PDA

View Full Version : Есе за любовта



Sensuality
11-08-2008, 21:23
Значи ако може някой да ми даде примерни есета на тема - "Какво е за мен любовта" ще съм му много благодарна,просто ми трябват малко идейки иначе ще си го напиша сама :) Ама понеже за мен такова нещо няма,малко е трдудничко,затова искам нещо като образец.Благодаря предварително :-) :D

MusicIsTheKey
11-08-2008, 21:34
Какво е за мен Любовта?

Любовта е висша поезия на природата , а според Джек Лондон:"Всичко в света е ограничено,освен любовта"
Сигурно е , че откакто съществува,човекът винаги е заставал пред тази загадка на битието-Любовта.И докато ни има на този свят- все ще се изправяме изумени и стъписани пред нея,защото тя носи всички хора на крилете на неземното щастие и пак тя е началото на най - великите трагедии.
За мен любовта е онази двигателна сила в живота , която ни кара да се обичаме, отдавайки себе си в грижи и внимание на любимите хора!Една проверка за нашата значимост, отразена в огледалото на реалността.Любовта е древна , колкото света, и всички хора трябва да я откриваме и очакваме!Човекът има , не само способността да я познава, но и творческия потенциал да я създава.Често не забелязваме, или бързо забравяме, добрата дума, топлотата на разбиращия поглед, многобройните малки жестове на внимание, свидетелстващи за обичта ни един към друг.Всеки от нас е грабнал толкова грамадна"кошница на очакванията", че освен черното и дъно , не вижда нищо друго и така ден след ден крачи в тъмнината, постоянно разминавайки се с любовта.
А тя е навсякъде и във всичко! В грижовността на майчината ласка, в съпричастието на приятелски подадената ръка, в горещия дъх на тръпнещите в любовно докосване устни на двама влюбени!
Любовта може да бъде драматична, трагична и възвишена, плаха и жизнерадостна.Тя може да надвиши смъртта, да победи всяко зло в живота, да разруши този живот, за да оповести себе си.Колкото повече препятствия преодолее, толкова любовта става по- истинска и по- силна.Колкото повече върхове завладее- толкова по- светла и опияняваща става тя.
Любовта е навсякъде! Нека заедно я открием!


Какво е за мен любовта
http://www.limpa.bg/blogs.php?entry=5413

BeYourSelf
11-08-2008, 22:02
аз само да си изкажа мнението->щом смяташ ,че такова нещо като любовта не съществува,изрази това което мислиш.все пак това е есе-трябва да изкажеш своето мнение по въпроса.нооо все пак ти си решаваш :)

Sensuality
11-08-2008, 22:04
аз само да си изкажа мнението->щом смяташ ,че такова нещо като любовта не съществува,изрази това което мислиш.все пак това е есе-трябва да изкажеш своето мнение по въпроса.нооо все пак ти си решаваш :)

Да и тая да ми лепне 2-ката :)

BaBy_bS
11-08-2008, 22:12
аз само да си изкажа мнението->щом смяташ ,че такова нещо като любовта не съществува,изрази това което мислиш.все пак това е есе-трябва да изкажеш своето мнение по въпроса.нооо все пак ти си решаваш :)

Да и тая да ми лепне 2-ката :)
това е есе,лични мнения се изказват,няма как да ти лепне двойката ... а ако го направи,се обръщаш към съответните лица ?не си ли знаеш правата ? :-o

Sensuality
11-08-2008, 22:21
знам си ги и все пак,тя е учителката аз ученичката,а пък и като я знам ква е злобна,по добре да изпълнявам :D

П.П. Айде стига спам :) Ако някой има други предложения нека ги дава :-D