PDA

View Full Version : Варицела



iLoveChocolate
11-06-2008, 13:05
на 17 см и имам варицела,мн тежко я прекарвам. цялото ми лице е в пъпки и не само то естествено. губя мн от занятията в училище. личната ми е дала минимум за седмица бележка. та въпроса ми е към тези, които са карали тази детска болест в пубертетските си години като мен, колко време сте си простояли вкъщи. аз мога да ида на училище след седмица с вече завехналите пъпки, ама гледката ще е малко гадна за всички, единствено това ме спира.
и още един въпрос-имам Контратубекс вкъщи, дали ще има резултат, ако намажа местата от пъпките после?

malkata_kukli4ka
11-06-2008, 16:41
Ами аз стоях вкъщи повече от две седмици и даже после като отидох на училище още имах доста пъпки и се виждаха. :(

ThePowerOfLove
11-06-2008, 18:41
Аз съм я карала. Ако мислиш, че след седмица няма да си личат белезите :? По принцип май се дават 10 дена под карантина...
А този Контратубекс не съм го чувала

iLoveChocolate
11-06-2008, 19:00
абе аз знам,че ще се личат,някак си трябва да излизам за училище,няма начин-срам,не срам.

Oposum
11-06-2008, 20:03
Нали знаеш че при варицелата трябва да чешаш всички пъпки, особено тези по лицето. Здравословно е.

iLoveChocolate
11-07-2008, 13:04
Нали знаеш че при варицелата трябва да чешаш всички пъпки, особено тези по лицето. Здравословно е.
Благодаря ти за иронията,но в момента наистина не се нуждая от нея !

Vincitore
11-07-2008, 15:52
И аз я карам сега вече ми завехнаха и съм на даскало за 2 ден-стоях в нас 16 дена-лекарката не ме пусна докато не ми завехнаха тотално и не ми се махнаха от лицето.Сега на лицето са ми много малко имам още по корема и гърба! Лекарката ми каза да не ги мажа с нищо,но и аз си взех Контратубекс и са казали в аптеката да се мажа само когато са зараснали напълно и са белези.Също да не се маже когато има слънце защото оставали петна-та ще видим като зараснат напълно дали ще останат белези и ако останат тогава ще се мажа с Контратубекса.Почти на 16 съм и я изкарах много тежко,представям си ти като си на 17 :( Много е кофти :(

vikitu
11-07-2008, 18:52
И аз някъде около 2 седмици я карах само че беше в края на годината..тъкмо ми свърши карантинния период и на следващия ден бях на изпити по БЕЛ за кандидатстване..цялата бях в пъпки ама какво да се прави..нямах намерение зарди някакви пъпки да ми се обърква всичко :)

iLoveChocolate
11-08-2008, 15:49
И аз я карам сега вече ми завехнаха и съм на даскало за 2 ден-стоях в нас 16 дена-лекарката не ме пусна докато не ми завехнаха тотално и не ми се махнаха от лицето.Сега на лицето са ми много малко имам още по корема и гърба! Лекарката ми каза да не ги мажа с нищо,но и аз си взех Контратубекс и са казали в аптеката да се мажа само когато са зараснали напълно и са белези.Също да не се маже когато има слънце защото оставали петна-та ще видим като зараснат напълно дали ще останат белези и ако останат тогава ще се мажа с Контратубекса.Почти на 16 съм и я изкарах много тежко,представям си ти като си на 17 :( Много е кофти :(
относно Контратубекса мен ми го предписаха след операция,до колкото си спомням той обаче е за ЛЕЧЕНИЕ,но не и за заличаване. а аз съм го използвала и в слънце-нищо няма да ти стане споко. и мен тия на лицето вече са с корички,а по гърба и корема изобщо не са тръгнали да прават корички. мойта лекарка също не ми даде да се мажа с разни мазила.

fuklu
11-08-2008, 20:02
Аз седях 2 седмици в къщи като пъпките трябваше да се мажат със боров спирт.

bubsy_f
11-08-2008, 21:33
ми аз я карах скоро..някъде 2 седмици бях вкъщи...на третата отидох на училище...по лицето нямах толкоз пъпки, но по тялото все ще имах доста...пъпките трябва да се мажат със спирт и в никакъв случай не трябва да ги сърбиш щото остават белези..на мен ми останаха белези точно на първата..щотото я сърбях..дано на ти мине по бързо :)