PDA

View Full Version : Новородено кученце



Balmy_I
11-09-2008, 19:15
Здравейте!!! Ще ви разкажа историята и после ако някой има някакви съвети моля да ми каже,че се видях в чудо.Значи преди една седмица една моя приятелка ми каза,че нейното куче,което е порода болонка ще ражда.И така този петък роди 5 напълно здрави кученца и аз исках да отида да ги видя в събота.Когато отидох въпросното момиче ми каза,че има само 2 кученца,а аз я попитах какво е станало с другите,а тя ми заяви,че рано сутринта техните са ги хвърлили в кофата,защото нямало какво да ги правят. :shock: Аз много се учудих и като си тръгвах бях с още една приятелка и минахме покрай въпросната кофа понеже така или иначе пътя ни беше от там и до нея имаше едно дърво а под него кашон с кученцата.Когато се наведохме да видим дали са живи те едва мърдаха и бяха ледено студени само едно мърдаше повечко и на мен ми дожеля и си го взех у нас.Нашите слава богу нямат нищо против,въпреки че си имаме куче,което е отгледано от също такова бебе,но тогава се е грижила майка ми за него.Тя не се притеснява,че може да му стане нещо,обаче аз съм в паника,защото много искам да оцелее.За сега съм намерила само с какво да го храня,някаква смесица от мляко,вода,жултък,мед и олио,защото така пишеше,че трябва да се хранят малките новородени кученца.Трябвало също да го стимулирам да се изхожда и това правя и слава богу няма разстройство,но пък ака някакви зърнисти изпражнения и нзм дали е нормално това...Ще съм благодарна на всеки,който ми помогне :mrgreen:

Редактирано от ProstoAz
1 точка от правилника!

Yancheto
11-09-2008, 19:53
За по-добра информация пиши в www.forum.zoomania.org .Убедена съм,че бързо ще получиш адекватен отговор.
Гледай на кученцето винаги да му е топличко,завий го с одеало.Сигурно трябва да го наглеждаш през ноща,да не му стане нещо.Само това мога да ти кажа,никога не съм се грижила за куче. :( Дано мъничето се оправи.

П.П. Трябва и тук,в България да имаме закон срещу безсърдечни идиоти като родителите на приятелката ти.Може и да не могат да се грижат за кученцата,ама поне да се постараят да им осигурят някакво бъдеще...Възмутена съм. :-x :?

Balmy_I
11-09-2008, 20:01
За по-добра информация пиши в www.forum.zoomania.org .Убедена съм,че бързо ще получиш адекватен отговор.
Гледай на кученцето винаги да му е топличко,завий го с одеало.Сигурно трябва да го наглеждаш през ноща,да не му стане нещо.Само това мога да ти кажа,никога не съм се грижила за куче. :( Дано мъничето се оправи.

П.П. Трябва и тук,в България да имаме закон срещу безсърдечни идиоти като родителите на приятелката ти.Може и да не могат да се грижат за кученцата,ама поне да се постараят да им осигурят някакво бъдеще...Възмутена съм. :-x :?

Мерси много :) И повярвай аз бях просто потрена и все още немога да повярвам как са могли да направят такова нещо.А най-лошото беше,че обяснението им беше,че кученцата понеже били малки нямало да помнят сега какво става и нямало да се мъчат,а ако ги били отгледали щели да ги мъчат повече,защотото нямало на кой да ги дадат.Аз и най-вече майка ми,която неможа да се стърпи прединия ден ми каза да кажа на приятелката си да не ги хвърля и че тя ще намери на кой да ги даде.Според мен,ако бяха пуснали обява във встника щеше да се намери някой,който шеше да ги иска се пак наближава коледа и някои родители едва ли шяха да откажат на подарена кученце и то малка и хубава порода...Все още немога да повярвам,че след като това кученце в нас си има майка аз трябва да го мъча с някви изкуствени заместители на кърмата на майка му и тн...не ми го побира ума :o

marilyn
11-22-2008, 14:32
Ужас. Чудя се тия хора душа нямат ли, не им ли е жал? ...
А как е твоето кученце, мила, какво стана с него, надявам се е добре. :)

mim4ety_sara
11-29-2008, 19:14
Pishi v www.dog.bg/forum tam wednaga 6te ti dadat savet :)

babity
11-29-2008, 20:32
Така. На бебето му приготвяш легълце, примерно едно кашонче. Нареждаш бутилки с топла вода, отгоре застилаш и слагаш бебето да спи на топличко. Храни се много на често, мисля че през 3 или 4 часа беше... Можеш да даваш млекце със жълтък и там каквото са ти казвали, но ако можеш да отделиш парички си е по - добре да му купиш специално сухо мляко за кученца. Силно вероятно е странните нещица в акото да са глисти затова е най - добре да се консултираш и с ветеринаря си. Успех! И да разказваш... :-)