PDA

View Full Version : Дюканска диета



synito
11-07-2008, 17:47
na4i iskam da popitam imali nqkoi koito e na dukanskata dieta i va6ite otzivi i eventualno da obmenqme info ;] az li4no v momenta sym na neq i ve4e sym svalila 8kg :]

_SmiLe_FoR_yOu_
11-07-2008, 18:01
Може ли да дадеш малко информация за тази Дюканска диета,че не съм я чувала, а ми стана интересно?

Sasha2k8
11-07-2008, 18:06
Диетата се състои от четири режима:
ударен режим на чистите протеини (месо, риба, яйца), като техен изчерпателен списък е даден в постинг #15,
смесен режим (месо и зеленчуци), като тези, които трябва да се избягват са дадени в постинг #16
преходен режим (по малко от всичко)
режим на окончателната консолидация (един диетичен четвъртък до края на живота).

Какви са предимствата на диетата?
- Не броите калории
- Ядете колкото ви душа иска от разрешените храни
- Със сигурност отслабвате
- Не напълнявате, след като отслабнете

Четирите етапа на протеиновата диета са замислени така, че да осигурят съответно:
- първият УДАРЕН режим- светкавична и стимулираща загуба на тегло; средна продължителност - пет дни; отслабване - 5 килограма
- вторият СМЕСЕН режим- по-бавно, но неизменно намаляване на килограмите до постигане на желаното тегло; редуване на белтъчини и зеленчуци: средна продължителност - една седмица за сваляне на един килограм.
- третият ПРЕХОДЕН режим- запазване на новопридобитото тегло през период с продължителност, равна на 10 дни за всеки свален килограм;
- четвъртият - ОКОНЧАТЕЛНО СТАБИЛИЗРАНЕ на теглото чрез спазване на еднодневна диета веднъж седмично до края на живота.

Съветите на д-р Дюкан:
>>Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!
>>Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.
>>Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.
>>Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.
>>Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

>> по-цялостната информация за диетата е в самата книга.

pinki
11-07-2008, 18:57
Който иска да му пратя книгата да пише на ЛС :)

synito
11-08-2008, 11:48
na4i da ti go obesnq na kratko systoi se ot 4 etapa. Pyrviq e rejim na 4istite proteini, vtoriq e smesen rejim - proteini sys zelen4uci , tretiq ti e zahranvaneto , a 4etvyrtiq e do jivot ama ne se pla6i kyt 4ue6 do jivot ;] .SmiLe.FoR.yOu. pi6i ako iska6 dopylnitelno info ;)

cHooOpiHka___
11-08-2008, 11:58
He

HeDa
11-08-2008, 12:05
Аз съм на тази диета от понеделник - днес ми е 6тия ден... Не я спазвам чак толкова строго както е написано, в смисъл че ям всичко което е написано в нея, но си добавям макс. 1 филиика пълнозърнест хляб на ден.. и не спазвам етапите.. не почнах от 1вия ами от 2рия и съм свалила 2 - 3 кг... ама те не са мазнини, а вода. И кантара показва по-малко, но видимо не съм свалила много.. почти не си личи обаче ще си проличи..

synito
11-08-2008, 12:16
Аз съм на тази диета от понеделник - днес ми е 6тия ден... Не я спазвам чак толкова строго както е написано, в смисъл че ям всичко което е написано в нея, но си добавям макс. 1 филиика пълнозърнест хляб на ден.. и не спазвам етапите.. не почнах от 1вия ами от 2рия и съм свалила 2 - 3 кг... ама те не са мазнини, а вода. И кантара показва по-малко, но видимо не съм свалила много.. почти не си личи обаче ще си проличи.. Ami nz ama az li4no sym na taq dieta ot 27 avgust i si q dolu gore i ve4e kakto kazah sym smyknala 8kg

nejnaDROGA
11-08-2008, 14:42
Тук (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=163229) е другата (и по-пълна) тема за диетата,а ТУК! (http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=135084.0) има подходящи рецепти за всеки един от етапите на диетата :)

TheCookie
11-08-2008, 20:30
:shock: :shock: :shock: :shock: до живот...някой ако издържи значи е адски вманиачен...ще се съсипете бе хора!!!! не може цял живот да робувате на диети

synito
11-09-2008, 16:37
:shock: :shock: :shock: :shock: до живот...някой ако издържи значи е адски вманиачен...ще се съсипете бе хора!!!! не може цял живот да робувате на диети abe to ne e do jivot to4no prosto do jivot si spazva6 1 proteinov 4etvyrtak i seki den qde6 trici( pod formata na pala4inka ili na hleb4eta abe ima razli4ni recepti ;P )