PDA

View Full Version : Тичане



gree_girl
11-05-2008, 18:25
Здравейте! Искам да ви попитам относно тичането. Значи аз съм 167 см и 55-56кг иии следователно искам да отслабна. Ходя 3 пъти в седмицата на фитнес и там тичам по 20 минути. Ходя и на тренировки по баскет 2 пъти седмично. Не се лишавам от храна, хапвам си нормално. Та въпросите ми са: Ще сваля ли няколко кг илии това не е достатъчно. И др въпрос е, един приятел ми каза, че от тичането се разширява гръдния кош и раменете и, че няма да сваля. Това вярно ли е?
П.п. Не искам да се лишавам от храна и да спазвам диети, за да не си навредя на здравето. Ако това, което правя не е достатъчно, моля за някакви предложения за тренировки. :)
Благодаря предварително на всички! :-)

FeelMe
11-05-2008, 18:52
ami za nqkoi hora e napulno dostatu4no,no za drugi - ne e.vs e do organizum.i az iskam da svalq 4-5 kg , hodq na fitnes po 4 puti na sedmica,a ostanalite dni ti4am...no ni6to ne stava.a kolkoto do ti4aneto-nz za grudniq ko6 ,no 6te razvie6 muskuli na prascite....taka 4e ne prekalqvai sus nego,za6toto v edin moment 6te stane taka 4e nqma da otslabne6 ,a 6te natrupa6 pove4e muskulna masa ot neobhodimoto.znam go ot li4en opit, t.e. ne li4no vurhu men no priqtelkata mi ima6e takuv problem,i da ti kaja ....ne e osobeno priqtno. :(

thefreak
11-05-2008, 19:06
Без диета не става. Наваксваш ли изгорените калории с ядене, само си увеличаваш издръжливоста, ама кила няма да свалиш.

buffalo88
11-05-2008, 19:09
Според мен от една страна сваляш мазнините като бягаш,а от друга натрупваш мускулна маса,която пак до някаква степен влияе на теглото ти. :)

gree_girl
11-05-2008, 19:53
От мненията ви разбрах, че ефект няма да има, а ще натрупам маса. То пръсците са ми стегнати, но на другите части от тялото ще станат ли мускули? А и тогава каквмо да правя, за да има ефект и как да ги смъкна тия килца :x

thefreak
11-05-2008, 20:53
От мненията ви разбрах, че ефект няма да има, а ще натрупам маса. То пръсците са ми стегнати, но на другите части от тялото ще станат ли мускули? А и тогава каквмо да правя, за да има ефект и как да ги смъкна тия килца :x
Диета.

Andreev
11-05-2008, 21:26
От мненията ви разбрах, че ефект няма да има, а ще натрупам маса. То пръсците са ми стегнати, но на другите части от тялото ще станат ли мускули? А и тогава каквмо да правя, за да има ефект и как да ги смъкна тия килца :x
Диета.
мне точно...по-добре да намали храната и да се храни главно сутрин преди 9 часа

gree_girl
11-06-2008, 06:31
Или просто да не ям сладко и тестено?

lcl
11-06-2008, 09:20
Напиши как се храниш... Какви храни, колко пъти на ден и какви количества. Така най-лесно да се види къде има грешки в храненето. А и какво правиш във фитнеса не си написала.

От тичане чак да се разшири гръдния кош... То си тренира белия дроб, но видимо няма да има разлика. Това е по характерно за плуването и редовни дихателни упражнения, при които дроба поема голямо количество въздух. Зависи и от дихателните упражнения.

Наблягай на повече разходки в допълнение на спортните ти занимания. Ако се застояваш във вас и хладилника ти е пръв приятел, нормално и да ти е трудно да свалиш.

С диети се наврежда на здравето само ако не знаеш как да ги правиш. "Не искам да се лишавам от храна и да спазвам диети, за да не си навредя на здравето....Или просто да не ям сладко и тестено?" :D

SiegHeil
11-06-2008, 09:39
Вземи си ленено семе, меляш го и го ядеш с мед или кисело мляко, ще сваляш дори и да не тренираш(а и струва 2-4 лева за адски много време) :>
А и отбягвай мазното и сладкото ^^

KariZma
11-06-2008, 09:52
Вземи си ленено семе, меляш го и го ядеш с мед или кисело мляко, ще сваляш дори и да не тренираш(а и струва 2-4 лева за адски много време) :>
А и отбягвай мазното и сладкото ^^

Mного хубаво предложение.
Аз ям ленено семе (още немога да кажа дали има резултат)
Но е мн вкусно - смелям си го и настъргвам 1, 2 ябълки и ставааа муцка :grin:
Само трябва да знаеш че когато ядеш ленено семе трябва да пиеш и повечко вода, за да не се обезводниш.

HenykucT
11-06-2008, 14:18
Първо и най-важно спри СЛАДКОТО. Колко пъти да повтарям на всеки, че не се отслабва като се яде СЛАДКО. Има едни "десерти" КОРНИ, които заместват сладкото и насищат. Дават също така и пауър ...

Второ : Бягането на пътека по-малко от 30 минути няма ефект. Същото се отнася и за колелото. Като ходиш на фитнес преди началото на всяка тренировка трябва да се бяга минимум 15 минути за загряване на мускулите и краката. След упражненията пак се бяга и така ... Така се отслабва. Диетата не е наложителна, но с твоите килограми, ако намалиш хляба или тестото, там каквото ядеш ( пържено и т.н. ) всичко ще е наред ... Това със фитнеса е добре. Баскетбола не помага за отслабване а за трениране на мускулите и трупане на маса. Тренирал съм и знам за какво става въпрос.

Благодаря.

ULTRA_LEVSKI
11-06-2008, 14:55
Непукистче, пак се проявяваш, като най-тъпия :-)

Говориш за спиране на сладкото, но препоръчваш преработеното корни, твърдиш, че бягане по-малко от 30 минути нямало ефект и че трябвало загрявката да е минимум 15 минути бягане, както и че диетата не е наложителна !?!? :lol:
Има едно понятие - "интервална тренировка". Разбери какво означава и чак тогава напиши "компетентно мнение".

Баскетбола помагал за трениране на мускулите и трупане на ММ? :shock:
Явно трупането на ММ за теб не е тренировка на мускулите....Направи разлика между тренировки за издържливост, сила и трупане на маса, а тогава пиши в такива теми, че си повече вреден, отколкото полезен.

Аман от всезнайковци !

gree_girl
11-06-2008, 18:05
Сутрин мюсли и пия 3 в 1, наобед хапвам каквото има в нас (супа, мусака ... каквото се яде във всеки дом, домашно приготвено.) В училище ... ммм различно, ако не съм обядвала у нас хапвам пица или хамбургер, а ако ми падне кръвното и ми прилошее нещо сладко, за да ми се нормализира, пия капучино без да си слагам захарчета, а често дори нищо не ям. Като се прибера вечерям. Нямам много време, за да се храня разделно, а и в училище не продават плодове.
Много се притеснявам,да не би ако не спазвам диета и си тичам наистина ще натрупам мускулна маса? :( :( :(

Пп баскета го споменах само за информация, не че целя с него да отслабвам, защото го правя за удоволствие. :)

А когато мина покрай мюслито се хапвам по няколко лъжици. :)

FeelMe
11-06-2008, 18:14
Първо и най-важно спри СЛАДКОТО. Колко пъти да повтарям на всеки, че не се отслабва като се яде СЛАДКО. Има едни "десерти" КОРНИ, които заместват сладкото и насищат. Дават също така и пауър ...
az puk moga da ti kaja , 4e ne zavisi ot tova kakvo qde6 ,a kakuv ti e metabolizma.vseki 4ovek debelee ot razli4ni hrani-nqkoi ot testeno,drugi ot sladko,treti ot bobovi hrani ili meso i t.n.bi li mi obqsnil kak ima nqkoi koito se tup4at sus sladko i hamburgeri ama sa super slabi.e 6te ti kaja - vs e do tva kakuv ti e metabolizma.taka 4e suveti ot roda na "spri sladkoto" ili "pove4e nikakuv hlqb" ne vur6at rabota....ima testove koito pokazvat koi ot hranite organizma ti usvoqva nai-dobre (t.e. ot koito nai-mn debelee6) , no za sujalenie e dosta skup.az bih preporu4ala edin produkt.kazva se "Husk" i zaburzva metabolizma...tva ne e lekarstvo ili nqkoe ot izmislenite "vul6ebnite" hap4eta za otslabvane.Husk moje da se priema na hap4eta i pod formata na fibri...poprincip ne se vodi 4e e za otslabvane ,a prosto za pro4istvane na organizma i za hora sus stoma6ni problemi,no naistina spomaga i za otslabvaneto.az go polzvam (kakto kazah predi - trqbva da smukna 4-5 kilca) i sum dovolna,ve4e se zabelqzva i efekt.malko dulgo stana ,a i malka reklama ,no kakto i da e... :)

gree_girl
11-06-2008, 19:03
На мен ми бяха направили диета и според нея не трябваше да ям почти нищо, само плодове, някой зеленцуци, без хляб, сладко, ориз, мусаки, картофи иии в един момент се оказа, че трябва да ям само млека, салати и бисквити с фибри. Издържах 1 месец, смъкнах, но като я спрях качих килца... :(

FeelMe
11-06-2008, 19:23
ami to ne e do tova da ti napravqt dietata...ako pravilno razbrah ne sa ti pravili testa.tova e izsledvane pri koeto ti vzimat kruv ,izsledvat q i sled tova ti davat list sus pozvolenite i nepozvolenite hrani...v edin moment moje da se okaje ,4e na teb sladkoto i hlqbut ne ti vredqt ,a mesoto naprimer...ne znam kolko struva6e tozi test,no znam 4e e dosta skupi4uk i otskoro go ima i v Bulgariq.nqkude okolo 500-600 leva sum 4uvala 4e e.az li4no na dietolozi,koito ti pravqt dieta bez nikakvi izsledvaniq ,ne vqrvam osobeno.davat edni i su6ti dieti na pacientite si i rezultatut e kato pri teb-smukva6 kolkoto ti trqbvat ,no spre6 li dietata ka4va6 i to dvoino pove4e

SiegHeil
11-06-2008, 21:03
На мен ми бяха направили диета и според нея не трябваше да ям почти нищо, само плодове, някой зеленцуци, без хляб, сладко, ориз, мусаки, картофи иии в един момент се оказа, че трябва да ям само млека, салати и бисквити с фибри. Издържах 1 месец, смъкнах, но като я спрях качих килца... :(
Протеинова диета ftw ;)

gree_girl
11-07-2008, 17:39
На мен ми бяха направили диета и според нея не трябваше да ям почти нищо, само плодове, някой зеленцуци, без хляб, сладко, ориз, мусаки, картофи иии в един момент се оказа, че трябва да ям само млека, салати и бисквити с фибри. Издържах 1 месец, смъкнах, но като я спрях качих килца... :(
Протеинова диета ftw ;)
Какво ще рече това? :-o

SiegHeil
11-07-2008, 19:31
Викат и същи диета на Пиер Дюкан и нисковъглехидратна диета ;)

gree_girl
11-07-2008, 20:47
Ама сигурно трябва всеки ден да се храня с нещо определено. :?

SiegHeil
11-07-2008, 21:05
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=163229&highlight=%EF%E8%E5%F0+%E4%FE%EA%E0%ED

lcl
11-07-2008, 22:07
Тази диета е пълен боклук :D

SiegHeil
11-07-2008, 22:16
6 килограма за 12-15 дни, без да ги върна след това...мен ми харесва 8-)

gree_girl
11-08-2008, 09:15
Ми не ми се иска диета, според която се храня всеки ден с нещо определено.
Не разбрах, ако тичам и се храня нормално ще натрупам мускули така ли? :(

lcl
11-08-2008, 10:51
Ми не ми се иска диета, според която се храня всеки ден с нещо определено.
Не разбрах, ако тичам и се храня нормално ще натрупам мускули така ли? :(

Принципно - да. До каква степен - зависи и от натоварванията и храните.

Ти какво разбираш под диета? Ако това да ограничиш сладки, мазни, тестени и пържени храни, го наричаш диета. Аз консумацията им не ги смятам за нормално хранене :)

Myrth
11-08-2008, 13:22
Бягането е най-добрият начин да загубиш мускулна маса след претренирането с тежести. Не говорете глупости и не обърквайте човека, от бягане мускули няма да качиш.

И тъй като хранителният режим е по-важен от тренировката, изказвания от рода на 'диетата не е наложителна' с просто смехотворни.

lcl
11-08-2008, 16:47
Myrth, я прочети какво цели момичето. Ти какво разбираш под диета ? За втори път питам един и същ въпрос :)

MP
11-08-2008, 19:45
Сваляш,като изразходваш повече енергия,отколкото приемаш от храната.Или яж по-малко и тичай или яж нормално (без сладко де) и тичай повече.

gree_girl
11-08-2008, 20:58
Мненията са ви доста различни и ме объркаха тотално. :-o

SiegHeil
11-08-2008, 22:21
Да обобщим нещата..
Имаш два избора..
Сериозна диета със малко тичане...но ти явно не искаш това...
Умерено ядене със сериозни тренировки...но тук има риска да натрупаш мускулна маса..в тоя случай е по добре повече да въртиш колело и пътека отколкото тичане...
От тичане няма да се разшириш, най много да направиш мускули на краката, които могат да се свалят, но трудно...
Точка.

gree_girl
11-09-2008, 08:40
Мерси. Ако става въпрос за мускули на пръсците аз имам хубав оформен пръсец, но ако се говори за бедрата и мускули .. :(

Espasse
11-17-2008, 16:01
Еми гледай ся, от личен опит ти казвам че само с бягане няма да стане (имам heartrate часовник който смята и калории и след едночасов крос 9-10 км изгарям около 600-700 калорий макс) и ако само побягваш по 30 мин няма да направиш кои знае какви мускули, а просто ще си оформиш прасеца и ще се стегнеш малко в бедрата :wink:

splendour
11-17-2008, 18:33
lenenoto seme ima 493 kalorii za 100 grama :shock: kak to4no se otslabva ot nego togava.za p1rvi p1t go 4yvam no kato vidqx kaloriite.............
a ina4e po temata: trqbva da izrazxodva6 pove4e kalotii otkolkoto priema6.
tova e nai vajnoto.gledai da qde6 po-malko kalori4ni xrani koeto ne zna4i 4e ne moje6 da qde6 i nqkoq dryga vafla de.az taka po4nax za6toto ne obi4am dieti v koito trq da qm to4no opredeleni xrani.mislex 4e 6te e trydno no ne e.qj po ymereno i si gledai gore dolo kaloriite [sq nq da xodi6 s kalkylatora de].taka se svalqt no ne go prai za mesec dva a tova trqbva da ti e na4in na jivot.predi da si se stresirala ot tazi "ve4na dieta" 6te ti pripomnq 4e rolqta na hranata e imenno tazi-da dava energiq na tqloto dotolkova dokoloto izrazxodva,a ne kato nai dob1r priqtel v samotni d1lgi nedeli.yspex :)

SiegHeil
11-18-2008, 12:01
lenenoto seme ima 493 kalorii za 100 grama :shock: kak to4no se otslabva ot nego togava.za p1rvi p1t go 4yvam no kato vidqx kaloriite.........
100 грама ти стигат за към месец и нещо, яде се по една лъжичка на ден...

splendour
11-18-2008, 18:09
lenenoto seme ima 493 kalorii za 100 grama :shock: kak to4no se otslabva ot nego togava.za p1rvi p1t go 4yvam no kato vidqx kaloriite.........
100 грама ти стигат за към месец и нещо, яде се по една лъжичка на ден... aaaaaaaaaxa sori za nevejestvoto mi :)

Escobarcho
11-22-2008, 11:41
Тва с разширяването на гръдния кош хаха не е така.Ми земи си от аптеката Л-карнитин или някакви Фет бърнери.Има и колани за отслабване аз имам тракъв и съм мн доволен!

gree_girl
11-22-2008, 18:47
Блгодаря за мненията на всички! :)