PDA

View Full Version : Коледната магия



TheGirlNextDoor
11-09-2008, 16:06
..забялязали ли сте колко по-различно става когато наближи Коледа.Има някаква странна енергия.
..Суматохата около украсите...подаръците.Всеки се старае да зарадва най-близките си хора..и да им покаже,че значат много за него.Дори и най-малкия жест би имал голямо значение.Не са нужни скъпи подаръци за да покажеш на човека до теб,че го обичаш.И не само това-хората са по-мили един към друг...забравят за проблемите си.
..приготовленията-с помоща на украсата се създава приятна атмосфера.Елахата...светлин ите.Вървиш по улиците и виждаш запалените лампички по къщите.
..Коледната вечер със семейството..заради трудното ежедневие може би за първи път от дълго време всички се събират заедно..говорят си ..веселят се...споделят заедно този така приятен момент
..и вскичко е някак по-различко..като че ли има сила,която ни прави по-добри :)

Blab
11-09-2008, 16:10
Познавам хора(включително себе си), които носят коледната магия целогодишно в себе си.
Но пак е хубаво, макар за малко, хората да бъдат малко по-усмихнати, малко по-добри.

Romance
11-09-2008, 16:27
Както съм казвала и до сега, единственото чуство което ми носи Коледа е депресия. Не обичам Коледа и всички неща свързани с нея. Само подаръци. :)

cvetelinaaa
11-09-2008, 16:31
не обичам Коледа, и не мисля че тогава хората са по - добри или усмихнати.

TinkyWinky
11-09-2008, 16:40
мен от години ми я няма тръпката нещо около Коледа,чакам Нова година с далеч по-голямо нетърпение :)
+1

arfraidofmyself
11-09-2008, 16:53
To4no obratnoto.. i az mislq kato teb.. Okolo Koleda vs e neveroqtno !!!! :-) :-) :) :P :)

*˚ەLad
11-09-2008, 16:57
Коледа е най-хубавия празник :grin: :grin: :grin:

Thoughtless
11-09-2008, 17:03
Обичам Коледа. Макар че повечето хора не со щастливи, а се правят. Или поне аз съм сред такива. Но иначе чувството през коледните празници е прекрасно. Сякаш има магия във въздуха.. Трудно е да се опише. Трябва да се изпита. :)

VerryBerry
11-09-2008, 17:07
мен от години ми я няма тръпката нещо около Коледа,чакам Нова година с далеч по-голямо нетърпение :)
+1

+1

iPurple
11-09-2008, 17:10
do sega pove4e se radvah na nova godina... i dvete sa super ^^

Boot
11-09-2008, 17:12
Точно тоя лицемерен "коледен дух" ме дразни в смотания празник. Не е достатъчно веднъж в годината да се сещаш за най-близките си ;)

ivsan4eto
11-09-2008, 17:49
Обожавам Коледа!! Любимия ми празник е! И наистина е така и както прочетох по-нагоре някой беше писал, че носи коледното чувство в себе си целогодишно и аз съм така. Цяла година чакам празника с нетърпение и като мине искам по-бързо да идва края на следващата година :-D :grin:

krisiiiiito
11-09-2008, 18:22
Обожавам Коледа!! Любимия ми празник е! И наистина е така и както прочетох по-нагоре някой беше писал, че носи коледното чувство в себе си целогодишно и аз съм така. Цяла година чакам празника с нетърпение и като мине искам по-бързо да идва края на следващата година :-D :grin:
:)

cherinka
11-09-2008, 18:33
мен от години ми я няма тръпката нещо около Коледа,чакам Нова година с далеч по-голямо нетърпение :)
...

семейни събирания.. дрънки , тва да не ви е бъдни вечер.
Коледа от кога стана единствено семеен празник?

Ама така е.. някои хора чакат 'специален' ден, за да покажат на хората около себе си колко много държат на тях и ги обичали..
същото е и със свети валентин..

коледни украси, лампички, елхи глупости и простотии..
смех от всякъде..

HardcoreSyndrome
11-09-2008, 18:35
Няма ми я тръпката 8-)

OtherDimension
11-09-2008, 18:36
от години по коледа ми е сдухано и това е времето, в което се чувствам най-самотен, макар да съм заобиколен от много хора

hardball
11-09-2008, 18:38
И аз не обичам коледа.
Обаче обичам голямото дърво дето го слагат на главната, много красиво става, само да не беше музиката дето я пускат :x

IvJonas
11-09-2008, 18:45
обожавам коледа. ядеш всякакви баници, курабийки, шоколади, кексове.. :smt007

TheNewReligion
11-09-2008, 18:56
И аз обичам Коледа, ама тръпката е преди това. На самия празник изчезва...

neocide
11-09-2008, 19:02

FreakPk
11-09-2008, 19:02
Вие па сте ебати хората как може да неви кефи Коледа? Тва е един от най-яките празници за мене просто атмосферата по пътя като гледам хората ми става кеф...За някои знам защо предопчитат нова година то е ясно яяяко пиене наркотици ебане и т.н с разни я познати я непознати да весело е ама аз лично си предпочитам Коледата.. Сега очаквам да каже некои "а ти добррееееее ли си?" (или нещо от сорта..)

chelsea
11-09-2008, 19:04
аз тая година съм решила да си изкарам по-оптимистично и максимално весело всички празници. и без тва немам кой знае какви други радости хъхъх :-o

Swinkenhoffer
11-09-2008, 19:14
Коледата днес смърди.
Всички wannabe щастливи и щедри хора също.

Не мога да отрека обаче, че едно особено чувство витае около този празник. Може би все още се намират разни люде, които да са истински прекрасни, и да излъчват позитивна енергия. 8-)

LovelyGirl
11-09-2008, 20:02
Умирам за Бъдни Вечер и Коледа :)
Винаги се чувствам по-различно като наближат тези празници,ставам по-щастлива :)

Обичам украсите,коледните песнички,и да гледам Сам Вкъщи за пореден път вкъщи на топло,докато навън има сняг :grin:

Обичам мн и коледните детски филмчета :-D

Но като дойде самия празник и всичко свършва много бъзро за жалост :)

TheGirlNextDoor
11-09-2008, 20:04
Умирам за Бъдни Вечер и Коледа :)
Винаги се чувствам по-различно като наближат тези празници,ставам по-щастлива :)

Обичам украсите,коледните песнички,и да гледам Сам Вкъщи за пореден път вкъщи на топло,докато навън има сняг :grin:

Обичам мн и коледните детски филмчета :-D

Но като дойде самия празник и всичко свършва много бъзро за жалост :)

и аз съм като теб :-D

MakeMeLaugh
11-09-2008, 20:06
Повярвайте, има и хора, дето постоянно са добри и показват обичта си през цяяялата година и въпреки това на Коледа пак се радват и й се кефят и им действа невероятно емоционално...

Някои ще се кефят на Коледа, други ще къртят кинти.. :-o

Thoughtless
11-09-2008, 20:38
Кур за Коледа и лицемерните хора, които тогава се сещат да са добри, щедри и състрадателни, докато през другото време от годината са злобни шибаняци, които само се чудят как да ти забият нож в гърба.

Коледа е комерсиален празник и всичко се върти около харчене на кинти, дрънкане на глупости, в които никой не вярва... Парад на лицемерието

Да, така е, за повечето хора. Не всички са такива. Макар че аз не познавам хора, които не са лицемерни и не симулират щастие и коледно настроение по празниците вярвам, че има и такива, които наистина оценяват празника.

KiSsOfPaSsIoN
11-10-2008, 12:48
..забялязали ли сте колко по-различно става когато наближи Коледа.Има някаква странна енергия.
..Суматохата около украсите...подаръците.Всеки се старае да зарадва най-близките си хора..и да им покаже,че значат много за него.Дори и най-малкия жест би имал голямо значение.Не са нужни скъпи подаръци за да покажеш на човека до теб,че го обичаш.И не само това-хората са по-мили един към друг...забравят за проблемите си.
..приготовленията-с помоща на украсата се създава приятна атмосфера.Елахата...светлин ите.Вървиш по улиците и виждаш запалените лампички по къщите.
..Коледната вечер със семейството..заради трудното ежедневие може би за първи път от дълго време всички се събират заедно..говорят си ..веселят се...споделят заедно този така приятен момент
..и вскичко е някак по-различко..като че ли има сила,която ни прави по-добри :)
Напълно съм съгласна и мога да кажа,че и аз съм една от тези които чакат Коледа и Нова година е голямо нетърпение... :grin:

LiveFlower
11-10-2008, 12:53
A be vsu6tnost obi4am Koleda i q 4akam s neturpenie.Tva e edinstveniq den,v koito vsichko e spokoino v semeistvoto :(

hgfh
11-10-2008, 13:06
Умирам за Бъдни Вечер и Коледа :)
Винаги се чувствам по-различно като наближат тези празници,ставам по-щастлива :)

Обичам украсите,коледните песнички,и да гледам Сам Вкъщи за пореден път вкъщи на топло,докато навън има сняг :grin:

Обичам мн и коледните детски филмчета :-D

Но като дойде самия празник и всичко свършва много бъзро за жалост :)
и при мен е така ;)

Pliok0019
11-10-2008, 13:07
Обожавам Коледа. Самата атмосфета, подаръците, усмивките, топлината... Просто като се сетя... :smt007 Прекарвам ваканцита в дома на баба и дядо ми, с ужасно много вкусотии и спокойствие. Не мога да го опиша, това просто се усеща!

И любимата ми иконка става актуална: :smt114

bulgarche
11-10-2008, 13:07
Коледа е едно ужасно нещо :(

Alco
11-10-2008, 13:32
не обичам коледа, на мене ми носи негативна енергия.

виж, нова година е друго нещо. :booooomb:

shamandalie
11-11-2008, 19:27
Коледа от години не е Коледа... поне за мен. Атмосферата нещо ми се губи (сигурно заради тропичните температури по това време на годината). Хората не съм забелязала да са по-добри, само се избиват по-ожесточено в магазините за малкото останала храна, която по-предвидливите са изкупили по-рано. В магазините, където могат да се намерят разни работи за подарък, е същата работа. Повечето хора си мислят: "Ооо не, трябва да купувам подаръци на този и този. Колко ценно време ще загубя..А пари откъде?..бла-бла" Не виждам вече магията. Някога я имаше, а сега нещо се е позагубила като че ли.

TheCookie
11-12-2008, 19:58
Когато видя коледните украси и някак ми става хубаво. :)

SuNsEt
11-13-2008, 17:02
До колкото прочетох не само на мен ми е депресирано по тези празници...Аз също се чувствам самотна дори и да съм заобиколена от много хора...Може би,защото от много време празнувам с обичайните хора,няма разнообразие... :( Да не говорим,че на тези идващи празници ще бъде "много интересно"...Преди година родителите ми се разведоха,а баба и дядо се скараха жестоко с майка ми.Направо голяма война стана у нас( :-D ).Чудно ми е как ще ги караме празниците този път... :-o

Dumb
11-13-2008, 18:54
Обичам Коледа, но не защото хората са усмихнати, не се вълнувам,че някой ще ме изненада или пък аз трябва да изненадам някой. Обичам я просто така, заради себе си. Изживявам моята малка Коледа вътрешно- сама. Хубаво е. Едно малко чудо се случва с мен. На този празник съм една такава.... смирена, чувствам се лека (макар че съм изяла толкова много храна) Просто е хубаво :)