PDA

View Full Version : Намагнитизиран Монитор



ivsan4eto
11-07-2008, 11:59
Предварително се извинявам, ако има такава тема, но монитора ми е страшно намагнитизиран и вече се отчайвам. Пробвах с опцията на самия монитор доста пъти, но нищо не става. Моля ви яко някой знае още нещо, което мога да пробвам, за да се оправи да ми каже. Или трябва да купувам друг? :(

MakeMeLaugh
11-07-2008, 12:42
Може да имаш магнитно поле около моитора си (колони компюттрни например, или (в другата стая) до другата стена отсреща може да има нещо друго. Рзчисти всичко магнитно около монитора си. Тогава използвай пак опцията на монитора (degauss). Проибвай да го пуснеш на друга честота (херцове), може да се е бъгнал просто и да размазва картната ;)

ivsan4eto
11-07-2008, 19:25
Можеш ли да го снимаш с GSM и да дадеш снимка да видим точно за какво става дума?


Без шарении! (от Ruthless)

Ами ако мога ще го снимам и ще кача. А относно тонколони и т.н. ги отдалечих и пак пробвах, но не стана, а стената на която е е външна. Малко съм на Вие с компютрите и незнам как се сменя честотата :(

Presli
11-07-2008, 21:18
И аз имах този проблем, но размагнетизирах с опцията на монитора после си направих херците на максимук, който поддържа монитора и се оправи.

Аз пък имам друг проблем излизат ми постоянно едни червени линий и след няколко удара отстрани по монитора се махат :D

ivsan4eto
11-08-2008, 06:52
Десен бутон на десктопа -> най-долното -> http://prikachi.com/files/438576h.jpg 1, 2, 3 и 4..

Пробвах го, но нестана :-k

Ето така изглежда :

http://i300.photobucket.com/albums/nn6/ivsan4eto/DSC00376.jpg

А трябва да е така :

http://i300.photobucket.com/albums/nn6/ivsan4eto/ufdhkjsdf.jpg

MakeMeLaugh
11-08-2008, 12:03
Премести го в друга стая и виж дали е така.
Възможно е да е от съседите или от някакво странно магнитно поле.
Или ако си на първия етаж може да е от земята/скалата/плочата а у.

Магнитното поле е широко разпространюемо, така че нека да не ти изглежда невъзможно.

Да не би да си си лепнал нещо на него и да има магнитни св-ва.

Или да имаш някакви кабели с високонапежение/ток около него.

Или го поодари,/размести малко.

Или извади всички входове/изходи (букси) и пак ги наври може нещо да се е разместило.

Пробвай всичко, особено това с местенето на монитора, ако не станат другите ;)

Ако и това не е - просто е издал багажа.

lcl
11-08-2008, 12:43
Доколкото забелязах, монитора ти е CRT.

1. Провери дали имаш драйвери за монитора и тогава погледни херците.

2. Може да е от кабела на монитора. Тука е по-общо. Поразмърдай го при порта където се закача за видео картата. Но внимавай да не ръчкаш здраво за да не я разместиш така, че да ти забие компа. В случай, че не се оправи, не го закачай повече.

Ако нищо не стане като вариант -> или поправка или нов.

MakeMeLaugh
11-08-2008, 15:14
Ima edno kopchence (ponqkoga e dupchica) RESET ili DEFAULT moje napravo nego da polzvash ;)

ivsan4eto
11-09-2008, 15:38
Мерси на всички, които отговарят. Пробвах всичко, което ми казахте, освен местенето, но смятам и това да го направя утре и ще видим, защото нищо не става :(

ivsan4eto
11-09-2008, 16:47
А иначе съм на последния етаж (8 )

MakeMeLaugh
11-09-2008, 20:00
няма значение на кой етаж си. може да стане от много неща.

И ако това не подейства - мамичкатаму фърли го от тоз 8-ми етаж бре деба ;д


Един CRT модел като твоя струва от 50 до 100 лв ;)

OregorN
11-10-2008, 07:43
Всичко,което съдържа магнит до монитора го махай ! И при мене беше така,оставих го 7/8 часа да постой,но прекъснах всякаква връзка със монитора (кабела дето се включва към видео картата на компа) и се оправи. Няколко настройки от копчетата на монитора...не си спомням точно как се казваше (защото в момента съм на лаптоп-а),но като го цъкнех нещо клатеше целия екран и пак горе-доло се оправяше.Късмет.

П.П. - Това със преместване в другата стая трябва да работи.


Може и съседите ти да са физици 8-)

LizZz
11-10-2008, 07:48
И ако това не подейства - мамичкатаму фърли го от тоз 8-ми етаж бре деба ;д :razz: :razz: :razz:

MELON
11-10-2008, 12:05
И ако това не подейства - мамичкатаму фърли го от тоз 8-ми етаж бре деба ;д :razz: :razz: :razz:

Christ
11-10-2008, 13:02
Може и съседите ти да са физици 8-)

Ускоряват частици в хола, а? 8)