PDA

View Full Version : Право



assamsancho
11-08-2008, 11:49
Според Вас къде е най-добре да кандидатствам - в България и в чужбина? Какви специалности има и с какво се кандидатства? След като завърша вярно ли е, че първо трябва да започна в някаква кантора и след това да започная с моя собствена? Мерси предварително. ;)

Bianca
11-08-2008, 11:50
Вие се насрахте вече с това право. Всеки втори се юрнал адвокат, юрист или нотариус да става.

Nam3less3
11-08-2008, 11:54
Вие се насрахте вече с това право. Всеки втори се юрнал адвокат, юрист или нотариус да става.Парите са добри там, но май те е страх от конкуренцията от многото кандидати :D

assamsancho
11-08-2008, 12:01
Вие се насрахте вече с това право. Всеки втори се юрнал адвокат, юрист или нотариус да става.

Не исках мнение колко човека искат да кандидатстват за право, а нещата които съм написала. (:

Bianca
11-08-2008, 12:02
Добре. :D
Винаги е по-добре да кандидатстваш в чужбина, но това зависи до някаква степен от персоналните възможности.

shadow4e
11-08-2008, 12:29
Специално за правото имаше някакъв проблем с това, че като завършиш в дадена дръжава, а после искаш да практикуваш в друга, става сложно, защото законите са различни, затова има някакво Европейско право се води, но пък и с него знам, че има проблеми.


Въбще не съм запозната, просто ти пускам това като инфо да се разтърсиш в тази посока. Може и въобще да няма такъв проблем :)

assamsancho
11-08-2008, 12:37
Специално за правото имаше някакъв проблем с това, че като завършиш в дадена дръжава, а после искаш да практикуваш в друга, става сложно, защото законите са различни, затова има някакво Европейско право се води, но пък и с него знам, че има проблеми.


Въбще не съм запозната, просто ти пускам това като инфо да се разтърсиш в тази посока. Може и въобще да няма такъв проблем :)

Мерси за насоката. ;)

Christ
11-08-2008, 12:38
Аз пък се занимавам с Криво. :x :o

LMSM
11-08-2008, 12:43
Аз пък се занимавам с Криво. :x :o
:razz: :D :-D

assamsancho
11-08-2008, 12:47
Аз пък се занимавам с Криво. :x :o Боже, колко забавни хора имало по тоя свят, чакай да се посмея. :smt117

Christ
11-08-2008, 12:48
Аз пък се занимавам с Криво. :x :o Боже, колко забавни хора имало по тоя свят, чакай да се посмея. :smt117

Кривя метали, нещо смешно ли има в професията ми?

http://www.pexsupply.com/img/productImages/Wirsbo%20Metal%20Bend%20Support.jpg

assamsancho
11-08-2008, 12:52
Аз пък се занимавам с Криво. :x :o Боже, колко забавни хора имало по тоя свят, чакай да се посмея. :smt117

Кривя метали, нещо смешно ли има в професията ми?

http://www.pexsupply.com/img/productImages/Wirsbo%20Metal%20Bend%20Support.jpg

Не, няма срамна или смешна професия. Ако не бяха такива като тебе за къде са такива като нас, и обратното. :? :o

scoobydors
11-08-2008, 12:53
Аз пък се занимавам с Криво. :x :o Боже, колко забавни хора имало по тоя свят, чакай да се посмея. :smt117

Кривя метали, нещо смешно ли има в професията ми?

http://www.pexsupply.com/img/productImages/Wirsbo%20Metal%20Bend%20Support.jpg :razz: :razz: :razz:

Christ
11-08-2008, 12:59
Не може всички да сме адвокати и да караме мерцедеси. :(

assamsancho
11-08-2008, 13:02
Не може всички да сме адвокати и да караме мерцедеси. :( Аз не сакам мерцедес, надявам се Голф-че тройка.

Christ
11-08-2008, 13:04
Не може всички да сме адвокати и да караме мерцедеси. :( Аз не сакам мерцедес, надявам се Голф-че тройка.

Яс па си имам Хюндай.

assamsancho
11-08-2008, 13:10
Напред си с материала, май ще се местя в техникума по механотехника и аз да карам нещо по-фешън.

CeLyVka
11-08-2008, 13:19
Вие се насрахте вече с това право. Всеки втори се юрнал адвокат, юрист или нотариус да става.

:D

assamsancho
11-08-2008, 14:51
Благодаря, Raybeez. ;)

Bianca
11-08-2008, 17:14
И някак си "неусетно" се отклонихме от основния въпрос тъпаци и идиоти ли са тези, които да направили изпита да е с тези два глупави предмета, та само идиотите да стават юристи, та резултатите да са налице днес.
Когато знаеш българската история, и когато си имаш еня от българското творчество, си ЕГАТИ ТЪПОТО МРЪСНО ДОЛНО ПРАСЕ! Да ги еба тея, много са пропаднали, не мислиш ли? :)

Seducti0n
11-08-2008, 17:22
shadow4e e права.Специално за правото/към, което съм се насочила и аз/ ако завършиш в чужбина, оставаш там да работиш, защото законите ни са коренно различни. :)

Принципно има и така нареченето Европейко право, което е общовалидно, но пък е тясна специалност.

При мен дилемата е доста голяма, защото принципно си обичам родината и не ми се иска да живея извън нея.

Seducti0n
11-08-2008, 17:34
:) не претендирам, че съм напълно наясно със законите, а и още не ми е дошло времето затова.

И до колкото съм запозната-да различни са.

А това, че вече сме в ЕС, не означава, че са ни се уеднаквили законите. :)

Blab
11-08-2008, 17:41
С едното зубрене се влиза Право.
Доста жалко.

Bianca
11-08-2008, 17:50
И някак си "неусетно" се отклонихме от основния въпрос тъпаци и идиоти ли са тези, които да направили изпита да е с тези два глупави предмета, та само идиотите да стават юристи, та резултатите да са налице днес.
Когато знаеш българската история, и когато си имаш еня от българското творчество, си ЕГАТИ ТЪПОТО МРЪСНО ДОЛНО ПРАСЕ! Да ги еба тея, много са пропаднали, не мислиш ли? :)
Така е - аз знам как се получава висок успех по тези предмети и кои изпълняваха изискванията. Зубърите, преди всичко и тези, които си нагаждаха "мисленето" според това, което се изисква, тези без собствено мнение, без съпротива срещу образователната система, тези, които можеха да изпишат маса страници без смисъл, но разтягайки локуми по начина, по който се изисква от тях. Знам и каква е цената на усвояването на тези умения - пълна загуба на собствено мислене и мнение, пълно нагаждачество и съответствие с изискванията на системата - нещо като да влезеш в БКП преди време. А качествените хора не минават през "ситото" - те като мен не отговарят на изискванията. Резултатът - днес мнозинството съдии са мошеници, съдебната система е разядена от корупция и мошеничество - същите тези хора, които лъжеха системата, за да минат изпитите и, сега прилагат навиците си по нов начин. Мошеническата съдебна система регистрира противоконституционната ДПС и резултатът е тотална разруха и ограбване на страната, и няма нито един осъден престъпник. Аз твърдя, че в основата на това е образователната система. Тя не би допуснала мен да стана съдия, но мошениците допусна.
Ти като хейтър ли се изживяваш? Against the system, er? 8) В крайна сметка може и да не те кефи начинът, по който са написани учебниците и прочие, ама все пак ти не изразяваш неодобрение към учебния предмет, ти изразяваш неодобрение към САМОТО ИЗКУСТВО!

Seducti0n
11-08-2008, 17:55
:) не претендирам, че съм напълно наясно със законите, а и още не ми е дошло времето затова.

И до колкото съм запозната-да различни са.

А това, че вече сме в ЕС, не означава, че са ни се уеднаквили законите. :)

Не, това че сме в ЕС означава, че има свободно движение на хора, услуги и стоки. Означава, че и дипломи, сертификати и т.н. издадени в една държава-членка се признават и в друга.

Второ законодателството ни непрекъснато се синхронизира с това на ЕС, но процеса е малко бавен и доста трудоемък... Но не се притеснявай, всичко се въвежда почти по план...

Нормално е да е така с дипломите и сертификатите, но да речем, че завършвам тази година право във Виена и искам да се върна обратно в България, тук няма да ми приемат дипломата, та все едно съм си губила времето през всички тези години, предназнечени за висше.

Процеса на синхронизация, определено е изключително бавен, та докато се сработим в това отношение, докато започнем да действаме като едно голямо цяло, ще мине супер много време, ама айде, нека сме оптимисти. :)

Bianca
11-08-2008, 18:04
Ти като хейтър ли се изживяваш? Against the system, er? 8) В крайна сметка може и да не те кефи начинът, по който са написани учебниците и прочие, ама все пак ти не изразяваш неодобрение към учебния предмет, ти изразяваш неодобрение към САМОТО ИЗКУСТВО!
Как да не изразявам неодобрение към учебния предмет? И какво общо има изкуството с правото?
Оф, Божеее, а Литературата какво е, по ангелите?

FelisDirus
11-08-2008, 18:04
ААААРГХ!

Глобал, ти осъзнаваш ли колко безумно зле си?

Как така си вадиш заключения за цяла специалност на базата на един кьорав предмет, дето толкова и си го учил? Като не си в час, къде си вреш носа, ми обясни...
Все едно от 1 семестър микроикономика, която грам не схващам, да седна да плюя икономиката като цяло. Ограничен и посредствен си.

Колкото до правото - аз уча.
Ако няма да живееш в чужбина, няма смисъл там да учиш, както вече казаха преди мен.
Кандидатства се с български език и литература, но това не означава, че трябва да зубриш. Аз лично подготвих 2та предмета за по-малко от 2 седмици, щото 5 години в училище си питах уя и ме мързеше.
Не те съветвам да правиш същото, щото ще ти се отели волът, но все пак е вариант.
Въпросът е желание да имаш. Аз поне си обожавах предметите, с които кандидатствах, което също изигра важна роля в подготовката ми.
Ако трябваше да влизам с математика например, 10 години да имах да уча, пак нямаше да успея. :)

Blab
11-08-2008, 18:08
Оф, Божеее, а Литературата какво е, по ангелите?
Преди малко си го спестих, но сега ще ти го кажа.
В с-мата място за изкуство отдавна няма.
Заучават се анализи. Възприятията ти са излишни, мнението си пазиш за себе си, защото никой не ще да те слуша.

+:
Да, прочетох. И все пак, да не си говорим за изкуство в тема, озаглавена "Право". Абсурдно е.;

Bianca
11-08-2008, 18:12
^ Знам това, което ми каза. Но в една друга тема той самият плюеше не предмета, а изкуството като цяло. (: Та в този ред на мисли го казвам.

FelisDirus
11-08-2008, 18:27
глобал, щом си толкова успял (в което не споря и да кажем, приемам за чиста монета), каква е причината да го изтъкваш тук?
Изпитваш някаква потребност да го повтаряш и повтаряш?
Принципа на самовнушението?

Не бе, не се заяждам. Просто си питам. :)

FelisDirus
11-08-2008, 18:34
Недей да плюеш приемните изпити.

Аз щом не ставам по отношение на математика, следователно не ставам за всички специалности, свързани с математика.
Ето, казвам го.

Сега можеш и ти да обявиш на всеослушание, че не ставаш за юрист.

Всеки с възможностите си, мон шер. Ако не всеки всичко му се удаваше, представяш ли си на какво би заприличал светът?

FelisDirus
11-08-2008, 19:00
ахахаха, знаех си!
Нарочно те накарах да го кажеш, защото бях убедена, че няма да го направиш. Ето това вбесява - не можеш да признаеш, че не е във възможностите ти да се справиш с нещо.
Е, извини ме, но нищо не е в състояние да ме накара да повярвам, че си толкова велик.

За юрист не ставаш, защото се учат огромни обеми, мон шер. Щом с една елементарна история не можеш да се справиш, какво говорим за ИБДП-то например, който се учи първия семестър (История на българската държава и правото).
Ако си въобразяваш, че някой ще седне и ще те слуша как му философстваш, че, видиш ли, това е излишно и няма полза от него, грешиш. Ще ти зашият двойката и ще налапаш големия.
И ще продължиш да плюеш системата, защото на слабите хора все системата, преподавателите, управниците и не знам още какво са им виновни.
Защото нямат силата да признаят пред себе си и пред другите, че нещо е непосилно за тях и че те просто не притежават нужните качества, за да се справят с него.
Много ме радват такива хора - когато търсят вината във всичко друго, но не и в себе си. Обикновено са плод на родителските похвали и глезотии.
Детето има лоши оценки и не учи - учителите (респективно авторите на учебници) са виновни - нямат подход към детенце, те не го провокират да учи, не му поднасят по интересен начин материала, учебниците са лошо написани. Детенце иначе е толкова умно и интелигентно, в очичките му личи, ама тия пусти учители...
Детето пропада, друса се, деградира - ааа, не е то виновно - попаднало е на лоши хора, те са го подучили.
Мда, примери много. Никога няма да се каже - детето е глупаво, мързеливо, безхарактерно и т.н.

Колкото до другото - нарекли са те неудачник. Окей, ако ти беше успял и щастлив, щеше само да си го метнеш от единия крачол в другия и грам нямаше да ти пука, а не да се палиш и да развиваш теории колко си успял.
Но както и да е, това е без значение. :)

therichbitch
11-08-2008, 21:55
Според Вас къде е най-добре да кандидатствам - в България и в чужбина? Какви специалности има и с какво се кандидатства? След като завърша вярно ли е, че първо трябва да започна в някаква кантора и след това да започная с моя собствена? Мерси предварително. ;)
az v momenta obmislqm varianta da kandidatstvam v 4ugbina ama imai predvid 4e ako zavur46i6 tam pravo, posle tuk ne moge6 da go praktikuva6,samo megdunarodno pravo stava/prosto si4ki zakoni sa razl zatva/

HardcoreSyndrome
11-08-2008, 22:23
Вие се насрахте вече с това право. Всеки втори се юрнал адвокат, юрист или нотариус да става.

те адвокатите станаха повече от престъпниците в тая държава :D
Хората полудяват :lol: . Но тези, които искат да учат право и да "работят" по специалност...абе не мислите ли, че трябва да си хищник, за да си добър адвокат. Мисълта трябва да ти е доволно бърза. А и както казаха, толко трябва да учиш, че ако нямаш капацитет ще изпушиш. Все пак в 2литра, няма как да налееш 8л.!

Seducti0n
11-08-2008, 22:28
Не всичко, което учи право става адвокат... :)


Или не поне, добър такъв. :)

Какво изречение, завъртях.... :oops:

Seducti0n
11-08-2008, 22:35
Да, има но е кофти да се бъхтиш толкова години над учебниците и накрая да работиш за заплата, която би могъл да получаваш и при работа изискваща не до там висока образованост.

Само дето не всеки студент е готов да започне на свободна практика.Всеки предпочита да има сигурен, дори и малък месечен доход, отколкото да си търси клиенти, а при тази висока конкуренция, положението не е никак розово... :(

Seducti0n
11-08-2008, 22:45
Не е било умишлено и моля за извинение, ако си се почувствал обиден.

И все пак, друго си е свободната практика, дава ти много повече свобода, стига да си в състояние да понесеш и отговорността.


Иначе, ти с какво точно се занимаваш?

LONSDALE88
11-08-2008, 23:15
Всички ли ще ставате костюмари бе да ви еба майката?

Seducti0n
11-08-2008, 23:38
Глобал, а ти какво точно очакваш.

Всеки претендира за права, тъпо ще е да имаш правото на избор и да не го използнаш.

Труда си е труд, и трябва да се цени, всеки си има цена, а когато има кой да я плати, всичко е окей.

На който не му харесва тарифата-може да си потърси друг адвокат. :)

Seducti0n
11-08-2008, 23:49
Когато има повече конкуренция, цената ще е по-ниска.
Освен това говорим и за системата, че обслужва само тези, които и без това нямат толкова нужда от защита, а тези, които реално имат най-голяма нужда от защита, не могат да си платят и накрая губят.


:) Добре дошъл в клуба.

Това е живота-едни печелят за сметки на други.
Доволни сме, тогава когате не губим.
Правим се на загрежени, ама въобще не ни пука за другите, важното е ние да сме добре.

FelisDirus
11-09-2008, 03:09
Глобал, мон шер, за разлика от теб аз не се изживявявам за велика. Отговарям ти и пиша, защото темата пряко ме засяга и да кажем, че ми е приятно да споря. :)

Колкото до системата - не се оплаквам от нея, защото е много по-забавно, когато всеки път си откриваш вратичка в нея и минаваш тънко.

Четох ти мненията относно училището и казаното от теб донякъде препокрива моето мнение по въпроса. Разликата е само, че аз настръхвам от удоволствие щом стане въпрос за литература, история, биология и от отвращение - за математика и физика. И ако допусна, че математиката е важна и ме е срам от аболютната ми липса на знания в тази област, то за физиката мога официално да заявя, че няма никакъв смисъл от изучаването й в училище. Но това си е мое мнение.

Но вместо да мрънкам срещу въпросната система, аз просто съм си правила каквото искам и с повече хитрост и актьорски умения, съм си изкарвала високите оценки по предмети, с чиито учебници ми е идело да си изтрия гъза на моменти.
Що да се затормозявам и да хабя нерви, като 2-3 трика ще ми оправят работата? :)

После съм кандидатствала това, което искам, сега уча това, с което ще се реализирам със сигурност, защото има и кой да ми помогне един ден (иначе нямаше да го уча). Просто човек трябва да мисли и да си нагажда нещата така, както биха му били най-удобни утре.

Идеята ми е, че научиш ли се да се измъкваш, ти е точно през кура за системата.

OtherDimension
11-09-2008, 07:41
искам само да поздравя Raybeez ;)

hardball
11-09-2008, 08:14
Ако учиш право в чужбина и искаш да практикуваш в държава различна, от където си завършил мисля, трябва да учиш още една година допълнително.
Иначе какво всички се разпискаха, всеки учи за това, за което му харесва и му стига пипето.

Water_lili
11-10-2008, 07:00
здраси, само да кажа ,че не съм чела всички мнения защото не ми се сториха много по темата.
Та аз следвам право в Германия, за да кандидатстваш ти трябват само документи и диплома за език естествено. И доколкото знам като си учиш право в дадена страна не може да го практикуваш в друга ,но там и аз още се ориентирам. Освен това накрая се държи държавен изпит,които трябва да се земе с сравнително добра оценка, след това се прави 2 години нещо като практика (ходиш на работа при разни съдии ,прокурори, където си намериш)и след това идва още един държавен изпит и като го вземеш си пълноправен юрист и можеш да правиш квото искаш.

RAWRRR
11-11-2008, 07:56
мнението ти е приемливо само в случай,че си природно интелигентен и че общата култура е дошла свисше,че пишеш грамотно на примависта,затова и не се нуждаеш от училище

надявам се не претендираш за това
затова си замълчи защото отстрани е безумно смешно

освен това,ако си мислиш,че когато завършиш училище си направил ебати геройството и си си напълнил главата с второразредна информация..хаха,мога да те уверя че има доста по-сложни неща,от 3те закона на физиката или от литературен анализ на "Под Игото".

Искам да кажа само 2 неща:

безполезно знание НЯМА.Дори да знаеш колко калории има в една ябълка пак може да ти потрябва някъде.

само да плюеш системата,институция,полит ика,икономика е излишно и наивно.Или предлагаш начин по който да се подобрят проблемите в тях (проблемите в твоите очи),или си мълчиш кротко като агънце.
само с банални приказки не става.

това е както когато гласуваш.90% от българския народ ходи да гласува ей така за спорта,а после плюе срещу избранниците си.Или не гласуваш,или си стоиш кротко в ъгъла и си мълчиш,защото сам си виновен.

А и между другото,понеже виждам че загатваш за своята интелигентност.Интелигент н е човек,който знае как да се ориентира и нагажда към каквито и да е обстоятелства и условия (в случая-образователната система),замисли се над това.

SiegHeil
11-11-2008, 10:03
Аз всичките си контролни и класни по литература съм ги изкарал с преписване от пищови-хармоники - бяхме първите тогава, които въведоха тази система - ключът беше едни специални команди към принтера, та да печата с малък шрифт.
Хармониките са по древни от целия ти род, вервай ми 8-)

hardball
11-11-2008, 11:40
Общата култура си идва сама, а не трябва да правиш някакво неприятно усилие като учене например, така че в този смисъл може да се каже, че е дошла свише (а не "свисше"). Още на 6 години, преди първи клас, можех да чета и пиша, както и знаех основните граматически правила (и това за И и Й), така че това не съм го научил в училище. Часовете по български (не по литература - това са два различни предмета) ми бяха най-лесните. Мисля обаче, че само четенето на вестници или само Интернет, е достатъчно, за да се научиш да пишеш грамотно ако имаш нужната средна интелигентност. Ако не - тогава и ученето няма да ти помогне.

На 5 прочетох първата си книга и в първи клас знаех таблицата за умножение, и к'во, голямо важно.
Макар че идеята, че в първи клас съм била прочела повече книги сигурно, отколкото ти досега трябва да те попритесни.
Общата култура не си влиза просто ей така от нищото. В училище се насъбира, защото дори и да не учиш наистина, а само да присъстваш ти си в среда, в която се обменят знания- факти и съждения на други хора. От това се натрупва обща култура.
Кое точно те мори? Че ако си учил повече математика и по- малко руски си щял да пишеш вече учебници?
Чувстваш ли се по някакъв начин по- тъп, защото не си учил само математика и т.н. а и други неща?
Всъщност с руския само си си подпирал прозореца, да разбирам си имал време да си наваксаш с математиката :_)
По- олекотените програми и специализираните паралелки изваждат деца- идиоти с обща култура, която се побира в капачка от бира.
И сега си има езикови, математически, хуманитарни и т.н. гимназии, професионални училища и т.н., както и в много от останалите училища. Пълното изключване на общообразователни предмети те прави тъп.

hardball
11-11-2008, 13:23
Ти учиш от всичко по малко.

мога да те уверя че има доста по-сложни неща,от 3те закона на физиката или от литературен анализ на "Под Игото".

и твоя отговор:


А, че има и много по-сложни неща - спор няма. Именно за тях трябва да се пази мозъка, и то за тези, които имат интерес.

Извод: противоречиш си.

Ако нямаш обща култура и минимални знания в някоя област трудно ще изградиш интерес в дадена насока.

Общата култура не можеш от телевизия и интернет само да получиш. И двете са полезни инструменти, ако имаш вече някаква обща култура.

А за това, че са тъпи, щото учат само едно, но много е бла-бла.
Не се учи кой знае колко толкова ужасяващо много, но отрязването на общообразователните предмети прави учениците глупави. Те гледат телевизия, влизат в интернет, но по никакъв начин не се образоват от това. Повечето ми съученици нямат интереси, слушат, което пускат по радиото, гледат, което дават по телевизията.
Говориш наизуст, което го правят всички недоволни, които не са запознати с различни образователни системи.

А това, че не се притесняваш, е защото не уважаваш литературата, оттам не уважаваш и начина, по който човек се развива четейки и събира знания, защото е различен от твоя гениален и общовалиден начин да се образоваш без да си мръднеш пръста, защото медиите те образоват достатъчно.
Което те прави кон с капаци. Освен всичко друго.

Blab
11-11-2008, 15:07
Охо, ама ти си и вярваш.

Само бележкари учат заради оценките, смешко!
Изроди в математическите. :razz: Я се обгради за известно време с подобни изроди. Ще се чувстваш като 5-годишен дришльо, и не защото ще ти говорят за математика, не, просто са с пъти по-интелигентни(не казваме умни) от теб, или когото и да било неизрод. И това го казвам след 10 години, прекарани в такава среда.(А в курса ми в момента се чувствам гениална, чак ме хваща срам, яд. Спокойно мога да кажа, че ми е тъпо/другите са доста ограничени.)

Медиите образовали?(рофл)
В днешния свят те са само още едно средство за манипулация.

Всъщност, знам защо вярваш на подобни глупости. Изкривено е обществото.

hardball
11-11-2008, 16:58
Ти си кон с капаци, защото не говориш с никакви реални аргументи. Твоят опит стига дотам с "работя с компютри откак се помня" и "не чета книги, но съм гениален". Дори да оставим настрана, че и двете твърдения са съмнителни, те са напълно недостатъчни за да подкрепят някаква позиция.
Ти напълно се разграничаваш от останалите, наричаш всички тъпаци, защото не са минали по твоя път, а истината е, че просто ти не си успял да издържиш на темпото, което много преди и след теб са го издържали, не си успял да извлечеш нищо и обвиняваш системата и останалите.
Значи факт номер 1: Ти не се справяш със системата. Тя на работи за теб, както работи за останалите.
Води до факт 2: Ти си недоволен. Отричаш системата и наричаш всички, за които тя работи глупаци, защото не са на твоя страна.
Което естествено до факт номер 3: Започваш да отричаш интелекта на всички, с които общуваш, заради различната от твоята позиция, от гледище на което решаваш, че си свръхинтелигентен и умен.

А за човек, който се учи само от медиите мога да ти кажа, че са ти го начукали яко. Дори няма смисъл да ти обяснявам колко манипулирана история е това. Защо? Ти така или иначе ще си знаеш своето. Защо? Защото си кон с капаци, както установихме, не приемаш никакви мнения различни от твоите, базирани на неособено пъстрия ти "житейски опит" ако може така да наречем пребутването ти на някакво средно образование и в последствие следване за да отървеш казармата. Самообразоване от интернет и телевизията...
Дори не разбираш, че си се затворил в тъпата си кутия и за разлика в кутията, в която сме останалите, твоята е много по- малка и ограничена откъм различни мнения.
А това, че се учи твърде много ми намирисва яко на мързел. Който иска да учи- учи, който не иска- не учи. Нервещо е, че искаш хем да си голям пич с голяма работа и голям отворко, хем не ти достига нещо за да го направиш.
Поеми си шибаната отговорност за шибания живот и не обвинявай системата или хората във форума за това, че си неудачник.
Или всъщност недей, образовай се пред телевизора, стой си в кутията.

Не държа да ти чета отговора, не се мори да го пишеш. Няма да ме изненадаш особено, няма да ми кажеш нищо ново, нито нещо добре обосновано или интересно. Дори и да си мислиш, че ще- мога да те уверя, че няма. Не си пригоден да осъзнаеш колко глупости просто ти се изливат от клавиатурата.
Изпсувай ме няколко пъти и не се излагай повече, че ми е жал.

RAWRRR
11-11-2008, 19:48
Общата култура си идва сама, а не трябва да правиш някакво неприятно усилие като учене например, така че в този смисъл може да се каже, че е дошла свише (а не "свисше"). Още на 6 години, преди първи клас, можех да чета и пиша, както и знаех основните граматически правила (и това за И и Й), така че това не съм го научил в училище. Часовете по български (не по литература - това са два различни предмета) ми бяха най-лесните. Мисля обаче, че само четенето на вестници или само Интернет, е достатъчно, за да се научиш да пишеш грамотно ако имаш нужната средна интелигентност. Ако не - тогава и ученето няма да ти помогне.


Аз и "под игото" не съм чел - доста дебела книга за възрастта ми е, нито някога съм правил литературен анализ. Но ако някога направя анализ, ще им се изправят косите и накрая пак ще ми пишат двойка, а и ще викнат родителите ми. И пак смятам, че съм си напълнил главата с много ненужна информация. А, че има и много по-сложни неща - спор няма. Именно за тях трябва да се пази мозъка, и то за тези, които имат интерес.


Човек е ограничен и не може да си позволи да учи всяко знание - това води до точно обратния ефект - мозъкът се затормозява да изпълни задължителната програма и не се развива нормално, най-елементарни неща ти се губят, губи ти се и общия поглед върху нещата, губиш си цялото време за ненужни неща. На мен в тийнейджърска възраст ми беше много по-важно да се науча да общувам с момичетата и да си уредя безопасен секс вместо да решавам задачи по математика. Но от математиката и останалите глупости не оставаше време и си останах тъп и задръстен до завършването. Но наште ме бяха излъгали, че това е много важно и по-важно. И ако не беше проклетата казарма, съвсем друго щях да правя.


Аз съм предложил отдавна - ти за ДОИП чувал ли си? Ето нещо, което ако се приеме, ще е имало смисъл от многото ми учене. Конкретно и за образованието предлагам доста съкращения на преподавания материал, намаляване на натовареността, учене по Интернет и други медии, възможност за посещаване на по-горен клас и без да си завършил предишния.
Интелигентността ми беше прахосана в усилия за решаване на математически задачи вместо да мисля наистина за това, което е важно. Практически 100% от интелектуалния ми потенциал отиваше за покриване на високите изисквания в гимназията, от което нямаше смисъл, вместо за важните неща. Иначе аз начини за справяне със системата съм измислил, доколкото е било възможно, все пак. Но нагаждането към системата не е решение.

Общата култура идва точно с четене на книги,учебници,гледане на телевизия,вестници..но те разбирам,за теб екзистенциалният проблем е как да сваляш момичетата,в такъв случай,ако наистина това ти е стимула за живот,опита на приятелите ти,знанията от улицата и статиите в тийнтюпроблем по въпроса,биха ти били достатъчни..
Интернет не ти е достатъчен да се научиш да пишеш грамотно,това да знаеш някакви елементарни неща тип й/й въобще не значи,че си се научил да пишеш правилно..по този начин,със самоподготовка,можеш просто да докараш познанията си до допустимия минимум,колкото да не ти се смеят много хората..

И все пак,кои са тези толкова важни неща в гимназията за които не ти е оставало време?
Защото аз завърших гимназия с 5.89 и всеки ден бях навън с приятели и се скъсах да обикалям България по разни мероприятия,започнах да правя секс,да пия,въобще съчетавала съм едното с другото..и съм сигурна че житейският ми опит е много по-богат от твоя,въпреки че одобрявам ходенето по 8 часа на училище,за сметка на 8 часа от "дъ риъл лайф".

Кажи твоят начин за справяне с образователната система,че ми стана интересно..

Difanet0
11-13-2008, 11:05
еми и аз ще кандидатствам с право във Велико Търново и Благоевград ;)

shadow4e
11-13-2008, 12:06
Само за ТУЕС се сещам, който да е с 6 дни :) Но не виждам какъв е проблемът да кажеш училището, университета и тн. Ние сме сложили дори наши снимки.

И светът не е математика, макар и аз да кандидатствах с това и сега да уча неща в тази сфера.

PainMonopoly
11-13-2008, 13:14
второ- литературата те учи да анализираш и ТЪЛКУВАШ, а в правото се тълкуват законите!


Абсолютно е така, но според мен той имаше предвид друго. Дали с приемните изпити образователната ни система проверява как кандидата умее да анализира и тълкува? Или по-скоро проверяващите си имат собствено виждане и ти трябва да го следваш ако искаш да имаш висока оценка? Което свежда изпита по литература до зубрене? Think about it. ;)

danlqn
11-13-2008, 16:14
абе хора вие знаете ли каква е темата??? не превръщайте спора си в достояние за всички! казвайте мнения и информация по темата и не ни занимавайте с глупости и караници!!!!!!!!!!!!!!! ;)