PDA

View Full Version : Правата на ученика и учителя



Jumbie483
11-06-2008, 15:00
Понеже днес за 2 часа, даскалицата ни по география спомена над 100 пъти, че имала право да (бля бляяя), че ние сме нямали право да (бля бляяя) и т.н
Ако някой знае всички права на ученика и учителя моля да помага :(
Потърсих в интернет, нищо не намерих :-o В бележника на последната страница пиша няколко, но това едва ли са всички :-o :-o

MixXx
11-06-2008, 15:44
не знам какво си търсила, но като напишеш "Права на ученика" в гугъл, точно първия сайт, който ти изкарва е "Правилник за дейността на училището"
http://antonstrashimirov.my.contact.bg/spravki/pravilnik.html

Jumbie483
11-06-2008, 16:11
тези правила всички ги знаем :)
мен ми трябва например да знам, дали учителят може да даде контролно на класа, ако предишния час са правили друго ... или дали може да гони някой от час с отсъствие, ако е говорил (смисъл разменил по една дума със съседа по чин) :-o

tItEufFf
11-06-2008, 16:16
тези правила всички ги знаем :)
мен ми трябва например да знам, дали учителят може да даде контролно на класа, ако предишния час са правили друго ... или дали може да гони някой от час с отсъствие, ако е говорил (смисъл разменил по една дума със съседа по чин) :-o

Да, това за контролните може.

А това за "едната дума". Нарушили са дисциплината, следователно може да ги изгони ... с отсътсвие

Dian4ety
11-06-2008, 17:57
А това за "едната дума". Нарушили са дисциплината, следователно може да ги изгони ... с отсътсвие

Според Правилника на училището..
12.Учителят няма право да отстранява ученика от час, от извън урочни и извънучилищни работи по каквато и да е причина.

MoRsKa_nimfa
11-06-2008, 19:33
ако иска и всеки час контролно (писмено изпитване),зависи колко е проклета :shock: