PDA

View Full Version : Жал ми е.... :(



spongkata
11-10-2008, 19:18
zdraveite sujalqvam za latinicata no mng iskam da izkaja mnenieto si a nqmam vreme da pisha na kirilica..taka iskam da kaja che super gadno se chuvstvam i mi e mng jal za bednite stari hora..vednuj otivam v magazina i pred men edin dqdka mng dobrichuk izglejdashe i toi popita kolko struva 1 qice i prodavachkata otgovori 18 stotinki toi si otvori shepata i zapochna da broi drebni stotinki i kaza dobre i izleze tujen az prosto ne mojah da izdurjda na gledkata i mi se nasulziha ochite.. :-k :cry: :cry: :cry: :cry: super gadno se pochuvstvah..kogato si hodq na selo gledam razni stari hora tolkova slabi ot glad che ne mogat da hodqt veche i ne moga da im pomogna dokato pisha v momenta daje podsmurcham..mng mi e gadnooo i neznam kak da im pomogna iskam no nz kak..molq vi ako ima takiwa kato men da mi kajat kak postupvat v dadeni situacii ili ako iskate da napravim neshto kato fond i da saberem pari i da gi nahranim..malko tupo zvuchi no shte mi se napulni dushata ako vidq edin star i bezpomoshten chovek sit i blagodaren..molq davaite idei prosto s kakwo daje i malko neshtod a pomogna na gladnite stari hora zashtoto gledkite koito me zaobikalqt naposleduk prosto me srivat otvutre.. :cry: :cry: :cry:

cherinka
11-10-2008, 19:25
ми.. и аз съм ходила до магазина и не са ми стигали пари за хляб и съм се връщала разревана, и съм искала на заем 5-10 стотинки от приятелки да си купа хляб..

не знам кво да кажа.. оф

Riot
11-10-2008, 19:26
"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)

bEbsI
11-10-2008, 19:29
"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)
Ще видим ти как ще изглеждаш достоен като нямаш и 5 стотинки в джоба.

DisturbinThePeace
11-10-2008, 19:30
абсолютно винаги съм помагал на такива хора , ако някой ми е поискал пари съм давал , просто ми става едно такова гадно , и ако не му дам после цял ден ще си викам "що не му дадох" и ми става още по-гадно :(

Riot
11-10-2008, 19:32
"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)
Ще видим ти как ще изглеждаш достоен като нямаш и 5 стотинки в джоба.
"...da jiveq moga taka i taka bratle..." 8)

Seducti0n
11-10-2008, 19:35
Не е прецедент.

Можеше да му купиш нещо, за колкото ти стигат парите или колкото прецениш, че можеш да отделиш за един беден старец, страдащ от недоимък.

И на мен ми е мъчно, но това не променя нещата. :?

splendour
11-10-2008, 19:36
fondove ima 10000000000000 ina4e moije6e da my dade6 pari ako si imala :)

morkofka
11-10-2008, 19:39
spongkata,
и на мен ми е много гадно.. и съм ревала 5221524544 пъти.. и помагам на хората... тъжно е че, възрастните хора, преди са били страхотни родители и са живели що годе добре а сега да нямат никакви пари дори за хляб..
бтв.. не те упреквам ама ако си имала пари нямаше да е зле да му купиш няколко яйца :) или хляб

Riot
11-10-2008, 19:40
to vsichkii gi e jal
no staneli duma za pari vsichki mylchat... :)

spongkata
11-10-2008, 19:41
daa no togava na momenta ne se setih da my dam prosto nz..bqh v shok moje bi ..mng me e qd che ne my dadoh..beshe predi okolo godina no oshte go pomnq :cry:
a kolkoto do "Riot" dobre de chovek te kakwo sa vinovni che sa bedni i gladni i nqmat pari za hrana..ili sa jalki zashtoto nqmat pari i sa prekaleno stari da rabotqt..mng tupa logika imash spored men.. :?

Riot
11-10-2008, 19:43
daa no togava na momenta ne se setih da my dam prosto nz..bqh v shok moje bi ..mng me e qd che ne my dadoh..beshe predi okolo godina no oshte go pomnq :cry:
a kolkoto do "Riot" dobre de chovek te kakwo sa vinovni che sa bedni i gladni i nqmat pari za hrana..ili sa jalki zashtoto nqmat pari i sa prekaleno stari da rabotqt..mng tupa logika imash spored men.. :?
ne ubijdam nikoi
metaforichno se izkazah
no ne na mqsto 8-)

spongkata
11-10-2008, 19:44
spongkata,
и на мен ми е много гадно.. и съм ревала 5221524544 пъти.. и помагам на хората... тъжно е че, възрастните хора, преди са били страхотни родители и са живели що годе добре а сега да нямат никакви пари дори за хляб..
бтв.. не те упреквам ама ако си имала пари нямаше да е зле да му купиш няколко яйца :) или хляб
sujalqvam che ne my dadoh do dnes se oprekvam no.. :cry:
ne moje li neshto da saberem pari ili nz..i da napravim neshto mng iskam da pomogna na bednite i gladni hora... :(

spongkata
11-10-2008, 19:45
daa no togava na momenta ne se setih da my dam prosto nz..bqh v shok moje bi ..mng me e qd che ne my dadoh..beshe predi okolo godina no oshte go pomnq :cry:
a kolkoto do "Riot" dobre de chovek te kakwo sa vinovni che sa bedni i gladni i nqmat pari za hrana..ili sa jalki zashtoto nqmat pari i sa prekaleno stari da rabotqt..mng tupa logika imash spored men.. :?
ne ubijdam nikoi
metaforichno se izkazah
no ne na mqsto 8-)
nqma problem az go rpieh malko nawutre zahstoot i nasheto semeistvo kogato sm bila malka ne sme imali pari za hlqb i sega iskam da moga da pomogna pone s neshto malko na horata v takowa polojenie.. :cry:

Riot
11-10-2008, 19:47
daa no togava na momenta ne se setih da my dam prosto nz..bqh v shok moje bi ..mng me e qd che ne my dadoh..beshe predi okolo godina no oshte go pomnq :cry:
a kolkoto do "Riot" dobre de chovek te kakwo sa vinovni che sa bedni i gladni i nqmat pari za hrana..ili sa jalki zashtoto nqmat pari i sa prekaleno stari da rabotqt..mng tupa logika imash spored men.. :?
ne ubijdam nikoi
metaforichno se izkazah
no ne na mqsto 8-)
nqma problem az go rpieh malko nawutre zahstoot i nasheto semeistvo kogato sm bila malka ne sme imali pari za hlqb i sega iskam da moga da pomogna pone s neshto malko na horata v takowa polojenie.. :cry:
no v kraina smetka s nishto nqma da pomognesh... fakt

cappy123
11-10-2008, 19:50
zdraveite sujalqvam za latinicata no mng iskam da izkaja mnenieto si a nqmam vreme da pisha na kirilica..taka iskam da kaja che super gadno se chuvstvam i mi e mng jal za bednite stari hora..vednuj otivam v magazina i pred men edin dqdka mng dobrichuk izglejdashe i toi popita kolko struva 1 qice i prodavachkata otgovori 18 stotinki toi si otvori shepata i zapochna da broi drebni stotinki i kaza dobre i izleze tujen az prosto ne mojah da izdurjda na gledkata i mi se nasulziha ochite.. :-k :cry: :cry: :cry: :cry: super gadno se pochuvstvah..kogato si hodq na selo gledam razni stari hora tolkova slabi ot glad che ne mogat da hodqt veche i ne moga da im pomogna dokato pisha v momenta daje podsmurcham..mng mi e gadnooo i neznam kak da im pomogna iskam no nz kak..molq vi ako ima takiwa kato men da mi kajat kak postupvat v dadeni situacii ili ako iskate da napravim neshto kato fond i da saberem pari i da gi nahranim..malko tupo zvuchi no shte mi se napulni dushata ako vidq edin star i bezpomoshten chovek sit i blagodaren..molq davaite idei prosto s kakwo daje i malko neshtod a pomogna na gladnite stari hora zashtoto gledkite koito me zaobikalqt naposleduk prosto me srivat otvutre.. :cry: :cry: :cry:

Еми ти защо не му додаде на дядото??? :( Аз като вида така и на некое малко дете като не му достигат винаги му давам.

spongkata
11-10-2008, 19:52
ami qvno e taka..za jalost..
no az sm reshila che shte subera vsichki moi plusheni igrachki i detski dreshki i na Koleda shte ida v doma za siracheta v grada mi i shte gi darq..dano pone da napravq nqkogo shtastliv..nadqvam se i drugi hora da napravqt neshto podobno zashtoto na koleda stavat chudesa :)

spongkata
11-10-2008, 19:56
zdraveite sujalqvam za latinicata no mng iskam da izkaja mnenieto si a nqmam vreme da pisha na kirilica..taka iskam da kaja che super gadno se chuvstvam i mi e mng jal za bednite stari hora..vednuj otivam v magazina i pred men edin dqdka mng dobrichuk izglejdashe i toi popita kolko struva 1 qice i prodavachkata otgovori 18 stotinki toi si otvori shepata i zapochna da broi drebni stotinki i kaza dobre i izleze tujen az prosto ne mojah da izdurjda na gledkata i mi se nasulziha ochite.. :-k :cry: :cry: :cry: :cry: super gadno se pochuvstvah..kogato si hodq na selo gledam razni stari hora tolkova slabi ot glad che ne mogat da hodqt veche i ne moga da im pomogna dokato pisha v momenta daje podsmurcham..mng mi e gadnooo i neznam kak da im pomogna iskam no nz kak..molq vi ako ima takiwa kato men da mi kajat kak postupvat v dadeni situacii ili ako iskate da napravim neshto kato fond i da saberem pari i da gi nahranim..malko tupo zvuchi no shte mi se napulni dushata ako vidq edin star i bezpomoshten chovek sit i blagodaren..molq davaite idei prosto s kakwo daje i malko neshtod a pomogna na gladnite stari hora zashtoto gledkite koito me zaobikalqt naposleduk prosto me srivat otvutre.. :cry: :cry: :cry:

Еми ти защо не му додаде на дядото??? :( Аз като вида така и на некое малко дете като не му достигат винаги му давам.

povqrvai mi do den dneshen pomnq tazi sluchka i se obvinqvam che ne my dadoh :cry: qvno sm bila prekaleno tupa za da se setq.. no ako mojeh da vurna vremeto bih my dala vsichkite si pari.. :cry:

MakeMeLaugh
11-10-2008, 20:00
ми.. и аз съм ходила до магазина и не са ми стигали пари за хляб и съм се връщала разревана, и съм искала на заем 5-10 стотинки от приятелки да си купа хляб..

не знам кво да кажа.. оф

Глупава кранта авантаджийка. Ако попаднеш в същата ситуация, с кеф ше ти ритна бастуна.

-=-

По принцип както казаха с нищо няма да помогнеш като цяло..
И аз винаги преценям хората, ако е някой смукач авантаджия просто ще го подмина или ще излезна от магазина.

Но ако си личи, че просто е някакъв дядо миличък както каза бих му купил няколко яйца и дори бих му дал някой лев поне веднъж да се почувства поне малко щастлив и неотхвърлен. Правил съм го и ще го правя. С няколко лева няма да забогатея, дори ще получа повече :)

Чувствам се по-пълноценно и ми олеква като го правя :) И се чувствам добре, че щом съм помогнал поне малко значи имам достатъчно :)

cherinka
11-10-2008, 20:06
убиждай майка си така, пикльо нещастен.


факт е, че всички, които казаха, че биха помогнали на такива хора все още мама и тате ви дават паричките..

jghgh
11-10-2008, 20:12
Между другото доста ме натъжи това в момента : |

Тема за размисъл е... наистина пенсионерите живеят много мизерно и трябва да им се помага. Омг, човека е искал само яйце...

Наистина ми стана тъжно.

LiveFlower
11-10-2008, 20:25
Pred takiva hora sum milostiva,shtoto prosto jivota gi e preebal mnogo qko i e adski jalko sichko :?

splendour
11-10-2008, 20:30
of osteite sa v daskalo sqka godina klasovete s1birat pari i kopyvat bob iriz.... za xorata ot domovete,a taz godina na6te re6ili da zemat 3 golemi pici i natyralen sok
1 na 1 parite im nq da stidnat 6tot dosta ne sa dali
2 na 2 za tez pari ako vsemem oriz primerno 6te ima za kolko pove4e qdeneta
3 na 3 ne znaqt kolko sa xorata i moje da ne stigne za vsi4ki.
napray basi xorata..............

MakeMeLaugh
11-10-2008, 20:35
убиждай майка си така, пикльо нещастен.


факт е, че всички, които казаха, че биха помогнали на такива хора все още мама и тате ви дават паричките..

За майка ми можеш да ми говориш само докато си на колене. Да не се обиждаме на майки викам.

Паричките си ги изкарвам лично аз и мога да се похваля с добра заплатка за възсрастта ми. Такава, каквато на авантаджийките им светкат очичките.

Това, че един човек не би помогнал за няколко стотинки на човек в беда говори много за него и за какъв е всъщност и колко струва. Ако ти се свиди за такава ситуация човек да няма 18 ст. за яйце, просто нямам думи. И очакваш да те подкрепя... Това ли ти е цената.. 18 стотинки, лев или два..

Пф.

Seducti0n
11-10-2008, 20:36
И в тема, като тази все ще намерите за нещо да се заядете...

Черинка, всеки сам решава за какво да похарчи парите си/в случая тези, които е получил от родителите си, а не своите собствени доходи/.
На тези, на които им е добре да раздават милостиня, нека го правят, другите за, което е жизнено важна поредната вафла, нека си я хапнат.

Тва е общо взето.

п.с-пише се обида

*не се заждам, но е масово допускана грешка

OtherDimension
11-10-2008, 20:36
скарай им се малко, слънце :-)

Seducti0n
11-10-2008, 20:39
скарай им се малко, слънце :-)


Тва не го умея. :)

MakeMeLaugh
11-10-2008, 20:43
На тези, на които им е добре да раздават милостиня, нека го правят, другите за, което е жизнено важна поредната вафла, нека си я хапнат.

Хареса ми иронията :)

Неудобната истина.

Jamalska
11-10-2008, 20:44
Най-редовно оставям пари на старците по улиците,тия дет просят или тия дет продават нещо колкото да не е без хич.
Иначе...честно да си призная(въпреки че изобщо не знам какво искам да правя с живота си) единствената ми мотивация да градя кариера е да имам възможността един ден да не позволя моите родители да стигнат до това положение.

Seducti0n
11-10-2008, 20:48
Най-редовно оставям пари на старците по улиците,тия дет просят или тия дет продават нещо колкото да не е без хич.
Иначе...честно да си призная(въпреки че изобщо не знам какво искам да правя с живота си) единствената ми мотивация да градя кариера е да имам възможността един ден да не позволя моите родители да стигнат до това положение.

Браво! =D>

babity
11-10-2008, 21:15
единствената ми мотивация да градя кариера е да имам възможността един ден да не позволя моите родители да стигнат до това положение.

Споделям мнението ти на 100%. Винаги когато видя възрастен човек се сещам за дядо ми, който вече не е между живите и ми става много мъчно...

MakeMeLaugh
11-10-2008, 21:32
В днешно време пенсионерите са направо герои да живеят с тези мизерни пенсии..

Много болно ми става като гледам как някой дядо или баба седи и гледа отстрани цените на стоките, преглъща просто и потегля.. Да гледат как ние младите ръсим пари и се забавляваме, а те да си зичислят точно парите за преживяване и да нямат поне веднъж да се поглезят.

Онзи ден се сетих, как хапвах някаква закуска набързо и една баба дойде и почна да гледа към витрините със закуски, после попита колко струва едната и като й казаха просто замълча обърна се и замина. В тоя момент ми се отщя закуската и ми се насълзиха очите и докато се посъвзема и обърна просто да я спра и да и купя с усмивка да не се почувства гадно бабата уж да ми прави компания тя вече се беше изпарила из тълпата..

На никой не го пожелавам. Дори както казаха ми е стимул.

chelsea
11-10-2008, 21:38
а като ти се насълзиха очите за възрастния човек защо не извади жълтицата и не купи едно яйце на дядката ? аре кажи де !?
и аз се сдухвам така за някакви възрастни хора, обаче в крайна сметка не мога да спася целия гладуващ свят и се успокоявам с факта ,че всичко на тоя свят е заслужено. вярвам ,че нещата се връщат и че щом е така, значи трябва да е така. давам милостиня когато имам възможност, спомням си на пролет си купих първите кокичета от една баба за 2 лв., хубаво ми стана, че я зарадвах.

MakeMeLaugh
11-10-2008, 21:45
Вярно е. Всичко е заслужено в повечето случаи, но има изключения.
И аз тарикатите просяци ги подминавам с периферното зрение само.


хахах, аз пък много обичам да си купувам зелени сливи. Ем бабата доволна, ем аз, големи сделки правим :Д

chelsea
11-10-2008, 21:49
или ошав по бъдни вечер от бабките. веднъж толкова ошав накупих, че подарявах на роднини :D

babity
11-10-2008, 21:56
На центъра в Пловдив много често, особено през зимата съм срещала една изключително възрастна женица, която продава рози, увита в някаквъ дрипи. Свила се жената на студеният тротоар и предлага рози. Винаги се разплаквам като я видя...

InitialD
11-11-2008, 02:58
единствената ми мотивация да градя кариера е да имам възможността един ден да не позволя моите родители да стигнат до това положение.

Не мога да бъда по-съгласен с теб!!!

Защо няма повече хора като теб!?!

sherry
11-11-2008, 07:51
С тия мизерни пенсии, които имат повечето, няма как да са добре...
Уви, цените ни а главоломно високи, а заплатите и пенсиите-ниски.
Хората разполагат с някакви пенсии по 150 или 200 лева, хлябът е 1 лев. Трябва да платят ток, вода, телефон, да си купят лекарства....За нищо не стигат тия пари. Жал ми е и бих дала на човек в нужда, често давам на бедни по улицата, които ме спират и ме молят. Да, някои може да са измамници, но откъде да знам...Остава надежата да си помогнал и да си стоплил нечие сърце. Откакто се помня баща ми е давал почти всичките си пари за мен и сестра ми, много често е пренебрегвал всичките си нужди.Искрено се надявам от мен да стане човек, да изкарвам добри пари, за да осугуря на с емейството ми приятни старини.Животът е труден,години подред работиш, бориш се за прехраната си, а все не можеш да си стъпиш на краката...Бих помогнала на такива хора, с каквото мога, но уви,много са, а този проблем няма да се реши, докато не се решат неуредиците в държавата ни.

hottie
11-11-2008, 07:57
Много ми е стана тъжно като прочетох това. Аз на твое място бих му купила продукти, ако имам пари. Или дори бих си дала моите. Разбира се - всеки каквото може. Дори и един хляб да е , пак е нещо.
Не знам за мен проблемът с възрастните хора в България е доста сериозен. Има баби, дядовци, инвалиди... с толкова мизерни пенсии, че ако не могат да разчитат на друг трудно биха се справили !

Ето пример : моята баба! Взима супер мизерна пенсия(въпреки, че е работила дълги години) но ако не съм аз да и додам пари всеки месец и да й напазарувам тя просто не би живяла нормален живот. Парите не й стигат, възрастна в и вече трудно ходи, дори не може да си напазарува сама. И всеки път се замислям - ами какво е за хората, които нямат близки?
Да знам, че не можем да мислим за всички, но не мога и да си затварям очите.

thegmin
11-11-2008, 08:32
Тази авторката на колко години е. Със сигурност и е много лесно да раздава парите на мама и татко. Много и е сладък живота като не е видяла как се печелят пари.

cherinka
11-11-2008, 11:34
И все пак радваме се, че се създаде някаква дискусия.
И един факт - никъде не съм споменала, че ми се свиди, че не бих помогнала ако можех.
Но така е.. кво да се прави немаше да е интересно ако немаше некакъв спор;)

Pliok0019
11-11-2008, 11:43
"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)

яка мисъл- ще започна да я ползвам :)
Kingsize - Ostavam sebe si

Thoughtless
11-11-2008, 15:48
Тази авторката на колко години е. Със сигурност и е много лесно да раздава парите на мама и татко. Много и е сладък живота като не е видяла как се печелят пари.

По-добре да похарчи парите като помогне на някой дядо, отколкото за алкохол и цигари например.

На мен ми става по-тъжно когато видя група тийнейджъри да се подиграват на баба|дядо..

spongkata
11-11-2008, 16:21
Тази авторката на колко години е. Със сигурност и е много лесно да раздава парите на мама и татко. Много и е сладък живота като не е видяла как се печелят пари.
ami na 15 sm no spored men tova nqma nikakvo znachenie zashtoto moje da sm na 15 i da se osigurqvam ot zaplatite na roditelite si no da se opitvam da pomogna s kakvoto moga no moje i da sm na sobstvena izdrujka i kakto kaza Thoughtless da gi ziharcha za gluposti :?
radvam se che temata vi haresa :] i se radvam che ima mnogo hora koito spodelqt mnenieto mi.. :)

Thoughtless
11-11-2008, 16:36
Може и да не са..
Ако видиш на улицата стар човек в такова положение, какво, ще отидеш да го разпитваш за кой е гласувал и тогава ще го съжаляваш?

Still1ME1Still1HERE
11-11-2008, 16:42
"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)В рози случай не е тук развръзката.Има толкова достойни хора и въпреки това живеят с по 100 лева.Май обърках глагола...

Има ги и ще ги има да се надяваме не за винаги.Поне в България.

От друга страна се сблъсква ситуацията с една мисъл,която се върти в главите на нас,младото поколение,включително и на мен."Живей без граници",но до едно време...Накрая ще станем и ние така.Ако искаш да не пропускаш нито един момент от живота се налага да живееш на ръба,но понякога падаш от него и оставаш без пукната пара.Трябва да се стеремиш да съчетаваш това,което искаш с това,което трябва,а в нашата държава трябва да спестяваш,че да можеш да "живееш" г/д нормално,когато стигнеш тази възраст.Е и да паднеш ще си живял достойно...нали!?

krisiiiiito
11-11-2008, 16:42
много тъжно наистина :( :( :( :(

Jamalska
11-11-2008, 16:48
"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)
Не мисля,че Митака е имал предвид точно това

Thoughtless
11-11-2008, 17:35
Всъщност съм съгласна с теб - специално тези, гласували за БКП не са за съжаление. Въпросът е, че не можеш да ги различиш външно и да решиш кого да съжаляваш.
За това ми е гадно за всички.

Riot
11-11-2008, 21:17
"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)В рози случай не е тук развръзката.Има толкова достойни хора и въпреки това живеят с по 100 лева.Май обърках глагола...

Има ги и ще ги има да се надяваме не за винаги.Поне в България.

От друга страна се сблъсква ситуацията с една мисъл,която се върти в главите на нас,младото поколение,включително и на мен."Живей без граници",но до едно време...Накрая ще станем и ние така.Ако искаш да не пропускаш нито един момент от живота се налага да живееш на ръба,но понякога падаш от него и оставаш без пукната пара.Трябва да се стеремиш да съчетаваш това,което искаш с това,което трябва,а в нашата държава трябва да спестяваш,че да можеш да "живееш" г/д нормално,когато стигнеш тази възраст.Е и да паднеш ще си живял достойно...нали!?



"Ne priznavam sistemata -golemi malki
ima dva vida hora -dostoini i jalki." 8)
Не мисля,че Митака е имал предвид точно това

prosto vi peeh be 8-)

Schneeflocke
12-04-2008, 04:49
И аз един път да си изкопая тема...

Интересно ми е какво толкова са ви направили комунистите, че все за тях се хващате. Повечето, да не кажа всички, дори не сте живели през това време. Аман от разбирачи и политически компетентни индивиди!!!

Колкото до оригиналната тема: И на мен понякога ми става мъчно, и аз понякога давам. Но по-често се питам: Защо моите баба и дядо не са като тях? Защо дядо ми на 70 продължава да работи, да прави ремонти на хората за пари? Защо те двамата не взимат по 100-200 лева пенсия? И, не, не са били от изявените комунисти, които са си напълнили гушките. А имат два апартамента в София, за втория дядо ми, тогава почти на 60, отиде да работи по строежи в Сибир! Защо те могат, а "миличките старци" - не?

BulgariaZaBulgarite
12-04-2008, 10:02
Предполагам дядката е редовен гласоподавател на БСП, нали? Всички сме прецакани от системата:(

miloto_girl_4e
12-04-2008, 10:45
Schneeflocke, може би не всички възрастни хора са трудоспособни?
Може би твоите баба и дядо просто са имали късмет да останат значително здрави до по напреднала възраст...
А и примерно, ако някоя баба е останала вдовица и едвам се движи и крета, защото няма пари да си взема лекарства, как я виждаш да се хване на работа?
Такаче не говори така ...


По темата :arrow: и на мен ми е мъчно предимно за възрастните хора и кучетата(за циганите грам мъчно не ми става) и винаги съм помагала с каквото мога. Аз направо се изумих, че не си се сетила да купиш някои продукти(пък било то и само яйцето)на човека .. просто няма как да коментирам..
Аз винаги давам пари на хора, които виждам, че наистина нямат, а не на такива, които ще ги дадат за алкохол и цигари. Веднъж с една приятелка преди години ядяхме пици долу на Витошка и Патриарха и идва някакъв като клошар и гледа тъжно пиците и аз тамън и разправям да му купим 1-2 парчета пица и почваме да се ровим и тъкмо да отида да му предложа и гледам, че си вади цигара и я запалва.. Е, как да ми стане жал за човек, който предпочита цигарите пред това да се нахрани ???

Schneeflocke
12-04-2008, 15:07
Schneeflocke, може би не всички възрастни хора са трудоспособни?
Може би твоите баба и дядо просто са имали късмет да останат значително здрави до по напреднала възраст...
А и примерно, ако някоя баба е останала вдовица и едвам се движи и крета, защото няма пари да си взема лекарства, как я виждаш да се хване на работа?
Такаче не говори така ...

Само да уточня - те могат да си живеят добре и без да работят. Ама леля ми е кучка и само им иска пари за нещо. И не бих казала, че баба ми, която се води инвалид по закон, е много трудоспособна, но се старае. А за прабаба ми, Бог да я прости, само са ми разказвали. Жената е била куца по рождение. Но цял живот е гледала телета на село за ТКЗС-то. Когато телетата са станали преко силите й, започнала да гледа агнета. Иии, не знам и аз защо го пиша това. Може би се опитвам да покажа, че всяка история има две страни. Ако не си се трудил като млад, ако не си си отгледал правилно децата и не си ги възпитал като хората, свършваш зле. Тогава кой е виновен - държавата или човекът?

crazy_style
12-04-2008, 16:44
ami az lqtoto si ba4kam, taka ili ina4e na6te me izdurjat... I tova ne mi pre4i da pomogna na nqkoi koito go zaslujava... Ne na oniq mangalki det sa po na 20 i imat po 4 deca i hodqt da prosqt.. A na nqkoi vuzrasten 4ovek koito e rabotel, otgledal e deca i sega nqma pari za 1 hlqb.. Taka ili ina4e az pari nqmam, te sa si na na6te, za6to da ne pomogna na dqdoto... Moje i da ima vina 4e e na tova dirije ama...Opredeleno i az 6te se po4uvstvam po dobre.. Kvo mi pre4i da dam 1 lev za hlqb na 4ovek koito nemoje da si go pozvoli, sled kato taka ili ina4e 6te dam 3 leva za cigari..

Loshotia
12-04-2008, 17:17
абе global е адското зле, чак ми е жал! Какво значение има какъв цвят е? Първо сме хора, после сме комунисти, демократи, анархисти... Яко тъпо парче!

А иначе знам как се чувства авторката. Така бях във вторник- в халите киснахме и имаше щанд за разни шоколади, дядо коледовци от шоколад и всякакви коледни неща. Седнахме до него и по едно време се появи едно дете- самичко беше и така ги гледаше... ;( купихме му един дядо коледа и така му светнаха очите. Много ми стана криво.

SWASTICA
12-04-2008, 19:15
Винаги съм се питал всички ли сте толкова глупави или просто не можете повече?

Преди време се начуих на нещо на което трябва да се научите и вие.
Казва се непукизъм.
Влезнала си в магазина, видяла си дядото, който искал 1 яйце, разплакала си се... Ами какво ще стане, ако видиш някоя баба да иска да си купи 3 килограма месо, а няма пари? Дали наистина трябва да ти пука?
Дали? Не. Това е верния отговор.
Какво значи да ви става тъжно? Да плачете, защото няма какво да ядат някакви си пенсионери или деца? Ами нали вие ядете, какво ви пука за другите? На този свят има всякакви хора и всякакви съдби. На Пешо му умряло магарето, ми, че да умира, аз какво да направя...
Някой умират, други се раждат, трети гладуват, четвърти боледуват, пети мизерстват. Така е устроен Света. Щом няма да пари да яде, значи ще гладува. Той си го е направил така, никой друг. Ако трябва ще умре, спокойно, друг ще се роди на негово място.
Ял е цял живот, сега ти се загрижи, че няма какво да яде... Ами какво е правил цял живот, бе? Да не би да го е карал на фотосинтеза?
Някакви лайна застанали по мостовете и по улиците с подадена напред ръка, търсейки милостиня... Това са боклуци. Лесно е да застанеш и да си протегнеш ръката и да чакаш да ти капят парите. Лесно е...
Трудно е да си ги изкараш : ) Не са способни? Техен проблем, те са си го направили.
Радвайте се, че вие сте добре.
И сега някоя глупачка или някой палячо ще каже: Ами представи си, че си на тяхно място? Ами да, представям си, ще гладувам или ще умра. Никога няма да прося.
Или си човек, или боклук.
Ако ти е писано да умираш, ще умираш.
Ако ти е писано да гладуваш, ще гладуваш.
Хората не променят съдбите си, просто ги преплитат, което не е правилно.
Никога не бих дал и цент за такива боклуци.

Loshotia
12-04-2008, 19:41
SWASTICA, не говоря за тея дето по мостове църкви висят по цял ден, а са видимо в трудоспособна възраст, дето за тях все "няма работа". Жал ми е за тези пенсионери, които са се трудили през активната възраст, а сега заради преизчислението от `97 година вместо да взимат 300лв месечно взимат 100лв. Не може да не ми е жал- не съм някакво животно, което първично да си подчинява на нуждите си и да го е грижа единствено за физическото му оцеляване.

SWASTICA
12-04-2008, 20:14
SWASTICA, не говоря за тея дето по мостове църкви висят по цял ден, а са видимо в трудоспособна възраст, дето за тях все "няма работа". Жал ми е за тези пенсионери, които са се трудили през активната възраст, а сега заради преизчислението от `97 година вместо да взимат 300лв месечно взимат 100лв. Не може да не ми е жал- не съм някакво животно, което първично да си подчинява на нуждите си и да го е грижа единствено за физическото му оцеляване.
За да оцеляваме се налага да сме като животните.
Баба ми взима 130 лв пенсия. Хапчетата, които трябва да приема всеки месец струват 70 лв. Ток, вода и тн. Живее си супер, не се оплаква, гледа си Булсатком и всичко е наред.
Пак ти казвам, приятелю, техен проблем.
Ако един ден станеш един от тях на никой няма да му пука, защото такъв е живота. Защо да ти пука, след като не си заслужава?

babity
12-04-2008, 21:05
А винаги ли трябва да правим нещата водени само и единствено от мисълта, че някой някога ще ни го върне?

SWASTICA
12-04-2008, 21:25
А винаги ли трябва да правим нещата водени само и единствено от мисълта, че някой някога ще ни го върне?
Има ли смисъл да дадеш от твоите 5 лв за да може някой си да яде като луд кебапчета и хляб?
Ти си ги имаш и са твой.
Защо трябва да са негови?
Помагаш му ли?
А защо?
Защо го правиш?
Къде пише, че трябва да му помогнеш?
Казах ти-някой умират от студ, други от глад. Това е закона на природата.
А и ако няма смъртност, знаеш ли какво ще стане?

babity
12-04-2008, 21:32
Не мисля, че с 5 лв някой ще презабогатее или кой знае какво ще стане с тях. После, аз не ги давам 5-те лева, защото ги нямам, главно. Накрая очаквах да кажеш нещо и за закона на джунглата. Ние сме ХОРА, защото можем да чувстваме и неща, различни от егоизъм, нали така? Не виждам нещо лошо в това да дадеш на някого когато имаш в повече, а виждаш, че той няма нищо. Особено когато става дума за хора в неравностойно положение или възрастни хора. И все пак всички имаме право на мнение по въпроса...

SWASTICA
12-04-2008, 21:38
Не мисля, че с 5 лв някой ще презабогатее или кой знае какво ще стане с тях. После, аз не ги давам 5-те лева, защото ги нямам, главно. Накрая очаквах да кажеш нещо и за закона на джунглата. Ние сме ХОРА, защото можем да чувстваме и неща, различни от егоизъм, нали така? Не виждам нещо лошо в това да дадеш на някого когато имаш в повече, а виждаш, че той няма нищо. Особено когато става дума за хора в неравностойно положение или възрастни хора. И все пак всички имаме право на мнение по въпроса...
Егоизма е нещо съвсем различно.
Това е реалността. Не трябва да се бърка реалност с егоизъм.
Но въпроса е ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ ТРЯБВА ДА МУ ДАВАШ ПРОСТО ЕЙ ТАКА?
Да му капнат пари от въздуха?
Защо?
Защото имаш в повече?
Добре де, вярно ли всички тука сте от 93 нагоре?

Schneeflocke
12-04-2008, 23:40
Какво са направили ли? Ограбиха страната и тя днес е първата по бедност в Европа.

Детенце, знаеш ли колко държави са били комунистически? Как така половин Европа се вдигна на крака, а само на българите и след 20 години пак комунистите са им виновни. Ти живяло ли си през комунизма, че имаш мнение по въпроса? Знаеш ли тогава колко просяци е имало по улиците на София? Знаеш ли колко вишисти тогава са били без работа? А колко са тези хора сега? Не знаеш. Ама се правиш на велико. Плюеш един режим, който не познаваш. Защото си чуло, че тогава не са давали на децата да си веят циците по улиците. Знаеш ли, че комунизмът е утопична идеология, която, за съжаление, никой не успява да приложи на практика? От къде ти идва самочувствието да се изказваш по политически въпроси, при положение, че нямаш нужните знания, за да водиш такъв спор. Особено с мен!!!


ПП: SWASTICA, разбирам позицията ти много добре. И съм доста съгласна с теб. Но, все пак, ние сме хора. В природата ни е, поне на повечето, да изпитваме съчувствие към другите, да искаме да им помогнем, защото "всичко се връща". Кой знае, може и да не е съчувствие, а страх - надяваш се, че, ако днес подадеш някому ръка, утре някой ще ти подаде на теб. Такива сме си. Дори на мен ми става мъчно за старите хора. А аз, според повечето хора, съм зла кучка.http://anikaos.com/0034-purple-kao-ani/purple-hikademon.gif

Riot
12-05-2008, 08:29
да го духат бе
и стари и млади
ти ако си на тяхно място
на някой ще му дреме ли ?
деа и състрадателните пикли

SWASTICA
12-05-2008, 09:03
Schneeflocke, не се надявай.
Аз съм бил в много положения, да не ти казвам, че почти съм умирал.
Никога не съм просил.
В на никой кръвта не е да помага! Просто всеки търси изгодата!
Да ви кажа ли ЗАЩО ДАВАТЕ ПАРИ И МИЛОСТИНЯ? Защото очаквате, АКО ЕДИН ДЕН и вие станете така да ВИ СЕ ВРЪЩА или изобщо да не станете такива, защото сте мили и добри хора.
Грешка. Дори в този случай не го правите за тях, а за себе си. Просто трябва да се замислите и да го осъзнаете.
На този свят се раждаш сам или с още някой, помагай на този, който е излезнал с теб. Другите си имат свой пътища. Не се меси в чуждите съдби. Ако му е писано да се обеси, не го прави, че да се дави. ;) Няма нужда от милостиня, нищо не се връща, няма и да се върне. Това са просто тъпи фрази заложени в на почти всеки един човек главата. При тях има организъм, при теб също, техния изисква храна, както и твоя. Ако го нахраниш, то ще бъде веднъж, следователно живота му няма да бъде спасен от теб. Това са пълни глупости.
Казах вече, писано ли ти е да умираш и цял свят не може да ти помогне, защото това е твоята съдба и явно е направено така, защото така е трябвало. На този Свят за всяко едно нещо има причина, всяка една частица се движи по определен начин за да направи нещо, всяка една секунда, която удря има цел, всяка една цигата е около минута, ти сядаш и я пушиш в парка, след 1 мин ставаш тръгваш и ти е добре. Но, ако беше тръгнал 1 мин по-рано милиони неща щяха да бъдат различни, МИЛИОНИ! Щом е писано да има сираци - ще има, щом е писано да има болни - ще има, щом е писано да умират от глад - ще умират. Хората са неблагодарници, при това големи.
Не давайте пари за нещо, което така или иначе си отива.

Discard
12-05-2008, 09:11
И каква е дискусията в случая-факт е,че държавата ни е шибана,факт е,че и голяяма част от населението са боклуци(българи или не...).И дискусиите нито ще решат проблема,нито нищо-това е положението!

SWASTICA
12-05-2008, 09:21
И каква е дискусията в случая-факт е,че държавата ни е шибана,факт е,че и голяяма част от населението са боклуци(българи или не...).И дискусиите нито ще решат проблема,нито нищо-това е положението!
Добре, Първанов.

Discard
12-05-2008, 09:33
Изтърваме поредната история за живота...

sssladuranka
12-05-2008, 20:58
ох,незнам просто какво да кажа...може би само - тъжно и жалко става всичко напоследък :-# :cry:

krem4et0
12-06-2008, 11:04
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=4093890#4093890

Комунистическите спорове-ТАМ!