PDA

View Full Version : Май съм провал :( (или поредния човек без амбиции и работа)



comingoutofthefire
11-09-2008, 00:02
12 клас съм, уж му е времето да съм сериозен, да имам ясни планове за себе си и бъдещето ми, но нямам никаква мотивация за успех, в училище се провалям, изобщо не уча. Родителите ми плащат с последните си пари някакви скъпи кандидатстудентски курсове, които посещавам веднъж седмично, а аз само се чудя защо ходя на тях и после хич не се и занимавам да погледна какво сме взели там. Изобщо имам чувството, че училището ми е крайно омръзнало. Често се чупя от училище, за да се събера с приятели и да правим мизерии. В къщи пък постоянно се карам с майка ми, късам и сърцето с нежеланието си да уча. Тя изобщо не може да ме разбере защо не искам да уча, защо нямам мотивация за успехи в живота. Дори вече е вдигнала ръце изобщо от мен, колкото до баща ми. Не живеем заедно с него и той никаква идея си няма, че не уча. Понякога ми се ще изобщо родителите ми да не даваха парите за курсове, а да ги даваха на мен, за да си ги харча. Съсипвам се, себе си както и разстройвам редовно майка ми. Тя много ме обича и въобще не допуска колко съм затънал. А може и да го осъзнава, но нещо не и достига, за да ми помогне или пък може би изобщо не може да ми помогне. Преди бях кротко хлапе, задръстено може дори да се каже. Учех, бях старателен, но през всичкото онова време, в което съм бил дисциплиниран нещо ми липсваше. Лятото покрай работата смених компанията си и по някакъв начин започнах да се забавлявам много повече от преди. Казах си майната му на всичко, било то бъдеще и настояще. Ще правя мизерии, ще вървя против себе си, но предпочитам да си живея живота така както най-добре мога. Сякаш наваксвам нещо, което съм пропускал през всичкото това време. Сега съм на 18, би трябвало вече да излизам от пубертета, а аз сякаш тепърва навлизам в него. А чувството е адски готино. Не точно да се съсипвам, просто да правя всичко онова, което не съм правил до сега защото съм
бил един вид по-задръстеничък може би. Но не знам как да кажа на родителите си. "Искам да се издъня, защото така се чувствам най-добре, не ми се мисли за бъдещето, нека то почака." Вече явно всичко пропада около мен, в училище съм затънал, харча си всичките пари за цигари, наркотици и крада освен всичко, което ме вкарва в неприятности. Не се чувствам доволен до толкова от начина си на живот, но всички простотии, които правя ме карат да притъпявам чувството си за малоценност, която идваше от това, че съм "задръстено" хлапе. Просто реших да стана "лош", а това вдига самочувствието ми. Не виждам някакъв особен смисъл в живота, искам да го пропилея от тук насетне по най-лесния възможен начин, но въпреки това да се чувствам доволен от себе си. Мисля, че се провалям, може би ако можех да си намеря приятелка, ако родителите ми не бяха разведени и не ми се беше струвала огромно количество помия по време на детството, която съм преживявал и ме е мъчила, щях да се радвам на даваните шансове да се изуча, да стана качествен човек, но някак си се чувствам по-комфортно да съм "провал". Един от всички най-обикновени провали, но поне да се чувствам щастлив. Искам по цял ден да мързелувам, да пафкам и да не правя нищо по-трудно от това да се забавлявам. Не че така се чувствам по-пълноценен, просто нямам никакви амбиции, а чрез простотиите се разсейвам от депресията, която ме мъчеше в последните няколко години. През последната година преоткрих себе си, начина по-който мога да живея и не ми дреме дали пропадам. Все пак предполагам има шанс да си помогна докато е време, но по какъв начин. Дали написвайки всичко това показвам, че мога да си помогна или по-скоро съм се примирил с положението си, че затъвам. Просто не знам, явно не се познавам добре. :(

ANTIHUMAN
11-09-2008, 00:57
Искаш това искаш онова. Стегни се! :-x На никой парите не са му подадени на тепсия без да прави нищо и при теб няма да е по-различно! Искаш да не нараняваш майка си, еми престани да се дрогирваш! Искал си да бъдеш лош, а сега си утрепка! Не искал да учи, че някой иска ли?
Не проваляй себе си и не наранявай майка си!!!
Можеш да бъдеш много повече от един крадец, следвай мечтата която си имал преди, даже и да не успееш да я постигнеш знаеш, че си опитал.

П.П. Извинявай където избухнах така отначало, но много ме е яд на млади хора като теб, които си провалят живота!

Желая ти всичко най-хубаво и да се оправиш! 8)

Jumper
11-09-2008, 01:44
Понякога ми се ще изобщо родителите ми да не даваха парите за курсове, а да ги даваха на мен, за да си ги харча :(

Значи стигнах само до тука по надолу не смятам и да чета..щом това.. го казваш значи ти си един.. егуист...и мислиш единствено и само за себе си .... как да получаваш без да даваш и така нататъка.За училището и аз не ходя също съм 12 клас маика ми също казва ходи ала ..бала .... и тн.. да мога да изкарам добре.. да кандидатсвам после ... аз планове..за там не си правя.. аз живея ден за ден до все пак работя и си изкарвам сам парите....маика ми също дава .. когато ми трябват и даже не я бърка и да не работя и пак да ми дава,но иска само да ходя на училище,а аз просто умирам от скука .. там като ида .. за 1-2 часа и за това.. все пак и казвам че ходя :) :razz: :booooomb:
Размисли си над живота поне малко и отцени това което правят ваще за тебе и помисли поне ако не можеш да си изкарваш парите сам поне как да ги зарадваш тях....

AnnitoOo
11-09-2008, 06:37
po dobre kusno ot kolkoto nikoga ! nedei da mislish 4e ve4e si se provalil i nqma vrushtane nazad ! kogato 4ovek pravi vsi4ko vuzmojno da se popravi - yspqva !!! i ti shte se popravish stiga da go iskash ! i purvata stupka e da spresh da se premirqvash ! yspex4eta - pone opitai ! :)

make_me_love_you
11-09-2008, 08:44
Според мен малко си противоречиш ... първо казваш че си пропаднал , че постоянно нараняваш майка си , а след това казваш че ти харесва този начин на живот :? хем си мисля ,че усъзнаваш кво правиш , хем си мисля че изобщо не забелязваш в какъв ще се превърнеш :( . Стегни се ! Вземи се в ръце , ако продължаваш така не мисля че ще стигнеш до някъде! Не че не можеш да се промениш , може просто да не искаш :neutral: Или поне опитай нищо няма да загубиш , а и както каза Annito0o '' по-добре късно от колкото никога '' :)

Айде успех :wink: \:D/

TheOtherME
11-09-2008, 09:06
Ами като осъзнаваш какво простотии вършиш, ми стегни се малко, бе човек, промени нещата поне малко!Айде петък, събота и неделя са за купонясване, ама останалите дни си сядаи на д-то и почвай да учиш.И айде изхвърли ги тия наркотици, за които спомена и се обзалагам, че може да излезе нещо от теб, само трябва да се решиш да го направиш!

dani_kaulitz
11-09-2008, 09:13
Типично за българина.

XceSS
11-09-2008, 09:27
Братле и аз съм по същия начин, само че от 1 седмица вече взех да се хващам в ръце да се стягам малко, защото знам че ако така продължавам, определено няма да стигна далеч.Просто не става само да си правиш купона с приятели, да не ходиш на даскало и да затъпяваш и да е кофти на майка ти.Така че стегни се, просто се виж отстрани на кво си станал, защото приятелите ти в един момент ще кажат, аз ще ходя на даскало, ще ставам човек и ти оставаш с пръст в гъза.
Така че моя съвет е да се стегнеш !
Най-лесно е да си кажеш: "Оффф тей ми е по-добре има време, докато завърша, после ще му мисля".
Хващай се в ръце и не си пропилявай живота, защото ако свикнеш с този начин на живот, много трудно ще го промениш.
Айде успехи

neocide
11-09-2008, 13:42

slaveto1989
11-09-2008, 13:46
Абе има надежда,може би теорията не ти е силна страна,практиката може ``да те докаже`` като човек.Ако не хамалите винаги имат вакантни позиции :D

taffy
11-09-2008, 14:33
Понякога ми се ще изобщо родителите ми да не даваха парите за курсове, а да ги даваха на мен, за да си ги харча.

Апф, не го прочетох цялото, ама само по тфа разбрах, че си некъф мързелив нещастник. Ем и аз миналата година тряяше да кандидаствтвам, само че за гимназията. Е, баце, до 14.00 на даскало, 4 дни в седмицата на секфи видове уроци, а 5-тия ден учех по 3 разказвателни за следващия ден. Ем не бъди такъф мързел и се стегни малко ве.. :-x Ако не седнеш да учиш доникъде няма да стигнеш.. Особено с въпросната компания. ;]

WaterLilly
11-09-2008, 14:44
Ти си просто един лигльо, който не оценява какво има и не иска да положи ни най-малки усилия. :)

nicolepcd
11-09-2008, 17:04
Човек, стегни се :( Поне мотивацията ти да е свързана с това, че когато отидеш в университета ще си по-самостоятелен... ще си намериш нови приятели, ще се забавляваш... Стегни се, поне заради майка ти го направи :(

Lysit0
11-09-2008, 17:31
Искаш това искаш онова. Стегни се! :-x На никой парите не са му подадени на тепсия без да прави нищо и при теб няма да е по-различно! Искаш да не нараняваш майка си, еми престани да се дрогирваш! Искал си да бъдеш лош, а сега си утрепка! Не искал да учи, че някой иска ли?
Не проваляй себе си и не наранявай майка си!!!
Можеш да бъдеш много повече от един крадец, следвай мечтата която си имал преди, даже и да не успееш да я постигнеш знаеш, че си опитал.

П.П. Извинявай където избухнах така отначало, но много ме е яд на млади хора като теб, които си провалят живота!

Желая ти всичко най-хубаво и да се оправиш! 8)




+1,също съм съгласна с:

meridiana написа:

ТИ СИ ДЕГЕНЕРАТ БЕ
ОТ ТЕБ ЧОВЕК НЯМА ДА ИЗЛЕЗЕ

elsy
11-09-2008, 17:34
Човек, стегни се :( Поне мотивацията ти да е свързана с това, че когато отидеш в университета ще си по-самостоятелен... ще си намериш нови приятели, ще се забавляваш... Стегни се, поне заради майка ти го направи :(
Съгласна съм, без последното изречение. Не мисля, че трябва да го прави заради някого, трябва да го направи заради себе си.

azsamtuk
11-13-2008, 09:27
razbiram za kakvo govori6.na 4ovek mu se iska da navaksa vremeto koeto e izpusnal i za tova napalno te razbiram.
6te ti kaja edno oba4e-ZABRAVI za narkoticite i krajbite
te 6te ti donesat mn problemi i vmesto da navaksa6 6te nazadne6 o6te pove4e
i spri da misli6 4e u4eneto za izpiti i kuponiasvaneto ne mojeli da se sa4etavat-mogat,vsi4ki koito poznavam gi sa4etavat
napravi ugovorka sas sebe si pone 4as i polovina na den u4ene,a pak posle kefa
mejdo dtugoto i u4ili6teto i u4eneto i dori rabotata mogat da sa zabavni kogato si s veseli hora i priateli

Bubbly
11-13-2008, 13:04
Единственото, което ти трябва, е сериозна психологическа помощ и радикална промяна в мисленето. Не го казвам, за да се заяждам. Чисто и просто имаш голям проблем със самооценката си, мотивацията си, алкохола и още куп други неща.

6o6kotooo
11-13-2008, 13:32
Ами ако не за себе си поне за майка ти се стегни.Мился че тя го заслужава.А ако се оправиш мисля че няма да съжеляваш :)