PDA

View Full Version : Задгробен живот и прераждане.



n3_m3_k3f16
11-07-2008, 21:22
Вярвате ли в тях?Аз просто не мога да реша вярвам или не, Вие..?

Nam3less3
11-07-2008, 21:29
Първо на първо, за човек е удобно да вярва, тъй има надежда, че след смъртта си няма да престане да съществува, а душата и съзнанието му ще се запазят в мистичен свят на духове, или ще се прероди, ще създаде карма и така, докато не стане достатъчно извисен и добър за земния свят.
Според някой религи го има, други остават неутрални по тоя въпрос. Тия теми са в основата на някой източни вярвания. Християнството от друга страна не говори за тях, дори може да се каже че ги отрича. Причината е, че за един християнин да вярва в това ще пречи на същността му на християнин. Прочети библията и ще разбереш, че ако тя потвърждаваше прераждането, щеше да изгуби много то смисъла си. По тая логика хората биха предпочели източни религий, но това е и като тест за вярата, тъй просто лицемерно сменят религията според тази, която им е по-приятна и удобна. Който вярва в Бог, значи вярва и в задгробното съществуване на душата му, но се спори за прераждането между различните религий. Може би не случайно християнството го отрича, защото както казах, то би нарушило смисълът му.

Jigi
11-07-2008, 23:10
Играеш , печелиш , не играеш , не печелиш. Баси има ли няма ли , като умреш ще видиш.

n3_m3_k3f16
11-08-2008, 10:33
[quote=n3_m3_k3f16]Вие..?[b]"Вие" се пише с главна буква, само когато е в уважителна форма бе, научете го най-после, мамка му!




Щом ти не уважаваш другите участници от форума ок, ама аз ги уважавам и затова пиша "Вие" с главна буква.

Christ
11-08-2008, 10:42
Прераждане в никакъв случай.

mistake
11-08-2008, 23:14
Аз не вярвам , въпреки ,че ми се ще да същетвуват. :)

Vesk0u
11-09-2008, 10:26
Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.

Kman
11-09-2008, 14:32
Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.
+1 дори и мрак няма,съзнанието което се сформира от психиката на човек съществува докато мозакът се захранва с кръв,обогатена с кислород.След прекратяване на функциите на тялото,всичко процеси спират и съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира,защото реално погледнато съзнанието не е нищо повече от ел. импулси и процеси протичащи в мозъка.
Ама то е тка,когато човек не се интересува и не знае кое как всъщност става,започва да си го обяснява според това което знае около него ,за съжаление това не е достатъчно и си въобразява едвали не че има душа и тази душа била безсмърта и се преражда или че пък имала еди колко си прераждания,или че била отивала някъде в разни други светове....
В други светове.... 8-)

Vesk0u
11-09-2008, 18:38
Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.
+1 дори и мрак няма,съзнанието което се сформира от психиката на човек съществува докато мозакът се захранва с кръв,обогатена с кислород.След прекратяване на функциите на тялото,всичко процеси спират и съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира,защото реално погледнато съзнанието не е нищо повече от ел. импулси и процеси протичащи в мозъка.
Ама то е тка,когато човек не се интересува и не знае кое как всъщност става,започва да си го обяснява според това което знае около него ,за съжаление това не е достатъчно и си въобразява едвали не че има душа и тази душа била безсмърта и се преражда или че пък имала еди колко си прераждания,или че била отивала някъде в разни други светове....
В други светове.... 8-)

Много правилно!!! Но истина е, че на хората просто така им е по лесно и по-приятно --- да вярват, че има нещо повече от просто някаква си смърт...

raduna
11-21-2008, 21:26
Аз вярвам, но мисля, че там е по-зле от тука... 8) Така че, жалко....по-добре да нямаше :?

style08
11-21-2008, 22:05
znam 4e sled smurtta ima po hubav jivot i samo v tva vqrvam :-)

AdmiralJohn
11-22-2008, 15:21
Няма задгробен живот.И прераждане няма :)

Kman
11-23-2008, 08:59
Както винаги съм казвал,истината винаги е грозна и винаги се крие зад красиви паравани и в този случай е така.....красивия параван е че има прераждане/рай,ад,че има смисъл да се живее,че си се родил с мисия,а грозната истина е че няма абсолютно нищо и животът е просто едно съществуване,което ние хората можем да усмислим чрез развитата ни психика.Не сте ли се замисляли над факта че никой не се върнал от онзи свят за да разкаже,това е защото въобще няма "там" и "онзи свят",а относно онези които са били уж си единия крак мъртви и са били видели разни работи,това си е абсолютна психическа заблуда.

Jumbie483
11-23-2008, 10:10
Както беше казал един приятел:
"Просто не си представям всичко да изчезне..за мен е невъзможно"
:)

ImmortalForever
12-17-2008, 19:29
Просто Смъртта не е края на живота.

evi_vd
12-19-2008, 22:41
Както беше казал един приятел:
"Просто не си представям всичко да изчезне..за мен е невъзможно"
:)
абсолютно съм съгласна с твоя приятел
никой не знае какво става, никой не се е върнал, за това не ни пречи да сме оптимисти и да мислим за нещо хубаво, не да мислим за некви мракове и т.н .. :?

betterman
12-24-2008, 12:29
има такова нещо.. но не за всеки :D

raduna
12-24-2008, 13:59
Както винаги съм казвал,истината винаги е грозна и винаги се крие зад красиви паравани и в този случай е така.....красивия параван е че има прераждане/рай,ад,че има смисъл да се живее,че си се родил с мисия,а грозната истина е че няма абсолютно нищо и животът е просто едно съществуване,което ние хората можем да усмислим чрез развитата ни психика.Не сте ли се замисляли над факта че никой не се върнал от онзи свят за да разкаже,това е защото въобще няма "там" и "онзи свят",а относно онези които са били уж си единия крак мъртви и са били видели разни работи,това си е абсолютна психическа заблуда.
ти пък откъде знаеш коя е истината, както другите няма как да знаят, така и ти => те са толкова прави колкото и ти

silana
12-25-2008, 16:10
Добре щом ''съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира''как ще обясниш чувствата.Страхът,радостта ,еуфорията ......

По Темата:Нашият живот е кръговрат.Ти умираш зада се прероди друг и така чакаш своя ред. :)

Kman
12-25-2008, 19:51
ти пък откъде знаеш коя е истината, както другите няма как да знаят, така и ти => те са толкова прави колкото и ти
Еда то триъгълника погледнат от различни страни изглежда различно,но въпреки това си остава само и единственно един ТРИЪГЪЛНИК!!!!!!

mistake
12-25-2008, 20:24
Просто Смъртта не е края на живота.
А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...

raduna
12-25-2008, 21:59
ти пък откъде знаеш коя е истината, както другите няма как да знаят, така и ти => те са толкова прави колкото и ти
Еда то триъгълника погледнат от различни страни изглежда различно,но въпреки това си остава само и единственно един ТРИЪГЪЛНИК!!!!!!
трябва да призная, че ме заби с тая геометрия :D

raduna
12-25-2008, 22:00
Просто Смъртта не е края на живота.
А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
смърт за тялото, не за духа

Beau
12-26-2008, 05:04
[quote=n3_m3_k3f16]Вие..?[b]"Вие" се пише с главна буква, само когато е в уважителна форма бе, научете го най-после, мамка му!




Щом ти не уважаваш другите участници от форума ок, ама аз ги уважавам и затова пиша "Вие" с главна буква.



смешка.....

mistake
12-26-2008, 13:30
Просто Смъртта не е края на живота.
А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
смърт за тялото, не за духа
OK , тогава кога духа се ражда и умира? ...

SiegHeil
12-26-2008, 15:04
Просто Смъртта не е края на живота.
А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
смърт за тялото, не за духа
OK , тогава кога духа се ражда и умира? ...
Душите на всички са безсмъртни. И всички сме били я Александър Велики, я Наполеон... 8-)

Christ
12-26-2008, 18:23
Обаче никой не е бил селския идиот. :lol:

Все някакви магьосници, рицари, принцове...




А, да...

Зад гроба няма нищо. :oops: Душата на човек не е безсмъртна.

SiegHeil
12-26-2008, 21:13
'В твоя предишен живот ти си бил мъж. Ти си бил роден някъде в територията на съвремна Полша приблизително около 1075 година. Твоята професия е била пастир, кавалерист, лесничей. Твоя кратък психологичен профил в миналия живот: Личност с огромна енергия, добър в планирането и контролирането. Ако си боклукчия, то ти си шефа на боклукчиите. Урока, които твоя минал живот носи: Твое задължение е да се занимаваш с решаване на проблеми със замърсяването на околната среда, боклуците, злоупотребата със суровини, отстраняване на радиоактивността по всички възможни начини, включително психологически методи.'

Тва казва моя хороскоп.. :oops:

raduna
12-26-2008, 22:20
Просто Смъртта не е края на живота.
А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
смърт за тялото, не за духа
OK , тогава кога духа се ражда и умира? ...
Духа не се ражда и не умира, той е вечен...енергия :)

Christ
12-27-2008, 10:17
Просто Смъртта не е края на живота.
А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
смърт за тялото, не за духа
OK , тогава кога духа се ражда и умира? ...
Духа не се ражда и не умира, той е вечен...енергия :)

"Духа" не е вечен,

raduna
12-27-2008, 22:57
а колко трае? :D

Christ
12-27-2008, 23:03
Откровение 21:8
А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудните, чародейците, идолопоклонниците и всички лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.

Kman
12-29-2008, 10:59
8-) 8-) 8-) 8-) Значи висчки японци и китайци са обречени от раждането си....с какво са виновни че се раждат там и че следват друг философски/религиозен път.Мнозинството от тях са хора които цял живот са се борил с неправдите и гадостите на живота и след всичко това ще отидат в ада,просто защото са имали кофти късмета да се родят там......

Christ
12-29-2008, 13:46
Кофти късмет, а?


(И в Китай и в Япония има християни)

mistake
12-31-2008, 15:00
Просто Смъртта не е края на живота.
А какво тогава би означавало понятието "смърт"? След като раждането дава начало на живота , смъртта отбелязва неговия край. Иначе всички тези понятия губят своя смисъл и значение...
смърт за тялото, не за духа
OK , тогава кога духа се ражда и умира? ...
Духа не се ражда и не умира, той е вечен...енергия :)
Е как така, нали за да съществува нещо трябва да бъде създадено от някъде. Всяко нещо си има своето начало, което води след себе си и своя край.А пък ако наистина духа не умира, тук около нас би следвало да е пълно с духове на умрели хора. Нали именно това е целта- умира един , за да се роди друг. А ти казваш че умира тялото , но духа продължава да живее... е значи в момента "неумрелите - умрели" хора се натрупват със всяка измината секунда и броят им все повече се увеличава... :-o мн. интересно...

Lysit0
12-31-2008, 17:29
Вярвам.

stan4ity
12-31-2008, 23:50
Вярвам в живота след смъртта.

Kman
01-01-2009, 12:51
"Населението на Япония през 2008 година е 127 288 416 души."

И да има християни,колко ще са според теб,а и кой себе уважащ себе си японец,китаец и т.н. ще се откаже от културните традиции на народа си,който датира от много преди христа и ще започне да изповядва друга вяра...
Тея хора с какво са заслужили ада...при положение че (според мен) повечето от тях са живели или бедно или със средни доходи,страдали са много повече(мизерствали поради бедността и прочие) от повечето дълбоко вярващи християни.
Християнската вяра според мен е най-нетолерантната и най-ограничаващата(в мислене,понеже нетолерантността налага ограничение на мисълта)а и най-удобната в тази връзка.От нея тръгват тея работи за ада и рая,за разделението на добрички и лошички....ами хайде пращайте "праведни" хора в Китай и Япония да ги вкарат в "правата" вяра.

Christ
01-01-2009, 17:22
Тези, които са повярвали.

kukli4kata001
01-01-2009, 17:26
Еми аз вярвам.

AutumnTears
01-01-2009, 17:41
za6to razvalqte vsqka tema s tova hristiqnstvo :D

Christ
01-01-2009, 20:01
za6to razvalqte vsqka tema s tova hristiqnstvo :D

Той ме предизвиква! :o :-D

ScionOfStorm
01-01-2009, 21:34
*омммм*

=> проникновение.

вие сте роби, ай ем дъ мастър.

Сега кажете какви искате да сте в следващия си живот 8) Президенти не се приема и политици - тея ги пращаме у казано. ^^

Nam3less3
01-03-2009, 02:42
Не знам защо толкова настървено отричате прераждането или задгробното съществуване на душата.
То е добро за вас да го вярвате, какво е това ненормално нещо да не вярваш в недоказани неща, като никой не може да го докаже, а щом е така, значи е истина до доказване на противното :D
Изобщо май мразите такова нещо като да имате душа, и след смъртта ви да продължите да съществувате или да се преродите. Толкова ли се ненавиждате самите себе си, че се отричате от самата ви душа, от истинското ви аз? :D

Kman
01-03-2009, 14:28
То е добро за вас да го вярвате

без коментар просто.... 8-)

mistake
01-18-2009, 14:17
Не знам защо толкова настървено отричате прераждането или задгробното съществуване на душата.
То е добро за вас да го вярвате, какво е това ненормално нещо да не вярваш в недоказани неща, като никой не може да го докаже, а щом е така, значи е истина до доказване на противното :D
Изобщо май мразите такова нещо като да имате душа, и след смъртта ви да продължите да съществувате или да се преродите. Толкова ли се ненавиждате самите себе си, че се отричате от самата ви душа, от истинското ви аз? :D
За да вярваш в нещо трябва да си сигурен в него. Това че отричаш живота след смъртта не означава ,че мразиш себе си, а просто ,че гледаш реално на нещата. Фантастиката съществува само във филмите...

Nam3less3
01-18-2009, 14:19
Не знам защо толкова настървено отричате прераждането или задгробното съществуване на душата.
То е добро за вас да го вярвате, какво е това ненормално нещо да не вярваш в недоказани неща, като никой не може да го докаже, а щом е така, значи е истина до доказване на противното :D
Изобщо май мразите такова нещо като да имате душа, и след смъртта ви да продължите да съществувате или да се преродите. Толкова ли се ненавиждате самите себе си, че се отричате от самата ви душа, от истинското ви аз? :D
За да вярваш в нещо трябва да си сигурен в него. Това че отричаш живота след смъртта не означава ,че мразиш себе си, а просто ,че гледаш реално на нещата. Фантастиката съществува само във филмите...Аз пък съм достатъчно сигурен, и без научни доказателства. За мене доказано или недоказано това е истина, а не фантастика :-D
И имам "свои" доказателства, които не спадат към научните.

Kman
01-19-2009, 15:01
това което не спада към реалния свят е или фантасмагория или нещо окрасено с лъжи за да може разни хорица за правят пари от него.

mistake
01-20-2009, 15:41
Не знам защо толкова настървено отричате прераждането или задгробното съществуване на душата.
То е добро за вас да го вярвате, какво е това ненормално нещо да не вярваш в недоказани неща, като никой не може да го докаже, а щом е така, значи е истина до доказване на противното :D
Изобщо май мразите такова нещо като да имате душа, и след смъртта ви да продължите да съществувате или да се преродите. Толкова ли се ненавиждате самите себе си, че се отричате от самата ви душа, от истинското ви аз? :D
За да вярваш в нещо трябва да си сигурен в него. Това че отричаш живота след смъртта не означава ,че мразиш себе си, а просто ,че гледаш реално на нещата. Фантастиката съществува само във филмите...Аз пък съм достатъчно сигурен, и без научни доказателства. За мене доказано или недоказано това е истина, а не фантастика :-D
И имам "свои" доказателства, които не спадат към научните.
Тези "твои" доказателства не доказват нищо, по простата причина ,че не са никакви доказателства. А и ти не си сигурен в нищо, защото няма как да си сигурен...просто тази ти мисъл и желание живота ти да няма край се е превърнала в част от ежедневието ти. А както всеки знае "Една лъжа повтаряна много пъти се превръща в истина" или "Най-добрия лъжец е този, който сам вярва на лъжите си" :)

play_life
01-21-2009, 21:05
Задгробен живот и прераждане - Вярвам и то много.. 1. Раждането 2. Смъртта - някой ги е страх от тая дума.. ама няма за какво почти всички сме имали и други Предишни Животи.. отидете на Хипноза ве :D толкова е просто Физичното тяло умира--Душата НИКОГА така че мойш да имаш 20 прераждания и все повече да се усъвършенстваш.. :-o

Kman
01-22-2009, 11:34
Ай стига с тея души и глупости...съзнанието е това което наричате душа и това съзнание се формира благодарение на химични промени в тялото...знаете ли какво става когато се убодете...невроните изпращат електрични сигнали към гръбначния мозък и той към главния.
Какво става когато мозъка прекрати да извършва операци и спре да бачка...съзнанието спира и то!
Всичко е наука....магийки,подсъзнани ,левитация,гравитация,маст урбация.
Какво фантастично и магично намирате в привличането на два магнита!?!?!?!?!

SolusChristus
01-22-2009, 13:39
Душата не е съзнанието, съжалявам. ;р

Kman
01-22-2009, 16:43
И аз съжалявам обаче душата всъщност е съзнанието!
Хайде обясни какво представлява душата,от какво съставена....от чувства ли....мога да ти говоря много време за чувствата и да те убедя че в тях няма нищо свръхестествено.Те са следствие от химични реакции,нищо повече....от мислите ли ни е се съдържа тази душа->същата история.От добрите ни постъпки ли -> ХАХАХАХАХАХ

YouKnowImBetterThanYou
01-22-2009, 18:25
Душа, дух, съзнание. Все са синоними. Ако SolusChristus не се аргументира с пост, достоен да хвърли всички до тук в дълбок размисъл над дискусията може да поставим окончателна точка. 8)

SolusChristus
01-22-2009, 18:38
За кое да дам аргументи, че душата съществува или че душата не е съзнанието?

YouKnowImBetterThanYou
01-22-2009, 20:06
За кое да дам аргументи, че душата съществува или че душата не е съзнанието?

Добре, без да забавяш повече хода на дискусията, обобщи накратко какви са коренните разлики между душа и съзнание. + Аргументи в полза на съществуването на първото.

SolusChristus
01-22-2009, 20:28
За кое да дам аргументи, че душата съществува или че душата не е съзнанието?

Добре, без да забавяш повече хода на дискусията, обобщи накратко какви са коренните разлики между душа и съзнание. + Аргументи в полза на съществуването на първото.


Аргументи за съществуването на първото не мога да предоставя, въпрос е на вяра. Когато умреш, не душата ти отива в Рая, а ти. Затова Исус възкресява по време на Второто пришествие. Душата е просто живота ти. (Битие 2:7)

Kman
01-23-2009, 07:02
:razz: :lol: 8-) :lol: :razz:

colymoly
02-23-2009, 17:16
аз вярвам, че има задгробен живот и като съм питала мама дали след като умреш е по хубаво от сега тя винаги ми е казвала, че щом никой не се е върнал значи там е по-добре 8-)

NaughtyOne
02-26-2009, 19:02
За задгробен живот не знам,но за прераждане не вярвам...Няма смисъл да смятаме че всяка една душа се преражда.Забележете в миналото населението на Земята е било мн по-малко а сега е достигнало над 6 милиарда и някъкси тази работа не ми се връзва...

Nam3less3
02-26-2009, 19:09
За задгробен живот не знам,но за прераждане не вярвам...Няма смисъл да смятаме че всяка една душа се преражда.Забележете в миналото населението на Земята е било мн по-малко а сега е достигнало над 6 милиарда и някъкси тази работа не ми се връзва...Може душите да идват от друга планета, или да се създават нови души, или една душа да обитава 100 човека едновременно :lol:

Kman
02-27-2009, 12:36
Мдаааааа а това е толкова християнско....
И във всичко има такава логика,че тя направо ме заслепява 8-)

depressedgirl
02-27-2009, 20:46
Всеки по различен начин вижда и приема нещата
За мен задгробният живот съществува също така и прераждането
Хората се прераждат едни на 500 години,други на 1000години
всеки се преражда когато готов да води друг нов пълноценен живот
а до тогава душата ти блуждае чакаща прераждане
Това е едно мое виждане
Може би има други измерения където нещата са по съвсем различен начин и душата ни преминава през тези пространство или просто отива в някое друго

ShiZo
03-03-2009, 21:25
Не сте ли се замисляли над факта че никой не се върнал от онзи свят за да разкаже,това е защото въобще няма "там" и "онзи свят".
Пак бих си позволила удар под кръста (въпреки че като се замисля там не би трябвало да боли твърде...) като ти кажа, че както досега нямаше лоши доводи за тва и онова,така тука вече... ти куцат твърденията доста. Може да няма там или онзи свят, след смърта, но преди нея..има.

Kman
03-04-2009, 15:10
след нея няма,преди нея има.....мдам във въображението ни...

eveto_xx
03-05-2009, 12:53
Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.
+1 дори и мрак няма,съзнанието което се сформира от психиката на човек съществува докато мозакът се захранва с кръв,обогатена с кислород.След прекратяване на функциите на тялото,всичко процеси спират и съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира,защото реално погледнато съзнанието не е нищо повече от ел. импулси и процеси протичащи в мозъка.
Ама то е тка,когато човек не се интересува и не знае кое как всъщност става,започва да си го обяснява според това което знае около него ,за съжаление това не е достатъчно и си въобразява едвали не че има душа и тази душа била безсмърта и се преражда или че пък имала еди колко си прераждания,или че била отивала някъде в разни други светове....
В други светове.... 8-)
И аз точно така си мислех в 7ми клас.И се чувствах добре.Не ме беше страх. Но не пречеше да опитам някои техники за медитация. Както и да прочета допълнителна информация.Правиш опити, нищо не се получава.Но след усилената работа се появява така наречения "успех".Когато почват да ти се случват едни странни работи...И не само на теб, и на близките ти,приятелите ти...И на всеки един от тях имаш безусловно доверие, почваш да се чудиш - къде е уловката?Виждаш и усещаш неща, които се отричат.Усещаш, че света не е толкова просто устроен - сетивата са ни прекалено несъвършени, за да усетим същността на нещата.

Nam3less3
03-05-2009, 12:58
^ ходи се прегледай ..Май докато си жив ще говориш такива глупости. Защото такива като тебе няма да повярват даже че имат душа, докато не умрат и тя не напусне тялото им. Е, колкото по-късно го проумееш, толкова по-жалко за тебе.

Kman
03-05-2009, 21:04
И аз точно така си мислех в 7ми клас.И се чувствах добре.Не ме беше страх. Но не пречеше да опитам някои техники за медитация. Както и да прочета допълнителна информация.Правиш опити, нищо не се получава.Но след усилената работа се появява така наречения "успех".Когато почват да ти се случват едни странни работи...И не само на теб, и на близките ти,приятелите ти...И на всеки един от тях имаш безусловно доверие, почваш да се чудиш - къде е уловката?Виждаш и усещаш неща, които се отричат.Усещаш, че света не е толкова просто устроен - сетивата са ни прекалено несъвършени, за да усетим същността на нещата.

Малко логика и трезво мислене внасят освен яснота във всичко,така и малко тъга,защото ти си си мислел едни красиви неща и едни красиви представи и изведнъж разбираш аджаба кво е ставало....ноооооо следе като ти готино тка - ок нали...
Само знай че истината е грозно нещо,което се крие зад красиви паравани.


Защото такива като тебе няма да повярват даже че имат душа, докато не умрат и тя не напусне тялото им. Е, колкото по-късно го проумееш, толкова по-жалко за тебе.
заплени ми любопитството...я кажи що да е жалко за него,какво ще стане...ще страда ли и от какво,ще съжалява ли и за какво!?

kalokairi
03-16-2009, 19:49
Не мога да бъда сигурен какво точно се случва след като умреш,но това в което съм сигурен е че единственото нещо което умира е тялото душата остава.Само материята може да умре и да спре да функционира.Душата и тялото образуват живо същество и след като материята умре остава останалото (духовното) което не е живо защото не може да се види или пипне,но не е и мъртво защото съществува

Kman
03-17-2009, 11:26
молекулите и атомите образуват всичко което виждаш и всичко което не виждаш....
kalokairi препоръчвам ти да почетеш малко повече по физика,химия и биология,за да осъзнаеш света в който живееш.

jumpstylerbg
03-18-2009, 22:18
Задгробен живот Има .След като умре (почине) човек животът му продължава във другия свят .Колкото и да не вярват някои хора това е Истината .

Liar
03-18-2009, 22:52
Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.
+1 дори и мрак няма,съзнанието което се сформира от психиката на човек съществува докато мозакът се захранва с кръв,обогатена с кислород.След прекратяване на функциите на тялото,всичко процеси спират и съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира,защото реално погледнато съзнанието не е нищо повече от ел. импулси и процеси протичащи в мозъка.
Ама то е тка,когато човек не се интересува и не знае кое как всъщност става,започва да си го обяснява според това което знае около него ,за съжаление това не е достатъчно и си въобразява едвали не че има душа и тази душа била безсмърта и се преражда или че пък имала еди колко си прераждания,или че била отивала някъде в разни други светове....
В други светове.... 8-)
И аз точно така си мислех в 7ми клас.И се чувствах добре.Не ме беше страх. Но не пречеше да опитам някои техники за медитация. Както и да прочета допълнителна информация.Правиш опити, нищо не се получава.Но след усилената работа се появява така наречения "успех".Когато почват да ти се случват едни странни работи...И не само на теб, и на близките ти,приятелите ти...И на всеки един от тях имаш безусловно доверие, почваш да се чудиш - къде е уловката?Виждаш и усещаш неща, които се отричат.Усещаш, че света не е толкова просто устроен - сетивата са ни прекалено несъвършени, за да усетим същността на нещата.
Уточни се малко...
На лс ако искаш.Ще ми е интересно да разбера за какво става въпрос.

SiegHeil
03-19-2009, 06:49
Не - няма прераждане и Господ. Животът няма смисъл и след като умреш няма рай или ад, а просто един вечен мрак.
+1 дори и мрак няма,съзнанието което се сформира от психиката на човек съществува докато мозакът се захранва с кръв,обогатена с кислород.След прекратяване на функциите на тялото,всичко процеси спират и съзнаието което наричате душа или дух,просто като машина спира,защото реално погледнато съзнанието не е нищо повече от ел. импулси и процеси протичащи в мозъка.
Ама то е тка,когато човек не се интересува и не знае кое как всъщност става,започва да си го обяснява според това което знае около него ,за съжаление това не е достатъчно и си въобразява едвали не че има душа и тази душа била безсмърта и се преражда или че пък имала еди колко си прераждания,или че била отивала някъде в разни други светове....
В други светове.... 8-)
И аз точно така си мислех в 7ми клас.И се чувствах добре.Не ме беше страх. Но не пречеше да опитам някои техники за медитация. Както и да прочета допълнителна информация.Правиш опити, нищо не се получава.Но след усилената работа се появява така наречения "успех".Когато почват да ти се случват едни странни работи...И не само на теб, и на близките ти,приятелите ти...И на всеки един от тях имаш безусловно доверие, почваш да се чудиш - къде е уловката?Виждаш и усещаш неща, които се отричат.Усещаш, че света не е толкова просто устроен - сетивата са ни прекалено несъвършени, за да усетим същността на нещата.
+10 :)

Kman
03-20-2009, 10:50
И аз точно така си мислех в 7ми клас.И се чувствах добре.Не ме беше страх. Но не пречеше да опитам някои техники за медитация. Както и да прочета допълнителна информация.Правиш опити, нищо не се получава.Но след усилената работа се появява така наречения "успех".Когато почват да ти се случват едни странни работи...И не само на теб, и на близките ти,приятелите ти...И на всеки един от тях имаш безусловно доверие, почваш да се чудиш - къде е уловката?Виждаш и усещаш неща, които се отричат.Усещаш, че света не е толкова просто устроен - сетивата са ни прекалено несъвършени, за да усетим същността на нещата.

Тука май има много големи фенове на sci-fi...спрете да се филмирате!
Ебаси и монасите дето сте станали...

SiegHeil
03-20-2009, 12:05
И аз точно така си мислех в 7ми клас.И се чувствах добре.Не ме беше страх. Но не пречеше да опитам някои техники за медитация. Както и да прочета допълнителна информация.Правиш опити, нищо не се получава.Но след усилената работа се появява така наречения "успех".Когато почват да ти се случват едни странни работи...И не само на теб, и на близките ти,приятелите ти...И на всеки един от тях имаш безусловно доверие, почваш да се чудиш - къде е уловката?Виждаш и усещаш неща, които се отричат.Усещаш, че света не е толкова просто устроен - сетивата са ни прекалено несъвършени, за да усетим същността на нещата.

Тука май има много големи фенове на sci-fi...спрете да се филмирате!
Ебаси и монасите дето сте станали...
Когато нямаш никакъв опит или знания по темата - най добре не се обаждай.

alvares
01-14-2012, 14:50
Ще Ви върна всички в 6 ти клас:

1: Енергията не се губи!!!!
2. Всяко действив има противодействие!!!

И най-голямото доказателство е потвърждаването на физиците за съществуването на паралелни светове, на хора изпадащи в клинична смърт, на безброй експерименти, които доказват съществуването на задгробния живот ;)

Cyandreamer
01-14-2012, 15:52
Ще те върна в ташаците на баща ти .

Concussion
01-14-2012, 16:59
Аз вярвам че има нещо след смъртта... Не съм християнка, но бих искала да споделя нещо което се е случило с дядо ми, мир на праха му. Не искам да приемате думите ми на сериозно, нито държа да ми вярвате, но тази история не съм я споделяла с никого досега. Това се е случило преди много години, още аз не съм се била родила. Било лято и той работил нещо в градината, не помня вече копал ли е, пренасяли ли са нещо с точност. Та по едно време баба ми излязла и го видяла на стълбите, в много необичайна поза, сякаш бил припаднал, но от него избивала много пот, а от очите му сякаш текли сълзи. Тя се мъчила да го "събуди" и била страшно притеснена какво се случва с него, но след известно време той се съвзел. Разказал й как е отишъл на небето и е видял свои роднини, които били там. Не знам в големи подробности, но според думите му, там било страшно красиво, с неземна красота, мир и светлина. Имало домове и прекрасни цветя, каквито никога не е виждал тук. И нещото което ми направи най-голямо впечатление в историята, когато вървял по тревата, тя не се смачквала, а се изправяла след него. След това отишъл и в ада, където също видял свои роднини, но за това не знам подробности, освен че от него избивала пот докато бил припаднал. Тогава той не бил вярващ но след това преживяване разказал на колегите си, а те му се подигравали и решили че ги лъже. Не знам това халюцинация ли е било, истинско преживяване ли е било, но той казал че не го е усещал като на сън, а сякаш нещо съвсем реално му се случва! Дали е възможно това да е реално, вие си преценете... Аз съм донякъде склонна да вярвам, че... има нещо.

awerw
01-14-2012, 17:21
Concussion има голяма вероятност да е сънувал нещо... Честно да споделя тук, щом съм кръстен, значи съм християнин, да ви кажа, иска ми се да вярвам, да съм вярващ, но клоня много към атеист, макар че искам да вярвам, но някак си нещо не ми позволява да го направя... иска ми се да има живот след смъртта, не мога да си представя да не съществувам.... макар че не вярвам, че има, се надявам...

Concussion
01-14-2012, 17:33
Concussion има голяма вероятност да е сънувал нещо... Честно да споделя тук, щом съм кръстен, значи съм християнин, да ви кажа, иска ми се да вярвам, да съм вярващ, но клоня много към атеист, макар че искам да вярвам, но някак си нещо не ми позволява да го направя... иска ми се да има живот след смъртта, не мога да си представя да не съществувам.... макар че не вярвам, че има, се надявам...

Не е сънувал, всичко е било напълно реалистично, а и е видял свои роднини и на двете места, не знам какво е точно, но няма как да е било сън. А за това където казваш че щом си кръстен, значи си християнин - не е точно така, щом клониш към атеист и не си вярващ, тогава какъв християнин си? Аз също съм кръстена но не съм християнка. Някои от най-видните атеисти тук са кръстени, това прави ли ги християни? Не се заяждам, само казвам. А щом не можеш да вярваш, недей да се мъчиш, слушай сърцето си, не се мъчи да вярваш в нещо по шаблон.

npp
01-14-2012, 19:48
Аз вярвам че има нещо след смъртта... Не съм християнка, но бих искала да споделя нещо което се е случило с дядо ми, мир на праха му. Не искам да приемате думите ми на сериозно, нито държа да ми вярвате, но тази история не съм я споделяла с никого досега. Това се е случило преди много години, още аз не съм се била родила. Било лято и той работил нещо в градината, не помня вече копал ли е, пренасяли ли са нещо с точност. Та по едно време баба ми излязла и го видяла на стълбите, в много необичайна поза, сякаш бил припаднал, но от него избивала много пот, а от очите му сякаш текли сълзи. Тя се мъчила да го "събуди" и била страшно притеснена какво се случва с него, но след известно време той се съвзел. Разказал й как е отишъл на небето и е видял свои роднини, които били там. Не знам в големи подробности, но според думите му, там било страшно красиво, с неземна красота, мир и светлина. Имало домове и прекрасни цветя, каквито никога не е виждал тук. И нещото което ми направи най-голямо впечатление в историята, когато вървял по тревата, тя не се смачквала, а се изправяла след него. След това отишъл и в ада, където също видял свои роднини, но за това не знам подробности, освен че от него избивала пот докато бил припаднал. Тогава той не бил вярващ но след това преживяване разказал на колегите си, а те му се подигравали и решили че ги лъже. Не знам това халюцинация ли е било, истинско преживяване ли е било, но той казал че не го е усещал като на сън, а сякаш нещо съвсем реално му се случва! Дали е възможно това да е реално, вие си преценете... Аз съм донякъде склонна да вярвам, че... има нещо.

такива явления от отвъдното са се случвали много пъти

Rebirthing
01-14-2012, 20:36
Аз вярвам че има нещо след смъртта... Не съм християнка, но бих искала да споделя нещо което се е случило с дядо ми, мир на праха му. Не искам да приемате думите ми на сериозно, нито държа да ми вярвате, но тази история не съм я споделяла с никого досега. Това се е случило преди много години, още аз не съм се била родила. Било лято и той работил нещо в градината, не помня вече копал ли е, пренасяли ли са нещо с точност. Та по едно време баба ми излязла и го видяла на стълбите, в много необичайна поза, сякаш бил припаднал, но от него избивала много пот, а от очите му сякаш текли сълзи. Тя се мъчила да го "събуди" и била страшно притеснена какво се случва с него, но след известно време той се съвзел. Разказал й как е отишъл на небето и е видял свои роднини, които били там. Не знам в големи подробности, но според думите му, там било страшно красиво, с неземна красота, мир и светлина. Имало домове и прекрасни цветя, каквито никога не е виждал тук. И нещото което ми направи най-голямо впечатление в историята, когато вървял по тревата, тя не се смачквала, а се изправяла след него. След това отишъл и в ада, където също видял свои роднини, но за това не знам подробности, освен че от него избивала пот докато бил припаднал. Тогава той не бил вярващ но след това преживяване разказал на колегите си, а те му се подигравали и решили че ги лъже. Не знам това халюцинация ли е било, истинско преживяване ли е било, но той казал че не го е усещал като на сън, а сякаш нещо съвсем реално му се случва! Дали е възможно това да е реално, вие си преценете... Аз съм донякъде склонна да вярвам, че... има нещо.

Може и някаква халюцинация да е била, не знам. За да се каже, че има контакт с отвъдното клинична смърт трябва да е потвърдена. Единственото общо което забелязвам при хората които казват, че са имали контакт с отвъдното е:
първо - 99.9% от тях казват, че душата им се отделя от тялото и те се виждат отгоре или отстрани
второ - огромен процент виждат някакъв източник на светлина
Някои обаче говорят и за разговори и срещи с бог, което според мен е резултат на религията която изповядват. Християни и католици виждат бог, будистите виждат Буда, някои дори виждат Кришна и т.н. Чувала съм за хора виждащи рай и ад, други пътуващи из космоса и дори такива посещавали астрала.

defender
01-14-2012, 21:08
Аз вярвам че има нещо след смъртта... Не съм християнка, но бих искала да споделя нещо което се е случило с дядо ми, мир на праха му. Не искам да приемате думите ми на сериозно, нито държа да ми вярвате, но тази история не съм я споделяла с никого досега. Това се е случило преди много години, още аз не съм се била родила. Било лято и той работил нещо в градината, не помня вече копал ли е, пренасяли ли са нещо с точност. Та по едно време баба ми излязла и го видяла на стълбите, в много необичайна поза, сякаш бил припаднал, но от него избивала много пот, а от очите му сякаш текли сълзи. Тя се мъчила да го "събуди" и била страшно притеснена какво се случва с него, но след известно време той се съвзел. Разказал й как е отишъл на небето и е видял свои роднини, които били там. Не знам в големи подробности, но според думите му, там било страшно красиво, с неземна красота, мир и светлина. Имало домове и прекрасни цветя, каквито никога не е виждал тук. И нещото което ми направи най-голямо впечатление в историята, когато вървял по тревата, тя не се смачквала, а се изправяла след него. След това отишъл и в ада, където също видял свои роднини, но за това не знам подробности, освен че от него избивала пот докато бил припаднал. Тогава той не бил вярващ но след това преживяване разказал на колегите си, а те му се подигравали и решили че ги лъже. Не знам това халюцинация ли е било, истинско преживяване ли е било, но той казал че не го е усещал като на сън, а сякаш нещо съвсем реално му се случва! Дали е възможно това да е реално, вие си преценете... Аз съм донякъде склонна да вярвам, че... има нещо.
когато човек се сблъска със смъртта и когато вече смъртта му е близо тогава духовните му очи се отварят и човек започва да вижда неща от духовния невидимия свят, освен това и съвестта му се пробужда, а делата му се отразяват в душата му като в огледало.

gandalfepi4
01-14-2012, 21:19
когато човек се сблъска със смъртта и когато вече смъртта му е близо тогава духовните му очи се отварят и човек започва да вижда неща от духовния невидимия свят, освен това и съвестта му се пробужда, а делата му се отразяват в душата му като в огледало.

Гейски си мисли че като дрънка глупости, които си е измислил с гъза изглежда дълбок и мистичен като водите на Урд :D

Concussion
01-15-2012, 09:50
когато човек се сблъска със смъртта и когато вече смъртта му е близо тогава духовните му очи се отварят и човек започва да вижда неща от духовния невидимия свят, освен това и съвестта му се пробужда, а делата му се отразяват в душата му като в огледало.

Не съм съгласна. Човек нали трябва да повярва без да е видял, духовното се усеща със сърцето, не е да виждаш някакви си неща. Но разказът на дядо ми прилича на други подобни, които съм чувала на хора в изпадали в такова положение, а той изобщо не е вярвал в бог, даже не се е замислял за такива неща. Само знам че не е спял, бил е в много странна поза, сякаш се е мъчил, а от него избивала пот, сигурно като е "халюцинирал" или умствено бил на това място което нарича ад.

awerw
01-15-2012, 10:32
Не е сънувал, всичко е било напълно реалистично, а и е видял свои роднини и на двете места, не знам какво е точно, но няма как да е било сън. А за това където казваш че щом си кръстен, значи си християнин - не е точно така, щом клониш към атеист и не си вярващ, тогава какъв християнин си? Аз също съм кръстена но не съм християнка. Някои от най-видните атеисти тук са кръстени, това прави ли ги християни? Не се заяждам, само казвам. А щом не можеш да вярваш, недей да се мъчиш, слушай сърцето си, не се мъчи да вярваш в нещо по шаблон.

всеки вярва в нещо..

npp
01-15-2012, 14:40
Не съм съгласна. Човек нали трябва да повярва без да е видял, духовното се усеща със сърцето, не е да виждаш някакви си неща.....

подкрепям това с този цитат: "Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти(т.е. и чак след това) повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали." Йоан 20: 29