PDA

View Full Version : мн гадно Течение



bonbon4e_to
11-08-2008, 08:08
мисля ,че имам проблем.От доста време имам едно гъсто ,бяло течение с неприятна кисела миризма ...това ми идва на ден по доста пъти и имам чувството че пикая на гащите :( понякога е смесено с влагалищното прозрачно течение и е мн неприятно.Преди да ми дойде се засилва доста. ДЕвствена съм и казах за проблема на майка ми,а тя каза че може да е временен грим или настинка,а ако продължи да идем на доктор.Но оттогава не съм и казвала че продължава,пък и тя работи в друга държава и по телефона не мога да и кажа.
абее изобщо незнам какво ми е ?
някой има ли подообен проблем или ходил ли е на доктор?
а иначе си пазя добра хигиена на ден се мия по 3 пъти :oops:

titinkaa
11-08-2008, 08:32
иди на гинеколог,тва ако е било настинка до сега трябваше да ти мине,ама както чета кво пишеш мисля че трябва задължително да посетиш гинеколог,няма нищо страшно,по-добре да се престрашиш и да идеш отколкото да се усложни положението ти

AnnitoOo
11-08-2008, 09:09
иди на гинеколог,тва ако е било настинка до сега трябваше да ти мине,ама както чета кво пишеш мисля че трябва задължително да посетиш гинеколог,няма нищо страшно,по-добре да се престрашиш и да идеш отколкото да се усложни положението ти mai iaz taka mislq

monkata93
11-08-2008, 09:12
Една моя приятелка има същия проблем...

kalpazanka
11-08-2008, 09:49
Щом ти мокри гащичките и има мирис, върви на гинеколог. Ще ти вземе секрет, ще ти изпише хапчета и свещички и ще забравиш за проблема.

foreverr
11-08-2008, 10:02
Щом ти мокри гащичките и има мирис, върви на гинеколог. Ще ти вземе секрет, ще ти изпише хапчета и свещички и ще забравиш за проблема.+1 а към авторката-абе викаш, че си се миела по 3 пъти на ден :D че ти да нямаш 100 чивта гащи бее???Аз ако се мия по 3 пъти на ден май няма да ми стигнат за тва нещо не ми се вярва..

bonbon4e_to
11-08-2008, 10:28
Щом ти мокри гащичките и има мирис, върви на гинеколог. Ще ти вземе секрет, ще ти изпише хапчета и свещички и ще забравиш за проблема.+1 а към авторката-абе викаш, че си се миела по 3 пъти на ден :D че ти да нямаш 100 чивта гащи бее???Аз ако се мия по 3 пъти на ден май няма да ми стигнат за тва нещо не ми се вярва..

ами да имам мн гащи :) и се мия по 2 или 3 пъти на ден,а когато съм в цикъл не излизам от банята :D
:)

foreverr
11-08-2008, 10:50
Щом ти мокри гащичките и има мирис, върви на гинеколог. Ще ти вземе секрет, ще ти изпише хапчета и свещички и ще забравиш за проблема.+1 а към авторката-абе викаш, че си се миела по 3 пъти на ден :D че ти да нямаш 100 чивта гащи бее???Аз ако се мия по 3 пъти на ден май няма да ми стигнат за тва нещо не ми се вярва..

ами да имам мн гащи :) и се мия по 2 или 3 пъти на ден,а когато съм в цикъл не излизам от банята :D
:) :) Е браво, значи имаш перфектна хигиена :) аз лично пък се мия по 1 път дневни, мн рвдко по 2.

bonbon4e_to
11-08-2008, 10:54
Щом ти мокри гащичките и има мирис, върви на гинеколог. Ще ти вземе секрет, ще ти изпише хапчета и свещички и ще забравиш за проблема.+1 а към авторката-абе викаш, че си се миела по 3 пъти на ден :D че ти да нямаш 100 чивта гащи бее???Аз ако се мия по 3 пъти на ден май няма да ми стигнат за тва нещо не ми се вярва..

ами да имам мн гащи :) и се мия по 2 или 3 пъти на ден,а когато съм в цикъл не излизам от банята :D
:) :) Е браво, значи имаш перфектна хигиена :) аз лично пък се мия по 1 път дневни, мн рвдко по 2.

aми и твоята хигиена е добра,защото пък има хора които въобще не спазват хигиена,а аз така не мога :wink: иначе аз всяка вечер мия цялото тяло ,понякога само под кръста :)

fuklu
11-08-2008, 13:42
По описаните оплаквания най-вероятно имаш "Camidide glavata" или вулво-вагинална кандидоза.Може да се дължи на много неща:Да не се миеш често отдолу,да се миеш мн често когато си неразположена,понижен имунитет(следствие на заболяване,стрес,химиотера пия и др.),прием на някои лекарства(контрацептиви,ан тибиотици),някои заболявания като диабет,грип;носене на тясно синтетично бельо,изпотяване,незадовол ителна хигиена,някои състояния като бременностклимакс,менстру лно кървене,заразяване с кадида посредством ануса(трябва да се бършеш с тоалетна хартия,която не е ароматизирана отпред назад),хлорираната вода в басейните,джакузитата,аром атизираните дамски превръзки...
Най-честите оплаквания от тази болест са:влагалищно течение с вид на пресечено мляко,някой път съпроводено със сърбеж,парене...
Трябва да идеш на гинеколог за да ти вземе секрет и да ти предпише лекарства,защото в по-късен стадий болестта става много трудна за лекуване!Ако имаш въпроси пиши ми ЛС.

fiama
11-08-2008, 15:55
При всички положения описаното не е нормално и говори за инфекция. Иди на лекар, който ще ти предпише адекватно лечение и проблемът ще се реши. При това-колкото по-скоро, толкова по-добре. Един съвет: от прекалена хигиена също може да се получи инфекция. Като се миеш по 3 и повече пъти на ден нарушаваш естествената си влагалищна среда и засилваш рискът от инфекции. Препоръчително е жената да се мие 2 пъти на ден.

fuklu
11-08-2008, 19:15
Един съвет: от прекалена хигиена също може да се получи инфекция. Като се миеш по 3 и повече пъти на ден нарушаваш естествената си влагалищна среда и засилваш рискът от инфекции. Препоръчително е жената да се мие 2 пъти на ден.

Да,това е вярно.Като се миете много и естествените влагалищни бактерии биват избивани,а точно те предпазват от микроби и гъбички.За това гинеколозите не препоръчват и ароматизираните продукти и вс ароматизирано като тоалетна хартия,превръзки.

Alex_f
11-08-2008, 20:06
Ами и аз имах пододни оплаквания,с разликата че не съм девствена,и можеше и да е по-лошо.Но се оказа,че имам възпаление,не много сериозно,изписаха ми свещички и едни хапченца.По-добре отиди на гинеколог,може да стане по-сериозно!

ivanon4e
01-18-2014, 09:45
здравей, аз имам същия проблем, ако може помощ!

xXxPETYAxXx
01-18-2014, 12:27
Иди на гинеколог, само той може да ти предпише медикаменти, с които да си оправиш проблема.

А, ти хубаво се миеш по 3 пъти, ама интимен сапун/гел ли използваш или обикновен? Защото, ако е обикновен може и той да е довел до проблема.

Wimpy_Kid
01-18-2014, 14:02
здравей, аз имам същия проблем, ако може помощ!

Темата е от 2008 година.Като имаш същия проблем, виж отговорите?!