PDA

View Full Version : въпроси за повестта ПРЕДИ ДА СЕ РОДЯ от Ивайло Петров



lusity
11-08-2008, 15:28
трябват ми отговорите на няколко въпроса
на тема Преди да се родя
1.След като е осмял живота в патриархалното българско село защо тогава в спомените си разказвача съжалява че този живот си е отишъл
2.кой според вас е герой на повестта?-самият разказвач или хората за които разказва
3.според вас има ли преплитане на симпатията с очуждението и на любовта с присмеха ?
4. ЗА и ПРОТИВ присъствието на всякакви човешки ценности ли сте ? според това което виждаме в повестта
5.повестта ми е интересна но това което ме шокира е .....
6.имам ли желание и нужно ли е изобщо да идеализирам моите родители -да или не + солидна мотивация
7.приемате ли ирониятакато инструмент както в литературното творчество така и в отношенията ми към околните и защо ?
8.искам ли да вляза в кожата на разказвача и ако бях на негово място щях ли по този начин да разкажа своето минало?
9.срещам ли разбиране от страна на моите родители и опитвам ли се по някога да разбера технити притеснения?
10.ако съм родител на едно дете лишено от добро възпитание поради това че не съм бил до него 3 години как ще постъпя в моменти когато то започва да ме излага в обществото ?
това ми е за понеделник
моля ви помогнете ми