, няма кой да ти помогне, просто панирваш се до неузнаваемост, макар да знаеш, че още 5 крачки и ще си влезеш в къщи, но за тия 5 крачки кой знае колко много неща могат да ти се случат.

Същата е и историята с по-тихите градчета, дори и селца (както и по-тихите квартали на големите градове).

Едно е да тръгнеш да бягаш по някакъв кален път на село, или в моя квартал, друго е да тръгнеш да бягаш по центъра - все ще има кой да те види, да ти помогне....

Still1ME1Still1HERE
11-05-2008, 20:01
Майната ви...

израснал съм на място, което те оформя като личност...
и те сблъсква с някои аспекти на живота доста рано, калява те...
И не само ти,спокойно...А и училището ме накара много да се променя и да порасна преждвремнно,защото имаше тъпи хора,а и кварта ми не бепе и не е хубав.

gia_sena_mono
11-06-2008, 10:04
Под процентна диаграма имах в предвид на различни места какъв процент фьешани има, ма толко ти разбира главата...
...като си обясниш някое подмятане по такъв начин не само че не е смешно, ми и е и безмислено, ебати...

Аз съм най- фьешан 8)

Ооо,яаа! :smt002

Emilia18
11-06-2008, 10:14
vijte zna4i nqma zna4enie ot kade si,vajnoe kak se darji6,moje da si ot golemiq grad,no da se darji6 kato selqnin i prostak

Emilia18
11-06-2008, 11:37
Ami da Yambol e mn hubav grad,i nm se radvam 4e sam ot tuk,6to PROBLEM????????????

Emilia18
11-06-2008, 14:21
Vij kvo,ne 4e mi puka i me interesuva mnenieto ti,ama pone go davai kato si naqsno i kato znae6 za kakvo stava vapros,ne moje6 da govori6 za nqkoi ili ne6to bez da go poznava6,na vsqko mqsto dali e Sofiq ili nqkoe selo dori,ima hora koito se darjat kato selqni i takiva koito si li4i 4e sa vazpitani.Vsi4ko e do 4oveka,a ne zavisi ot mqstoto na koeto jivee.Ama...kakvo li se zanimavam s gluposti.

b0Nb0n
11-06-2008, 14:23
abe drajeto ot qmbol li be6e :lol:

b0Nb0n
11-06-2008, 14:27
qmbol e stila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

OtherDimension
11-06-2008, 14:28
Всички хора са равни, и както в големия град има мн прости хора, така и на село и обратното.
Въпроса е друг.
Аз си имам една теория (без да ми се обиждат хората)
Значи тези които са от малък град, селце се раждат в тази среда и се стремят към големия град, а тези които са от големия град - те пък се стемят към нещо още по-голямо.
Началното ниво е различно и от там и стремежите и разбиранията.
И тези които са от по-малко населено място се стремят да достигнат до там където някои други са започнали.
нз дали се разбра това което исках да кажа, но се надявам да няма обидени.
с 2 думи - Нивото от което тръгват гражданите на големия град и на селото е различно!
невероятно погрешен начин на мислене имаш...
1-во хората никак не са равни
2-ро мечтите на хората от село или дребен град могат да бъдат много красиви и мащабни ... а както виждаш за повечето софиянци, София е нещо приказно, огромно и свято...(нещо, което е изключително невярно за всеки, минал през Калотина)

с 2 думи - Нивото от което тръгват гражданите на големия град и на селото е различно!

а това е наистина тъпо :)

с 2 думи - много погрешна представа за нещата имаш ;)

Celence
11-06-2008, 14:32
Абе луди ли сте .. ако не ти стига акъла ще бъдеш селяндур дори и да си се родил в голям град


израснал съм на място, което те оформя като личност...

И малките градове не те оформят като личност ли , аре стига глупости

Emilia18
11-06-2008, 14:39
Ямбол е града!

to4no taka :grin:

Celence
11-06-2008, 14:43
Както и ти правиш в не малко случаи. Иначе преди да ми го кажеш - да, знам, аз съм зле, неграмотна, глупава, неучена, мързелива и какви бяха още дето ги казваш на всеки втори - е, не може да сме всички умни и схватливи като теб, ха. И сигурно мястото (квартала, града), в който живея ме е оформило така, нали?
Пък и чак "опонент"....
Ти каза "Уж е град, а всички са селяни" , не става ли дума точно за населеното място?

Bianca
11-06-2008, 14:44
Абе, защо си тормозите главиците с подобни простотии? Този спор си остава вечен. Кефете си се там на селата и на големите градове, и това е.

neocide
11-06-2008, 15:09

Sigrina
11-06-2008, 15:27
Все тая, познавам много печени хора и от големите градове и от селата, познавам и големи селяци (също на 2те места)
Хора всякакви :)
И btw, пише се ПОТИКВАМ :)

Bianca
11-06-2008, 15:29
Все тая, познавам много печени хора и от големите градове и от селата, познавам и големи селяци (също на 2те места)
Хора всякакви :)
И btw, пише се ПОТИКВАМ :)
Не се пише така, "поДтиквам" е правилното. Има разлика между това и "потиснат".

Lysit0
11-06-2008, 16:12
Незнам в 'чужбината 8-) ' дали е като при нас.....
Но това делене на 'селяни' и 'граждани', ми се струва адски тъпо.
Не може да кажеме,че даден човек,ако е от село,то той е невъзпитан,прост,тъп и глупав селянин,пък тия,които са 'гражданчетата',да се мислят едва ли не эа Бог.
Това е супер глупаво,защото и много хора от софиянци,са много повече селяни,от колкото хората по селата.
Това,че повечето от вас имат на превид,едновремешните лилички и чичковци,които са седели на седянки и са си клюкарствали,това смея да твърдя,че го има в София.И не само в София ами навсякъде.
E-motata са си емота,няма лошо.Но чак пък да стигнат до крайност да си режат вените като онези 2 момичетa,прекалено.....
Нека сички си слушаме каквото си искаме,на мен не ми е ястно ,защо всички , които не слушат попфолк викат,че тази музика само разваляла хората,и всички,които я слушали били малумни,и още незнам си кави селяци.....
Напротив,тази музика си е като всички останали,който си я харесва,и да му втълпяваш,че била тъпа и още незнам си какво,няма да престане да я слуша,само че приятелите му или еди кой си не харесвал тази музика.Ами те не пеят само кючеци,ако това имат повечето от вас на предвид.Песни като, ''2 разплаканти очи'',''Бог да те накаже'',''Обичам да живея''...и още много други на невероятната българска и стойностна певица,a именно РУМЯНА ,винаги си остават.
За краткия си живот,през който беше на Земята,тя остави незабравими хитове.Ами на Ивана, ''от извора'', на Джена ''песен за Даме войводa'',и още хиляди други народни БЪЛГАРСКИ песни,си остават за винаги в нашата история.

И пак казвам,глупаво е да се делиме на ,метъли,чалгаджии,рокери...и какви ли не още измислици....
Хора живота е един.Изживейте го стойностно,както тряабва , и стига с тая элоба.Защото голяма част от българите са злобни,a тази злоба,само до лошо води.

Bianca
11-06-2008, 16:15
А ти, като съвестна българка, не можа ли да се научиш да пишеш поне малко от малко грамотно? "НЕ ЗНАМ"!

hardball
11-06-2008, 16:28
Незнам в 'чужбината 8-) ' дали е като при нас.....
Но това делене на 'селяни' и 'граждани', ми се струва адски тъпо.
Не може да кажеме,че даден човек,ако е от село,то той е невъзпитан,прост,тъп и глупав селянин,пък тия,които са 'гражданчетата',да се мислят едва ли не эа Бог.

И пак казвам,глупаво е да се делиме на ,метъли,чалгаджии,рокери...и какви ли не още измислици....
Хора живота е един.Изживейте го стойностно,както тряабва , и стига с тая элоба.Защото голяма част от българите са злобни,a тази злоба,само до лошо води.

Навсякъде я има разликата, не знам под това "чужбината" дали намекваш, че живееш някъде извън граница и дали си в голям или малък град, ама от опит мога да ти кажа, че няма как да няма разлика.

Разбира се, че не можеш всички да сложиш под общ знаменател, толерантността обаче е дотам, докъдето се отнасяш с хората по 1 начин докато не се издънят кофти. Т.е. държиш се като тъпа селска пръчка- държат се с теб като с тъпа селска пръчка.

Делене бла- бла- бла, никой не те кара да се числиш към някоя група или да се ограничаваш в приятелствата си. Хората си намират приятели по интереси, не е толкова страшно, колкото го изкарваш, освен ако не си на 13 и току що не си влязла с пубертета. В такъв случай- еми, ш'ти мине.

А това със злобата включването беше уат да фък?!

Това с Румяна няма да го коментирам, нито е по темата, нито и аз не знам. Неадекватно ми се стори.

+ лайк Бианка сед: НЕ(интервал)ЗНАМ

Bianca
11-07-2008, 14:20
ЯсТно? :lol:

LONSDALE88
11-07-2008, 14:23
Селяните на КАФЕВО!

Celence
11-07-2008, 18:59
Винаги съм си мислел, че е добре да правиш разлика между отделните постове в една тема, защото различните изказвания може (представи си) да се отнасят по различни теми...

Явно средата ти е била такава, че да не научиш някои основни правила в комуникацията... ;)

И все пак го каза, няма значение в отговор на какво, нали? А пък средата ми я остави ти - гледай своята, а за моята не бери грижа. Край на разговора.

OtherDimension
11-07-2008, 21:03
и за всички софиянци, плюещи провинцията ;)

OtherDimension
11-07-2008, 21:17
амин

B3B0K
11-07-2008, 21:50
аха ..сега друг въпрос..ти секретарка ли си и ? :-o както и да е ..добре..и все пак тази логика..да я наречем така мога също да я успоря..живея в Люлин .. квартал с доста лоша слава ..а всъщност половината от нещата не са вярни..тъй че трудно може да се характеризира място където смееш и където не смееш да излезеш..
parvo si mn drazne6ta natura
2ro koe po to4no za kvartala ti ne e taka ?smis ciganini li nqmate ili narkomani... koe vsa6tnost mu e hubavoto ?kato po4nat nadejdenci obelqnci i lulqnci da si razpraat kolko sma i hibvai kvartalite otka4aaam aluuuuu ciganin do ciganin sme tukaa be (i az sam si ot nadejda (po prinuda)) nai gi mrazi to4no ot teq 3 kvartala da zapo4nat da razpaat kolko sa hubavi ili kolko nz si kvo ..aluuu otvorete o4i ciani i ku4eta :-o

a po temata :horata ot malkite gradove sa kompleksirani ot fakta 4e da si ot malak grad ne se gleda s dobri o4i .idvate i se zapo4va"napereno varvi6 dupeto varti6 i krakata si..." i razni drugi takiva .ina4e dale4 ne s alo6i hora inteligentni sa (4ast ot tqh) no ne na vs im se
polu4ava

perkele1914
11-08-2008, 21:09
мислех си, че става въпрос за Левски и цска :Д

Scrat
11-08-2008, 21:35
Човек не се определя от това къде живее/се е родил, а от това като какъв се държи!

Kisses_P
11-08-2008, 21:49
Абе незнам,но все по-често чувам въпроса "От къде си" от хора живеещи в софия.От своя страна аз питам "Квартал ли",а хората казват градове.София се напълни със селяни,факт.

hardball
11-09-2008, 08:58
Как беее, ясно е - кои са по- фешАн, от големите градове или от селата :D

gia_sena_mono
11-09-2008, 21:34
Осрахте темата!
Вече може да й теглят ключа!