PDA

View Full Version : По какво ще държите втора матура 2009?



Sunny_stz
11-09-2008, 18:21
Здравейте!Реших да направя малка анкета по какво ще държите втора матура?Защо избрахте точно този предмет?Коя матура според вас е най-лесна и коя най-трудна за преодоляване?Естествено за всеки си е индивидуално,но все пак вашето мнение :)

Bubbly
11-09-2008, 19:09
Ще държа две матури по математика, една по български, една писмена по немски, една устна по немски и две (писмена и устна) по химия. Ама това е чак 2011. А и реално погледнато не държа втора българска матура, поне засега. Кой знае, може да опитам по история или география за разкош... :lol:

miloto_girl_4e
11-09-2008, 19:16
По английски език..
Избрах нея, защото всъщност нямам голям избор..
Уча в професионална гимназия, в която наблягаме на икономиката и счетоводството, но тъпият министър не се е сетил, че ние имаме нужда от матури именно върху такива предмети..
Разказвателни предмети учих за последно в 10ти клас, после по програма ги нямам, а математиката не ми върви..
Такаче изборът ми е повече от нищожен..

PETET92
11-09-2008, 19:21
По английски език..
Избрах нея, защото всъщност нямам голям избор..
Уча в професионална гимназия, в която наблягаме на икономиката и счетоводството, но тъпият министър не се е сетил, че ние имаме нужда от матури именно върху такива предмети..
Разказвателни предмети учих за последно в 10ти клас, после по програма ги нямам, а математиката не ми върви..
Такаче изборът ми е повече от нищожен..
eM nqmate li zipove po predmeta, po koito iskate da darjite matyri v na6ot daskalo ima :S :-x

mimsssssss
11-09-2008, 19:22
философия 8)
мисля че най трудна е по математика,а най лесна по география защото поне от обща култура може да изкараш нещо-правила съм примерна матура и изкарах 4,80
иначе избрах философия защото ми трябва при кандидатстването

weakminded
11-09-2008, 19:24
По английски

XceSS
11-09-2008, 19:47
По математика :x

shadow4e
11-09-2008, 19:54
Аз бях миналата година и държах матура по математика, защото това най-много ми вървеше, но имаше доста хора, на които не им вървеше, но при липса на друго писаха нея и сега благодарение на нея са студенти. Тя беше вход за много от унитата и гова определено си има значение.
На предварителния изпит в ТУ изкарах 5,50, но ако бях писала друга матура, нямаше да мога да влезна с тази оценка, това което исках. Така че съветвам хората, които са се насочили към ТУ, ХТИ и някои специалности в СУ да държат нея, защото ако пак се получи така с масово високи оценки по нея, ще се получи пак избутване на по-знаещи хора :)

ProstoAz
11-09-2008, 19:56
Втората ми матура мисля да е по английски. Уча във 2АЕГ - дано поне пък с една матура успея да се справя.... :-o

miloto_girl_4e
11-09-2008, 19:58
По английски език..
Избрах нея, защото всъщност нямам голям избор..
Уча в професионална гимназия, в която наблягаме на икономиката и счетоводството, но тъпият министър не се е сетил, че ние имаме нужда от матури именно върху такива предмети..
Разказвателни предмети учих за последно в 10ти клас, после по програма ги нямам, а математиката не ми върви..
Такаче изборът ми е повече от нищожен..
eM nqmate li zipove po predmeta, po koito iskate da darjite matyri v na6ot daskalo ima :S :-x


Има, но все пак това е в даскало, а в моето поне не се учи по такива предмети..
А и аз ЗИП-а си го писах БЕЛ, за другите нямаше да се съберат хора, а и даскалите не струват много ..

Sunny_stz
11-09-2008, 21:59
философия 8)
мисля че най трудна е по математика,а най лесна по география защото поне от обща култура може да изкараш нещо-правила съм примерна матура и изкарах 4,80
иначе избрах философия защото ми трябва при кандидатстването

Дам и аз избрах философия,не защото ще кандидатствам с това,но нямам голям избор...Прецених да е този предмет,защото ми е интересен и няма да го чета с отегчение и така по-лесно ще усвоя материала,пък и по този предмет не се зубри ,а трябва да се вниква и да се разбира!Иначе имах интерес и да е английски, но си промених решението ,поради това че матурата е доста подвеждаща... :)

ThereIsNoWayOut
11-09-2008, 22:38
По английски език..
Избрах нея, защото всъщност нямам голям избор..
Уча в професионална гимназия, в която наблягаме на икономиката и счетоводството, но тъпият министър не се е сетил, че ние имаме нужда от матури именно върху такива предмети..
Разказвателни предмети учих за последно в 10ти клас, после по програма ги нямам, а математиката не ми върви..
Такаче изборът ми е повече от нищожен..
eM nqmate li zipove po predmeta, po koito iskate da darjite matyri v na6ot daskalo ima :S :-x


Има, но все пак това е в даскало, а в моето поне не се учи по такива предмети..
А и аз ЗИП-а си го писах БЕЛ, за другите нямаше да се съберат хора, а и даскалите не струват много ..ЗИП-а е задължителна избираема подготовка , не си го избираш ти , а ти го избират по висшестоящи хора . В моето училище имаме ЗИП по География , БЕЛ и Информационни технологий. Ще държа матура по математика , защото цял живот това ми е най-силния предмет и цял вижот уча в Математическа гимназия и просто мисля , че това е моят предмет и моя живот (на професионално равнище)

amazonkata90
11-10-2008, 06:55
По английски, тъй като уча в езикова гимназия.

slaveto1989
11-10-2008, 07:13
АНГЛИЙСКИ и сериозно се замислям за трета по история,уейт анд сий :D

sexperience
11-10-2008, 08:13
география , история или английски език

Loshotia
11-10-2008, 09:03
По история- с това ще кандидатствам

NaskoKaulitz
11-10-2008, 10:21
English :grin:

adoudi
11-10-2008, 11:57
мисля да държа матура по География,защото ми се вижда най добре. и се надявам да я изкарам че е доста трудна.ако ли не по френски език.;)

minimouse
11-10-2008, 12:51
по математика :grin:

littlebaby
11-10-2008, 14:16
математика или география

ReBeL
11-10-2008, 16:42
по немски :) :smt007

miloto_girl_4e
11-15-2008, 20:25
По английски език..
Избрах нея, защото всъщност нямам голям избор..
Уча в професионална гимназия, в която наблягаме на икономиката и счетоводството, но тъпият министър не се е сетил, че ние имаме нужда от матури именно върху такива предмети..
Разказвателни предмети учих за последно в 10ти клас, после по програма ги нямам, а математиката не ми върви..
Такаче изборът ми е повече от нищожен..
eM nqmate li zipove po predmeta, po koito iskate da darjite matyri v na6ot daskalo ima :S :-x


Има, но все пак това е в даскало, а в моето поне не се учи по такива предмети..
А и аз ЗИП-а си го писах БЕЛ, за другите нямаше да се съберат хора, а и даскалите не струват много ..ЗИП-а е задължителна избираема подготовка , не си го избираш ти , а ти го избират по висшестоящи хора . В моето училище имаме ЗИП по География , БЕЛ и Информационни технологий. Ще държа матура по математика , защото цял живот това ми е най-силния предмет и цял вижот уча в Математическа гимназия и просто мисля , че това е моят предмет и моя живот (на професионално равнище)


Не е така, аз имам два ЗИП-а :) Единия ми е по специалността - счетоводство, а другия си го избирах аз :) И забележи този, който си го избирам аз си се води ЗИП, а не СИП :)

therichbitch
11-15-2008, 22:02
kva 2ra be az 6te durga celi 6 vie se oplakvate za 2

Sunny_stz
11-16-2008, 09:41
kva 2ra be az 6te durga celi 6 vie se oplakvate za 2

6 матури? :shock: Да не би да искаш да кажеш че ще имаш общо 6 изпита,защото е ясно че и другите ще държат изпити ,като минат матурите....

sexy_sladuranka___
11-16-2008, 11:51
Аз твърдо съм решила да държа матура по история . Много хора ме дразнят , че била много трудна , а това са пълни глупости :-D

royal_girl
11-16-2008, 12:40
немски,защото съм в немска гимназия

Sunny_stz
11-16-2008, 13:08
Аз твърдо съм решила да държа матура по история . Много хора ме дразнят , че била много трудна , а това са пълни глупости :-D

Те и за философията казват че е трудна,не че не е така,ама по тази логика всичко е трудно!Но няма как....трябва да се преборим!

tOniTyy
11-16-2008, 16:20
Аз също ще държа по география, чудих се по какво, ноо... реших най - вече защото имам 6ци предните години, иначе и аз от 10 клас нямам, нооо .. ще видим какво ще стане :shock: :lol:

UFOs
11-16-2008, 19:22
След 2 години съм абитурент и мисля да кандидатствам с география.

therichbitch
11-17-2008, 17:38
kva 2ra be az 6te durga celi 6 vie se oplakvate za 2

6 матури? :shock: Да не би да искаш да кажеш че ще имаш общо 6 изпита,защото е ясно че и другите ще държат изпити ,като минат матурите....
ne mn qsno, iskam da kaga tva koeto kazah ve4e, 4e 6te durga 6 maturi /4 pismeni i 2 ustni/ :D:D:D

Sunny_stz
11-17-2008, 17:52
kva 2ra be az 6te durga celi 6 vie se oplakvate za 2

6 матури? :shock: Да не би да искаш да кажеш че ще имаш общо 6 изпита,защото е ясно че и другите ще държат изпити ,като минат матурите....
ne mn qsno, iskam da kaga tva koeto kazah ve4e, 4e 6te durga 6 maturi /4 pismeni i 2 ustni/ :D:D:D

Е явно учиш извън България...,една приятелка учи във Франция и тя държа такива матури.Успех!

Sunny_stz
12-05-2008, 10:17
Хей,други ще държат ли матури 2009 и взехте ли вече своето решение?
:)

therichbitch
12-07-2008, 22:05
kva 2ra be az 6te durga celi 6 vie se oplakvate za 2

6 матури? :shock: Да не би да искаш да кажеш че ще имаш общо 6 изпита,защото е ясно че и другите ще държат изпити ,като минат матурите....
ne mn qsno, iskam da kaga tva koeto kazah ve4e, 4e 6te durga 6 maturi /4 pismeni i 2 ustni/ :D:D:D

Е явно учиш извън България...,една приятелка учи във Франция и тя държа такива матури.Успех!
mi ne v nemskata :D:D:D

thegirl90
12-08-2008, 11:46
Математика, справям се с нея от малка, а и имам достатъчно часове за подготовка, също така е и вход за много университети

ImmortalForever
12-08-2008, 17:59
Философия! 8)

Sunny_stz
12-08-2008, 18:19
Философия! 8)

Еее ето още един като мен!Успехи :)))