PDA

View Full Version : Дискусия : Просячетата по улиците



NaskoKaulitz
11-07-2008, 15:23
Преди малко бях с едни приятели на центъра за дюнери както почти всеки ден, и изведнъж дойде едно малко циганче (на 4-5 годинки), слабичко, дрипаво със скъсани обувки и ни се помоли да му дадем "10 стотинки" :( та се замислих колко е несправедлив живота-някой се тъпчат всеки ден по луксозни ресторанти, други имат всички удобства у дома си, а други от 5 годишни тръгват да просят за да си купят нещо малко за ядене, колкото да не умрат от глад в някоя мизерна дупка :cry:

LONSDALE88
11-07-2008, 15:36
Ефтаназия за такива или в концлагер!

hardball
11-07-2008, 16:22
Мене в центъра на Пловдив едно цигане на 5-7 ми искаше цигара, пхаха :Д

Ама се е случвало да купя на някое вафли или да му дам балон и направо да се напикае от кеф, така че и това го има :/

Миии животът е живот, шанс. За един сватба, за друг- брадва. :(

jghgh
11-07-2008, 16:40
Щях да напиша, че това е единствената умна тема от тебе, безпощаден спамъре, но... толкова лигави са тия човечета и по принцип ми изглеждаш такъв лигльо, че не знам кво да мисля...

И да ти кажа повечето от тия циганчета си купуват лепилце или цигарки с паричките, които съберат от хората оО
Не ги съжалявай толкова (въпреки че не мисля че го правиш..)

Аз до 4ти клас бях в един клас с едно момиче, което е в много неравностойно положение - в семейството са 9 деца, преди две години май се роди и още едно бебенце... Не са цигани, просто родителите явно много се ебат, но пращат децата си на работа.. Не че го одобрявам, но те с в доста по-лошо положение и повече имат нужда от състрадание и помощ, отколкото наглите мангали, които не си плащат тока, правят квото си пожелаят безнаказно, че и просят... за какво не им стигат парите, не ми е ясно...
А тва момиче за което разправям все го виждам да обикаля из центъра и да продава картички. Братята и сестрите също. Веднъж не съм ги видяла да просят, въпреки че живеят в голяма мизерия. Тея деца винаги са лъчезарни въпреки болката в очите им. Не точно лъчезарни, ами.. неозлобени... Радват се да ме видят, щото г/д ги познавам... говоря си с бившата съученичка, и на нея не й е леко. Кво да ви кажа. На цялото им семейство им е трудно, мизерия е, много ми е жал за тях. (но родителите не ги одобрявам как въпреки всичко си нарояват още и още деца.. :x)

Ето такива хоpа трябва да се съжаляват, не някви мангалчета, дето правят мили очички ама харчат парите за глупости... поне повечето ;)

Reed
11-07-2008, 16:54
Ооо,да,бе,точно пък за тия нагли мангалчета не ми е жал.
Като не им дадеш пари и почват да те обиждат и да ти се заканват..

Pliok0019
11-07-2008, 16:59
Всъщност не ми пука.

Не ми е жал за 5 годишен, дрипав сапун.

tItEufFf
11-07-2008, 17:04
Аз давам пари само на инвалиди и хора, които свирят. А малките циганчета - сигурно има и такива, които искат парите за храна. Но аз тотално съм загубила доверието си в тях. Веднъж баба ми на едно му беше купила баничка, а то я метна и каза, че иска пари. Веднъж дадох на едно, защото видях огромния му баща. Толкова дебел беше. Дадох на детенцето, защото реших, че ако не го направя баща му ще го пребие. А то беше толкова слабичко. И да, животът е несправедлив. Някои деца имат късмет, други нямат...

Nam3less3
11-07-2008, 17:55
Преди малко бях с едни приятели на центъра за дюнери както почти всеки ден, и изведнъж дойде едно малко циганче (на 4-5 годинки), слабичко, дрипаво със скъсани обувки и ни се помоли да му дадем "10 стотинки" :( та се замислих колко е несправедлив живота-някой се тъпчат всеки ден по луксозни ресторанти, други имат всички удобства у дома си, а други от 5 годишни тръгват да просят за да си купят нещо малко за ядене, колкото да не умрат от глад в някоя мизерна дупка :cry:Който си е изработил парите ще се тъпче в луксозните ресторанти, ко му е несправедливото???

Swinkenhoffer
11-07-2008, 17:57
Смърт за тая измет.
Не разбирам хората, които ги съжаляват.

ANTIHUMAN
11-07-2008, 20:07
Всъщност не ми пука.

Не ми е жал за 5 годишен, дрипав сапун.

+1 8) Майка им и циганска! Нито работят, нито нищо! :-x Развалят ни държавата! :-x :-x На сапун!

OregorN
11-07-2008, 20:08
Сега си представете че е известен бизнесмен......

LiveFlower
11-07-2008, 20:28
Ako tolkova ti e jal epo-dobre da vleznesh v nai-blizkiq magazin i da mu kupish neshto za qdene,otkolkoto da mu dadesh parite i to da gi poharchi za gluposti ;)

hottie
11-07-2008, 21:23
За бога ! Цигани или не не може така да се говори за едно дете. То не е избрало този начин на живот, не е избрало, че трябва да проси и да краде. Така е учено.

Но по темата - веднъж се бях заговорила с едни циганета ( на по 6-7 годинки) на св. Седмочисленици в София и накрая се оказа, че родителите им ги пращат да просят пари и после да им ги дават. И затова вече като ми поиска някое малко цигане пари завеждам в близката закусвалня и му купувам баничка или кифла.

B3B0K
11-07-2008, 21:31
dreme mi na...... za kfo rajdat deca kat nqmat 5 st v djoba ? za kfo ? + tva teq sa ve4e tolko mnoogo i sa pove4eko ot nas mai ve4e taka4e i4 mi ne e zor za tqh -kato nqma6 pari da se nahrani6 sam -->ne rajdai ...

B3B0K
11-07-2008, 21:33
За бога ! Цигани или не не може така да се говори за едно дете. То не е избрало този начин на живот, не е избрало, че трябва да проси и да краде. Така е учено.

Но по темата - веднъж се бях заговорила с едни циганета ( на по 6-7 годинки) на св. Седмочисленици в София и накрая се оказа, че родителите им ги пращат да просят пари и после да им ги дават. И затова вече като ми поиска някое малко цигане пари завеждам в близката закусвалня и му купувам баничка или кифла.
taka si govorih s edna koqto iska6e da iz4isti djameca na kolata te sa 7 ili 8 deca i vs den vs edno nosi po minimum 80 lv v ka6ti za koi tre6e da mi e jal za tiq li.... drug pat

hottie
11-07-2008, 21:38
За бога ! Цигани или не не може така да се говори за едно дете. То не е избрало този начин на живот, не е избрало, че трябва да проси и да краде. Така е учено.

Но по темата - веднъж се бях заговорила с едни циганета ( на по 6-7 годинки) на св. Седмочисленици в София и накрая се оказа, че родителите им ги пращат да просят пари и после да им ги дават. И затова вече като ми поиска някое малко цигане пари завеждам в близката закусвалня и му купувам баничка или кифла.
taka si govorih s edna koqto iska6e da iz4isti djameca na kolata te sa 7 ili 8 deca i vs den vs edno nosi po minimum 80 lv v ka6ti za koi tre6e da mi e jal za tiq li.... drug pat

Чакай аз не защитавам това, което правят - екплоатацията. Но ми е трудно да чуя някой да говори грубо за ДЕТЕ - каквото и да е то.

NaskoKaulitz
11-07-2008, 21:44
Много подходяща е за случая песента, която слушам в момента на най-великата група на всички времена-Tokio Hotel-Vergessene Kinder (Забравени деца) :cry:

Самотни и безпомощни,
невидимо родени.
При първия писък изоставени,
забравени деца.
Име неизвестно,
безкрайно избягали.
От света изгонени,
забравени деца.

Те виждат,
те чувстват,
разбират
точно както ние.
Те се смеят,
и плачат,
искат да живеят
точно както ние.

Очи без щастие.
Всички мечти бяха задушени.
Паника от светлината,
и страх от всяко лице.
Вина, която никой не засяга.
Времето не лекува.

Припев

Те виждат,
те чувстват,
разбират
точно както ние.
Те се смеят,
и плачат,
искат да живеят
точно както ние.

Всичко трябваше да бъде различно
Всичко трябваше да бъде различно
Ние виждаме,
ние чувстваме,
разбираме
точно както вие.
Ние се смеем
и плачем,
искаме да живеем
точно както вие.
Ние виждаме,
ние чувстваме,
разбираме
точно както вие.
Ние се смеем
и плачем,
искаме да живеем
точно както вие.

:cry:

mistake
11-07-2008, 22:05
Я стига това ,че просят не значи ,че нямат пари в джоба. Преди време в видях едно хлапе да обикаля по кафетата и да иска пари , а баща му кара Мерцедес. Една моя приятелка му даде там стотики и след 1 час го гледаме същото това момченце на по 11-12 годинки да пие бира с приятели. Та тия хлапета дето просят , разполагат с повече пари от нас... Аз пари няма да дам и не защото нямам , а защото не искам да подпомогна на лъжата.

babity
11-07-2008, 22:13
Аз не давам пари на просяци. Не само, защото ги нямам тези пари, а защото съм виждала как лъжат, особено циганетата. Веднъж бяхме на театър и излезнахме по - рано и видяхме чудо! "Сакатият" мангал, който просеше на входа бягаше да се покрие пред входа за да попроси още малко. Или пък майката на моя приятелка вижда просещо циганче пред будка за пици и отива да му купи пица. Даде му я като човек, когато то помоли за парички, а то хвърли пицата пред очите ни и пак поиска парички. Сега се сещам, че точно на центъра има едно малко, сладко момиченце с един възрастен човек. Мъжът свири на кларинет, а момиченцето танцува. На тях бих дала пари, ако ги имах, но за съжаление най - често ги нямам... Мизерията е лошо нещо, познавам я, изпитала съм я, ама като не знам за какво ще отидат парите, от които съм се лишила за да направя добро не смея да давам.

marilyn
11-07-2008, 23:25
Писна ми да ме срещат точно такива циганчета, каквито е описала авторката и да ми искат "20 стотинки". Бях преди 2 седмици до посолството на Испания и там някакво циганче ме молеше да му дам някакви стотинки, естествено го изгоних, но една дойде да му се представя за майка и да ми обяснява колко нямали пари. След като излязох от посолството някаква друга циганка представи това циганче за нейно дете и пак ми искаха пари.
Никога не давам пари на такива, които просят. Все пак да се замислим защо нямат пари. Родителите им ги мързи да работят и карат само на помощи. А на морето тази година едни циганчета, кото нямаха 10 години сигурно искаха цигара на майка ми. :shock:
И после съжалявайте ги...

А някой беше споделил за българи, семейство с 10 деца. Е извинявайте, ама нормално ли е да карат децата си да работят от мн рано, да живеят в пълна мизерия и нз си какво, само защото не им се прави секс с презерватив?! По-добре да имат 1-2 деца и да ги отгледат добре и да ги изучат, отколкото 10 и от никое нищо да не стане, само да се мъчат. Тези деца са осъкатени заради безумието на родителите си.

hottie
11-07-2008, 23:34
Писна ми да ме срещат точно такива циганчета, каквито е описала авторката и да ми искат "20 стотинки". Бях преди 2 седмици до посолството на Испания и там някакво циганче ме молеше да му дам някакви стотинки, естествено го изгоних, но една дойде да му се представя за майка и да ми обяснява колко нямали пари. След като излязох от посолството някаква друга циганка представи това циганче за нейно дете и пак ми искаха пари.
Никога не давам пари на такива, които просят. Все пак да се замислим защо нямат пари. Родителите им ги мързи да работят и карат само на помощи. А на морето тази година едни циганчета, кото нямаха 10 години сигурно искаха цигара на майка ми. :shock:
И после съжалявайте ги...

А някой беше споделил за българи, семейство с 10 деца. Е извинявайте, ама нормално ли е да карат децата си да работят от мн рано, да живеят в пълна мизерия и нз си какво, само защото не им се прави секс с презерватив?! По-добре да имат 1-2 деца и да ги отгледат добре и да ги изучат, отколкото 10 и от никое нищо да не стане, само да се мъчат. Тези деца са осъкатени заради безумието на родителите си.

На такава възраст въобще не осъзнаваш какво ти се случва. Тези деца са така възпитани, но те не са виновни за това. Те още нямат почти никакви права.
И ако всички деца са отхвърлени по този начин свестен циганин наистина няма да има !

Все едно да отхвърлим 7 годишно дете, защото е бутнало съученик, напсувало учител и откраднало нещо(говоря за българче, защото ги има). И какво правим с това дете? Посочваме го с пръст и го гоним? После какъв човек ще излезе от него? Защо трябва да отблъскваме беззащитните вместо да им помагаме?

marilyn
11-07-2008, 23:41
Писна ми да ме срещат точно такива циганчета, каквито е описала авторката и да ми искат "20 стотинки". Бях преди 2 седмици до посолството на Испания и там някакво циганче ме молеше да му дам някакви стотинки, естествено го изгоних, но една дойде да му се представя за майка и да ми обяснява колко нямали пари. След като излязох от посолството някаква друга циганка представи това циганче за нейно дете и пак ми искаха пари.
Никога не давам пари на такива, които просят. Все пак да се замислим защо нямат пари. Родителите им ги мързи да работят и карат само на помощи. А на морето тази година едни циганчета, кото нямаха 10 години сигурно искаха цигара на майка ми. :shock:
И после съжалявайте ги...

А някой беше споделил за българи, семейство с 10 деца. Е извинявайте, ама нормално ли е да карат децата си да работят от мн рано, да живеят в пълна мизерия и нз си какво, само защото не им се прави секс с презерватив?! По-добре да имат 1-2 деца и да ги отгледат добре и да ги изучат, отколкото 10 и от никое нищо да не стане, само да се мъчат. Тези деца са осъкатени заради безумието на родителите си.

На такава възраст въобще не осъзнаваш какво ти се случва. Тези деца са така възпитани, но те не са виновни за това. Те още нямат почти никакви права.
И ако всички деца са отхвърлени по този начин свестен циганин наистина няма да има !

Все едно да отхвърлим 7 годишно дете, защото е бутнало съученик, напсувало учител и откраднало нещо(говоря за българче, защото ги има). И какво правим с това дете? Посочваме го с пръст и го гоним? После какъв човек ще излезе от него? Защо трябва да отблъскваме беззащитните вместо да им помагаме?

Ммм не мисля, че циганчетата са особено беззащитни ама айде...
А това, че просячетата са подучени е вярно, но какво се получава на практика, то може да е на 7, но когато стане на 17 ще подучва своите деца, защото то е било подучвано като малко. И веригата се затваря. А като нямат пари за какво раждат по 15 деца? За да им ги храним ние ли? С какво сме им длъжни?

Scrat
11-08-2008, 00:47
Тея са напаст. И да си скъсаш гъза от работа пак онея циганета ще вядят повече пари от теб. Не ги съжалявам - ненавиждам ги. Цялата им нация е пълен боклук. Разправяха ми за един мангал, дето лежи и проси на главната в Плд, че живеел в 4-стаен апартамент до центъра. И после ние трябвало да бъдем толерантни. Еми няма да сме толерантни - кур за тях :x.

Scrat
11-08-2008, 01:03
Не разбирам защо се засегна?

Scrat
11-08-2008, 01:13
Не разбирам защо се засегна?

Шш човек, не съм се засегнала.
Аз също ги мразя, НО знам ЗАЩО. Знам с какво са вредни за държавата, с какво пречат, но не съм озлобена както ти явно си.

Съжалявам ако е прозвучало така. Просто не мога да ги понасям - не плащат данъци, държат се нагло, след време ще са повече от нас българите, а пък да не говорим, ,че някои дори на говорят на български...това мисля, че е достатъчно...

hottie
11-08-2008, 09:31
По последни статистики нивото на раждаемост при циганите е паднало с пъти! Има дори семейства с по 1-2 деца.
Но не това имах предвид.
marilyn : да тези деца ще се превърнат в същите като родителите им, но това е защото са отхвърлени и всеки им обръща гръб. Аз лично много съм си говорила с едно цигане (от тези на св Седмочисленици - София) и мога да ви кажа, че вътре в себе си то е страшно добро и много объркано. Него го учат норми, които за нас са неправилни. Аз тук не защитавам циганите , а децата. Те са толкова невинни. За мен лошо дете няма.

Pedigree
11-08-2008, 09:55
Точно пък за тези не ми е жал изобщо.

EMOgirl92
11-08-2008, 10:13
ти пък откъде си толкова сигурен че парите са за ядене ....пък и къде си виждал нещо за 10 ст. ,което може да го нахрани :-D ......

ANTIHUMAN
11-08-2008, 10:22
Не ми е жал за 5 годишен, дрипав сапун.

+1 Нито работят, нито нищо! :lol: Ех тия 5 годишните защо не работят бе.. сигурно защото са циганчета :lol: :lol: :lol: :lol:

Аз говорих общо казано :lol: ! Моя грешка.

hottie
11-08-2008, 11:01
По последни статистики нивото на раждаемост при циганите е паднало с пъти! Има дори семейства с по 1-2 деца.
Но не това имах предвид.
marilyn : да тези деца ще се превърнат в същите като родителите им, но това е защото са отхвърлени и всеки им обръща гръб. Аз лично много съм си говорила с едно цигане (от тези на св Седмочисленици - София) и мога да ви кажа, че вътре в себе си то е страшно добро и много объркано. Него го учат норми, които за нас са неправилни. Аз тук не защитавам циганите , а децата. Те са толкова невинни. За мен лошо дете няма.

Знаеш ли, че понякога правейки добро ти всъщност вършиш злина?
Един вид- мечешка услуга.

Докато има добри и състрадателни хора, които да им дават пари, все повече деца ще са принуждавани да просят по улиците. Тази порочна практика трябва да се спре и най-хуманният и ефективен начин ще е да спрем да даваме.

Друг е въпроса и от къде идват тия пари... защото богатите не дават милостиня, а дават тези, които имат малко и наистина усещат разликата от лев-два...

тъжна история, но на просяци- пари не.
Само на улични музиканти, на слепи и на възрастни хора...

Знам, че на просяци пари не се дават и не го и правя(освен на възрастен човек, незрящ, сакат, и пр.) За това написах по-горе, че ако дете ми поиска пари го питам дали иска аз да му купя за ядене. Ако откаже прав му път, но ако се съгласи отивам и му купувам. Така знам, че парите не отиват за глупости а за хранителни нужди. Не знам аз като видя дете и се разтапям.

schranz
11-08-2008, 11:36
вчера си хапвам пица на НДК и идва едно мангалче на 7-8-9 и вика "како,као дай някви стинки да си купя пица" и ми стана гадно и му дадох 50ст(не че ще стигнат за пица,но толкова прецених че мога да му дам)..и след това почна да обикаля и да проси и от другите хора ,които ядяха или се редеха на опашката..След 2мин идва приятелчето му - момиченце,ромче пак на тази възраст и то излиза със същия номер.Но на него му отказах..Докато се наям ,тва момиченце мина и ме пита още 2-3 пъти сигурно и накрая му викам.То не помнеше ,че ме е питало даже.Едва ли парите са отишли за нещо смислено,но както и да е...И без това рядко имам възможност и много рядко се случва да давам пари на просяци...Особено на цигани.Това даже май ми беше 1вият път да дам на циганин пари.Виж на деца,които свирят,слепите на метрото,които свирят и те,старци и т.н по-съм склонна да дам,но и на тях рядко давам...

Напоследък доста често ми се случва,някоя баба(българка) да води дете със себе си и да ме моли за левче ,защото не им достигало да купят някакво лекарство за детето.Случвало ми се е и само някаква 40годишна жена да ми показва няква рецепта и да ми иска пари...И на тях не им вярвам много ,много...Въпреки че може и наистина за това да им трябват парите...

LONSDALE88
11-08-2008, 11:44
Ефтаназия за такива или в концлагер!

hottie
11-08-2008, 11:58
А най-ги мразя тия дето си мъкнат децата с тях да просят и мръзнат по студовете :-x

sherry
11-08-2008, 12:15
"Измет", "дрипав сапун", "напаст"? :shock: Хора, знам, че има много просяци, които лъжат, събират пари, а ги дават за цигари или си имат нормален живот, но препечелват така с измама. Но да кажете на едно малко дете, което няма дрехи на гърба "измет", това е жестоко. Направо ми се сви сърцето като прочетох тия коментари, не е ли останала поне малко човещина у нас? Егати...

Alco
11-08-2008, 14:34
гадни натапници, най се дразня като почнат да влизат по кафетата и кръчмите да просят... нищо друго освен храчка и шут не съм им давал. ;-)

GetNasty
11-08-2008, 14:48
Не ги съжалявам! Не заслужават. Вярно, съдбата не им е дала шанс за нормален живот, но и те не се стараят да го променят. Колко циганина са успели да направят нещо с живота си? Малко. Но ги има, защото са загърбили миналото си и са дали всичко от себе си, за да бъдат нещо в тоя живот. (Пример: Азис - известен, няма значение с какво, не само в България, а и цяла Европа.) Наскоро си бях купила дюнер и вървя с една приятелка по ЦЕНТЪРА и едно циганче минава покрай мене взема ми дюнера от ръката и бяга 10 метра пред мен и ми вика: "Мерси, како!" Как да ги съжалявам? И за това не стават.

babity
11-08-2008, 17:01
Абе к'во ше жалите децата на мангалите? Те самите те не си жалят децата, та аз ще ги жаля... Значи циганката може да си надруса бебето с риск да го осакати за цял живот и да се лепне пред църквата да чака пари за цигари, пък аз немога да не и дам пари, така ли? Я сиктир от тука..

InitialD
11-09-2008, 00:49
гадни натапници, най се дразня като почнат да влизат по кафетата и кръчмите да просят... нищо друго освен храчка и шут не съм им давал. ;-)

Понякога много обичам кежуалите ... 8-)

По темата:
На тези не им вярвам ... знам каква е далаверата .. предполагам всеки знае!
Иначе онзи ден си стоя с една мацка на ОМВ на Опълченска и си се кефя нещо .. и идва едно цигане на 13-14 години и почва да ни дрънка некви глупости и да иска стотинки!Момичето тръгна да се бръква да му даде но аз я спрях и понеже бях в добро настроение викам "Стой .. аз ще дам!" ...и му давам некви стотинки (бели не жълти) и оня вика дай да ти видя ръката и аз викам какво !?!? И той тръгва да ми разтваря юмрука .... ебаси наглия тип!!! Спаси го това че бях с момиче, което харесвам и не исках първото и впечатление да бъде от това как мангала отнася един прав в лицето!
Тия дни пак имам път натам и горко му!!! :o

SiegHeil
11-09-2008, 01:36
Едно такова въпросно цигане отива при един познат да му иска 10 ст...
Пича си пийнал, идва от дискотека и т.н.
Та удря му той 2 шамара и му обръща джобовете, изкарал близо 10-15 лева дребни..
Горките те... 8-)

AItOo0
11-16-2008, 15:17
Аз трябва ли според теб да се чувстрам виновна , че майка му и татко му не са учили като млади и са го родили ? Не съм виновна за тяхното разбиране ... мислят си , че живота е лесен и раждат по 10 -15 деца :(

_showy_
11-16-2008, 16:01
На мен ми е много тъжно за хората по улиците, които виждам, че наистина се нуждаят. Когато имам възможност им давам пари. :( Ужасно е, че държавата позволява възрастни хора, които не са добре здравословно и не могат да работят, да просят по улиците. :( Когато мина покрай някоя мила бабка, която си личи, че наистина има мужда от пари и не и дам по някаква причина след това направо си изпитвам угризения..

Иначе за циганетата не ми пука. Даже току що да съм спечелила 6тица от тотото пак няма да им дам. Имат физическата възможност да работят или да ходят на училище, но не го правят.
До университета има едно цигане. Идва всяка сутрин, подпира се на стената и вика: "Како, имаш ли 10 стотинки?".. Ами да ходи на училище бе! След 5 години като се размножи многократно ще започне праща малките циганета така... защото е най-лесно да стоиш подпрян на стената и да викаш дай 10 стотинки.. :?

evil_lady_in_black
11-16-2008, 18:43
Кой каквото си го направи ! Ако родителите на въпросното циганче бяха поработили малко може би то нямаше да проси ;)

xXxScreamxXx
11-16-2008, 19:41
От една страна ми е жал ..
докато са малки и безобидни .. а после ...
-момичетата .. магистралата .. джас прас ... аеееееееееее няя ..
-момчтата .. загорели са .. ходиш си по улицата и .. секси ..кога ще се.... няяяяяяяяяяяяяя :-x боклуци мизернииииииииииииииииии :-x :-x :-x :-x :-x

Loshotia
11-16-2008, 19:49
Много им се дразня- защо на мен никой не ми дава пари?!?!? Защо аз трябва да работя(през лятото), за да изкарам по 20 лв на ден като те тея пари само за час ги изкарват на Витошка. То така е много лесно само да искаш от хората.

За тея само бой бой и пак бой.

pOiSoN_kIsS_94
11-16-2008, 20:24
Чудя се,защо раждат по 15 деца и после ги пращат на улицата или да просят или да крадат :(

NaskoKaulitz
11-16-2008, 20:31
Чудя се,защо раждат по 15 деца и после ги пращат на улицата или да просят или да крадат :( :D кажи му циганин и повече не го обиждай :razz:

MakeMeLaugh
11-16-2008, 20:43
^ За да вземат повече помощи и правомощия и да не работят!

Точно затова - чух лично случай как една циганка на не повече от 25 чака 7-мо дете, щото не искала да почва работа, а и трябват пари, че имали много кредити и т.н. Хем тя сита, хем мързелува, хем циганетата след време ще крадат и имат печалба. Тя и без това го оставя ей така, ако оживее - оживее.. Не че ми дреме де специално за тях. Носят само болести..

Просто на САПУН! Няма снизходителност за мангалите и това е.

TheNewReligion
11-16-2008, 20:47
Аз лично никога не давам стотинки на просяче (независимо дали е циганче или българче), защото не знам какво ще си купи. Не мога да знам дали ще ги изхарчи за лепило, цигари или баничка. Ако, е някое от първите две чисто и просто му правя мечешка услуга. По-добре нищо отколкото това. :wink:

MakeMeLaugh
11-16-2008, 20:50
Е, ти фактура ли искаш?.. ;д

То си личи по-лапето бе в повечето случаи. :)

TheNewReligion
11-16-2008, 20:55
Аз лично не бих могла да позная по външния вид за какво ще ги похарчи. Правят мили очи, ама като им купиш нещо за ядене го хвърлят (както беше написало едно момиче). :?

pOiSoN_kIsS_94
11-16-2008, 21:25
^ За да вземат повече помощи и правомощия и да не работят!

Точно затова - чух лично случай как една циганка на не повече от 25 чака 7-мо дете, щото не искала да почва работа, а и трябват пари, че имали много кредити и т.н. Хем тя сита, хем мързелува, хем циганетата след време ще крадат и имат печалба. Тя и без това го оставя ей така, ако оживее - оживее.. Не че ми дреме де специално за тях. Носят само болести..

Просто на САПУН! Няма снизходителност за мангалите и това е.
Не че съм расистка,но в това отношение съм съгласна с теб :) Те 10 години не си плащат тока и не им го спират,а на нас с 2минути да закъснееш и го режат :x
Просто не мога да ги разбера за кфо ги раждат толкоз много деца-да просят,да останат необразовани,на 13 години да ги женят и на 15 да чакат 3тото си дете :?

perkele1914
11-16-2008, 22:48
its all about kale!!! :D

axlbaby
11-17-2008, 18:17
Аз не ги съжалявам.Както всички работим за да можем да ''ядем в луксозни ресторанти и да имаме всички удобства'',така и те биха могли да се изучат и да работят.А за малки циганета не ми е жал,псуват те,крадат те,а после просят от теб...Всеки сам трябва да се оправя в този живот!

axlbaby
11-17-2008, 18:20
Аз лично не бих могла да позная по външния вид за какво ще ги похарчи. Правят мили очи, ама като им купиш нещо за ядене го хвърлят (както беше написало едно момиче). :?

Или ги дават на родителите си или на тоя дет им е бос.Или пъй ще си купят цигарки,като ги гледам от малки почват...

gPa3HuTeJl
11-17-2008, 18:22
да просят за да си купят нещо малко за ядене, колкото да не умрат от глад в някоя мизерна дупка

Нали с1бира стотинки да ходи да си купи лепило да се надиша и го боли фара, че не е яло... ае моля ти се... к1'е си тр1гнал/а да ги с1жаляваш тая ЗГАН МРЪСНА

Luvcraft
11-17-2008, 18:47
Има едно тука, дето стои с патерица, сякаш е сакато ама иначе съм го виждал със mp3 player-чето си тичка... много се изкушавам като го видя да ритна патерицата да видя как хубаво ще застане на крачка

PeopleAlwaysLeave
11-17-2008, 18:51
Аз лично давам пари само на инвалиди и чат-пат на някои от тези свирещите... Но циганета и изобщо на цигани никога не съм давала, а честно казано - нямам и желание. Жал ми е, че наистина има такива хора, които нямат какво да ядат и къде да преспят, но специално циганите не просят с тая цел, или поне 90% от тях. Колко пъти по светофарите разни циганки гушнали бебета и ги използват като предпоставка някой да им даде пари... Това си е тормоз за бебетата, макар и циганчета... А колкото до тези, за които ти говориш (4-5 годишните) - вече ти го казаха, единственото, което правят с дадените им пари е да си купят цигари или лепило... Специално тука до нас колкото пъти съм застанала на спирката да чакам автобус, толкова пъти съм се натъквала на циганета с пликчета... А да не говориме, че повечето са обучени от родителите си да крадат и има някои толкова изкусни вече в занаята, че ще те оберат без да усетиш нищо. Преди години така едни циганета щяха да ми гепят телефона от джоба на якето, което яке беше с едни огромни ципове и винаги, когато ги свалям или вдигам издават шум. Е представете си щом тогава не чух нищо и бях на косъм да остана без телефон, в какви професионалисти са се превърнали...
Не съм расистка, но не мога да премълча факта, че циганите са като богопомазани в тая България... Не си плащат сметките, крадат, толерират се в градския транспорт и къде ли не... Миналата година ли беше в Красна поляна дето се бяха вдигнали срещу българите и в крайна сметка кво стана ? Ква наказание получиха? Никакво.... Това е ненормалщина за мен - малцинствата да са с повече предимства от останалите... Или пък дето осъдиха полицая дето беше нападнал или обидил там не помня какво беше, някакъв циганин... Значи мангала може да се гаври с българския флаг и никой няма право да го закача така ли ?! Но това е съвсем друга тема...
По-навита съм на дете-просяче БЪЛГАРЧЕ да отида и да му купя една баничка и една боза поне да знам, че в действителност съм му помогнала някак, отколкото да му дам пари, с които не се знае какво ще стане...

Loshotia
11-17-2008, 19:47
Има едно тука, дето стои с патерица, сякаш е сакато ама иначе съм го виждал със mp3 player-чето си тичка... много се изкушавам като го видя да ритна патерицата да видя как хубаво ще застане на крачка

Къде къде

Luvcraft
11-17-2008, 21:02
...

В Стара Загора из центъра се разкарва, едно циганче такова не можеш да му определиш пола :lol:

xpici
11-17-2008, 21:27
имаше едно пред MCD дето ми искаше 5ст. викам за какво "за сандвич'' и го питам, а ти колко имаш и то " ми 5" тия дето аз му бях дала ... само то си знае дали иска за сандвич или за лепило :-& понякога ми става жал , ама понякога не ги издържам има супер ужасни циганчета, някой от който ме е страх :shock: :booooomb:

LINKNOT
11-17-2008, 22:20
При нас няма такива дето да ти искат пари .. вече. Милост,милост,ама тяхното е игра. Помня като бях на 5 две момичета (да,циганки бяха) звъннаха на вратата и ни помолиха да ги приютим за през нощта,защото,забележете оправданието,счупили 2 вази и техните ги изгонили от къщи.. :lol: Макя им джепчийска. Не се връзвайте на такива.

Darkkiss
11-18-2008, 06:46
Преди малко бях с едни приятели на центъра за дюнери както почти всеки ден, и изведнъж дойде едно малко циганче (на 4-5 годинки), слабичко, дрипаво със скъсани обувки и ни се помоли да му дадем "10 стотинки" :( та се замислих колко е несправедлив живота-някой се тъпчат всеки ден по луксозни ресторанти, други имат всички удобства у дома си, а други от 5 годишни тръгват да просят за да си купят нещо малко за ядене, колкото да не умрат от глад в някоя мизерна дупка :cry:

живота не е справедлив
1 имат мозък и могат да видят за какво става дума
др(ти) нямат и са супер прости
сорри не сички можем да сме добре

cappy123
11-18-2008, 09:28
Давам пари само на възрастни хора и на хората, които свирят по подлезите!!! Те поне правят нещо, за да спечелят пари !!! А не само- Дай пари батка.. !!! :shock:

gPa3HuTeJl
11-18-2008, 10:19
В по - горните си постове хриси каза MCD и се сетих за една случка... влизам аз да си зема няколко хамбургера и чийзбургера излизам и нав1нка нек'во цигане... " бате, бате дай 10 стотинки за баничка " .... в с1щия момент ми стана жал нек'во и викам " Ае.. ебал с1м му майката ш'е му дам един сандвич ". Вада аз на мангасара мазен и му подавам викам " Ае земи яж ! " и оная мазна паплач ми вика " Не искам такова... искам 10 стотинки.. " Е като го запсувах насред Витошка... София тесна му стана... и... избега... :s ..........
От тогава на тая ПАПЛАЧ ник1в фанд1к...

rosskata
11-18-2008, 12:53
:D Не ми казваите, че още живеете със заблудата, че тези хора просят за себе си...
Всичко е организация, имат си шеф, вземат процент (сега, за лапетата не знам дали въобще вземат нещо)... Същата работа както с продаването на картички, химиклки и прочие... Децата не просят за да се наядат, а за да се отчетат... И това не ги прави по- малко достойни за съжаление.
От какъвто и етнос и поради каквито и да е причини, експлоатацията на деца е много грозно нещо, и това че не просят от нужда а по принуда не го прави по- нормално... Всичко тези осакатени, възрастни хора и прочие- те също не прибират парите, които изпросват.

Имаше един- единствен просяк на Златни Пясъци, който работеше за себе си- това беше преди 4-5 години. Всички други се отчитаха веднъж седмично на мутрагените (а аз знам защото познавах един от тези, който прибираше парите- касиера така да се каже :D ). Този просяк беше без крака, и колкото и да го биеха, не се отказваше от праото си(не знам защо не са го убили, сигурно са били някакви биячи със златни сърца)... Не знам какво се случи с него, но исках само да отбележа, че живееше в четиризвезден хотел и пиеше и черпеше в заведенията всяка вечер :shock:

NaskoKaulitz
11-18-2008, 16:02
Току що бях пак на центъра за дюнери и както обикновенно дойде едно циганче и ми каза "бате дай 50 стотинки за хляб" при което аз му казах че нямам.Пообиколи малко и никой като не му даде се върна при мен щото бях седнал на маса и пак ми се помоли, аз си бях взел 2 дюнера и втория ми остана малко защото се бях натъпкал много.Дадох му го, при което той го изяде за има няма 2 секунди (а беше останало голяма част от дюнера) благодари ми най-сърдечно и преди да стана да си изхвърля боклука той ми го взе, изхвърли го и каза "още веднъж ти благодаря".Та извода е че има и гладни :cry:

axlbaby
11-18-2008, 18:19
Като седяхме с една приятелка и идва едно цигане да ни иска пари и тя му вика ''Бегай'' и то ''А ти земи се среши'' :lol: :lol: