PDA

View Full Version : Болки при пишкане..



summer__love
11-09-2008, 10:18
хей хора..имам въпрос..от 2-3 дена като пишкам ме боли пикочния мехур..четох други теми и видях че е вероятно да е цистит, но нямам кръв в урината..моля ви, кажете ми, ако някой знае или е имал същия проблем..мерси предварително.. :? :oops:

kalpazanka
11-09-2008, 10:24
Имах го това чудо с всички екстри- често уриниране, кръв при избърсване, а при изследване на урина- и белтък в урината /ей така уж от нищото-събуждам се сутринта, всичко ми беше ОК, но наобяд не се издържаше от болка/. Пих 10 дни АБ и се оправих, но за това време не биваше да ям кисело /туршии, сърми..../, а беше точно по Коледа.

AnnitoOo
11-09-2008, 10:58
nai dobre otidi na lekar .... vse pak nie nqma kak da znaem kakvo po to4no ti ima :)

morkofka
11-09-2008, 11:41
Ако не си споделила с родителите си им кажи, може те да знаят, да ти помогнат
но най - добре отиди на лекар :)

foreverr
11-09-2008, 11:46
Може и да не е цистит, а настинка-аз като бях настинала 5 дена кат пишках ме болеше и щях да ходя, на лекар, но то ми мина.Обаче ако до 1 седмица не ти мине говори с ваще и иди на лекар!

miloto_girl_4e
11-09-2008, 19:52
Не е задължително при цистит да има кръв при пишкане :!:
Аз съм имала цистит без кръв при пишкане и болката беше по цял ден, а не само, когато ходех до тоалетна..
По-добре отиди на лекар, пусни си изследвания, за да ти е мирна главата и да си спокойна :)

summer__love
11-10-2008, 05:03
Може и да не е цистит, а настинка-аз като бях настинала 5 дена кат пишках ме болеше и щях да ходя, на лекар, но то ми мина.Обаче ако до 1 седмица не ти мине говори с ваще и иди на лекар! да аз сега съм и болна малко но не мисля че кашлицата и носа ми се връзват..а друго ми няма.. :? иначе мерси на всички за отговорите :)

ani00770088
11-11-2008, 18:26
лек стадий на цистит ако е напреднал тогава има кръв или гной

WhenTheLoveIsGone
11-12-2008, 07:57
Значи слушай сега да ти кажа. Преди време и аз имах такова, обаче когато го усетих за пръв път си казах "ще ми мине" и не отидох на лекар, пих някакви хапчета, мина ми за момента после пак се повтори и аз все си виках, че ще ми мине и така 2 години, докато накрая не се реших да отида на лекар, обаче хроничното вече не се лекува напълно .. и все пак сега се чувствам перфектно сравнение с преди въпреки че понякога леко ме боли (рядко). Та така отиваш задължително на гинеколог, за да ти кажат причината. След това ше ти изпишат лекарства.. помоли за антибиотик (защото това много трудно се лекува) и някакви хапчета на основата на билки (Neorinal например), след това си купуваш заедно с тях чай от мечо грозде задължително (не е приятен на вкус, но помага), докато си пиеш лекарствата и чая (чая го пиеш сутрин и вечер) се обличаш всеки ден топло, най-вече трябва да си пазиш областа от кръста и надолу... всеки ден изпивай по едно шише минерална вода литър и половина, за да ходиш по често до тоалетна и по този начин да си пречистиш покочния мехур. Стой във топли стаи, когато лягаш си слагай нещо топло на корема и между краката и до 2 месеца ще се излекуваш напълно. :-)

summer__love
12-14-2008, 19:51
боклите се заслиха страшно много след няколко дни и не можех да мръда..беше нещо неописуемо..накрая така и не успяха да разберат какво ми беше..един каза цистит втори апандисит ама не е за махане трети приемаме я за изваждане на апандисит..пих си хапчетата от лекаря който каза че е цистит и отделно пих дефламол и ми бяха казали по 3 но шпа ако е много силна болка и се закрепих..

batkodoki
12-14-2008, 20:02
хей хора..имам въпрос..от 2-3 дена като пишкам ме боли пикочния мехур..четох други теми и видях че е вероятно да е цистит, но нямам кръв в урината..моля ви, кажете ми, ако някой знае или е имал същия проблем..мерси предварително.. :? :oops:

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

batkodoki
12-14-2008, 20:31
Имах го това чудо с всички екстри- често уриниране, кръв при избърсване, а при изследване на урина- и белтък в урината /ей така уж от нищото-събуждам се сутринта, всичко ми беше ОК, но наобяд не се издържаше от болка/. Пих 10 дни АБ и се оправих, но за това време не биваше да ям кисело /туршии, сърми..../, а беше точно по Коледа.

Всички останали мнения НЯМА да коментирам, понеже са продуцирани от лаици и тям е простено да говорят глупости!

хайде колега kalpazanka да опитаме да направим бърз чисто теоретичен анализ на проблема БЕЗ да имаме претенцията , че поставяме "дизгноза" някому!!!

при споделено в анамнезата имаме:


хей хора..имам въпрос..от 2-3 дена като пишкам ме боли пикочния мехур..но нямам кръв в урината.. :oops:

но нямаме нито ВЪЗРАСТ нито обективен ЗДРАВЕН СТАТУС.

......дъра-бъра разни&разнообразни съвети в резултат след седмица следва:


боклите се заслиха страшно много след няколко дни и не можех да мръда..беше нещо неописуемо..накрая така и не успяха да разберат какво ми беше..един каза цистит втори апандисит ама не е за махане трети приемаме я за изваждане на апандисит..пих си хапчетата от лекаря който каза че е цистит и отделно пих дефламол и ми бяха казали по 3 но шпа ако е много силна болка и се закрепих..

ergo, пита се:
на какво основание се реши, че се касае за банален цистит при оскъдните обективни данни.
(утре жена-гинеколог на базата на "собствените си усещания и опит" -НЕ НА БАЗАТА НА НАУЧЕН ПОДХОД И ЗНАНИЯ, ще предписва лечение по аналогия!

слува се всеки ден...


в ДД отношение каква е вероятноста за цистит ама Интерстициален?

scoobydors
12-14-2008, 20:55
nai dobre otidi na lekar .... vse pak nie nqma kak da znaem kakvo po to4no ti ima :)

Schneeflocke
12-15-2008, 06:11
в ДД отношение каква е вероятноста за цистит ама Интерстициален?

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=4112870#4112870

На мен ми е по-интересно ти как постави тази диагноза? Хайде да не критикуваме другите за нашите грешки.....

ПП: Вероятността е 12%.