PDA

View Full Version : Моята изповед



GoldeN_LoVe
11-07-2008, 20:01
Здравейте !!
Случайно открих този сайт в който прочетох теми свързани с проблеми, искания, споделяния и т.н, които ме караха да настръхна. Но не за това пиша. Реших да ви споделя за една моя грешка, която направих преди години и всеки ден съжалявам за нея.
Предварително моля, на който не му се чете, да не почва. Наистина сега не съм в настроение за базици ...
Така. Когато бях 7ми клас се запознах в скайп със едно страхотно момче от Англия. Аз понятие си нямах от английския тогава и използвах online речници за да превеждам казаното от него, както и да му пиша. Явно му допадах, защото започна да ме търси много често по скайп. Аз естествено се изморявах от всичките тези преводи, но може би това старание ме караше да изпитвам по-особени чувства към него. Веднъж си казах, че ще трябва да науча английски. Това беше няколо месеца след запознаването ни. Пишехме си всеки ден - понякога сядахме сутрин и ставахме вечер от пред компютъра. Исках да науча английски, но проблема беше, че се готвих за изпити след 7ми клас по немски. Майка ми е наполовина германка и държеше след 7ми клас да заживеем в Германия. Обичаш немския.. обичах и Германия. Все пак в кръвта ми течеше германска кръв. Годината мина. Кандидатствах в Германия. Приеха ме. Там вторият ми език беше испански. Там и свърши мечтата ми за английския. Живяхме там докато не станах 9 клас. През тези 2 години с момчето все още си пишехме, аз все още си превеждах .. все така незнаеща английски. Бях се влюбила. Да, бях се влюбила в човек когото не познавам .. в човек с който говорим различни езици. Та какво казах, живятхме със семейството ми докато не завърших 9 клас. Сестра ми вече бе станала на 10 години. Странното беше, че нашите и говориха на български предимно. Тя отрасна с този език. Незнаеше немски. Така те решиха да се върнем в България, където все още не бяхме продали апартамента си. Аз обаче не исках и нашите бяха принудени да ме оставят на баба ми. Тя живее сама във Франкфурт. Всички вървеше перфектно, имах много приятели, обичах ги всички. Имах и обичта на баба ми. Имах и обичта на семейството ми, които всеки ден ми се обаждаха. Сестра ми мечтаеше и все още мечтае да учи немски и да дойде при мен. Имах всичко.. но ми липсваше нещо. Дори незнаех какво. Всяка вечер пишех с моето момче и макар и трудно успявах да му разкажа за всичките ми терзания. Може би вече някои от вас се питат, защо просто не съм тръгнала на часни уроци ?! - Ами защото не можех да се справя с английски и немски. Пробвала съм естествено. От желанието да уча английски се разконцертрирвах за немския и обратно. Нямаше как просто.. Трябваше първо немски, после английски.
Така една вечер момчето ми писа и каза, че заедно с класа си ще имат посещение в Германия - Берлин. Незнаех да се радвам или да плача. Така минаха дни наред, говорейки си за посещението му в Берлин. Може би тук е мястото да спомена, че не съм му казвала, че не зная английски. А той оставаше с впечатление, че го зная, щом в продължение на години си писахме на английски.
Така времето мина и дойде денят в който той щеше да дойде в Берлин. Бяхме се разбрали да се чакаме на определено място. Заляна от вълнение, че ще видя човека, който кара сърцето ми да тупти бях забравила моят проблем с езиците. Заминах от Франкфурт до Берлин. Отидох - чаках го. Сърцето ми биеше по-бързо и по-лудо от всякога. И ето видях една групичка приближаваща се към мен. Най-отпред стоеше момче с руса коса и кристално сини очи. Познах го. Това беше той .. как нямаше да го позная, та аз имам толкова негови снимки. Той се приближи...стана пред мен и ми заговори на английски. Разпознах само името си. Тогава осъзнах каква грешка съм направила.. Бях объркана за това просто избягах. Господи колко ме е срам от тази постъпка, години след това. Оставих го там сам, а аз бягах - бягах да се скрия от срама.. Бягах и плачех. Бях разбила сама сърцето си. От както го видях на живо осъзнах, че моето не е просто увличане. Обичах го. Исках да се върна, но какво за Бога ще му кажа, като говорим различни езици. Тогава просто го оставих там, а аз се върнах на другия ден във Франктурт. През целия път плачех. Знаех, че той е там само за ден. Знаех, че това е единствената ни възможност да се видим и да поговорим. Знаех също така той с какво нетърпение очакваше срещата ни. Просто нямаше как да не заплача.. В скайп го изключих от списъка с абонатите си. Тази връзка с него само ме нараняваше. Тогава може би беше последния път в който се видяхме и чухме.
Тогава бях на 15, а сега ето ме две години по-късно вече на 17, отново се сблъсках с него. Бях написала на профила на скайпа си: I MISS YOU !!!
Тогава някой от абонатите ме попита кой ми липсва. Аз самата незнаех, просто го бях написала. Нищо не отговорих, след това от другата страна последва въпрос дали си имам приятел. Отрекох ... тогава.. момчето ме попита дали го помня. Пишеше ми на немски. Не знаех кой е това, погледнах хронологията - нищо. Не си бяхме писали никога преди. Попитах го кой е, той ми каза. О, боже това беше ТОЙ. Момчето, което зарязах разплакана в Берлин. Попитах го за немския... Каза, че е осъзнал какво всъщност е станало. През тези две години е ходил на уроци и учил немски. И то само заради мен. Нямате си и напредстава колко ме зарадваха и натъжиха в същото време тези думи. Той беше направил това за две години, което аз не направих за 5.. Каза ми, че не ми е писал защото се опитвам да ме забрави. Но скритата надежда, че някой ден ще се видим и ще поговорим на един и същ език не му давала мира. Това го крепяло да продължи да учи немски. И така от тогава с него подновихме чатовете си. Толкова много неща си казахме, а аз усещам че старите чувства се възвръщат. Не знам.. той ми каза, че ме харесва и то много.
Всичко между нас сега е перфектно ... вече имаме общ език, който знаем и двамата.. НО, ме требвожи това, че едва ли ще имаме отново възможност да се видим. Аз след година завършвам и ще се върна в България. Той също ще завърши и има планове за Америка. Това няма да ни пречи да си чатим, но тези чувства..мисля, че са проблема..

Е това беше моята изповед. Който иска нека напише мнението си, който иска нека даде съвет. Ще съм благодарна на всички ви.

MiMcHeToOo
11-07-2008, 20:06
Приказка... От тъжните...

HardlyAwakened
11-07-2008, 20:11
Страхотно е..

time2rock
11-07-2008, 20:12
Боже!Това всичко е като част от приказка.Аз...ами незнам какво да кажа.Явно сте 1 за друг.Щом толкова години сте поддържали тази връзка и той е научил езика заради теб,значи че мног ое държал на теб.Толкова невероятно изглеждаше всичко като го четох.Ето-намерила си някой,за когото езиците не са проблем и пречка пред любовта.Ах,пише леко объркано,но...дано и аз да попадна на такова свястно момче. :twisted:

cherinka
11-07-2008, 20:12
аз пък се трогнах супер мноо.
сега ми е некаква депресиика и това ме накара да се усмихна.. малко.
като цяло след време това би могло да се превърне в един очарователен и доста красив спомен.
друго не знам какво да ти кажа..

GoldeN_LoVe
11-07-2008, 20:26
Може би грешката в разказването е моя. Съжалявам, че ви се е сторило като красива и тъжна приказка, може би това се дължи на факта, че пиша художествена литература :oops:
Имах в предвид, че в момента съм супер объркана. Тази връзка ме наранява, защото чувствата ми се задълбочиха много, хем се радвам, че има човек с когото мога да споделя и който може да ми помогне.
Имате ли представа какво ще ни е след една година, ако продължаваме така. Ние толкова години не се отказахме, не мисля, че тази една ще ни е пречка. Та след като се разделим на един континент разтояние, а чувствата ни са взаимни и въпреки това няма начин да се видим ... просто незнам какво ще правим. Мислили сме много за това с него, но най-много сме стигали до разваляне на настроението..

beb4yy
11-07-2008, 20:35
Настръхнах :(

Jumbie483
11-07-2008, 20:59
WoW наистина имаш доста ''художествено литературен'' изказ. Историята ти.. не ... твоята изповед е ... някакси фантастични. Хубаво е, че сте преодолели бариерата на езиците.
Ако не сте говорили за чувствата си, поговорете и се изяснете. Когато чувствата са ясни, всичко друго се нарежда само..повярвай ми :-)

morkofka
11-07-2008, 21:00
След години ще живеете заедно,
Прегърнати в студен зимен ден, на дивана, пред камината и ще си спомняте за годините преди това.
Само едно нещо мога да кажа.. пожелавам ти - Търпение!

remember_me
11-07-2008, 21:31
Настръхнах :(
+1 :(

OnTheEdge
11-07-2008, 21:58
Kaji mu da gleda film-a Eurotrip :) .... momcheto ot amerika otide v germaniq zaradi momiche,che ot angliq li nqma da doide :) ... Tova v kruga na shegata(no ne e zle da mu go spomenesh) ...Inache dokato cheta tvoqta istoriq naistina se obnadejdavam che ima sudba i che tq si znae rabotata..;] pojelavam ti uspehi,dano ste zaedno!

SlowDead
11-07-2008, 23:22
Еми тази история ме просълзи без да преувеличавам.. какво да ти кажа.. аз ако съм на тебе ще направя всичко възможно да осъществя физическа връзка с този човек .... ако и тя се получи какво по-добро от това :)

LiOnEL`
11-08-2008, 06:37
Много красиво...звучи почти като нереално :) Отдавна не бях чел смислени теми в този сайт,но ето че се намери такава,която да разчупи иначе скучната ми петък вечер :P Като съвет ще си послужа с това,което Алберт Айнщайн е казал преди почти 80 години:"Когато искаш нещо с цялото си сърце и душа,дори и Вселената ще направи и невъзможното,за да го получиш :) Това от мен...и успех :smt023

MartiSSima
11-08-2008, 10:56
Може би грешката в разказването е моя. Съжалявам, че ви се е сторило като красива и тъжна приказка, може би това се дължи на факта, че пиша художествена литература :oops:
Имах в предвид, че в момента съм супер объркана. Тази връзка ме наранява, защото чувствата ми се задълбочиха много, хем се радвам, че има човек с когото мога да споделя и който може да ми помогне.
Имате ли представа какво ще ни е след една година, ако продължаваме така. Ние толкова години не се отказахме, не мисля, че тази една ще ни е пречка. Та след като се разделим на един континент разтояние, а чувствата ни са взаимни и въпреки това няма начин да се видим ... просто незнам какво ще правим. Мислили сме много за това с него, но най-много сме стигали до разваляне на настроението..

Душицо, незнам за тем но мен доста ме разчувства.Като че ли гледах епизод на незавършен филм,филм без край...Мисля че това е твоя филм и ти трябва да сложиш края ... Край който ще е начало на нещо красиво и романтично.Надеждата умира последна така че моя съвет е просто да комуникирате,светът е малък и не се знае как може да се окажете на едно и също място в едно и също време...
Желая ти, щастие и да сложиш края и началото на твоята приказка защото всеки един от нас го има това и рано или късно се случва.Ако искаш можеш да пишеш и ЛС.Очарова ме чесно!!! :smt059 :-# :-# :-# :-# :smt008

Difanet0
11-08-2008, 11:15
историята ти е невероятна това не се случва на всеки и не се случва всеки ден радвай се, че си изживяла нещо такова ;)

LizZz
11-08-2008, 11:17
Постарай се да сте заедно.. Щом сте преминали толкова премеждия, значи няма да е проблем. :Р

Edit : Що не напишеш няква книга, бе! Знаеш ли колко хубаво може да стане...

celuv4ica91
11-08-2008, 11:34
Леле направо със затаен дъх четях всеки ред... Все едно прочетох роман...Всичко си представих като на филм :) Имай търпение, мила, и ще видиш, че един ден, както казаха преди мен, ще сте заедно и ще си спомняте за това време =;

GoldeN_LoVe
11-08-2008, 15:09
Благодаря ви на всички че ми вдъхвате надеждата, че някой ден всичко ще се оправи, но все пак не мога да оставя нещата на произвола на съдбата. Съгласна съм, че когато искаш нещо много силно, рано или късно то става, но това звучи повече като магия, от колкото като реалност.

П.П: Много се радвам, че харесвате тези няколко реда, които написах вдъхвайки от моя литературен изказ ;) LizZz аз вече имам 3 книги мои, само че са единичен брой.
За един писател, най-голямата награда е читателите да харесат написаното от него .. Благодаря ви наистина много за милите думи :-)

snejana67
11-08-2008, 15:45
:) страхотно :)