PDA

View Full Version : Поблем с теглото



gUdA
11-10-2008, 12:19
Моля дайте идей как да се справя с наднормето тегло.На 14години съм
172см и тежа почти 100кг .

lcl
11-10-2008, 12:26
Какъв пол си? Как ти протича 1 ден ?

BeBChEtu
11-10-2008, 12:31
Ами намали яденето.По-добре се храни разделно и гледай да не хапваш много сладки неща и такива тестени изделия и не яж много хляб 1-2 филий са достатъчни.И трявбва повечко движение и яж повече зеленчуци и плодове :) :)

BlackRevenger
11-10-2008, 12:50
какфооооо :shock: :shock: бе ти по колко ядеш бе ...

спортуваш ядеш по малко с 1 ФИЛИЯ хляб ... и тва е ...

thefreak
11-10-2008, 12:53
Остави вилицата и лъжицата на мира.

lcl
11-10-2008, 12:54
какфооооо :shock: :shock: бе ти по колко ядеш бе ...

спортуваш ядеш по малко с 1 ФИЛИЯ хляб ... и тва е ...

По-спокойно бе. Може да си е здравословен проблем. Не от кофти храна или липса на движение.

Нека си обясни момичето

gUdA
11-10-2008, 12:55
ами деня ми минава момче съм и деня ми минава по следния начин:
1.сутрин отивам да на даскало,след третия час(10:20) закусвам,после карам другите часове (почти всеки ден имам физкултура),прибирам се,обядвам,уча и от 16до към 19ч съм навънка с приятели(топка-мопка,шматкане из квартала) след оето се прибирам малко на компа,вечерям пак малко на компа и лягам...

narkotikche
11-10-2008, 12:58
Опитай това http://narkotikche.cosmopolitan.bg/blogpost_3650_0.html или диетата на Дюкан :)

lcl
11-10-2008, 13:09
Опитай това http://narkotikche.cosmopolitan.bg/blogpost_3650_0.html или диетата на Дюкан :)

Простотии са това.

gUdA, и закуската, и вечерята са ти късно. Писал съм достатъчно за диетите и спорта.

batkodoki
11-10-2008, 13:12
Моля дайте идей как да се справя с наднормето тегло.На 14години съм
172см и тежа почти 100кг .

никакви диети ПРЕДИ да те е видял изследвал и диагностицирал ЕНДОКРИНОЛОГ!

чааак след това ако вс е ОК ще си говорим за диети и други неща

gUdA
11-10-2008, 13:21
ами значи мога закувам преди даксало към 7:30 и ще пробвам да вечерям по-рано...

lcl
11-10-2008, 13:29
ами значи мога закувам преди даксало към 7:30 и ще пробвам да вечерям по-рано...

Така е най-добре.

Коригирай си и храненето - какви храни, кога и правила на хранене. Диетите не ги мисли. И наблегни на повече движение. Ти си разпределяш времето, така че ти прецени кога какво да правиш. :)

Съветът на batkodoki също го имай в предвид - лекар да те погледне. Не е нормално на такава възраст толкова много килограми.

batkodoki
11-10-2008, 13:37
ами значи мога закувам преди даксало към 7:30 и ще пробвам да вечерям по-рано...

някой не умее да чете буквичките или просто приоритет имат "ключовите съвети" на женскополови индивиди, които (много се надявам) са сециалистки по МъжкаЕндокринСистема....ина че ще стане страшно

gUdA
11-10-2008, 13:37
Ми ок .
а относно лекари баси всеки вика ми тежичък си и нищо повеч...

batkodoki
11-10-2008, 13:44
Ми ок .
а относно лекари баси всеки вика ми тежичък си и нищо повеч...

хормоните решават колко ще си "тежък" в крайна сметка...

lcl
11-10-2008, 13:47
Ми ок .
а относно лекари баси всеки вика ми тежичък си и нищо повеч...

хормоните решават колко ще си "тежък" в крайна сметка...

Това не е вярно. И хормоните играят роля, но и начина на живот.

titinkaa
11-10-2008, 15:35
аз ти препоръчвам да ядеш само ябълки,краставици и домати,пълнозърнест хляб със сирене и кашкавал,на ден имаш право да изядеш най-много 3 филийки-сутрин една с кашкавал(на другия ден със сирене,редувай ги),после една ябълка(да кажем че си на даскало и си в голямо междучасие ако имаш място от където да си купиш си вземи една и я изяш),на обяд като се прибереш яж една филийка пак само че с една краставица или с един домат с квото ти прецениш,следобяд яж пак домат или краставица,и вечерта вече може да ядеш квото майка ти е сготвила само че без никви пържени истории тва го забрави(можеш да похапваш в месеца 1 път пържено),и последно ако ти се яде нещо сладко иди и си вземи едно малко шоколадче и изяж само едно или две кубченца,остави си го в хладилника за другия път като ти се преяде...и нещо ВАЖНО!-НЕ ЯЖ ВСЕКИ ДЕН СЛАДКО,В СЕДМИЦАТА ЕДИН ПЪТ....повярвай ми ако ме послушаш за тази диета няма да съжаляваш,аз миналата година я спазвах и за около 2 месеца свалих 15кг. повярвай ми така е,обаче не трябва изведнъж да я спираш а постепенно,и после не трябва да налиташ веднага на сладкото и да се тъпчеш,защото иначе ще си качиш предишните килограми за 1 месец,аз от миналата година до сега съм качила само 4кг останалите 11кг съм си ги запазила...УСПЕХ!

sisityy
11-16-2008, 18:08
otidi na dietolog toi da ti napravi specialna dieta za da namali6 tegloto si

pifiella
12-09-2008, 18:02
zdrasti i az bqh taka e tejah 85 se pak,no sega sam 60.......ot 6 meseca se hranq zdravoslovno-plodeve,meso-pile6ko,mlqko,sirene,oveseni qdki i t.n. Vsi4ko e vapros na psihi4eska naglasa.......Aide uspeh!

aqweR
12-09-2008, 18:57
Ми ок .
а относно лекари баси всеки вика ми тежичък си и нищо повеч...

хормоните решават колко ще си "тежък" в крайна сметка...

Това не е вярно. И хормоните играят роля, но и начина на живот.

в някои случаи начина на живот няма значение... къде си тръгнал да пикаеш срещу вятъра?

ЕДИТ:

по темата...

пич диети не ти препоръчвам :) както каза баткодоки... потърси съвет...

просто почни да спортуваш.. малко по малко ... не се напрагай още в началото... яж си нормално... просто помоли да ти готвят с по-малко или без мазнини...

аз лично като си приготвям пилешкото.. използвам 1 капка мазнина и после с домакинска хартия разнасям по целия тиган...

избягавай газирано...

съвсем малки промени.. но качествени :)

не ти препоръчвам някакви драстични диети от рода на "1-2 ягоди на ден" ;)