PDA

View Full Version : Целулит и стрии



n0va_s1m_tYk
11-09-2008, 16:06
Възможно е до сега някой да е питал, но не мога да намеря нищо.. Та въпроса ми е каква е разликата между стриите и целулита? Сигурно въпроса ми е супер глупав, но моля, ако можете да ми обясните :oops:

titinkaa
11-09-2008, 16:22
еми целулита е по баджаците под кожата ти да се вижда се едно ти е набръчкана самата кожа,ама тва всъщност са мазнините в подкожието,и за да нямаш целулит не трябва да пиеш газирано и да ядеш тестени изделия

fuklu
11-09-2008, 16:22
Стриите са точките/тези по-твърдите/ по кожата,а цилолита(не съм сиг.) май беше висящата/ :D / или меката кожа.Поне на мен така са ми казвали.

mysterious93
11-09-2008, 16:28
стриите са..едни черти може да са бели,ако са по стари и лилави или червени ако са по нови и стоят все едно някой те е удрал.аа целулита..с него по не съм запозната :D но както казаха по горе стои сякаш тие набръчкана кожата и мисля че най-често срещан е в областа на седалището :)

arfraidofmyself
11-09-2008, 16:32
Amii celulita sa mazninite pod kojata(ili ne6ty ot toq sort) a puk striite vsu6tnost predstavlqvat puknatini pod samata koja... smis pod kojata e scepeno i ima ne6ty to4no kato puknatina.. ako ima6 striii e hybavo da gi maje6 s bebe6ko olio, to predotvratqva obrazuvaneto na novi i pravi kojata po meka i elasti4na... nadqvam se da sum pomognala :) :) :oops:

nejnaDROGA
11-09-2008, 16:44
Целулита е натрупване на подкожна мазнина.Не е задължително кожата ти да стои набръчкана.Ако имаш малко целулит,то той ще се забелязва когато стиснеш мястото,където е (тогава вече ще се набръчка).Има различни видове целулит (или по-скоро различни степени).При някои не се забелязва (т.е. е малко),при други засегнатите места са твърди и се напипват бучки (целулита),при трети има вдлъбнатини по кожата.
Стриите са нацепване на подкожната тъкан.Появяват се при рязко напълняване,отслабване,изд ължаване.Веднъж появили се стриите не могат да бъдат премахнати.Единствено могат да бъдат заличени (но само частично).Ако имаш стрии и са още лилави или червени най-добре започвай да ги третираш с разни кремчета и масажи,докато все още могат да се заличат,защото ако станат бели вече не могат да бъдат премахнати.

n0va_s1m_tYk
11-09-2008, 18:07
Благодаря много :)
Значи трябва да си търся анти целулитно кремче :D докато е още по на време и не е толкова зле положението :D Ако някой може да ми препоръча нещо.. не че сега няма да се поразровя в нета де ;]]

nejnaDROGA
11-09-2008, 18:12
Скоро имаше тема за целулита :) Порови се малко :) А иначе:
-пий многоооо вода
-движи се повече
-вземи си някое кремче
-прави си масажи (може и с мед)
Успех в борбата срещу тази гад :-)

n0va_s1m_tYk
11-09-2008, 18:26
Да, тая тема я изветох вече :D за това споменах само кремчето :P , мерси мн