PDA

View Full Version : Споделено за може би последния ми ден в училище



The_69
11-06-2008, 15:45
Просто трябва да споделя...
Миналата година се приместих в ново училище. Не, че на старото му имаше кой-знае какво- там бяха най- добрите ми приятелки, учители и деректори ме имаха за нещо пове4е от обикновена ученичка- те ме уважаваха (така де, доста награди съм донесла за училището)!Приместих се, защото исках да се запозная с нови хора, да видя какво е в гимназия (старото беше СОУ), попринцип ми е по-приятно с мъйка компания, а тук 3/4 са мом4ета...пък и имах проблеми с няколко от съседния клас... но едва ли това е главната причина...
Др мои познати, преместили се след 7 клас го похвалиха и ре6их да пробвам след 8.Три пъти от СОУ се събираха 3та директори и у4ители специално заради мен да ме разубедят, но аз- НЕ...
Тук ни казаха, 4е са въведени униформи, 4ак 2 месеца по-късно и ни пуснаха подписка за съгласие. Само 5 души искаха, но понеже сме зайци, от 26души само 7,8 не подписахме, след което 1 по 1 запо4наха да ни викат в дирекцията и в крайна сметка само аз не подписах. От родителите има6е няколко против и за радост майка беше от тях. Съвсем сериозно попита, има ли нужда да ми търси ново у4илище, след като отказвам да я нося, при което психоложката(тя се занимава) дискретно и намигна, 4е няма нужда да се стига до там, тоест вс ще се оправи и се успокоих. Как да е изкарах год и само 1 даскал от време на време правеше проблеми...
От понеделник има издадена заповед за задължително носене на ПЪЛНАТА униформа (преди беше само сако и вратовръзка). Директорката във вторник ме заговори в коридора уж приятелски както обикновено, но изведнъж
-"Ти, защо си без униформа"
-"Госпожо, мн добре знаете мнението ми, миналата година достатъ4но време изгубих на Вас, у4ителите и съу4ениците си по тази тема- въпрос на принципи"
- И какво ще правим сега (при което реших директно да извадя коза, който до сега действаше)
- Ами, то си има и 4астно обу4ение...и др у4илища... :-o
При което тя най- нагло ми отвърна, 4е май така ще стане...

Днес бях на състезание по специалния ни предмет и заради това не можах да се съсредоточа- от 5 зад 2 обърках, което е мн зле в сравнение с останалите. Надявах се да покажа висок резултат и за това да не ме изгонят...но сега ще изляза най- тъпата и ще омра от срам като разпе4атат имената...класната раз4ита6е на мен :(

Аз съм с най- висок успех от вс 9 класове за мин год, никога не съм се държала нагло с у4ители и не съм пре4ила... а сега са готови да ме захвърлят като парцал заради това, 4е имам ли4но мнение, 4е съм 4овек с принципи и 4е не падам толкова ниско, та да лижа на тоя или оня задника, за да постигна нещо... според мен именно такива хора трябват на България! Нали с такива ли4ности се гордеем!

Ако още 5 души се застъпят за мен няма никого да изгонят, но няма такива смели хора, които да държат на мен и да искат да защитят и личното си мнение (Никой не иска да я носи)
Чувствам се слаба, обхвърлена, нежелана... Няма и къде да ида, понеже в СОУто ме е срам да погледна др в о4ите-4увствам, 4е съм ги предала, а и заради мен се разпадна паралелката... др у4илища не са на високо ниво, а аз искам да у4а в класно у4илище...
НЗ какво да правя...

Може би ще се чудите какви са ми принципите и защо съм толкова против- не, не е от инат. Като оставим на страна това, 4е наистина моделът е мн грозен и трябва вс год да си земам по поне 2 костюма...
аз съм израстнала в бедно семейство, въпреки 4е майка никога не е позволявала да съм по-ниско от другите. Имах тежко детство, само кавги у нас, аща ми почти не се сеща за мен (от 5 год са разведени)...
Единствената цел в живота ми е, да стана ЧОВЕК, с който аз самата да се гордея и да успея да постигна нещо в живота- да не ми се налага да търпя лишения от финансова гледна точка. Та ако от сега позволя някой "да ми сложи наморник" за нещо толкова глупаво, ако от сега не се науча да защитавам интересите си и да се примирявам, то това ще е така и като навляза в живота, Още тогава ще лижа задника на началника ми и няма да смея да му възразя. всички знаем, че такива същества не могат да се нарекат ХОРА и не искам да приличам на тях...освен това без да запазя борбения си дух не бих могла и да се издигна в работата си...Без образование обаче, too :(
Частната форма на обучение също не би могла да ми предложи това, което ще науча от учителя...

Нз какво да направя... За първи път се чувствам 4ак толкова обидена, отхвърлена, несигурна и без изход...

BladeDancer
11-06-2008, 16:20
ако имаш приятели може да се застъпят за теб ( ако са истински )
просто питай ги директно и ако има някой истински от тях той ще ти помогне // ако бях от същото даскало бих се застъпил защото си човек умен ( не заради успехите а за това че знаеш какво искаш и знаеш как да то постигнеш )
опитай така ако някой не се застъпи за теб
просто има господари на ефира и т.н. просто след това на директорката ти няма да е много приятно ( мисля че ще свърши работа второто )

П.С. Миналата година щяхме да пишем на ГНЕ заради една учителка която ни псуваше и ни биеше - веднага я вкарахме в ред !!

ghetto_superstar
11-06-2008, 16:22
Права си за това с униформите.Аз също съм против тях,и напълно те подкрепям,та в кой век живеем,че да ни казват как да се обличаме и какво да носим :shock: пълна наглост.Според мен независимо какво става трябва да отстояваш мнението си и да не позволяваш никой да навлиза в личното ти пространство. бтв Съжалявам,че си имала лошо детство,и аз почти съм преживяла същото.

tItEufFf
11-06-2008, 16:22
И все пак...правилата са си правила! Не мисля, че си права. Наистина не разбирам какво толкова има в униформата? Наистина ли ако я сложиш ще се чувстваш все едно са ти сложили надморник? :? Добре де, примерно като станеш на 17 и почнеш да работиш лятото като сервитьорка или продавачка ще си кажеш "Не аз си имам принципи. Няма да я сложа". Ами ако работата, която искаш да работиш в бъдеще изисква определено облекло? Според мен си е чист инат..

The_69
11-06-2008, 16:40
Между другото и аз си мислех отдавна в краен слу4ай да се обърна към медиите и да им кажа също, 4е 12 и 13 клас не се вясват изобщо и когато идват на проверки мои по-високи съу4еници ходят да попълват бройката, и по-добре на това да обърнат внимание, от колкото кой си носел униформата. В такъв слу4ай, дори и у4ителите, които ме харесват (тоест вси4ки...) ще ме намразят и ще ме гледат на кръв, което също не е приятно и си е направо унизително...да знае6 , 4е те държат само заради 1 пе4ат на ТВ екран ОБЕЩАНО

А за работата, изискваща униформа- ест, 4е има такива, които бих носила, но само когато не е прищефка на шефа, а има смисъл- примерно в заведението трябва да се знае кой е от персонала...

А за съу4ениците- не смеят и даже викат, 4е само съм се вкарвала във филми и преувеличавам- ина4е са на същото мнение, но не смеят

The_69
11-06-2008, 16:43
А, и бтв 4ак в4ера осъзнах какво се слу4ва, и 4е съм пътник и днес след състезанието направо изпаднах в нервна криза- страхувам се за здравето си!

SunShinePearl
11-06-2008, 16:47
Оле така ти се зарадвах като прочетох темата ти!!! :grin: и аз съм така винаги защитавам принципите си!!!И спокойно и да те изгонят има др училища...ама се съмнявам за това да те изгонят!Харесват ми такива хора като теб,гадното е че почти никой не се бори а оставя др да го контролира, и повечето са страхливци,ама карай!Помни каквото и да стане ако си против бори се,отстоявай своите искания,нали живеем в свободна България!

HeavenSent
11-06-2008, 17:05
Това си е точно и определено ИНАТ! Някой каза, че си умна... е според мене не си! Като не искаш да носиш униформа - премести се! Не е чак толкова далеко от акъла. Нямам си идея просто как са те търпяли да НЕ носиш униформа! Аман от такива лигли... имала принципи. Като имаш принципи отиди в друго училище. Явно училището ти е добро (щом въвеждат униформите). Като не искаш да учиш в училище с униформи премести се в някое друго! Никой не те е вързал, нали? Това е част от самото училище, както са и учителите, та ако щеш и класната стая! Е какво сега, в класната стая има снимка на пържола, а ти си вегетарианка?! Хайде да съдим директора!!!! Нямам думи просто :-x :-x :-x Лигли...

sunchouz
11-06-2008, 17:17
:?

The_69
11-06-2008, 18:09
Това си е точно и определено ИНАТ! Някой каза, че си умна... е според мене не си! Като не искаш да носиш униформа - премести се! Не е чак толкова далеко от акъла. Нямам си идея просто как са те търпяли да НЕ носиш униформа! Аман от такива лигли... имала принципи. Като имаш принципи отиди в друго училище. Явно училището ти е добро (щом въвеждат униформите). Като не искаш да учиш в училище с униформи премести се в някое друго! Никой не те е вързал, нали? Това е част от самото училище, както са и учителите, та ако щеш и класната стая! Е какво сега, в класната стая има снимка на пържола, а ти си вегетарианка?! Хайде да съдим директора!!!! Нямам думи просто :-x :-x :-x Лигли...
Да, но си зарязах отличното бъдеще в старото СОУ, като решението за униформи е било взето година преди това и никой не ме предупреди като се записвах. Сега кое добро училище ще ме приеме в средата на 10 клас, а и то други няма, както бях написала! Ако като питах още в началото на 9 ми бяха казали истината, все щях да намеря нещо!
Сега може да ти изглеждам Лигла, ама после ти ще се лигавиш пред шефа за 10лв повишение на заплатата.

HeavenSent
11-06-2008, 18:16
Това си е точно и определено ИНАТ! Някой каза, че си умна... е според мене не си! Като не искаш да носиш униформа - премести се! Не е чак толкова далеко от акъла. Нямам си идея просто как са те търпяли да НЕ носиш униформа! Аман от такива лигли... имала принципи. Като имаш принципи отиди в друго училище. Явно училището ти е добро (щом въвеждат униформите). Като не искаш да учиш в училище с униформи премести се в някое друго! Никой не те е вързал, нали? Това е част от самото училище, както са и учителите, та ако щеш и класната стая! Е какво сега, в класната стая има снимка на пържола, а ти си вегетарианка?! Хайде да съдим директора!!!! Нямам думи просто :-x :-x :-x Лигли...
Да, но си зарязах отличното бъдеще в старото СОУ, като решението за униформи е било взето година преди това и никой не ме предупреди като се записвах. Сега кое добро училище ще ме приеме в средата на 10 клас, а и то други няма, както бях написала! Ако като питах още в началото на 9 ми бяха казали истината, все щях да намеря нещо!
Сега може да ти изглеждам Лигла, ама после ти ще се лигавиш пред шефа за 10лв повишение на заплатата.
Никой не те е насилвал да си зарязваш отличното бъдеще, нали? Дори са те спирали... А ти защо го направи? Защото искаше да видиш как е в гимназията - е, така е в гимназията! Хората са пораснали (което явно ти си го пропуснала) и не си мислят, че една униформа ги ограничава! Училището не е институцията, в която трябва да си показваш новите дрешки. Ходиш на училище, за да научиш нещо, нали? Значи не би трябвало да ти пречи как се обличаш. И не ти разбрах логиката... това, че нямам нищо против униформите ще ме накара да се лигавя на шефа за 10 лева? Как го разбра това? Да не би да гледаш в бъдещето... ала-бала? Като го можеш това как не видя, че са одобрили да има униформи? Вярно, че не е много приятно да разбереш 1 година по-късно за това, но не мисля, че има друг, който би се спрял заради 1 униформа :-o .

EDIT: И пак да кажа - аман от лигли с принципи!

TheNewReligion
11-06-2008, 18:31
Не си избрала точния момент, в който да "защитаваш принципите си". Много си си вирнала сополивото носленце, заради доброто отношение на учителите към теб. :wink: Слез на земята.

IdiOtKa
11-06-2008, 18:32
(при което реших директно да извадя коза, който до сега действаше)

еииии и кво стана след тва .. ?! ахахаххаха

AFT
11-06-2008, 18:33
Да сложиш униформа не означава, че лижеш нечий задник или нещо подобно. Каза, че вашите са бедни - не мислиш ли,че тогава може да се стремиш да си отличничка, да си намериш хубава работа и да благодариш на майка си, за дето не те е лишавала от нищо, макар финансовото ви състояние ви да не е от най-високите, като и помагаш? Как мислиш ще си намериш хубава работа, ако завършиш някво смотано СОУ? Уважавали я.. еми, то и мен кварталния пияница ме уважава, ама т'ва не ми е вдигнало особено много самочувствието и не мисля, че ще ми помогне в живота по някакъв начин. Слагаш униформата, сядаш се на задника и не се правиш на интересна, щот няма да стигнеш далеч иначе.

ThePowerOfLove
11-06-2008, 18:44
Май ще е най-разумно ако носиш униформа..

n3ri7ka
11-06-2008, 18:48
Оле така ти се зарадвах като прочетох темата ти!!! :grin: и аз съм така винаги защитавам принципите си!!!И спокойно и да те изгонят има др училища...ама се съмнявам за това да те изгонят!Харесват ми такива хора като теб,гадното е че почти никой не се бори а оставя др да го контролира, и повечето са страхливци,ама карай!Помни каквото и да стане ако си против бори се,отстоявай своите искания,нали живеем в свободна България!

+1 .... съгласна съм напълно с теб и дано нещата да се оправят.Не се отчайвай и УСПЕХ

ПС: абе хора тва изобщо не е инат,има си мнение момичето-ще си го отстоява

The_69
11-06-2008, 18:57
Ходя на у4илище, за да нау4а нещо и да се срещна с нови приятели, а не за да ме подтиска някаква унифирма, 4е примерно ми стои по-зле от на еди кого си( аз поне 4ат-пат имам прилично тяло, а какво да кажа за дебелите деца)... не може на 76728 у4еника една и съща кройка да им стои все добре- всеки си знае недостатъците и коя кройка ги прикрива.
А и никой не го интересува къде у4а. Аз няма да се гордея, а напротив- ще се срамувам, 4е в еди кое си у4илище ме смятат за робот и не ми зачитат мнението.

Майка ми е твърдо против- така освен дрехи за из града трябва вс срок да пръска по 150 лв и за такива за у4илище, щото теглото на тийновете варира постоянно.

Мога и да добавя, 4е се въвеждат униформи, защото МОН плаща на директорите въвели такива. МОН пък са склю4или договори със шива6ки агенции и вс е навързано- каза ми го бившия директор...

Dumb
11-06-2008, 19:03
1. Разбирам те.
2. Принципите и ината са две съвсем ралични неща!
3.Попаднала съм в подпбна ситуация, но далеч не е толкова сериозна колкото твоята.
Знам какво е чувството да имаш адски голямо желание да натриеш носовете на всички идиоти стоящи безмълвни. Но си сама, различна си, пречиш на управата. Има 2 изхода потъпкваш принципите си и училището печели, отказваш да носиш униформа- гонят те - училището печели отново ( имат перфектната организация на своите послушни ученици) . Казваш, че искаш да учиш в добро училище, помисли дали си струва да рискуваш образованието и по нататък бъдещето си, заради тези униформи. И мисля, че трябва да свикнеш- все някога ще се намери някой, който да те пречупи - така е устроен живота!
Успех

MoRsKa_nimfa
11-06-2008, 19:26
Браво! Респект! Ти от сега си истински човек! Но не забравяй че в живота има и правила които трябва да се спазват! Ще го разбереш след години! :wink:

miloto_girl_4e
11-06-2008, 20:11
И аз уча в училище, в което имаме униформи, не са хубави, на мен не ми харесват, но се съобразявам и я нося..
Да, не е същинската, т.е не си купих грозния панталон и пола, но си взех задължителните ризи и пуловера..
Като си част от една институция си длъжна да се съобразяваш с нея и с правилата, които налага :!:
Униформата може да е грозно, но училището не е подиум, няма нищо да ти стане да я носиш няколко часа, а ако не искаш да ходиш с нея по улиците - преобличаш се в училище и това е..
Аман от инати...

sm_95
11-07-2008, 17:20
добре разбирам униформата не ти харесва но според мен просто раздуваш нещата наистина е важно да отстояваш мнението си но чак толкова и ние имаме униформи и някой не ги харесват но ги носим и какт някой по горе беше казал училището не е моден подиум все ще я преглътнеш тая униформа айде и УСПЕХ ДАНО НЕЩАТА СЕ ОПРАВЯТ

abcd92
11-07-2008, 18:27
Това не са принципи бе момиче.Това че не искаш да облечеш някаква кирлива дреха ??? това не е принцип ! Ако беше мюсулманка (за каквато те помислих отначало) и религията ти не го позволява бих те разбрал, но в твоя случай това е невероятно високо самочувствие.Това че имаш по-високи оценки от другите не те прави нещо повече от тях.Оценките ти са резултат на старанието ти, но с това не можеш да се считаш за няква кралица.Не могат всички да се съобразяват с твоите "принципи" и желания.Всяко елитно училище си има програма и политика и ако не я спазваш, искаш не искаш си заминаваш.След като не си финансово стабилна и си успяла да стигнеш със собствените си сили до това да влезеш в елитна гимназия (за което те поздравявам) и имаш намерението да постигнеш нещо в живота, такава формалност не е причина да се местиш и т.н.
Надявам се да съм ти помогнал с мнението си, колкото и обсебена да ми звучиш от своите "принципи" и идеали... :? :?

BladeDancer
11-07-2008, 20:11
няма да се примиряваш
най-мразя учители директори и т.н. да си мислят че всичките деца могат да контролират // страхуват се че ако се дигнеш срещу тях много могат да те последват !! не се предавай само те плашат ... точно ейтакива ги мразя станала учителкаима 20 деца за които да се грижи и вече може да ги контролира да ама тя не знае че сме бомба чакаща някоя запалена клечка от кибрит хвърлена наоколо !!

Isabelle
11-07-2008, 20:22
За какви принципи пишеш.. като ти прочетох поста ми стана ясно че нямаш принципи.Не мога да разбера за каква се мислиш ученичка си - ще носиш униформа, ако беше толкова умна и със свои принципи щеше дори да искаш униформи.Нз на колко си ама не те ли и срам да заплашваш учители?

thegmin
11-07-2008, 21:18
Хахахахха бахму шегата, няква пикла си мисли, че ще промени системата.
Чукът удря само пирона който стърчи. То е ясно, че ще те пречупят. И когато това стане, ще се радвам много, защото това ще е началото на пропадането и накрая ще свършиш като тези различните, лудите ги наричаме ние, които се разхождат по улиците и крещят как системата ги е прецакала. Да мрат "различните" отрепки !!!

Baby_b
11-08-2008, 18:06
Опаа такива лигли като тебе ми са най-забавни :razz:
Първо си се преместила от старото ти училище ей така, за да видиш какво е в друго (сууупер) :? и заради тебе цяла паралелка са закрили. Ако бях на място на някой твой съученик щеше да си изядеш боя.
Тва си е чист инат и егоизъм.
Кат си толко възвишена що ти пука толко за униформите. И аз нося униформа, която не харесвам, ама според мен дрехата не играе никаква роля в отношението ми към даден човек. Тва, че никой няма право да ти казва как да се обличаш бажи само за улицата. Там се обличай както си искаш, нямаш 18, което пак е фактор, макар и незначителен, защото си в определена институция. Питат ли ги тея във фирмите дали им се носи костюм и вратовръзка??Щом искаш добро образование трябва и жертви да правиш. Не може всички да ти лижат г*за щото си спечелила 2 медала. Равна си с другите.

Aquamarine1349
11-15-2008, 17:59
казваш че си дете не с мн добро материално състояние .. ами точно униформите трябва д ате радват , защото точно униформите равнопоставят децата :) в край на сметка никой не изкарва парите на родителите си и никой от нас не се различава от другите , хубаво е да носим униформи че да не летим в облаците заради това че носим блуза за 84838 лева и дънки за 9392 .. а освен това като толкова искаш елит .. ами именно :) навсякъде по света униформите изразяват елита и е престижно да носиш униформа . Аз също уча в елитно училище и скоро ще въвеждат униформа отначало не бях ок с идеята но като проучиш нещата се свиква , пък и нали няма да си само ти :) и според мен това е инат..

didivid
11-28-2008, 16:48
:?

Schneeflocke
11-28-2008, 17:45
Умните хора си избират битките. Ти очевидно не си такава. и аз до 7. клас си разигравах коня в училище, защото знаех, че не могат да си позволят гък да ми кажат. Обаче като отидох в една от елитните гимназии и се кротнах. Защото там вече не сме незаменими - има още 100-200 човека, които могат да им спечелят същите награди, да им осигурят същия престиж. И, когато ти се опитваш да петниш името на училището с капризите си, те съвсем спокойно могат да ти теглят една майна и да те пратят вкъщи. Както казваха в едно анимационно филмче: "Големите хора имат принципи. Но те могат да си признаят, когато принципите им са били грешни."

Колкото до модела - с една игла и конец можеш да промениш леко кройката, за да ти стои добре. Едва ли някой ще седне да мери, дали крачолите ти са 25 см или 35.

Sparkle_diamond
11-28-2008, 18:42
Умните хора си избират битките. Ти очевидно не си такава. и аз до 7. клас си разигравах коня в училище, защото знаех, че не могат да си позволят гък да ми кажат. Обаче като отидох в една от елитните гимназии и се кротнах. Защото там вече не сме незаменими - има още 100-200 човека, които могат да им спечелят същите награди, да им осигурят същия престиж. И, когато ти се опитваш да петниш името на училището с капризите си, те съвсем спокойно могат да ти теглят една майна и да те пратят вкъщи. Както казваха в едно анимационно филмче: "Големите хора имат принципи. Но те могат да си признаят, когато принципите им са били грешни."

Колкото до модела - с една игла и конец можеш да промениш леко кройката, за да ти стои добре. Едва ли някой ще седне да мери, дали крачолите ти са 25 см или 35.
+ 1 Tемата ме заинтригува.В моето училище също има униформи и смея да твърдя, че е коренно различно, те не ни ограничават, дори ни дават свобода.Разбирам те напълно, че не искаш , но трябва да им дадеш шанс на униформите и нашите отначало ми се сториха отвратителни и ни викаха , че сме от секти , ала-бала, но всеки , който ги види, казва, че си е гордост да ги носиш, да се почувстваш значим, част от едно елитно училище.Съжалявам за детството ти, но не оставяй едни "дрехи"едва ли не да ти провалят живота.Ти сама каза, че учителите те харесват и държат на теб, знам какво е да е така и когато не си "обикновен" държат най-много на твоето съгласие, очакват от теб подкрепа и лоялност, с други думи винаги искат да си перфектен едва ли не.Винаги ще се наложи с нещо да се съобразяваш, мисля, че като човек , който остоява на позициите си можеш да им покажеш, че си и лоялна, а дали униформите в случая са били добра идея, времето ще покаже.Иначе в гимназиите е така има си цяла камара правила( няма нищо общо с основните и средните училища :? :? ) и много често сме безсилни, но в никакъв случай не се изправяй сама срещу проблема и то при такъв директор :-x :-x

Bubbly
11-28-2008, 20:14
Донякъде си права. Наистина е хубаво човек да има принципи. Само че в темата ти не видях нищо, свързано с принципите. Както вече някой каза обаче, в живота има правила, които щеш, не щеш трябва да спазваш. И това ни най-малко не те прави мижетурка или подмазвач. Колкото и да не ти се вярва не си нито първата, нито последната бунтарка, само че в твоя случай има протовипоставяне на правилата заради самите правила и ограничения. Хубаво е да имаш собствено мнение за нещата и да се учиш от собствените си грешки, но нищо не ти пречи ако вземеш от опита на другите. Иначе жалко е, че една дреха 4-5 часа на ден те кара да се чувстваш човек без принципи, Истински свободният човек може да бъде свободен и в затвора, облечен в рокля с кринолин, народна носия, смъкнати дънки или по бельо, защото свободата е състояние на душата, а не на тялото. Движиш се в правилна посока, само че има още да учиш (както и всички останали естествено). Определено не бих нарекла пораснал човек, който не умее да различава съдържанието от опаковката.

Axel_f
11-29-2008, 08:50
Извинявай, че и аз ще го кажа, но ми изглеждаш просто една лигла със смешни принципи. Разбирам какво чувстваш, безсилие и гняв, желание да натриеш носовете на всички, но понеже си сама и в случая не си права няма как да се наложиш. Самата аз съм изпитвала не рядко това, знам колко е гадно, как едва ли не всеки момент можеш да избухнеш в истеричен плач, но никой не те разбира....

Трудно е, но опитай се да погледнеш на нещата от другата страна, все пак монетата има 2 страни. Ако продължиш да се държиш като бунтар най-много да загубиш всичко - и уважението на учителите, и доброто си образование. Помисли си добре дали "каузата" си струва. И знай, че след няколко години ще ти бъде даже смешно като си спомняш за тийнейджърските трагедии, в които сама се вкарваш.Все пак нищо необратимо не е станало, хората забравят, а някои проблеми имат навика да се разрешават от самосебе си. :)

nymphadora
12-02-2008, 17:01
Защо казвате на човек,който отстоява принципите си,че е лигав???На мен ми харесват възгледите ти и аз също съм бунтарка,И СЪМ ПРОТИВ УНИФОРМИТЕ!!!!!!!Но един съвет от мен-трябва да склониш глава(един вид да се пречупиш,колкото и гадно да звучи),ако искаш да не те изключат.Иначе ще си провалиш бъдещето :?.А ти хем не искаш да те изключат,хем не искаш да носиш униформа :? Не стаа тъй :neutral: Съветвам те да помислиш какво губиш и какво печелиш.Мисля,че в тая ситуация тряа да отстъпиш :wink:

Schneeflocke
12-02-2008, 20:42
Защо казвате на човек,който отстоява принципите си,че е лигав???На мен ми харесват възгледите ти и аз също съм бунтарка,И СЪМ ПРОТИВ УНИФОРМИТЕ!!!!!!!Но един съвет от мен-трябва да склониш глава(един вид да се пречупиш,колкото и гадно да звучи),ако искаш да не те изключат.Иначе ще си провалиш бъдещето :?.А ти хем не искаш да те изключат,хем не искаш да носиш униформа :? Не стаа тъй :neutral: Съветвам те да помислиш какво губиш и какво печелиш.Мисля,че в тая ситуация тряа да отстъпиш :wink:


Интересно разбиране имаш за "бунтар": човек, който се противопоставя на по-висшестоящите от него без особена причина и се отказва от "принципите" си в името на задника си.

И казваме, че е лигла, защото това не са принципи, а детинщини. Да нося или не униформа? Това е въпросът. Глупости. Както Bubbly каза, свободата е състояние на духа, не характеристика на дрехите. Принципите не са плод на вироглавство и чувство на превъзходство - те са лична философия, която подлежи на преосмисляне.

SweetDead
12-03-2008, 11:44
Все пак, като носиш дадената униформа, хората ще те виждат с нея и ще се знае, че си от дадената гимназия. Нали уж била на добро ниво? Няма ли да те прави горда, че носиш лика на училището си ?

GbSy
12-03-2008, 17:54
Хммм, високо самочувствие имаш, очевидно се смяташ за много умна, интелигентна и прочие. Може и да си, не го оспорвам. Обаче мнението ти е доста глупаво. Какво толкова ще ти стане от една униформа? Не, просто ми кажи... Една риза /евентуално и панталон, въпреки че мисля, че не са задължителни/, или пуловер..., която трябва да носиш само в училище и никъде другаде. Униформата е знак за елит на училището, тя те отличава от останалите, нормално е да си против нея, носейки бунтарския дух на нашето поколение и огромното желание да се покажеш с нова блуза, панталон и т.н. Но все пак си там, за да учиш, така че прави точно това. Бъди си бунтарка по душа, не изоставяй принципите си, но докато си в една висша институция, каквато е училището, докато са ти наложени правила, които не можеш да престъпваш, защото както казаха преди мен не си единствена, има още много като теб, които да поддържат реномето на училището, е лесно да ти бият шута.
Хайде успех...

LigLichKa1936
12-03-2008, 18:15
Ако бяхте дочели мнемието й до края щяхте да разберете какво и е!Избягвайте да сте такива мързели да четете отгоре отгоре и да почвате да се нахвърляте! Ако не ви беше домързяло да четете щяте д аразберете,че детето има проблем!!!ТЕЯ ТЕМИ СА ЗА ПОДКРЕПА А НЕ ДА МУ СЕ НАХВЪРЛЯТЕ! ПРР.. МНОГО СЕ ДРАЗНЯ ТАКА!
а по темта:
Мила, не им позволявай да издевателстват над теб! Трява да отстояваш принципите си! Според мен приятелите ти трябва да се застъпят за теб! Ако не- ще се справиш и сама! Никой не може да ти отнеме свободата! Пък и с тези униформи каква индивидуалност ще покажеш? Много е гадно...
Но има и училища ,в които не е задължителноЧ В мойто и в бившето ми не е задължително! Ти от кой град си? то в моя град никъде почти не е задължително!


Отстоявай позициите си и справедливостта ще надделее!

С уважение,
LigLiChKa1936 :-) :-) :-)

GbSy
12-03-2008, 18:20
Дочели сме й мнението, спокойно... А това "с уважение..." ми дойде малко в повече.

LigLichKa1936
12-03-2008, 18:55
давам съвет на нея а не на теб! и обърни внимание на последния й параграф!

щом ти е в повече тогава

без "с уважение" xDxD

Schneeflocke
12-03-2008, 19:14
давам съвет на нея а не на теб! и обърни внимание на последния й параграф!

щом ти е в повече тогава

без "с уважение" xDxD

Обърнах внимание на целия пост. Тя има два варианта:
1. Да позволи да й сложат наморник, да завърши елитно училище и да я приемат в добър университет. Да го завърши, да си намери работа и да лиже задника на шефа си. Да я повишат за това лизане и да не търпи финансови лишения.
2. Да си отстоява мнението до дупка, да я изключат за нарушаване училищните правила/разваляне на дисциплината, да се премести в някое мизерно СОУ, да трябва майка й да плаща за уроци, за да я приемат в добър университет. Ако нямат пари за това, да завърши библиотекарския и да живее с 200 лева на месец.

И последно: Ако твоята индивидуалност е само в дрехите, които носиш, жал ми е за теб...

LigLichKa1936
12-04-2008, 03:36
Е! Та дадох и съвет! А в моето училище няма унифрми!

И мило момиче не бързай да ме съжаляваш!Само часно от нея се крие там!
Я сложи момиче на токчета със някфа яка пола или паннталон ,блузка също симпатична и до нея някво момиче с ГРОЗНА УНИФОРМА! ПФУУ! Секи си има мнение това е моето! Тук сме влезли да помогнем на момичето не да критикуваме мен! ;)

Schneeflocke
12-04-2008, 04:03
Я сложи момиче на токчета със някфа яка пола или паннталон ,блузка също симпатична и до нея някво момиче с ГРОЗНА УНИФОРМА!

Ако знаех, че токчетата и полите подпомагат учебния процес, нямаше да ходя с кецове в университета...

ПП: Не те критикувам, просто ти доказвам, че грешиш.http://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikablee.gif

ПП2: Толкова бързо ли ти свършиха аргументите, че минахме на "мило момиче"?

taraa
12-04-2008, 13:03
ами искам да кажа на вс които се възмущават от поста й каквата и да и казват тя нямя дя се промени ще продължи да има"принципи"изградени върху самучуствие без покритие!!Аз познавам момиче което е същото по характер и каквото и да и казвате нямя да си промени мнението!От личен опит го казвам! 8)

TheNewReligion
12-04-2008, 13:06
И в крайна сметка какво е станало? :)

nestle
12-04-2008, 13:28
Аз пък съм ЗА униформите...какво значи това " в кой век живеем"? Именно заради това ТРЯБВА да наложат униформите щото както е тръгнало след някой друга година учениците ше почнат да ходят голи на училище! А и ако има униформи няма да го има тва разграничение между учениците - всички ще сме равни! Защото немисля че е оместно в училище да си се хвалим и фукаме на кой баща му колко пари има и нз си кво...И наситна признавам че си умна и знаеш кво искаш и т.н...но това е училище и щом искаш да получиш достойно образование ще трябва да се примириш с някой неща колкото и да не ти се иска. Просто е глупаво да не се съгласиш с некви тъпи униформи! Научи се че винаги ше има някой или нещо с което да се съобразяваш, но това неозначава да " ближиш подметките" на някой както ти каза!

LiLGrizzly
12-04-2008, 14:18
Аз съм донякаде за и донякане против !
Против:

пове4ето униформи са адски противни като на работниците по строежи

всеки ден да си еднакво обле4ен,става противно ве4е

даването на 30-40 лв за боклуци
и много др... !


За:

както някои казаха така вси4ки ще сме равни

ще се гордея 4е нося униформата на моето у4илище

ще е яко ако вси4ки у4илища си имат собствени униформи и ще можем
да се познаваме по тях.. както е било едно време
и още мн др !

LiLGrizzly
12-04-2008, 14:20
Но от униформите пе4елят най много у4илищата защото им дават 40 000 лв затова 4е са със униформи !

LigLichKa1936
12-04-2008, 15:11
Я сложи момиче на токчета със някфа яка пола или паннталон ,блузка също симпатична и до нея някво момиче с ГРОЗНА УНИФОРМА!

Ако знаех, че токчетата и полите подпомагат учебния процес, нямаше да ходя с кецове в университета...

ПП: Не те критикувам, просто ти доказвам, че грешиш.http://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikablee.gif

ПП2: Толкова бързо ли ти свършиха аргументите, че минахме на "мило момиче"?


Хаха! Човек ходи облечен както си иска в крайна сметка ;)

и така се обръщам към нея все пак .. ако видивш всикчите ми отг почти на секъде така съмм писала.. ама се ино.. ай .. :smt010 :lol:

strong
12-11-2008, 18:51
Аз пък съм ЗА униформите...какво значи това " в кой век живеем"? Именно заради това ТРЯБВА да наложат униформите щото както е тръгнало след някой друга година учениците ше почнат да ходят голи на училище! А и ако има униформи няма да го има тва разграничение между учениците - всички ще сме равни! Защото немисля че е оместно в училище да си се хвалим и фукаме на кой баща му колко пари има и нз си кво...И наситна признавам че си умна и знаеш кво искаш и т.н...но това е училище и щом искаш да получиш достойно образование ще трябва да се примириш с някой неща колкото и да не ти се иска. Просто е глупаво да не се съгласиш с некви тъпи униформи! Научи се че винаги ше има някой или нещо с което да се съобразяваш, но това неозначава да " ближиш подметките" на някой както ти каза!
Напълно съм съгласен с теб! :grin:

Infinity
12-12-2008, 12:22
Ами върви си в старото училище или ще е мн подло...ддз :-o

dreme_mi_kopelle
12-12-2008, 21:35
Това си е точно и определено ИНАТ! Някой каза, че си умна... е според мене не си! Като не искаш да носиш униформа - премести се! Не е чак толкова далеко от акъла. Нямам си идея просто как са те търпяли да НЕ носиш униформа! Аман от такива лигли... имала принципи. Като имаш принципи отиди в друго училище. Явно училището ти е добро (щом въвеждат униформите). Като не искаш да учиш в училище с униформи премести се в някое друго! Никой не те е вързал, нали? Това е част от самото училище, както са и учителите, та ако щеш и класната стая! Е какво сега, в класната стая има снимка на пържола, а ти си вегетарианка?! Хайде да съдим директора!!!! Нямам думи просто :-x :-x :-x Лигли...
Да, но си зарязах отличното бъдеще в старото СОУ, като решението за униформи е било взето година преди това и никой не ме предупреди като се записвах. Сега кое добро училище ще ме приеме в средата на 10 клас, а и то други няма, както бях написала! Ако като питах още в началото на 9 ми бяха казали истината, все щях да намеря нещо!
Сега може да ти изглеждам Лигла, ама после ти ще се лигавиш пред шефа за 10лв повишение на заплатата.+ 1

Forest_girl
12-12-2008, 21:53
Според мен си права и евала за това, че си отстояваш мнението!
А относно униформите - и аз съм против тях, защото искам дъ сэм себе си, а не да се сливам с околните. Искам да имам правото и свободата сама да избирам какво да нося. :Р