PDA

View Full Version : Проблем с компютъра и Windows-a



jeni93
11-09-2008, 08:50
Значи проблемът ми е следния:
Windowsa ми не работеше добре зареждаше по 10-15 мин. през които при всяко пускане ми правеше chkdsk след като вече се пуснеше постоянно ми излизаха някакви грешки (errors).Затова фрагментирахме диска,на които е операционната система и я инсталирахме на ново (другият диск не го форматирахме оставихме го както си беше).След инсталацията на Windows пак зарежда бавно около 5 мин.,също така и сега ми изкарва някакав проблем със Скайп при опит за инсталация ми изписва че неможе да го инсталира и да проверя дали има достатъчно свободно място,при положение че в диска имим 48gb празни.Знаете ли какво да направя за да се оправи?

thegmin
11-09-2008, 09:17
Fragmentirahte ili formatirahte c:\ i poqsni kakwi sa tezi errors

jeni93
11-09-2008, 09:48
форматирахме* а errors ми даваше на различнит програми както при skype с на др. програми и също така ми изписа че е имало липващи system файлове(преди да се форматира имам в предвид)

thegmin
11-09-2008, 09:51
Neka nqkoi po naqsno s windows ti pomogne, che tuk zabih. :D

XceSS
11-09-2008, 10:31
Преинсталация му е майката !

Swingswing
11-09-2008, 13:27
Преинсталация му е майката !

Четеш м/у редовете, момичето каза, че вече са го преинсталирали уиндоуса. Мен това ми прилича или на вирус или на некоректно инсталирани драйвери. Увери се, че имаш последните драйвери за всички компоненти директно от сайта на производителя им. Също така пробвай да изключиш всички кабели отзад освен на: монитора, мишката, клавиетура и захранването т.е принтери,скенери, интернет и т.н. и рестартирай компютъра. Ако пак зарежда бавно погледни си драйверите драйверите.

п.с. С какъв уиндоус си?

jeni93
11-09-2008, 13:35
s Windows XP sam.6te probvam tova koeto kaza :)

XceSS
11-09-2008, 14:16
Преинсталация му е майката !

Четеш м/у редовете, момичето каза, че вече са го преинсталирали уиндоуса.

А да сори :)

dani_kaulitz
11-09-2008, 14:20
Linux :D

metallica1
11-09-2008, 15:37
Ami NEMRALIVOSTTA kam kompiutrite vodi do takova polojenie. Vsi4ko tova se dalji na NEPRAVILNOTO IZKLIU4VANE a za erorite vednaga razbiram, 4e s jelanieto si da si napravi6 po-golqmo diskovoto prostranstvo "C" si vleznal v papkata Windows i si ztril raboti koito ne trqbva /a v tazi papka ni6to ne trqbva da se trie/!!!

jeni93
11-09-2008, 15:49
Ami NEMRALIVOSTTA kam kompiutrite vodi do takova polojenie. Vsi4ko tova se dalji na NEPRAVILNOTO IZKLIU4VANE a za erorite vednaga razbiram, 4e s jelanieto si da si napravi6 po-golqmo diskovoto prostranstvo "C" si vleznal v papkata Windows i si ztril raboti koito ne trqbva /a v tazi papka ni6to ne trqbva da se trie/!!!
vsi4ko tova ne e ot nepravilno izkliu4vane za6toto se izkliu4va po tozi na4in-> start-turn off computer-turn off , otnostno tova 4e az sam trila failove ne e taka naqsno sam 4e netrqbva da se triqt i 4e sa nujni i ne sam iskala da osvobojdavam mqsto ot c:\ imam i drug disk vse pak ;)

thegmin
11-09-2008, 16:12
Linux :DКажи как да си инсталирам скайп под линукс ?
www.skype.com има версии за всички дистрибуции. /базовите/

thegmin
11-09-2008, 17:09
Linux :DКажи как да си инсталирам скайп под линукс ?
www.skype.com има версии за всички дистрибуции. /базовите/Знам.. знам и как се инсталира просто исках да видите, че някои казва нещо за което нищо не знае.. както и да е..
хах ок

MakeMeLaugh
11-09-2008, 21:03
Според мен има голяма вероятност хард дискът ти да има доста лоши сектори ;)

Другите да ти обяснят как се поправят, че мен ме мързи. Но съм 90% че е от това и преди съм чувал този проблем ;)

Да не би да си преинсталирала със същият диск Уиндоус, с който си била преди това, дето ти е правил проблема.

Или се сещам и друго. Някои копия преди се нуждаеха от едни краквания и т.н. иначе ти товариха излишно процесора и бъваха всичко. След манипулацията се оправяше.

Отивам да ям, че едвам държа :Р

Swingswing
11-09-2008, 22:24
Според мен има голяма вероятност хард дискът ти да има доста лоши сектори ;)

Другите да ти обяснят как се поправят, че мен ме мързи. Но съм 90% че е от това и преди съм чувал този проблем ;)

Да не би да си преинсталирала със същият диск Уиндоус, с който си била преди това, дето ти е правил проблема.

Или се сещам и друго. Някои копия преди се нуждаеха от едни краквания и т.н. иначе ти товариха излишно процесора и бъваха всичко. След манипулацията се оправяше.

Отивам да ям, че едвам държа :Р

You make me laugh :razz: :razz: :D

MELON
11-10-2008, 13:06
Преинсталация му е майката !

jeni93
11-11-2008, 12:34
Според мен има голяма вероятност хард дискът ти да има доста лоши сектори ;)

Другите да ти обяснят как се поправят, че мен ме мързи. Но съм 90% че е от това и преди съм чувал този проблем ;)

Да не би да си преинсталирала със същият диск Уиндоус, с който си била преди това, дето ти е правил проблема.

Или се сещам и друго. Някои копия преди се нуждаеха от едни краквания и т.н. иначе ти товариха излишно процесора и бъваха всичко. След манипулацията се оправяше.

Отивам да ям, че едвам държа :Р
mi da preinstalirah sas sa6tiq windows no sega 6te vzema drug za6toto tozi naistina ne e hybav i 6te prabvam a otnostno lo6ite sektori v diska i ba6ta mi taka misli,moje li da mi obqsnite malko pove4e po tozi vapros :?

Swingswing
11-11-2008, 14:14
Представи си медна пита(хард диска), съставена е от хиляди малки клетки в които се складира мед(или информация) нали така? Е лошите сектори по хард диска са един вид сринало се секторче в медна пита в което не може да се слага мед(информация). Принципно е много трудно да се получат лоши сектори на по-новите хард дискове, обикновенно от много друсане или изпускане, но предполагам не си си вадила хард диска за да си играеш с него нали?

jeni93
11-11-2008, 19:17
razbira se 4e ne sam vadila hard diska ;) mai ne e ot poblemni oblasti napravihme nova preinstalaciq kato iztrihme c partition i napvihme nov mislq 4e se opravi za sega raboti dobre kompiutara :)