PDA

View Full Version : За или Против диетите сте?



titinkaa
11-10-2008, 09:34
На какво мнение сте по отношение за въпроса за диети,и до сега спазвали ли сте-защо?, или не-защо?

lcl
11-10-2008, 09:57
На какво мнение сте по отношение за въпроса за диети,и до сега спазвали ли сте-защо?, или не-защо?

За - с лечебна, изчистваща или профилактична цел.

Против - за хора, който нямат опит и мятат се на всяка диета със заглавие "5кг за 7 дни". В над 90% от диетите в интернет, списания, вестници и т.н. не се описва как точно действат на тялото, как се навлиза в диетата и как се захранва след това. Именно за това много хора не се справят с тях. Даже се стига и до обратен ефект и изтощават тялото си. Пълно е също с тъпи диети. Видях 1 за консумация на протеини под формата на животински продукти (били "чисти белтъчини" - как ли пък не), пълна боза. Дори и тази шоколадовате е боза.

Против - за хора, който разчитат главно на диетите за сваляне на кг. За тази цел си трябва и двигателна активност.

Много хора се водят от едни вкусови рецептори и чувството за глад в стомаха. Оттам и се почва. А нямат и елементарни понятия от физиологията на храносмилането и ефекта на храните върху тялото.

titinkaa
11-10-2008, 10:03
Мерси че толкова правилно се изрази,то тва си е истина!

foreverr
11-10-2008, 13:55
До някъде съм за, донякъде съм против тях, защото-имат така нареченият йо-йо ефект, и пазиш примерно диета и сваляш да кажем 10 кила и след това ако започнеш да плюскаш и си ги качваш :o Сестра ми преди време свали 10 кила и сега си ги качи всички!Но донякъде съм за ако можеш да си ги задържиш тези килограми-аз например като паза диета и отслабна с 2-3 кила и после не почвам да ям като луда а си ям малко и не си ги качвам :) До ся съм правила една диета-по точно бях болна и ядах малко ии свалих 2-3 кила от мн месеци са свалени и до ся не съм ги качила-просто мога да направя да ене ги кача като хапвам по малко :) Та обобщено отговора ми е-за диетите съм ако знаеш как да си задържиш свалените кила и против ако не знаеш-защото труд да не ядеш и сваляш и кво накрая ги качваш, което е без смисъл!

taffyy
11-10-2008, 15:16
Диети различни за качване на кила за сваляне.Специален режим на ядене се води диета.Например най добрата диета за сваляне на килограми е ядеш само белтъци много и зелени въглехидрати.

lcl
11-10-2008, 16:00
Диети различни за качване на кила за сваляне.Специален режим на ядене се води диета.Например най добрата диета за сваляне на килограми е ядеш само белтъци много и зелени въглехидрати.

"Например най добрата диета за сваляне на килограми е ядеш само белтъци много и зелени въглехидрати" -> ГРЕШНО!!!

lori
11-10-2008, 16:03
Аз съм за но както каза foreverr много е скапан този йо-йо ефект

mysterious93
11-10-2008, 18:51
ами зависи :D не одобрявам много да се яде само това и това и всичко друго да е забранено.По скоро от всичко по - малко и без лишения..може би повече против.Ако отслабвам бих искала да е заради повечето движение(е не казвам че мога да плюскам кат свиня,да се движа и да отслабвам :D с леко ограничение на количеството храна) :P ест вече съвсем друго ще е ако е по здравословни причини ..някой лекар дати е казал че просто трябва..

lcl
11-10-2008, 22:52
Този ваш йо-йо ефект се получава защото не се храните здравословно. Нито можете да правите диети както си трябва. Проблема си идва от вас, не от диетата. Друг в въпроса, че е пълно с всякакви измислени диети, които даже са вредни за организма. Но много хора в целта си да махнат килограми, не мислят от тази гледна точка. Те си мислят само за външния вид, за едни вкусови рецепторчета в устата и за чувството за глад в стомаха. Хората сами се ограничават и сами се докарват до подобни проблеми - както до излишни килограми, така и до изтощаване на организма при опити да правят диети, болести и т.н. Всеки си носи сам отговорността за себе си!!!

taffyy
11-11-2008, 08:37
lcl тази диета аз съм я спазвал за да си оформя тялото и за кратко време се получи много добър резултат но става с много двигателна функция и не се чуствам никога гладен или изтощен даже напротив по пълноценен съм

lcl
11-11-2008, 09:12
lcl тази диета аз съм я спазвал за да си оформя тялото и за кратко време се получи много добър резултат но става с много двигателна функция и не се чуствам никога гладен или изтощен даже напротив по пълноценен съм

Бе ти може да си правил и диета само на майонеза и нищо друго и пак да смъкнеш. Това което обяснявам и тук, и в много други теми е, че консумирането на само белтъци (белтъчини е правилния термин) не е добре за огранизма. Причините - поразрови в други теми и виж какво съм писал. Не искам да повтатям едно и също. С много двигателна активност, и без диети може да сваляш. Щом се чувставаш по-добре, мойте поздравления. Ти как измерващ своята пълноценност?

MoHuTo
11-11-2008, 17:49
По принцип съм за диетите, но не тези измислените 13кг за 10 дни и прочие, хубаво е от време на време организма да се прочиства, а освен това за някои хора диетите са начин да получат тялото, което не могат да имат, когато се хранят нормално :)

lcl
11-11-2008, 18:30
По принцип съм за диетите, но не тези измислените 13кг за 10 дни и прочие, хубаво е от време на време организма да се прочиства, а освен това за някои хора диетите са начин да получат тялото, което не могат да имат, когато се хранят нормално :)

Според мен повечето хора не се хранят нормално. И за това и идват проблемите при тях. Също така гледат и само външно на нещата. Ако изглеждат добре - ядът каквото им падне. Ако не - минават на глад или някаква измислена диета. Те сами си се гаврят с тялото. Обаче и родителите им са много скарани с тези неща и те също допринасят за това. Чувал съм преди време, някой родители как казват на децата си "докато не си изядеш всичко, няма да станеш от масата". Те тъпите нито се съобразяват с това колко е големината на стомаха на децата им, нито пък имат акъл с какво да ги хранят, нито с това дали детето му се яде вообще (ако не му се - не трябва да се насилва). Като съм правил забележка на такива хора, само се озлобяват. Но им казвам, че ако нещо има - те са отговорни заради това как ги възпитават.

И 1 забележка правя. Като имате желание да отслабнете или пълнеете се консултирайте с повече компетентни на тази тема хора и четете повече. А не да слушате някой/я си, където няма и 18 години. Видях аз в статията с килограмите-ръста-годините. Седнали да ми спорят и да се правят на компетентни. Един същестен въпрос и ключов въпрос като задам на тази тема и над 95% няма да могат да отговорят. В този форум огромна част от потребителите са деца, а вие искате мнение от тях. Хубаво някой може да ви даде някой съвет, но да се хвърляте все едно майка ви или лекар ви го е казал, е показател, колко сте заухави.

SunShinePearl
11-11-2008, 18:39
най-добре е здравословно хранене и спорт :grin:

SuNsEt
11-11-2008, 18:44
За.

lcl
11-11-2008, 18:46
най-добре е здравословно хранене и спорт :grin:

Ами заеми се да обясниш какво е здравословно хранене. Аз не искам да се наемам да пиша тука 200 реда. И след 5 дена да прочета нова тема за диети, и някви недораслячета да почнат с некомпетентните си съвети, от които не само да няма полза, ми даже и проблеми да се получат. Това е ставало вече не 1 път. Просто няма смисъл да се занимавам.

sisityy
11-16-2008, 18:02
За - с лечебна цел ,но за други съм против

moneycomeme
01-24-2009, 11:05
....za da otslabne chovek predi vsichko trqbva da ima volq i postoqnstvo i jelanie razbira se!Posle hranitelen rejim i sport ;] tova e vsichko!

moneycomeme
01-24-2009, 11:05
....za da otslabne chovek predi vsichko trqbva da ima volq i postoqnstvo i jelanie razbira se!Posle hranitelen rejim i sport ;] tova e vsichko!

m3talmania
01-24-2009, 11:33
Някои хора разбират диетата като глад... :? Иначе съм ЗА. Човек изглежда както се чувства все пак....

safetyMode
01-25-2009, 19:40
За - с лечебна цел ,но за други съм против

+1

gree_girl
01-25-2009, 20:15
Против диетите - за здравословното хранене.

Sintya
01-27-2009, 08:39
За - за здравословното хранене.

pifiella
01-27-2009, 13:25
За здравословното хранене и спорт.За диетите ,когато са наложителни и са направени при диетолог,който си знае работата.!!!! :-P

slavito007
01-27-2009, 13:39
Силно против съм диетите! ОСвен ако не са предписани от лекар.
Не съм се подлагал и не мисля да го правя. Единственото, което промених в храненето си е, че значително намалих пърженото през последната година. Със сигурност не съм загубил от това :)

varnen4e
01-27-2009, 14:21
Все едно ми е.

iPurple
01-27-2009, 14:44
Nqkoi dieti pro4istvat organizma, no ima i takiva koito vredqt. Poprincip ne moga da spazvam dieti, no sum za zdravoslovnoto hranene..

kalpazanka
01-27-2009, 15:36
Против "диетите"=лишение/глад.
А като чуя Дюкан, ми се изправят косите :shock:

ifkataAa
01-27-2009, 15:48
Ако си подрастващ не би трябвало да спазваш диети.Все пак в момента растеж.Ако,обаче си много пълен съм за диета,но само със съвет от диетолог.Ако си жена/мъж и си по-голям...смисъл над 20 спокойно можеш да си спазваш диети,каквито си избереш сам.

ПП. Ако все пак мислиш,че имаш нужда от диета,потърси в google лунната диета.Резултат на 100 % :)

BlueGirl
01-27-2009, 18:17
Зависи за какви диети става въпрос.Ако са тези,от които отслабваш за 1 месец с 10 килограма и после си ги наваксваш двойно,не благодаря.Това първо не е здравословно и второ неефективно.Особено за подрастващите подлагането на гладуване си е направо убийство.Така че препоръчвам на тези,които искат да отслабнат,само яко спортуване.Вярно,че става по-бавно,но пък резултатите са трайни и качествени.

ice__kiss
01-31-2009, 19:30
има една зелева супа и се води като диета обаче аз си я ям нея ходя си на фитнес и така свалям и не стоя гладна.казват че колкото повече я ядеш толкова повече калории изгаряш..ама иначе съм против! защото няма ефект и нее полезно!

kukli4kata001
01-31-2009, 21:14
твърдо против!!!!!!! :x Нека хората отслабват със спорт,според мен тва е най-доброто решение,да си съсипят здравето за глупости,аз съм за спорт ако някой ще отслабва...

Carlos
01-31-2009, 22:54
На какво мнение сте по отношение за въпроса за диети,и до сега спазвали ли сте-защо?, или не-защо?

За - с лечебна, изчистваща или профилактична цел.

Против - за хора, който нямат опит и мятат се на всяка диета със заглавие "5кг за 7 дни". В над 90% от диетите в интернет, списания, вестници и т.н. не се описва как точно действат на тялото, как се навлиза в диетата и как се захранва след това. Именно за това много хора не се справят с тях. Даже се стига и до обратен ефект и изтощават тялото си. Пълно е също с тъпи диети. Видях 1 за консумация на протеини под формата на животински продукти (били "чисти белтъчини" - как ли пък не), пълна боза. Дори и тази шоколадовате е боза.

Против - за хора, който разчитат главно на диетите за сваляне на кг. За тази цел си трябва и двигателна активност.

Много хора се водят от едни вкусови рецептори и чувството за глад в стомаха. Оттам и се почва. А нямат и елементарни понятия от физиологията на храносмилането и ефекта на храните върху тялото.
Всеки допълнителен коментар е излишен...

IrKa08
02-02-2009, 11:07
На какво мнение сте по отношение за въпроса за диети,и до сега спазвали ли сте-защо?, или не-защо?

За - с лечебна, изчистваща или профилактична цел.

Против - за хора, който нямат опит и мятат се на всяка диета със заглавие "5кг за 7 дни". В над 90% от диетите в интернет, списания, вестници и т.н. не се описва как точно действат на тялото, как се навлиза в диетата и как се захранва след това. Именно за това много хора не се справят с тях. Даже се стига и до обратен ефект и изтощават тялото си. Пълно е също с тъпи диети. Видях 1 за консумация на протеини под формата на животински продукти (били "чисти белтъчини" - как ли пък не), пълна боза. Дори и тази шоколадовате е боза.

Против - за хора, който разчитат главно на диетите за сваляне на кг. За тази цел си трябва и двигателна активност.

Много хора се водят от едни вкусови рецептори и чувството за глад в стомаха. Оттам и се почва. А нямат и елементарни понятия от физиологията на храносмилането и ефекта на храните върху тялото.
Всеки допълнителен коментар е излишен...

Напълно съгласна

la_loba_mariana
02-02-2009, 18:51
Az li4no sam protiv,vapreki 4e imam nujda mai ot malko dietka.ama vse pak ne mislq,4e tove e pravilniq na4in za svalqne na kg.osobeno v na6ata vazrast e daje opasno da se ograni4avame :)

BlackWings
02-03-2009, 09:42
"За" диетите , като начин на спазване на здравословен хранителен режим и поддържане на тялото и духа в добро състояние. "Против" тях , като вманиачаване и нездравословно и съсипващо организма прекаляване, и психичеспо разтройство на тема "килограми".

Lorraine
02-04-2009, 05:52
Аз съм за-но трябва да се изготви диета за самия човек..

heroine
02-04-2009, 20:55
за разбирасе

xXx_ThePrincess_xXx
02-09-2009, 20:32
по принцип не съм почитателка на диетите, но понеже тренирам таекуон-до, спорт при който когато ходим по състезания играем по категории, доста често ми се налага да спазвам диета, независимо каква, за колко дни и тем подобни... много добре знам че след това отново ще си възвърна кг., но ми се налага, тъй като тренера ми определя в коя категория да играя (ест. която е добре и за самата мен де), но идеята ми е че въпреки че обичам да си похапвам (за сега съм 48кг) понякога (в моменти като този, понеже сега съм на "диета") не съм им много почитателка, защото само гладувам, тичам, тренирам усилено и нямам кой знае колко сили .... :(

Seducti0n
02-09-2009, 22:03
:) За-единствено в случаите, когато представляват здвравословно хранене, а не липсата на каквото и да е, съчетано с фотосинтеза /примерно/...

Detestation
02-10-2009, 09:00
За,за хората,които имат нужда и теглото застрашава здравето им.

UnToUcHeD
02-11-2009, 05:22
ПРОТИВ! не е задължително винаги когато човек иска да намали своето тегло да се лишава от храните които обича може да започне да спортува много по лесно и здравословно е :) 8) :P

Mastta
02-11-2009, 11:44
Какво имаш предвид като казваш ''диети''? Защото диетите биват много видове - за здравето, за отслабване.... И каква диета точно, защото има както вредни така и полезни диети уточни !!

SoFarSoG00d
02-11-2009, 12:28
Аз съм за диетата,ако наистина се налага.Аз съм за здравословната диета,която пречиства организма и се прилага само при наднормено тегло.Против диетата съм,която се отнася за незрели момичета,възрастова граница 13-16.За една диета,трябва да са налице много фактори,ако наистина килограмите не са в граници и се налага,а не диета от суета,която отслабва имунната система и влияе отрицателно на човшкия организъм.Всяко едно нещо трябва да е в мярка.

evalongoriq
02-15-2009, 12:29
не отговорих на анкетата тъй като не съм твърдо за нито твърдо против!

за -когато наистина имаш нужда да отслабнеш а не както повечето момичета мрънкат "Охх дебела съм" а всъщност са си много добре не е нужно да ставаме анорексички!За съм и когато знаеш как точно да отслабваш!

против-за тези които нямат нужда и за тези които незнаят как да се хранят за да отслабнат!

vladosa
02-15-2009, 13:49
dieta sum spazvala s cel otslabvane...efekt ima6e no nikoga nqma da napravq tazi gre6ka otnovo!!! naistina si razstroiva6 organizma i stomaha ti ne stava za ni6ty posle...Savet- NE go pravete

princesa_viki
02-15-2009, 17:03
Против!Не съм спазвала диети,понеже съм много слаба и не ми се е налагало.
Мисля,че това е безмислено и е пълен мазохизъм да стоиш по цял ден гладен или да се ограничаваш от всичко.По-добре спорт,отколкото диета.

3oPuTy
02-15-2009, 17:08
Против диетите :)
За хранителните режими и правилното,здравословно хранене :-)