PDA

View Full Version : За какво живеете?



ScionOfStorm
11-08-2008, 09:06
...или алтернативното - В името на какво/кой продължавате да ходите по пътя?

Убеден съм, че всеки си има различни мотиви да продължава, дори когато е в някаква моментна депресия/ и/или му е трудно да крачи напред заради някаква негативна случка в живота.

Темата може и да не е особено ясна и смислена, ама вчера се замислих..

Pliok0019
11-08-2008, 09:10
Просто живея.

Искам един ден (когато вече съм на 60-70) да си кажа, че живяла така, както съм искала, че съм опитала от всичко...че съм била щастлива.

И го правя заради себе си. Колкото и егоистично да звучи.

kPuCkA
11-08-2008, 09:24
Живея, за да постигна целите си.

venitywe
11-08-2008, 09:30
все още не се е появил човекът, който да бъде единствения смисъл да продължа да живея. сега го правя заради себе си.

iPurple
11-08-2008, 09:32
все още не се е появил човекът, който да бъде единствения смисъл да продължа да живея. сега го правя заради себе си. +1

cherinka
11-08-2008, 09:38
Живея, защото така трябва.
Никой не ме е питал преди да се родя искам ли не искам ли.
Въобще тва е супер относително понятие.

Като за начало те съветвам да спреш да мислиш (щото каза, че вчера си се замисляш такъв нещо)..
Просто от някви дни на сам спя по минимум 6 часа, понеже преди да заспя ме измъчват разни мисли и си си разсъждавам такава на ум, и гадното ства когато стигна до някоя тема я за вселената, я за живота, я за взаимоотношенията между хората, и то просто толкова много неща могат да се кажат и изпишат по тия теми, че ми иска да не мога да мисля.

Преди време също имаше такава тема "Защо живеете" и се бяха изписали супер много неща, но бяха почти еднакви..
Напоследък като задам точно този въпрос на познатите ми винаги получавам за отговор "За да постигна целите си". Ххахахх. Нима като сте били бебета сте имали някакви цели?! Било то и мечти?! Според мен точно това с мечтите, целите и т.н е една предпоставка и едно удобство за съществуващите хора..
Единствено баща ми не се замисли преди да ми отговори и си изтреля чисто и просто "Защото трябва" и а зму викам да и аз така мисля 8-)

Охх..

Bianca
11-08-2008, 09:48
Живея, защото така ми е отредено. Ще живея, докато мога, и това е. Животът е самият път, по който минаваш, за да постигнеш целите си, за да осъществиш мечтите си.
Живея, за да ида днес на кафенце, в парка, да се поразходя, да початя малко-всъщност, това е животът в истинския си образ..

AnnitoOo
11-08-2008, 09:56
znaesh li za kogo jiveq az ??? - ZA SEBA SI EDINSTVENO!!!!!!

AnnitoOo
11-08-2008, 09:57
znaesh li za kogo jiveq az ??? - ZA SEBA SI EDINSTVENO!!!!!! vse oshte

Swinkenhoffer
11-08-2008, 09:57
Интересно ми е да живея... искам да знам какво ще стане с мен утре, имам планове, които искам да осъществя, любопитно ми е как ще изглеждам след 20 години и кога/как ще умра.
Просто ми е адски интересно. :D

n0Lcho
11-08-2008, 10:26
Искам да знам какво ще се случи утре, кого ще видя, с кой ще се запозная, какво ще направя...от любопитство както каза Swinkenhoffer

и бтв това за мечтите и за целите наистина звучи много наивно..

За какво живея? - за мига, за днес и с мисли за утрешния ден

AnnitoOo
11-08-2008, 11:39
Искам да знам какво ще се случи утре, кого ще видя, с кой ще се запозная, какво ще направя...от любопитство както каза Swinkenhoffer

и бтв това за мечтите и за целите наистина звучи много наивно..

За какво живея? - за мига, за днес и с мисли за утрешния ден az bez misli za ytreshniq den nali pove4eto tyka jiveem za miga ?!? :grin:

schranz
11-08-2008, 11:39
Искам да знам какво ще се случи утре, кого ще видя, с кой ще се запозная, какво ще направя...от любопитство както каза Swinkenhoffer

и бтв това за мечтите и за целите наистина звучи много наивно..

За какво живея? - за мига, за днес и с мисли за утрешния ден

schranz
11-08-2008, 11:39
Искам да знам какво ще се случи утре, кого ще видя, с кой ще се запозная, какво ще направя...от любопитство както каза Swinkenhoffer

и бтв това за мечтите и за целите наистина звучи много наивно..

За какво живея? - за мига, за днес и с мисли за утрешния ден

Dumb
11-08-2008, 13:42
Живота е съвкупност от моменти и всеки един момент е различен, непридвидим. Живея за всеки един от тях, за всеки сладък или горчив кадър. Живея с надеждата да сбъдна мечтите си. И когато чуя Aerosmith- Dream on/Sing for the moment винаги се убеждавам, че има за какво да се живее!
ПП:Scion ти не си отговорил

n0x
11-08-2008, 13:43
za 4ekiite razbira se :lol: :lol: :lol: :razz:

GetNasty
11-08-2008, 13:44
За да стана на 29 и да се самоубия, ако нямам това което желая. Ако го имам - здраве му кажи.
:D

Briseis
11-08-2008, 14:03
Аз живея, за да спя.
Живея, за да наблюдавам и анализирам.
Живея, за да обичам.
Живея, за да мразя.
Живея, за да завиждам.
Живея за лоялността, за приятелството, за семейството.

b0Nb0n
11-08-2008, 14:06
jiveq za6toto mi e interesno ima dosta ne6ta koito ne sym vidql i iskam da vida da izpitam osetq abe jivota e interesen dori i da e gaden pak e interesno

Bianca
11-08-2008, 14:08
jiveq za6toto mi e interesno ima dosta ne6ta koito ne sym vidql i iskam da vida da izpitam osetq abe jivota e interesen dori i da e gaden pak e interesno
Усетя, хахах.

babity
11-08-2008, 16:07
В тези теми винаги отговарям по следния начин:

Дишането е навик, който е трудно да бъде откажеш...


:lol: :lol: :lol: :lol: (http://www.youtube.com/watch?v=8MMc3f588yc)

babity
11-08-2008, 16:12
Еми да беше видял клипчето от поста ми... :---)

Pedigree
11-08-2008, 16:15
Ох, на този етап от живота си живея, щото ми се живее. Ден за ден. Просто ми е интересно какво ще се случи с мен утре. А какво ли ще е след някоя друга годинка? Дали ще съм със същия акъл? Дали пък няма да стане човек от мен?
Всеобщи такива, но не живея за определен човек.. или нещо такова. Живея за себе си. :)

babity
11-08-2008, 16:40
Еми да беше видял клипчето от поста ми... :---)

уф верно, тоя е як :)


Поздрав! (http://www.youtube.com/watch?v=jvjDr8KKtsE&feature=channel) :|

nicolepcd
11-08-2008, 17:14
Живея колкото да не излезе, че съм се родила напразно 8-) Щом съм се родила - значи има за какво :grin: Чакам да видя какво ще стане с мене след 10 години :D

OtherDimension
11-08-2008, 17:15
за да се развивам

DevilWish
11-08-2008, 18:39
Просто живея.

Искам един ден (когато вече съм на 60-70) да си кажа, че живяла така, както съм искала, че съм опитала от всичко...че съм била щастлива.

И го правя заради себе си. Колкото и егоистично да звучи.
Еми и аз така.Живея ,за да правя щастливи хората, които ме обичат, а именно семейството ми на първо място ;) Сега за момента живея също и за приятелят си, надявам се, че това има смисъл ;)

FreakPk
11-08-2008, 19:40
доскоро си живеех за купона действително...Гледах само как да ходя да веселя,пия и др. работи...Живея защото ми е отредено явно знам ли отскоро си имам една цел да заживея сам отделно от наще нищо че скоро направих 18 :D И явно за тва ще живея идните месеци докато не се случи пък после кои знае :D (ама и аз дрънкам едни глупости :lol: )

sexy_baby_originale
11-08-2008, 20:06
Живея, защото живота е най-хубавото нещо на света. Докато живееш се сблъскваш с какви ли не препядствия, с какви ли не несгоди и все пак продължаваш да живееш. По пътя, който извървяваш се срещаш с много хора, научаваш много неща за себе си и за всичко, което те заобикаля. Има моменти в живота ти, който те карат да се натъжиш, но все пак знаеш, че и утре е ден и винаги нещата МОГАТ да се оправят. И както казах, в този си път ти се запознаваш с много хора и същевременно общуваш с тях. Главната цел е да срещнеш някой(твоята сродна душа) с който да продължите този дълъг път до вечността...И така, живота е едно колело, което се върти непрестанно...Човек трябва да взема от него с пълни шепи, защото той е само един. Изживейте го ПЪЛНОЦЕННО!

Romance
11-08-2008, 20:23
Живея за едни супер елементарни и в същото време важни за човек неща - искам да имам добра работа, човек, който да ме обича и деца.
Искам някой ден да се обърна и да си кажа "това беше живота.. и да, изживях го добре.."

Scrat
11-08-2008, 20:31
Живея за едни супер елементарни и в същото време важни за човек неща - искам да имам добра работа, човек, който да ме обича и деца.
Искам някой ден да се обърна и да си кажа "това беше живота.. и да, изживях го добре.."

+1

shamandalie
11-08-2008, 20:36
За утрешния ден? За неизвестността, която носи? Вероятно живея точно за неизвестността. Ако знаех какво ще ми се случи утре, следващата седмица, догодина, животът би изгубил смисъла си. Но вероятността утре да се случи нещо Забележително е нещото, което ми вдъхва желание за живот.

LizZz
11-09-2008, 08:22
За себе си. Това включва всичко.

мичка
11-09-2008, 09:22
за да си доставям удоволствие на себе си и на околните

Winter~fresh~
11-09-2008, 09:51
Живея за да постигна това,което искам и заради моето семейство и приятелите ми :wink:

Bolt_f
11-09-2008, 14:47
Zaradi vsichki malki momenti i neshtica, koito me zaobikalqt.
Zaradi istinskata muzika i mechtite si.
Zaradi spomenite si.
Zaradi vremeto... :)

Bianca
11-09-2008, 14:54
Живея, за да ям, сера и пикая. 8-) Отвреме навреме и за да пърдя и да се оригвам. 8-)

snejana67
11-09-2008, 15:24
:-o няма нищо случайно-щом си се родил щом си тук сега значи има защо-всеки сам трябва да открие смисъла на своя живот :-o

ThEKiNgG
11-09-2008, 15:45
за кво живея,за компа си

marsilia
11-09-2008, 18:34
ami az produljavam da se borq zaradi choveka koito obicham

Valkyrie
11-09-2008, 19:25
Мислех си, че знам отговора, докато не се замислих наистина. И не съм сигурна, че ще отговоря точно на въпроса за какво живея, но важното е да се трупат мнения.
(Лелята в магазина ми сбърка цигарите и димът на тия е много гаден и ме разконцентрира. Защо ли каквото и да правиш, димът на цигарите винаги отива право във физиономията ти? Или ако има други хора с теб димът отива към онзи, на когото най-много му пречи?)
Живея, защото съм се родила. Имам мечти, имам планове, имам много, много цели, заради които живея, мислех си. Но дори и да нямам голямо, здраво и щастливо семейство, любящ съпруг и поне четири-пет деца (това е една от мечтите ми, които за мен са смисълът на живота ми), няма да спра да живея. Даже сигурно дори и без тях пак ще си намеря за какво да съм щастлива и да си мисля, че животът ми е пълноценен.
Та явно смисълът на живота за мен е в това сами да си го изпълваме със смисъл, независимо какво се случва, дали преуспяваме, дали допринасяме за благото на човечеството, дали просто си правим купона и се наслаждаваме на удоволствията, просто да се стремим към това, за което си мечтаем, и да пием бира редовно.
Непрекъснатата борба в името на това, в което вярваме, извличането на максималното от всички неуспехи, радостта от всички успехи по пътя - де да знам, нещо такова.

Valkyrie
11-09-2008, 19:46
ami az produljavam da se borq zaradi choveka koito obicham

тва е тъпо според мен,да живееш заради друг човек :wink:
Най-тъпото след това да живееш заради няк'ъв предмет или нещо неодушевено.

ScionOfStorm
11-09-2008, 20:35
атака, не е тъпо...стига човекът да оправдае усилията ти и да ти отвърне със същото. Което става мнооооого много рядко, ако въобще все още става... о.о

ScionOfStorm
11-09-2008, 20:40
Навик от предишния ник 8-)

Valkyrie
11-09-2008, 20:41
Пффф.
А ако все пак той ти отговаря със същото, правите всичко един за друг, но се случи така, че единият от двамата умре или поради някакви нещастни обстоятелства се разделите? Тогава живият трябва да се самоубие или и двамата да се самоубият, или поне да останат нещастни до края на живота си. Аз така разбирам т'ва да живееш за някого и от тая гледна точка викам, че е много тъпо.

Swinkenhoffer
11-09-2008, 20:44
атака, не е тъпо...стига човекът да оправдае усилията ти и да ти отвърне със същото. Което става мнооооого много рядко, ако въобще все още става... о.о
е, ама ако от вътре не му идва на тоя човек да ти отвърне със същото, колкото и зор да си даваш, няма да го накараш да те обича... примерно. преди да решиш да си посветиш живота на някого, трябва добре да помислиш дали имаш шанс да оценят усилията ти. но пък има хора, които се кефят да тичат след някой си, въпреки да знаят, че реално няма да получат някакво признание за отдадеността си.

8-)

babity
11-09-2008, 20:48
атака, не е тъпо...стига човекът да оправдае усилията ти и да ти отвърне със същото. Което става мнооооого много рядко, ако въобще все още става... о.о
е, ама ако от вътре не му идва на тоя човек да ти отвърне със същото, колкото и зор да си даваш, няма да го накараш да те обича... примерно. преди да решиш да си посветиш живота на някого, трябва добре да помислиш дали имаш шанс да оценят усилията ти. но пък има хора, които се кефят да тичат след някой си, въпреки да знаят, че реално няма да получат някакво признание за отдадеността си.

8-)

Мда, прав/а си. Аз съм такава. Да, тъпо е, ама така съм свикнала. Скучно ми е когато нямам несподелена любов, която да оплача.

Swinkenhoffer
11-09-2008, 20:54
атака, не е тъпо...стига човекът да оправдае усилията ти и да ти отвърне със същото. Което става мнооооого много рядко, ако въобще все още става... о.о
е, ама ако от вътре не му идва на тоя човек да ти отвърне със същото, колкото и зор да си даваш, няма да го накараш да те обича... примерно. преди да решиш да си посветиш живота на някого, трябва добре да помислиш дали имаш шанс да оценят усилията ти. но пък има хора, които се кефят да тичат след някой си, въпреки да знаят, че реално няма да получат някакво признание за отдадеността си.

8-)

Мда, прав/а си. Аз съм такава. Да, тъпо е, ама така съм свикнала. Скучно ми е когато нямам несподелена любов, която да оплача.
Точно... имаше един момент, в който не бях влюбена, и ми беше супер глупаво, че няма за кого да мрънкам и да си мисля преди да заспя. :D

ScionOfStorm
11-09-2008, 20:56
В повечето случаи не си заслужава да живееш заради някого => наистина е тъпо и неподходящо, това ми е мнението.

А за самоубиването, валкирия...би било прекрасно иначе в един приказно-романтичен свят. Нашият не е такъв...

Идеята е да живееш за себе си и за другите в някакъв уравновесен спрямо разбиранията ти баланс..

*другите - близки, за които все пак си СТРУВА да живееш и да рискуваш дадени неща.

Swinkenhoffer
11-09-2008, 21:00
А за самоубиването, валкирия...би било прекрасно иначе в един приказно-романтичен свят. Нашият не е такъв...

Това ме подсети за..
In my world
Love is for poets
Never the famous balcony scene
Just a dying faith
On a heaven's gate

ScionOfStorm
11-09-2008, 21:02
Еми то Найтуиш винаги са били романтици :р

LONSDALE88
11-09-2008, 21:08
Както казваме с един съфорумец:ЧЕКАМЕ САМО НАШИТЕ И ПРОДАВАМЕ ИМОТИТЕ и АПАРТАМЕНТИТЕ 8) 8)
А децата ми да му мислят,няма да си преебвам живота зарад тях :)

OregorN
11-09-2008, 21:08
Живей така че всеки ден,всеки час,всяка секунда да си като на края на ръба.

Аз съм на края и няма да скоча !

Live your life,and you will be free ! - Unknown Author

Valkyrie
11-09-2008, 21:14
В повечето случаи не си заслужава да живееш заради някого => наистина е тъпо и неподходящо, това ми е мнението.

А за самоубиването, валкирия...би било прекрасно иначе в един приказно-романтичен свят. Нашият не е такъв...

Идеята е да живееш за себе си и за другите в някакъв уравновесен спрямо разбиранията ти баланс..

*другите - близки, за които все пак си СТРУВА да живееш и да рискуваш дадени неща.
Самоубийството е тъпо, когато има за какво да продължаваш напред. Няма място и в приказно-романтичния ми свят също.
Иначе, да, моят живот не е само мой, споделям го с човека до себе си, с приятелите си, те ме карат да изпитвам чувства и емоции, преживявам с тях неща, които са важни за моя живот. Но според мен, (не искам да говоря в първо лице, единствено число) един човек може да счита живота си за безсмислен и да не изпитва щастие от него, когато загуби детето/децата си. Не се сещам за друго, с което човек не може да се пребори и отново да бъде щастлив и пълноценен. Де да знам, може да съм леко наивна, нямам опит в тия неща. Надявам се никога да не изпитвам разочарованието от изгубена мечта.
Чак да живея заради близките си - не го правя, обичам ги, страшно важни са за мен, правя и ще продължавам да правя всичко възможно, за да са щастливи. Но не ги възприемам като причина да живея (прощавай, не се сещам как да го формулирам по-задълбочено и високопарно).

MmimsS
11-09-2008, 21:16
Живея, за да се оженя, да имам деца, а после и внуци :)
Живея, за да съм с човека, който обичам!!!

hardball
11-09-2008, 22:03
Яко венецуелски сериали, хахаха 8-)

ScionOfStorm
11-10-2008, 06:36
страшно важни са за мен, правя и ще продължавам да правя всичко възможно, за да са щастливи

Ами точно това имах предвид и аз общо-взето. Естествено, че идеята да живееш ще е да живееш за себе си, то е съвсем нормално, не вярвам, че MmimsS примерно ще го говори това, което сега, след еди колко си години, ама там не е моя работа :р

OtherDimension
11-10-2008, 07:23
идеята е да живееш за себе си... дотук :)
това е правилно....
ти пак можеш да си обичаш някого и именно да живееш заради това....
човек не обича за да бъде обичан, самата негова любов го прави щастлив

RegularCunt обаче е адски прав
в живота има само една единствена максима.. махайте всички философи
чисто и просто в живота трябва да ти е на к*ра за всичко и всеки
това е

EarthShaker
11-10-2008, 07:57
не се бях замислял сериозно досега... това ме кара да почам да търся окончателния отговор и ХОП! ето ти причина да живееш :lol:

Може би от интерес... супер интересно ми е всичко ставащо на планетата от биологична гледна точка... как еволюират организмите и т.н. Живея и за удоволствията в живота... прителската среда с много смях, покъртителните български и световни пейзажи... пътуване, разглеждане, разбиране. Долу горе това са нещата, които ми осмислят живота и поддържат огъня на итнереса в мен. Също така бих искал да видя как ще си проиграя картите занапред и какъв ще стана като по-голям :) как ще умра? дали ще разбера въобще, че умирам или ще е бавно и мъчително. Такива ми ти работи

MmimsS
11-10-2008, 19:30
Всеки живее за себе си, но това което го кара да живее са нещата кото го правят щастлив, които му вдъхват надежда. Мен тези неща ме правят щастлива, а другите хора на друго се радват, няма еднакви хора :)

TERRORMACHINE
11-10-2008, 22:28
Живея, за да преча!

Snowww
11-10-2008, 22:47
За да тровя живота на тези които не ме харесват.

hardball
11-11-2008, 11:53
Минутка за поезия :oops: (http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=50&WorkID=3102&Level=2)
За всичко живея, за мен, за живота, за това дето предстои, за вероятностите и невероятностите, хах :Д
Някой беше казал "Замисли се за нещата, за които би умрял- всъщност те са нещата, за които живееш." и в тоя смисъл съм си изградила ценностната система и знам кое е важно за мен :)
В тоя смисъл трябва човек понякога да си припомня за какво иска да живее и му е на теория водещото в живота и какви ги върши на практика, риалъти чек, дето се вика :-D

metallica1
11-15-2008, 06:07
za metallica, motokrosa ....i.... kitarata mi :grin: :grin: