PDA

View Full Version : За твърдата музика-всичко!любимите ви рок и метъл групи



simple_plan_fen4e_sladur4
11-09-2008, 07:30
моите любими са-Simple Plan,AC\DC,Three Days Grace,Evanescence

iPurple
11-09-2008, 07:32
твърда музика :razz:

danito121
11-09-2008, 07:36
Xax ....Не знаех че Simple Plan са твърди :-D
И Все пак по темата ...
Metallica
Judas Priest
Primal Fear
Helloween
Nightwish( С Таря )
и още много др.

TellMeYourName
11-09-2008, 07:40
хАХАХАХХАХА ше се насера :razz: :razz: :razz:

твърда вика :razz: :razz:

Nefarian
11-09-2008, 08:16
Толкова е твъъъърдооо, особено симпъл и ебанесънс

AnnitoOo
11-09-2008, 08:17
Evanescence !!! :grin: :-) :grin: :-) (e ne samo tqh estestveno (i tqhnata myzika ne mislq 4e e tvurda ama ... )) :?

AnnitoOo
11-09-2008, 08:19
Evanescence !!! :grin: :-) :grin: :-)

HeavenSent
11-09-2008, 08:53
Ти си бати метъла! :grin: :-D Simple Plan и Evanescence като ги пусна чак прозорците ми се трошат от тая жица... Те и 3 дейс грейс са там... ама айде да не се заяждам от сутринта 8)
Edit: А Бритни Спиърс не слушаш ли? И тя е доста хард... :-o
До тук с не-заяждането :oops:

gree_girl
11-09-2008, 08:53
Групички като Еванесънс, Трии дей нещо си, Симпъл план само осират рока и метъла и аз не бих ги причислила към тази музика, щот повечето чалгари и позьори са луди по тях! Та какво остава да ги сложа в графа ТВЪРДА МУЗИКА!!! Се едно да кажеш на Азис или някой си друг, че пее рок или метъл, само защото в музиката си използва китари и се е облекал така! Преди да причислявате някоя група към даден стил, чуйте повечко техни парчета и поне се посъветвайте с гугъл, където пише стила на музика, който правят или този който осират, както в случая!

Моите групи:
Metallica
Guns N Roses
Skid Row
Foreigner
AC DC
... преди слушах и други от типа на KoЯn, SOAD, MM :)

buffalo88
11-09-2008, 08:55
Мека музика

silence93
11-09-2008, 09:04
Lordi
Helloween

chocoleptic
11-09-2008, 10:30
Мека музика

HardcoreSyndrome
11-09-2008, 11:06
Уоу, някои от групите, които слушаш са мнооооого "здрави". :lol:
Част от групите, които слушам:
Holy Moses
Iced Earth
Demons&Wizards
Stratovarius
King Diamond
и т.н.

DeepPurpLe
11-09-2008, 13:09
Неее :grin: :grin: :grin: не могаааа :lol: :lol: :lol: на Simple Plan и на Evanescence викаш " твърди" :-D :shock: :shock: :? :? ужасно си тъп .. :? :?
По темата .. Deep Purple,Manowar, The Scorpions и Rainbow :smt002 :smt002 :smt002

xXxXSweetDreamsxXxX
11-09-2008, 16:18
Metallica,Guns 'N' Roses,Helloween,Manowar,Scorpions,Lordi...

BlackaTBW
11-09-2008, 16:26
Ах, как ме нервиш. :)
Симпъл План, Евънесънс, майната им, не ги слушам.
НО Три Дейс Грейс са ми любима група от години и ти сополиво лапе вземи да се научиш къв стил са, защото ей такива пози като теб ми се ще да ги набия. Alternative Rock/Post-Grunge (ако изобщо знаеш какво е това) не е твърда музика. То е мелодична музика. Льохман!
Твърда музика вече няколко човека изредиха редовните заподозряни.


Аман от необразовани.

gree_girl
11-09-2008, 16:40
+ нека да се разберем, тва че слушаш (към автора, авторката нз кво е) 2-3 песни на някоя група НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ СЛУШАШ ТАЗИ ГРУПА!!!! И ТВА НЕ ТЕ ПРАВИ НЯКЪВ ЯК МЕТЪЛ!!!


хора, разберете, че позьорството е тъпа работа!

schrei
11-09-2008, 16:45
моите любими са-Simple Plan,Evanescence
:lol: OMG като изключим AC\DC,Three Days Grace,Simple Plan и Evanescence са тооооолкова твърдии :lol: А Металика са поп нали?

А,моите любими групи са
- Black Sabbath
- Judast Priest
- Nazareth
- и най-вече Металика

има и още,но тези са челната четворка...

Nefarian
11-09-2008, 17:01
Ах, как ме нервиш. :)
Симпъл План, Евънесънс, майната им, не ги слушам.
НО Три Дейс Грейс са ми любима група от години и ти сополиво лапе вземи да се научиш къв стил са, защото ей такива пози като теб ми се ще да ги набия. Alternative Rock/Post-Grunge (ако изобщо знаеш какво е това) не е твърда музика. То е мелодична музика. Льохман!
Твърда музика вече няколко човека изредиха редовните заподозряни.


Аман от необразовани.
Post - grunge точно не, за алтърнатив съм напълно съгласен

BlackaTBW
11-09-2008, 17:36
Post - grunge точно не, за алтърнатив съм напълно съгласен

Както виждаш съм сложила наклонена черта, което означава, че е между двата стила. Имат жилки от Пост-Грънджа, особено ако чуеш музиката им, когато са още 5ма и са под друго име. ;)

gree_girl
11-09-2008, 17:38
моите любими са-Simple Plan,Evanescence
:lol: OMG като изключим AC\DC,Three Days Grace,Simple Plan и Evanescence са тооооолкова твърдии :lol: А Металика са поп нали?

А,моите любими групи са
- Black Sabbath
- Judast Priest
- Nazareth
- и най-вече Металика

има и още,но тези са челната четворка...

Не, не, Металика може и към чалгата да ги причислим.
Азис е моя идол в метъла! Такава световноизвестна звезда е, че направо се побърквам от куфеене на неговата свещена музика. :grin:

perkele1914
11-09-2008, 23:26
iron maiden =]

много неща слушам...иначе преди бях по-запален xD
дори и свирех в псевдо-група xD

jghgh
11-10-2008, 08:09
Оххххх....
Чудех се дали да пиша в тая тема преди ден-два, но сега се реших...
Но няма да се обърна към авторката, а към вас:

Нещо ви порасва работата всеки път когато виждате някой прохождащ, а? :lol:
То така е най-лесно, на новите да им се гледа отвисоко, защото все още нямат достатъчно материал и са на плитко в материята...
Не отричам че и на мен ми е смешно, ама поне се въздържам от "Ще се насера от смях" и всякакви злобни коментари, защото са не по-малко жалки!
Отстрани изглеждате като батковци дето се дървят на 3 годишно момченце, което си показва пишката и обяснява колко му е голяма.... 8-)
А то всъщност момченцето с пишката е мъничко още и приказва глупости и няма смисъл толкова да се правите, ама нейсе....
Мисля, че не трябва да се впрягате толкова о.О
На нейния фон наистина изглеждате герои в музикалното ви развитие, ама на втори поглед само се излагате с прекалено язвителните си коментари, обидните нарцитални и т.н.


хора, разберете, че позьорството е тъпа работа!
ХАХАХАХ
Е, тя откъде може да подозира, че е поза? А всъщност знае ли се че е поза?* Не мислите ли, че детенцето след време ще претърпи развитие и т.н.?
Не мислите ли че и вие бяхте същите - ентусиазирани, открили някакви смешни групи, връткащи ги в мп3-плеъра, кипящи от ентусиазъм да си покажете някъде новата мания? Не кипяхте ли от желание някак си да споделите това което сте открили и ви е накефило?

А вие самите откъде почнахте? Много ли зряло беше поведението ви, когато прохождахте във ваш'те субкултури и музики? Какво беше поведението ви в началото? Липсвал ви е ентусиазъм, който на по-големите им е изглеждал глуповато? Ами вкуса ви не претърпя ли промяна - от по-леко до по-силно? От по-лигаво до по-идейно и по-ясно изразено?
Айде моля ви се...

*Аз като погледна мои регистрации в други форуми преди години виждам как в разни теми за SOAD, Coal Chamber съм писала "Оле, супер якитееееее, мн къртят (rocl) (rock)" и някакви такива изречения, които сега ми се виждат повече от насмешливи... :lol:
Но интересното е, че помня че ги писах без капка съмнение - бях убедена в това което пишех, това че съм изглеждала като поза е друг въпрос 8-)
Във форумите на ММ съм писала като пълно пишлеме и съм изглеждала повече от позьоека (направо ме е срам от старите мнения ^^), но това не означава че тогава бях поза - откакто го слушам разбирам музиката му и я обичам, но докато стигна до едно по-зряло ниво на изразяване и мислене, трябваше да мина и през други музики, да минат и години и т.н.

Така че айде стига плюхте, не сте герои.

BlackaTBW
11-10-2008, 09:01
jghgh - жестоката истина е, че ако не ти кажат, че си позьор, когато си, то ти никога няма да го осъзнаеш. И се ще продължиш в същия дух.
Вярно, че аз съм една от тези със злобните коментари. Изнервих се, че някой казва за една моя изключително любима група, че я слуша, но едновременно не е наясно с музиката й. (и не, тва по никъв начин не ме оправдава) Но просто е редно ако говориш за нещо - да знаеш за какво говориш. Все пак не е чак толкова трудно и сложно човек да прочете даже 5 изречения от уикипедия например.

Междудругото към автора - не съм от форумните бойци и снощи май съм прекалила. Но да си вземеш поука като например прочетеш малко за групите. Рок - да, но има далеч по-твърдни неща ;)

jghgh
11-10-2008, 09:30
Ами, по принцип така става, но не съм напълно съгласна.
Може и без много мачкане човек да се развие.
А и докато го солят той най-често не знае за кво става дума и се чуди откъде е дошла тая злоба.
На мен ми се е случвало, естествено, и исках много да се докажа на големите. Но тва никак не ме спря да слушам "смешни" неща и т.н. Даже продължавах да си ги слушам, за което благодаря на характера си. Иначе е можело да почна съвсем да се правя с групи, които затогава са ми били тежки и не са ми харесвали само за да се харесам.
Като се замисля и без толкова много потискане човек пак може да се развие. Само дето като те обиждат повече се нахъсваш.
Аз например си казвах "Ще продължавам да си слушам Slipknot и тва е!" : D
Общо взето - всеки някога е бил обиждан и наистина това изгражда, но само донякъде, не е нужно да се прекалява.
Едва когато човек прескочи началния си период осъзнава че е бил поза и в крайна сметка думите и обидите винаги биват разбрани и осмислени със закъснение, гаранция.

Да, мен ме тропаха доста, но имаше и добронамерени "просветлени", които ми пращаха още музика и т.н. Ако човека има склонност към подобрение (от поза към по-добро) ще захапе,.
Но защо да е невъзможно човек който задълбава вече в дадена насока (върви към нея) да се изгради и без да го солят чак толкова другите? И не сме сигурни че начинаещите (предпочитам го пред "позите") не четат в Инет. Аз например четох. На някои хлапета просто им личи че ще се развият, те се интересуват, вживяват се дори и да е в най-голямата глупост (например маските на Slipknot, какво означават, за какво пеят, знаят историята на групата и срещу какво негодува Кори..) .. Тва пак е тъпо, ама интереса го има, нали?
Честно казано от това което изписах(ме) получавам изввод че нещата се подреждат по естествен път (съгласна си, нали?) Нещо като подбор.
Някои начинаещи отпадат, отказват се, или просто не им е интересно вече, други въпреки хулите продължават, имат интереса, зарибени са, развиват се и нз си какво.

Даже в това мнение май нямам какво смислено да кажа, но поздрави и всичко хубаво!
И не чак толкова жестоко с авторката! :lol: Знае ли се дали не джътка разни сайтчета, дали няма някоя полезна заблуда в главата, от която ще излезе нещо качествено? Нищо не се знае! :-P

jghgh
11-10-2008, 09:52
^ според мене пак е нещо
Няма нищо по-сладко освен някое метълче с тениска на Iron Maiden да ти разказва историята им едва ли не, кога са си сменили вокалите, нам си кво :D Познавам едно такова.
И това показва че не е нахлузило просто тениската да се прави на "мятял" както доста други хора, които наистина не отбират и са правежи (и за тях не предчувствам оправия...)


В музиката е важно посланието според мен. Но то може да го има и в символи. Да не ставам досадна с Менсън, но ако някой няма достатъчно обща култура, няма познания за символи, история и т.н. нищо няма да отбере от музиката му, която е изключително идейна според мен, каквото и да изглежда на пръв поглед :]
Ето за това са сайтовете, където можеш да четеш интерпретации, да се информираш и т.н. Имам предвид че в доста случаи не става дума за "странична информация" както ти казваш, а за доста съществена
част без която не би могъл да разбереш музиката, нито посланието.

А, между другото за мене вманичаването е доста сладко. А и не е излишно да знаеш кога някой от групата се е оженил, ала бала. Е, не е най-важното наистина. Но не е лошо според мен.

Айде че се откланяме се от темата.

Задълбочение да има ^^

PainMonopoly
11-10-2008, 10:09
iron maiden =]

много неща слушам...иначе преди бях по-запален xD
дори и свирех в псевдо-група xDСлед което пропадна. :D

gree_girl
11-10-2008, 18:45
jghgh от части съм съгласна с мнението ти. Аз също се изразих доста остро и не съжелявам за това. Както казаха и преди мен, сега е много лесно да се докоснеш до дадена информация, която е привлякла мнението ти. И точно заради това идва гнева ми към авторката или автора! Щом тя харесва тези групи - добре, всеки има правото да слуша и прави каквото си иска, но при положение, че това са сред фаворитите на авторката ... не мислите ли, че е редно преди да говори за групите, да пише за тях и да взима мнения относно тях да знае поне елементарните неща за тях. Не говоря за история и така нататък, но поне да знае какъв стил музика правят, щот малко или много и за себе си да знае какъв стил слуша! То не става така, чул си за метъл и рок, прослушал си 1-2 групички, дето се чува някъде китара и айде веднага АЗ СЛУШАМ МЕТЪЛ ВИЖТЕ МЕ! Вярно е, че така се прохожда, но преди да се изказваш по даден въпрос трябва да си подготвен, за да можеш да се аргументираш, нали? И защо съм казала позьорство? Защото автора-ката, се е зарибила по тези групи - добре, браво, нямам нищо напротив, но тя е точно от типа, който споменах и по-горе: АЗ СЛУШАМ МЕТЪЛ ВИЖТЕ МЕ! и как разбрах това? пуска специална тема тук, за да ни съобщи това, за да ни покаже (!!!) да се изфука с новото си постижение - стила музика - (с който дори не е на ясно). Не трябва ли музиката, която слуша човек да отговаря на неговите нужди, на него да си му харесва, да си му е приятна и на него да му носи наслада? Не трябва ли музиката да е индивидуална за всеки индивид? Щом дадена песен ти харесва, добре, слушай я, без да ти пука от мненията на хората! Щом това ти харесва прави го, а не да правиш това, защото се харесва от хората (както повечето от форума слушат рок, метъл и за да харесат даден човек и той да прослуша), или защото компанията ти го харесва и познатите. По тая логика трябва да спра да се обличам по начина, по който го правя, защото всеки ден ми казват в лицето нещо от типа: Тъпи метъли, стига с тия тениски, махни ги тия кецове, ЪъЪ метъли и кво? Вижте кви сте тъпи или да спра да нося тениските си, защото 2-ма мои съученици стигнаха до заключението, че са мъжки?!!! не, няма да спра, защото аз знам, че не са а и другото което е на мен ми харесва! Вярно е и аз бях прохождаща и си вкарвах филми, но преди да говоря за нещо или преди да направя нещо, свързано с това аз се информирах!
Винаги най-много съм се ядосвала, когато някой се прави компетентен по дадена тема, а всъщност изказванията са напълно погрешни и в доста случаи смешни, както авторката на темата. Не говоря само за музиката. :)

misinceto2808
11-11-2008, 09:10
:arrow: Brokencyde
:arrow: BlessTheFall
:arrow: Bullet for my valentine
:arrow: Alessana
:arrow: Silverstain

и още много други,
тези не са хард изобщо даже
просто реших да споделя мнение
:grin: :-D :D :grin: :grin:

punkarkata
11-17-2008, 16:02
mnoooggoo sa no edni ot nai liubimite sa mi: Metallica,Slipknot,Inflames,Apocalyptica(makar4e ne sa izob6to "tvurdi" no da gi spomena),ima o6te dosta no mai ne sa tolkova "tvurdi" :D :D :D

Disrespect
11-17-2008, 16:11
хванете ме за шнура
шибаняци
я да пускате тони стораро на секундата!
твърда музика ми слушали...изроди!!

Nefarian
11-17-2008, 16:47
Боже, колко мъка има по тоя свят ...

molika
11-17-2008, 18:45
METALLICA,MANOWAR,JUDAS PRIEST :grin:

voodoodoll1
11-17-2008, 19:09
Ооо,това не е твърдо.Ти да чуеш Токио Хотел... 8-)
:smt002

HeartOfRaven
11-17-2008, 21:10
Още като видях темата и ника на автора/ката ми стана ясно, че ще се обърне на подигравки и ще почнат да и опяват, че е поза, че това което слуша е боза и т.н.

Авторе, ако ти харесват тези групи - слушай ги ама научи повече за тях и за стила, за да не ти се присмиват другите, а ако ти се слуша нещо по-твърдо почвай да си търсиш в нета - сега е лесно и достъпно.

А и не обвинявайте толкова много малките, които пишат че ЛП, Еванесъсн и т.н. са великите групи - това пускат по ТВ-то, това гледат => за всичко е виновна телевизията!!!

А аз като се сетя преди 2-3 години как драсках по листчета и учебници някакви "тежки" групи и ми става хипер смешно - дори вчера намерих учебник от бая време на който беше написано с големи букви метъл, хардрок (а тогава си мислех, че ги слушам-а беше някакъв алтърнатив и др.),ЛП и др бози и се хилих бая време на глупостите ми.

misinceto2808
11-18-2008, 08:51
офффф....

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

едва ли ще се научи да слуша другите...

И...(към авторката)- научи ли малко повече за групите???

rosskata
11-18-2008, 12:12
Оф ама ви всички тук ст велики музикални експерти бе... :razz: Леле мале. Аз ако съм едно 12 годишно, искащо да сподели радостта си, че е открило музика, която да го кефи и да не е чалга, ами има китари и йееее колко яко, като ви видя коментарите, ще с откажа да я слушам тая музика.
Ще си помисля- ебаси, за да слушаш рок, метъл, пост-гръндж- незнам си кво си, трябва да си музикална енциклопедия!!! И да си злобен!!! Иначе- сори майна, ама си позъор. Защо - защото си чул някоя група, и и се кефиш... Срам и позор дами и господа!! :shock:
И после всеки трябва да каже колко заблуден е бил като не е знаел разликата между симфоничен и готик метъл, или между гръндж и пост- гръндж, а сега, когато е въшлив с информация относно музика и стилове,освен това е 2 години по- голям,което го прави полубог, е достоен да слуша и да се кефи... :grin:

BlackaTBW
11-18-2008, 13:43
^Не знам автора до колко е схванал идеята, но ти със сигурност не си.
Не става въпрос, че си е споделял/а радостта, става дума, че се хвали с нещо, което не разбира.
И няма проблем, че за пръв път е стигнал/а до рок групи и прочие. Всеки в началото не знае къде се намира. Но пък ако не му/й кажеш, че това "не е твърда музика", какво ще го/я накара да промени мнението си?
И не съм музикален експерт, просто съм в течение на тази музика от години. Целия проблем е, че сега има достъп до колкото ти се иска информация и музика, а всеки се прави на ударен.
И не се заяждай за пост-грънджа и грънджа, защото май и ти не знаеш какво е, щом ги поставяш за сравнение...

8992
11-18-2008, 16:44
бе я не се заяждайте мноооо умно дай да направим на гъз някой дет е решил да сподели нещо с нас ама откъде да знае че тука са такива кретени и ще му се нахвърлят кфото харесва нека да си слуша нооо нее проблема е в тва че се говори за "твърда музика" и сред уж твърдите групи са споменати и Simple Plan хаха ми те не са никак лоша група песните им са много подходящи да си ги пуснеш когато денят ти е бил скапан и искаш да се разведриш пффф автора така и не писа повече в собствената си тема ее как нали го обработихте хубаво и го принизихте до такава степен се едно е музикален инвалид а я се поставете на нейно/негово място щеше ли да ви е хубаво злобари такива вие да не се имате за някфи големи разбирачи по отношение на музиката ооохохо нопротив смешни ставате като философствате тука и критикувате а всъщност кой знае кфи загубеняци сте еееее в интернет секи може да си изгради образ на велик :smt104 и все пак jghgh ви го каза по добре от мен наби ви го по възпитан начин =;

BlackaTBW
11-18-2008, 18:10
Хм, не. Всъщност всички знаем да говорим празни приказки.
Разликата е, че когато едните не правят нищо друго освен да изпишат няколко реда с обиди към остатъка от населението, други дават поне причини защо мислят така.
Да, jghgh го каза и се съгласих с нея. Само че не виждам някой друг да казва нещо подобно.
Ти казваш, че Simple Plan са хубава група, аз казах, че Three Days Grace са хубава група, както забелязваш (или може би не). Всъщност не съм отрекла, че някоя група е хубава. Отрекох да са 'твърда музика' повечето.
Така де, нямам намерение да повтарям всичко от начало, а и темата ми стана безинтересна вече. ;)
И по-полека със злобеенето наляво-надясно по форумните терени XD
Айде лека вечер.

8992
11-18-2008, 18:34
Хм, не. Всъщност всички знаем да говорим празни приказки.
Разликата е, че когато едните не правят нищо друго освен да изпишат няколко реда с обиди към остатъка от населението, други дават поне причини защо мислят така.
Да, jghgh го каза и се съгласих с нея. Само че не виждам някой друг да казва нещо подобно.
Ти казваш, че Simple Plan са хубава група, аз казах, че Three Days Grace са хубава група, както забелязваш (или може би не). Всъщност не съм отрекла, че някоя група е хубава. Отрекох да са 'твърда музика' повечето.
Така де, нямам намерение да повтарям всичко от начало, а и темата ми стана безинтересна вече. ;)
И по-полека със злобеенето наляво-надясно по форумните терени XD
Айде лека вечер.


не мисля да пиша повече в темата че като я гледам само се дразня от нападките към автора ..... и да припомня щото не аз злобея :D пребройте се всички злобари колко сте мен не ме бройте :lol:

LizZz
11-19-2008, 06:54
Аз доста изписах в тази тема, ама явно никой не може да го проумее...

какво ми остава?

Да псувам!
Еми да! 8-)
Аз имам късмета да съм видял какво е да нямаш.. Преди, когато интернета беше някаква далееечна мечта, за която дори не съм и подозирал съм слушал с баща ми касетки предимно, имаше и малко дискове, търсех си нови от приятели (обикновенно на баща ми, защото моите приятели изобщо не се интересуваха от музика) и така..
Скоро ми обясняваше как той е слушал като малък, когато тази музика е била забранена..
Научих се да ценя това, което имам и съм много благодарен на баща ми.

BlackaTBW
11-19-2008, 12:04
^Някой да го каже с думи прости.
Просто сега никой не може да си представи КАСЕТКА, камо ли да я НЯМА ТАЗИ КАСЕТКА. И как съм карала по-възрастните да ми обясняват каквото знаят относно тези неща, просто защото нямаше откъде да го прочета. А аз го нямам за толкова далечно всъщност, по-малка съм от Raybeez с доста години. Вярно, вече презаписването на касетки беше по-рядко срещано явление, но намирането пак си беше трудно.

Nefarian
11-19-2008, 12:34
Globe не ги нападайте поне xD

Swinkenhoffer
11-19-2008, 13:16
Ех, и аз помня, когато нямах комп... купувах си пиратски дискове, щото не познавах никой, който да се интересува от такава музика, и карах едни приятелки да ми ги записват на касетка. Ходих по интернет клубове, преписвах си текстовете в тетрадка, ала-бала. 8-)

TellMeYourName
11-19-2008, 13:26
^ същото и аз бях на пиратски дискове, ама вече си купувам повечето 8-)

rosskata
11-19-2008, 15:55
Maй никой не ме разбра - както и да е. С думи прости- не разбирам зщо,вместо да сипете обиди, да не обясните на момичето къде е сбъркала изказването си... А тази дума "позъор" видя ли я някъде, ми се гади вече... Пиша от 100 години в тоя форум и винаги някой ако се осмели да каже че слуша някаква музика, а не знае 100% всичко което може да се намери някъде за нея, веднага е "позъор"... Да не би момичето да каза "аз много разбирам от тежка музика" или "аз съм дива рокерка/метъка"?

Като видиш, че нещо не е ясно на някой, обясни му, а не се хили ехидно "Леле тая ква е проста, аз като бях на нейните години в каменната ера) ехеееееееееееее, колко бяхме нещастни и мизерни без мп3- ки, ама пак бяхме музикални експерти... :-D Защото коя година си се родил не е толкова важно, всички минаваме през едни и същи етапи в развитието си... Дали съм била на 13 преди 10 години или сега - не е толкова важно. Аз записвах касетки, 12- годишната ми сестра сваля мп3- ки сега, и какво от това?

rosskata
11-19-2008, 16:54
Еми как какво ще стане- човека ще тегли, ще слуша, ще разбере за какво става въпрос, и няма да пуска подобни теми повече... Не е ли това целта???
Тва лято се запознах с един, и свалих всичката му музика на моя лаптоп... Аз имах 10ина гб, които си бях събирала години и съм ги откриваала и търсила една по една, но сега открих много нови песни и изпълнители, които два ли щях да открия ако не беше той... И цялата музика 30гб да не мислиш беше лесно да я преслушам, подредя по мой вкус, да изтрия тез дето не ме радват и прочие- пак е бая играчка...

То ако ще трябва да си ги събираме и изстрадаме, дай да си хвърлим ком'повете и да се върнем към касетките :P

п.с Аз съм си албански реотан по принцип :grin:

rosskata
11-19-2008, 17:47
:D Това не е консуматорско мислене- ако може някой да го нарави за теб, защо да си играеш... Това е мързелио мисене- накарай мързеливия да работи, за да те научи на акъл. :D

Но в крайна сметка аз скочих срещу ОТНОШЕНИЕТО на хората към някой, който просто споделя нещо или пита нещо- дори не само в тази тема... Винаги е така, и винаги идва от тези, които се имат за "разбирачи" и е насочено към тези, които не разбират толкова от музика ( или каквото и да е друго)... Без значение дали претендират, че разбират или не... Това ме дразни. :o




хАХАХАХХАХА ше се насера

твърда вика


Толкова е твъъъърдооо, особено симпъл и ебанесънс



Ти си бати метъла!



оу, някои от групите, които слушаш са мнооооого "здрави".



Неее не могаааа на Simple Plan и на Evanescence викаш " твърди" ужасно си тъп ..



Ах, как ме нервиш.
Симпъл План, Евънесънс, майната им, не ги слушам.
НО Три Дейс Грейс са ми любима група от години и ти сополиво лапе вземи да се научиш къв стил са, защото ей такива пози като теб ми се ще да ги набия. Alternative Rock/Post-Grunge (ако изобщо знаеш какво е това) не е твърда музика. То е мелодична музика. Льохма
н!




+ нека да се разберем, тва че слушаш (към автора, авторката нз кво е) 2-3 песни на някоя група НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ СЛУШАШ ТАЗИ ГРУПА!!!! И ТВА НЕ ТЕ ПРАВИ НЯКЪВ ЯК МЕТЪЛ!!!



хора, разберете, че позьорството е тъпа работа!



OMG като изключим AC\DC,Three Days Grace,Simple Plan и Evanescence са тооооолкова твърдии А Металика са поп нали?



Леле всеки месец има по един нов клоун, където прави подобна тема и...
вече даже не ми е интересно да го напсувам...


:-x ПОдобни мнения ме дразнят мен... След като сте такива велики разбирачи, вместо да се подигравате, просветлете хората...

Щото обидите мнооого помагат...А колкото по- отвисоко гледаме на хората, токова по- умни изглеждаме...

AutumnTears
11-19-2008, 18:19
kakvoto i da kazvate Evanescence si ostavat tipi4ni predstaviteli na alternative rocka (ili pone grupite koito az sum 4ula ot tozi stil)
a tova 4e alternative rocka ne vliza v predstavite vi za tejka muzika (6toto se mnogo "istinski" ) si e vash problem :(

gree_girl
11-19-2008, 19:02
Дразня се от това, че на последък хората много се изтъкват с музиката, която слушат. Много от тях го правят, за да се покажат и направят пред другите. Хората, които НАИСТИНА обичат музиката от новото поколение наистина са малко. Тях дори ги мързи да потърсят нещо свързано с групата ... като например в случая стила. Малка част от младото пколение наистина цени, обича и чувства музиката! Това, че сега тя днес ни се представя лесно и достъпно трябва само да ни радва и да търсим повече, да го правим за собствено удовлетворение.

Mooo6no
11-19-2008, 22:05
Raybeez - Не мисля, че т.н. от теб "консуматорско мислене" е лошо нещо. що дам пример със себе си преди 6-7 години когато нямах такъв достъп до информация като сега бях забил на 5-6 артиста. И да, наистина ми бяха много ценни. И сега са ми, но не мога да си представя сега да слушам някои не знам колко n-та пъти колкото Cypress Hill или Psycho Realm тогава. Докато сега именно, защото ми попада лесно изслушвам такова количество най-разнообразна музика, което дори не бих си представил тогава. Защото сега и ъндърграунд съставите се намират в demonoid, thepiratebay или в краен случай с 5 минути търсене (понякога може и много повече) сред блоговете чрез гугъл. И сигурно наистина оценявам по-малко конкретните изпълнители при положение, че според last.fm съм слушал над 3600 различни изпълнителя... но мисля, че именно лесния достъп дава възможност за много по-голяма култура.

Но това е за мен... а останалите... не ми харесва логиката. Защото по същата логика навремето се е правила много по-качествена музика като класическата, тъй като тогава е нямало записи и съответно единственото място където е можело да се чуе музиката е било на живо изпълнение. Съответно тогава музиката се е ценяла много, много повече поради трудната и достъпност. Дай по тая логика да се обявим против записите, защото заради тях музиката се е превърнала във фон и никой не я цени, не си прави никакъв труд да я получи. Само тегли, буха на mp3-то и готово... а с това да пренебрегнем всички предимства на музиката на запис.

И това че ти и аз обичаме и ценим музиката не значи, че трябва да искаме и от останалите да са същите. За тях музиката е просто забавление, фон и не виждам нищо лошо в това.

EarthShaker
11-20-2008, 07:00
SFU

verdjitO
11-21-2008, 13:01
Grave Digger :smt002

blader
11-26-2008, 07:42
Неее :grin: :grin: :grin: не могаааа :lol: :lol: :lol: на Simple Plan и на Evanescence викаш " твърди" :-D :shock: :shock: :? :? ужасно си тъп .. :? :?
По темата .. Deep Purple,Manowar, The Scorpions и Rainbow :smt002 :smt002 :smt002
ъъъ...смееш се на човека пък ми викаш че Deep Purple и The Scorpions(които и да са тия аз щото съм чувал за Scorpions ама...)
както и да е...аз слушам nu\alternative\industrialmetal и почвам да изреждам групите респективно както съм подредил стиловете
numetal:KoЯn,linkin park(вече не влизт в този стил за съжаление),limp bizkit(P.O.D.не знам дали да ги броя щото тях ги водят christian metal ама такова животно не съм убеден далио има и все пак няма да споря с уикипедиа и други източници...)...
alternative metal:10 Years,staind,flyleaf...мамка му много мразя да забравям а ми се случва често...сега не мога да се сетя за други...
industrial metal:static x,rammstein...
а пък на тези дето си мислят че като слушат металика и са истински метъли искам да кажа че една група като е на повече от 20 години това не я прави повече метъл от друга или пък това че са измислили стил или нещо такова...
баща ми е луд фен на металика,slayer,m.o.d.,s.o.d.,anthrax,sepu ltura(с макс),obituary,king diamond и други 'истински метъл групи'...и цял живот ми е надувал главата с тях и колкото и да се опитваше да ми ги натресе и да ме накара да ги слушам не можа точно защото и той е ограничен и тъп човек като тези които сега изкарват deep purple по-твърда група от evanescence...ами замислете се малко...то това не е възможно...
КоЯn като са създали нюметъла и к'во да не са тръгнали да се правят на велики...те поне имат уважение и към по-старите групи оказали им влияние и не тръгват да се правят на по-добри отколкото са...харесвам това че отхвърлят солата в песните си защото така изчезва момента в който един от китаристите излиза на преден план и започва да виртуозничи оставяйки другите назад...и това за песните без сола е характерно за нюметъла като цяло...и така всеки се изявява еднакво и имат равни права...както и да е...мисълта ми е че в нюметъла ги няма старите ограничени порядки на oldschool рок и метъл музиката които такива като хора дето слушат металика и ми се правят на големите метъли :razz: защитават...мерси за вниманието...

HardcoreSyndrome
11-26-2008, 09:34
Това, че подкрепяме определени групи, далеч не значи, че сме метъли! Някой да ми обясни понятието "метъл"?! К'во значи... (не съм тъпа, просто ми е интересно какво мислите). За групи като Металика, Пърпъл, Куин и т.н. не може да се спори! Всички след тях копират елементи от музиката им. Все трябва, да се мерят пишки в такива теми. Поради каква причина?.

lsd43
11-26-2008, 11:24
Е не това ме размаза! :lol: :lol:

HardcoreSyndrome
11-26-2008, 11:27
Вие нищо не знаете, защото не сте метъли!!! 8) :lol: Оставете на младите да ви учат! :D

lsd43
11-26-2008, 11:28
Вие нищо не знаете, защото не сте метъли!!! 8) :lol: Оставете на младите да ви учат! :D

:lol:

HardcoreSyndrome
11-26-2008, 11:29
Вие нищо не знаете, защото не сте метъли!!! 8) :lol: Оставете на младите да ви учат! :D

:lol:
Не трябва, да се смеем.Това е въпрос на живот и смърт. Въпрос на чест :razz: .

lsd43
11-26-2008, 11:33
To e факт ,че Еванесънс ,са основоположници на тежкото звучене ! :razz: :razz:

LINKNOT
11-26-2008, 12:00
Льохман!

+1 :D

TellMeYourName
11-26-2008, 12:21
AC/DC с нов албум... някакви отзиви?добър е...поне на мен ми хареса :)

Nefarian
11-26-2008, 14:49
AC/DC с нов албум... някакви отзиви?добър е...поне на мен ми хареса :)
+1 от това, което изслушах песните бяха добри

bobo_kaulitz
11-26-2008, 15:40
metallica, iron maiden, manowar, cradle of filth, children of bodom, guns'n'roses...

Nefarian
11-26-2008, 16:14
Оф, и тая Каулиц ...

Fortuna
11-27-2008, 09:18
Metallika
Children Of bodom
Pain
Judas priest
Sram i pozor :D

depressedgirl
11-27-2008, 19:09
Bullet for my Valentine
Three Days Grace
System of a down
Drowning Pool
Disturbed

jghgh
11-27-2008, 20:26
Не се впрягай бе. След година-две никът й няма да бъде депресирано момиче, повярвай ми.

blader
11-28-2008, 06:01
Това, че подкрепяме определени групи, далеч не значи, че сме метъли! Някой да ми обясни понятието "метъл"?! К'во значи... (не съм тъпа, просто ми е интересно какво мислите). За групи като Металика, Пърпъл, Куин и т.н. не може да се спори! Всички след тях копират елементи от музиката им. Все трябва, да се мерят пишки в такива теми. Поради каква причина?.
съжалявам че така не се връзвам с представите ти за момченце което не уважава старите групи ама за твоесъжаление не съм такъв...както и да е...
не съм казал че метъл музиката започва от '93-'93-та година...просто споменах че понятието твърда музик определено се отнася в мноооооого по-голяма степен за групи като evanescence отколкот за такива като deep purple...
отделно нито веднъж не съм отрекъл че без групи като металика и slayer нямаше да ги има много от групите които аз харесвам...въпроса е че без accept,judas priest и black sabath няаше да ги има и metallica и slayer...както и да е...
никой не може да ме убеди че например slayer или antrax имат по-твърдо звучене от KoЯn...първо защото 'твърдото' звучене се формира не само от това да ръгнеш двойни барабани на макс и да дърпаш половинчасови сола(което аз никак не намирам за твърдо като общо впечатление от която и да е песен...)то е съвкупност от тежък ама наистина тежък звук на китарите(който корн въвеждат тъй като те са хората запонали да свирят със 7 струнен ibanez ( http://www.youtube.com/watch?v=oKsGpl6lgbk -гледайте най вече от 7:33 нататък) чийто тонове са били свалени максимално надолу за постигането на възможно най-тежкия саунд...)...добър вокал(несъмнено джонатан деивис е най-добрия певец който някога е пялл...ако има някой който може да ми докаже противното да пише...аз ще кажа че тоя човек освен че има абсолютно зашеметяващ и невероятен глас може и да го контролира до съвършенство...така че и да се намери някой да възрази не би имало ефект...)силен бас(вижте за това не съм се замислял...всмисъл в корн баса не е с най-дебелия и тежък звук така че в това отношение остават по-назат...но пък китарите на мънки компенсират и липсващия тежък звук на баса...)и здрави барабани(характерния за корн и по специално дейвид силвера стил на свирене на барабаните е малко по различен защщото той е в хармония с другите инструменти не като в slayer(seasons in the abys ли беше заглавиео не се сещам...много тъпа песничка апък е много популярна...защо така...)
и общото впечатление трябва да е че музиката идвакато приливна вълна и те отнася(естествено това което писах по-горе за корн не важи за половината им песни(например hollow life)освен частта за джонатан дейвис...)
и така...не отричам в никакъв случай старите групи защто те са дали много на новите но и групите от средата на 90-те насам също са дали много на музиката и имат много добри песни затова без да се заяждам или да отричам каквото и да било просто искам да помоля за малко повече уважение към новите групи защото определено сред тях има и доста по-добри от доста известни oldschool групички...

blader
11-28-2008, 07:08
http://www.youtube.com/watch?v=6sVOsPPvlMg
ето още едно доказателство за невероятния талант на джонатан дейвис...въпреки че е далеч от метъла...

Nefarian
11-28-2008, 10:07
Като искате твърди слушайте свястен деткор

HardcoreSyndrome
11-28-2008, 10:08
Тая мания по Корн е ... 8-). Raybeez ти го каза, няма сравнение между Корн и твърдата музика, просто те не са такава. Не всичко в което има китари е твърдо!

kashmir
11-29-2008, 11:45
Абе оставете го момичето да си слуша квот си иска и да вика на музиката си както си иска. И всеки има правото да се самоопределя, така че тя спокойно може да се нарече метълка. Кво ви пука на вас? Като не ви харесва и изнервя кво се бутате тука. Съгласна съм с jghgh.
Айде по темата: никой не видях да слуша Warlock и Doro Pesch(туй е най-великата рокаджийка!) идол ми е и аз искам да стана като нея.8-)
Други: Guns N'Roses, Scorpions, Nirvana, Nightwish, Led Zeppelin, Ozzy Osbourne, Sonata Arctica също имат хубави песни, Tarja Turunen и сама прави супер песни. Поздравления на авторката за AC\DC, по малко от Judas. Как щях да забравя Children of Bodom(малко по-различни от останалите, които слушам, ама свирят кат убийци)

blader
11-29-2008, 12:17
Тая мания по Корн е ... 8-). Raybeez ти го каза, няма сравнение между Корн и твърдата музика, просто те не са такава. Не всичко в което има китари е твърдо!
извинявай ама по същия начин не всичко що има '-кор' в името си е повече метъл от другите..всъщносст то няма нищо общо и не можете да ми кажете че корн не са група с твърд звук особено в по-ранните си албуми...препоръчвам ви да чуете faget,shoots & ladders,blame,here to stay,break some off,here it comes aagain,for no one ит.н. и тогава ми приказвайте за слейъри и простотий...пък и не всичко опира до теоритични познания...всмисъл ние тука можем да си спорим с месеци дали корн са твърда група или не ама в крайна сметка важно е какво чуваш като пуснеш cd-to или dvd-то нали...спред мен това е показателно а от многото неща които съм чувал най-вече на слейър и anthrax(най-вече концерти)мога да кажа че корн ги удрят в земята във всяко едно отношение...съжалявам...прие мете че има групи създадени след 1990-та година които имат по-добро звучене от oldschool групи...все едно аз да почна да оспорвам че след време ще се появят групи които далеч ще надминават корн и подобните...мисля че това е смешно...аз признавам всичко...не ми пука дали е в разрез с моя вкус...и не мисля че това са глупости...така че момччета и момичета приемете че енциклопедичните познания не правят един човек повече фен на дадена музика от друг...чао

HardcoreSyndrome
11-29-2008, 12:30
Хах, не съм споменавала никъде хардкор или друга дума с "кор"в нея! Чуй The Berzerker и тогава говори за твърда музика. Корн не са ..

AFT
11-29-2008, 22:01
Еее как ги слушате тея мазни метъли ве!! Особено тея Симпле План лелеее само викат и тея китари ще ми убият бръмбарите в главата беее кво е тва еле ужас грозни метъли нечистоплътни такиа! Бахти майна!

gree_girl
11-29-2008, 23:28
Не всички метъли са наркомани, алкохолици, тревомани, грозни, миришешти, мазни и мръсни! Айде стига простотии!

F_CK_all_I_need_is_U
11-30-2008, 06:52
Много са,на първо място SlipKnoT :smt007 :grin:

F_CK_all_I_need_is_U
11-30-2008, 06:56
Еее как ги слушате тея мазни метъли ве!! Особено тея Симпле План лелеее само викат и тея китари ще ми убият бръмбарите в главата беее кво е тва еле ужас грозни метъли нечистоплътни такиа! Бахти майна!


:shock: :shock: :shock:
Братле,рядко тъпо парче си,Simple Plan не са метъл,те са ПЪНК-РОК групааааа!!!И изобщо не викат!Лелееее,бягай,отивай да си слушаш чалгиите долнопробни,че не мога да гледам такиа малоумни изроди като тебее!!! :-x

ScionOfStorm
11-30-2008, 08:32
аххаахахахах
ахахаха

AFT си хвана на мухоловката няколко мухи.. ^^

BlackaTBW
11-30-2008, 09:22
Някои хора не разбират сарказма...

jghgh
11-30-2008, 09:34
Защото са супер прости.

badreputatio
11-30-2008, 15:49
Bullet For My Valentine
Simple Plan
Green Day

HardcoreSyndrome
11-30-2008, 17:02
Bullet For My Valentine
Simple Plan
Green Day

явно някой пише без да е прочел темата и какво ще му се случи... :lol: :lol:
Трябва да му се отдели нужното внимание :D

pupirlz
11-30-2008, 17:25
Judas Priest,Amon Amarth,Hammerfall,Disturbed i mnooogo drugi



JUDAS PRIEST FTWWW !!! AIDEEEe :smt002 :smt002 :smt002

acdcfenka
11-30-2008, 18:49
Всичко е Рок енд Рол, тези разделения са сегашни измишльотини. Да има за какво да спориме. 8-)

Swinkenhoffer
11-30-2008, 20:19
Не всички метъли са наркомани, алкохолици, тревомани, грозни, миришешти, мазни и мръсни! Айде стига простотии!
Не е верно.. :D

gree_girl
11-30-2008, 20:34
Не всички метъли са наркомани, алкохолици, тревомани, грозни, миришешти, мазни и мръсни! Айде стига простотии!
Не е верно.. :D
Аргументирай се :)

TellMeYourName
11-30-2008, 20:39
Не всички метъли са наркомани, алкохолици, тревомани, грозни, миришешти, мазни и мръсни! Айде стига простотии!
Не е верно.. :D
Аргументирай се :)ти си ебати рибата!!! :razz:

jghgh
11-30-2008, 20:48
Който е бил на концерт с метъли знае..

второ: миришещи! яко смрад...

пфффффффффф


трето: ирония и сарказъм... звучат като хеви метъл банди, ама може и да са нещо друго - провери в речник
За голямо нещастие наистина метълите си оправдават лошата част. Поне голяма част от тях.
Ти, грий гърл, може да си малка и чистоплътна, точно както една моя приятелка, ама след време да залитнеш, да почнеш се оригваш, да пръцкаш и да слушаш грайнд, като същевременно носиш най-отвратително грозните дрехи и т.н.
Е, мъжете метъли обикновено са по-нечистоплътните и по-предразположени към алкохолизиране.
Естествено не слагам знаменателя, но голяма част от метълите си оправдават лошата слава. Фаааааааааакт.
А и вчера бЕх на купон с метъли. Свинки големи, цял ден пият, на сутринта пият пак и си свиват масе. То тъпо е да говоря така ще кажеш всички са така, но голяма част... мдааааааа.

raduna
11-30-2008, 21:36
RAMMSTEIN!!!!!!!!!! :grin:

HardcoreSyndrome
12-01-2008, 09:34
За повечето метъли съм съгласна. Явно никога до теб в автобус не е седял метъл, който лятото на 40градуса е със : кожен панталон и кожено яке! Тогава тоя ме накара да сляза, много по-рано от автобуса. А по концерти е някъв мини АД!

sladky2009
12-01-2008, 18:37
Само чалга.чалга се слуша навсякъде :grin: :-)

метъла е боклук :D :booooomb:

DeadpooL
12-01-2008, 23:12
Поредната ограничена от простолюдието ^^

lsd43
12-02-2008, 06:26
Аз съм от малцинството на чистите метъли. :lol:

HardcoreSyndrome
12-02-2008, 08:49
Аз съм от малцинството на чистите метъли. :lol:
Едно голямо браво ;)!

the_beautiful_smile
01-17-2009, 22:00
Мии аз главно рок слушам ма и метъл от време на време (и аз съм от чистите :P :D :D ) и такаа по темате любимите ми групи са :
1.Whitesnake
2.Metallica
3.Deep Purple
4.Scorpions
5.Def Leppard
6.Judas Priest
7.Rainbow
8.Led Zeppelin
9.Kiss
10.Iron Maiden
11.Aerosmith
12.AC\DC

и още много други всичко що е рок ми харесва !
И едно въпросче някои от вас фен ли е на Whitesnake
питам щот не мога да открия сродна душа а са толкова добрии .... :)

DimovB
01-17-2009, 22:35
The Red Hot Chili Peppers, КоЯn, The Offspring

Slashkata
01-19-2009, 08:04
mmm the_beautiful_smile az sum fen na Whitesnake ;) mn sa dobri ... naistina.... nemoga da jiveq bez pesenta Is This Love :D ina4e za lubimi grupi glavno rock slu6am i te sa mnogoooooooooo ama mnogoooooo ma nai - lubimi sa Guns N' Roses , Whitesnake, Deep Purple,KISS,Aerosmith, Bon Jovi,AC/DC,METALLICA,Europe,Def Leppard,QUEEN,Black Sabbath,IRON MAIDEN,Motorhead,Twisted Sister,MANOWAR,Rainbow,SCORPIONS,Alice Cooper,Skid Row,Pink Floyd,Mothley Crue,Led Zeppelin i mnnn drugiii :D

CandyKiller
01-19-2009, 13:41
Само индустриял !! Nine Inch Nails , KMFDM , Die Krupps , Rammstein , Ministry след тфа Metallica , Korn ...

the_beautiful_smile
01-19-2009, 18:51
mmm the_beautiful_smile az sum fen na Whitesnake ;) mn sa dobri ... naistina.... nemoga da jiveq bez pesenta Is This Love :D ina4e za lubimi grupi glavno rock slu6am i te sa mnogoooooooooo ama mnogoooooo ma nai - lubimi sa Guns N' Roses , Whitesnake, Deep Purple,KISS,Aerosmith, Bon Jovi,AC/DC,METALLICA,Europe,Def Leppard,QUEEN,Black Sabbath,IRON MAIDEN,Motorhead,Twisted Sister,MANOWAR,Rainbow,SCORPIONS,Alice Cooper,Skid Row,Pink Floyd,Mothley Crue,Led Zeppelin i mnnn drugiii :D

Леле бравО евала !!! :grin: Е такива хора кат тебе трябва да има повече :)

blader
01-20-2009, 07:00
Всичко е Рок енд Рол, тези разделения са сегашни измишльотини. Да има за какво да спориме. 8-)
подкрепям... :-o

the_beautiful_smile
01-20-2009, 10:54
Всичко е Рок енд Рол, тези разделения са сегашни измишльотини. Да има за какво да спориме. 8-)
подкрепям... :-o

и аз ;-)

CtrlAltDel
01-20-2009, 14:48
Всичко е Рок енд Рол, тези разделения са сегашни измишльотини. Да има за какво да спориме. 8-)
подкрепям... :-o

и аз ;-)

И аз подкрепям принципно. Но все пак за мен е тъпо да не си поне малко наясно с това, което слушаш като стил. Пълно е с информация в интернет. Да твърдиш, че Simple Plan са пънк-рок, а Avril хеви метъл (има доста такива екземпляри) е нелепо. Такива изцепки най-често стават сред надъханите фенчета на тийн-групи, които нямат много общо с рока, но набутването им в тоя кюп е доста дразнещо.

the_beautiful_smile
01-20-2009, 15:15
Всичко е Рок енд Рол, тези разделения са сегашни измишльотини. Да има за какво да спориме. 8-)
подкрепям... :-o

и аз ;-)

И аз подкрепям принципно. Но все пак за мен е тъпо да не си поне малко наясно с това, което слушаш като стил. Пълно е с информация в интернет. Да твърдиш, че Simple Plan са пънк-рок, а Avril хеви метъл (има доста такива екземпляри) е нелепо. Такива изцепки най-често стават сред надъханите фенчета на тийн-групи, които нямат много общо с рока, но набутването им в тоя кюп е доста дразнещо.

Ми има и таакива издънки които дори не знаят каква музика слушат.Една я питам ти каква музика слушаш и тя вика Метъл аз:ок и после си слуша на мп3-то и аз я питам кфо слушаш и тя:Моранди-Сейв ме :D има ги сякъкви но аз определено не съм или поне смятам че не съм от тях!!

CtrlAltDel
01-20-2009, 15:24
the_beautiful_smile, това че слушаш даден стил не означава, че не можеш да харесваш и други неща. Не можеш да прецениш от една песен кой какъв е. Но да, има прекалено много заблудени.

the_beautiful_smile
01-20-2009, 16:28
Не не нямах предвид че неможеш да слушаш друг стил музика освен 1 примерно ,но тогава положението беше такова,че я попитах тя каза Метъл,а тя дори си няма понятие какво значи това.А аз си знаех,че не слуша Метъл ама реших все пак да я поопитам и сега просто я дадох за пример.Тп и тя веднъж ме попита какво слушам и аз и казах рок и тя вика "Бляк" (само дадох този случай за пример) :)

mullated
01-21-2009, 05:14
Whitesnake, Rainbow, Deep Purple, Def Leppard,AC/DC, Aerosmith, Bon Jovi, Led Zeppelin, G'n'R, Toto, Cinderella, Van Hallen 8)

it_ends_tonight_
01-22-2009, 12:02
CCR, Alice Cooper, Guns adn roses, Def Leppard, Deep Purple, Helloween, Led Zeppelin, Manowar, Sxorpions, Ozzy Osbourne, Moutley Crue и други, но тея са от старата школа :)

Nefarian
01-22-2009, 12:31
Метълите са същински гъзове - винаги космати и понякога миришат

colymoly
01-22-2009, 16:11
Nightwish Marilyn Manson Rammstein HIM :smt002

Wearwolf
01-22-2009, 18:19
Моите любими са Breaking Benjamin, Bullet for My Valentine, Simple Plan, DevilDriver, Disturbed, Rammstein :smt002

sexy_for_you
01-23-2009, 16:49
По принцип любимата ми група са Evanescence.Относно "твърдостта" на музиката им,не ми се спори,но като цяло те пеят рок.И не смятам,че са позьорска група.Не мисля,че може да бъдат сравнявани със Simple Plan.Това,че наскоро много чалгари,които знаят единствено Bring me to life,се обявяват за фенове,е позьорщина.Слушам и други групи освен Еванесънс като Νightwish,Cradle of Flith,Scorpions,Deep Purple.

iveetyy
02-04-2009, 11:26
Breaking Benjamin,Bullet for My Valentine,Disturbed,Nightwish,METALLICA,SlipKnot,F ive Finger Death Punch,Within Temptation,Skillet,Papa Roach и малко Godsmack

DeadpooL
02-04-2009, 14:45
Godsmack, Children Of Bodom, Trivium, BFMV, Nickelback, Crossfade, Sum 41
Смятам че слушам доказали се групи перфектни на лайв както и качествена и чиста музика. Уважавам старите групи и ме влечат но още не съм чул някоя от тях освен известните на Металика Мейдън и така нататака , но немога да се нарека фен като знам само най известните :) :)

MentallyBlind
02-04-2009, 15:26
Метълите са същински гъзове - винаги космати и понякога миришат

Брато, релакс малко. В общи линии е така, но кажи "повечето".

safetyMode
02-04-2009, 16:02
P.O.D, Dope, Nightwish, H.I.M, Dark Tranquillity, Muse, COF ...

jghgh
02-04-2009, 16:04
Метълите са същински гъзове - винаги космати и понякога миришат

Брато, релакс малко. В общи линии е така, но кажи "повечето".

Къв е смисъла? Повечето, та повечето. :lol:

Винаги се набляга на мнозинството и така и трябва! Какво ме еня мен че има и свестни метъли - ми нека си ги има, дори ще е хубаво ако си увеличат броя, но за по-важен намирам проблемът как може повечето метъли да са толкова гадни, тъпи, вонящи, мазнокоси, умишлено нехигиенични, ограничени, НЕМОРАЛНИ, НЕВЪЗПИТАНИ и ПРОСТИ.

Въпреки че слушам яко жица доста често се замислям че "нормалните" хора си имат основателна причина да заклеймяват метълите като пропаднали изроди - ами да, точно така стоят нещата в повечето случаи. Даже мен болшинството от жицарите яко ме дразни - като ги гледам все повече се убеждавам, че по-добре никой да не ми харесва музиката но да дружа с приятни и нормални хора, отколкото да се събирам с някаква долнопробна шибана сган, само за да съм част от великата "субкултура" и да съм яко "тру". Не ща признанието на някакви идиоти... Не ща да слушам посредствени разговори на тема "Колко са ужасни чалгарите! *ориг*"


Напоследък установих нещо малко учудващо, но
в повечето случаи
чалгарът е една идея по-морален и етичен от метъла, да не кажа две-три идеи.. просто исках да вметна. (оф, днес ме тресе яко злоба, ама имам основание така да говоря, ебаси 8-))

Да почнеш да слушаш метъл в повечето случаи показва за теб че си нереализиран тъпак с тенденция да си погазва възпитанието. Ооо, колко е яко до вчера да си бил "нормален", а сега да се оригваш, да пърдиш и да се държиш невъзпитано... A колко е гот самооо да пиеш бира седнал на земята, не защото толкова ти се пие.. ами просто ей така.. "Готино" е и да изглеждаш гнусно и мърляво (не подкрепям фешън стайла, но не понасям и грозното мръсно облекло), да си имаш проблеми с куките, по центъра нарочно да се държиш като олигофрен без капка срам.. Ем това не е нормално. Не е нормално да си горд от простотията си и да я демонстрираш дори.


И преди някое новоизлюпило се тъпо позе дето си пуска мазна косичка да тръгне да ме цитира, трябва да понапомня, че говорех за повечето от метълите и че и аз слушам алтернативна музика, но предпочитам да съм сама, отколкото в среда на пълни олигофрени, които до такава степен са се натъпкали в шибаните си рамки и стереотипи, че са изгубили всякакъв човешки облик и наистина са се изродили - като поведение, като визия и като начин на мислене. Заради такива наистина ме е срам да кажа каква музика слушам (то не е точно метъл, но така или иначе незапознатите причисляват всичко към метъла.)


А тия дето нямат никва музикална грамотност въобще няма да ги коментирам. Те съксват double, мейт.


Да живеят снобите и музикалните енциклопедии, които не се изтъкват постоянно и наистина разбират значението на израза "Бъди истински" - без излишни пози, (само)вкарване във филми/стереотипи...



Изплюх дневната си доза жлъч, сега ще спа по-спокойно. 8-)

TellMeYourName
02-04-2009, 16:49
ако бях като тия,които описа след коментара ти щях да се самоубия :D

jghgh
02-04-2009, 17:10
Ама не сиии, налиии. :P :-)



Иначе имах и имам удоволствието от време на време да се събирам сред такива.. и да ги виждам по улицата. Кофти работа, наистина са доста, но заради малкото свестни в компанията си струва да изтърпявам дебилщината и яката пропадналност на другите.
Е, стига съм обсъждала толкова. 8-)

AlexFTW
02-04-2009, 17:12
jghgh мога да ти кажа само Умри с главно "У"
Групи:
PanterA (FTW)
Megadeth
Slayer
Exodus
Violator
Anthrax
Annihilator
Sepultura (с Max Cavalera) (Derrick Green да умре дано)
и още мн. мн.
общо взето сичко що е траш без Metallica от "Черния Албум" нататък го слушам. А за jghgh ще цитирам Paul Balof (R.I.P) (бившия вокал на Exodus)
"If you don't like metal - DIE!!!"

TellMeYourName
02-04-2009, 17:16
още едно тру ! :D

jghgh
02-04-2009, 17:19
АХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХ
ААХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХА Х
АХАХАХАХАХААХАХАХХА
АХАХАХАХАХААХАХАХХААХАХАХ АХАХАХАХАХАХАХАХАХХА

AlexFTW
02-04-2009, 17:50
мн ясно че съм тру щото слушам траш и имам рокерия и слушам още траш и съм тру. А ако намекваш прилика с Меновар феновете недей думите "If you don't like metal-DIE!!!" са на Paul Balof лека му пръст и щом не правиш разлика между Exodus и др. начи си пропуснал доста от old-school периода така че не ми се прави на големия метъл.

AlexFTW
02-04-2009, 17:58
А и относно комента на jghgh точно това което те отвращава скъсаните дрехи, пиенето на публични места, несъобразяването със закона и така нататък щом не го разбираш начи и ти си пропуснала old-school-a начина на живот и така нататък. Щото тази музика е начин на живот (казвам го защото съм израснал с нея) а начина на обличане и самата култура са начина да покажеш какъв си но няма кво да ти обяснявам за теб тва е гнусно и отвратително и олигофренско. Точно заради такива като теб тази култура си отива така че DIE anyways

jghgh
02-04-2009, 18:20
Станиславе, ти ли си бе? :lol:



Не ти плюя по културата, дори и замисъла й да е хубав, за мен доста от последователите, не казвам всичките, са една голяма паплач.
Епа, вярвайте си в пиенето, оригването - щом го мислите за нещо добро ваша си работа - разни хора, разни идеали, аз си казах мнението вече, ти си живей на воля.

Не смятам да се заяждам.

VenoliuS
02-04-2009, 18:30
аз харесвам Металика ,Статик Екс ,Слипнот ,Креатор ,Лорди и Дистърбт 8-)

Stan4o123
02-05-2009, 06:19
kogato sum besen - hatebreed/slipknot /kogato sam v normalnoto nastroenie - papa roach/breaking benjamin/seether/3 days grace/celldweller/summetry/disturbed/kogato sum vesel - sum41/sr-71/blink 182/yellowcard/rise against/my chemical romance/the offspring... i stra6no mn drugi grupi po 1-2 pesni :)

Hysteric_Bitch
02-05-2009, 10:03
Behemoth, Graveworm, Bathory ииии Dark Funeral. Oт най-доброто. :D

BrainlessROCKBABY
02-05-2009, 18:18
xD Three Days Grace, Nickelback, Foo Fighters, Iron & Wine, Snow Patrol, PATD, Muse, Trapt, Cat Power, Skillet..най-вече алтернатив rock :lol:

BrainlessROCKBABY
02-05-2009, 18:25
тук лъха на истинско...

Миризмата се характеризира с уникален аромат на застояла пот, урина и вкисната бира...


Cheers! :) Какъв парадокс! Наистина мнозинството лъхат на уникалния аромат...[-(

zxcvbnmasdfghjkl
02-05-2009, 20:39
много ми харесват някои песни на Paramore :)

TheNewReligion
02-05-2009, 21:31
Чак любими нямам, но някои песни на Whitesnake и Aerosmith са ми въздействали както никои други.