PDA

View Full Version : Изключ-изключ



mgxpower
11-11-2008, 06:45
Вчера спорих с едни приятели за това дали могат да те изключат или не когато си 12 клас според мен могат според тях не могат....вие как мислите?

DjBaloon
11-11-2008, 06:48
Принципно не могат
Могат да те пратят в самостоятелна форма и накрая на годината да трябва да държиш изпити по всичко
Но повечето решават,за да не го преебават.. че ще му дойдат нанагорно всички изпити и кандидатстване и ги издондуркват още няколко месеца

mgxpower
11-11-2008, 06:55
И една приятелка не е ходила 1-2 седмици в смисъл в седмицата ходи за по 3 дена примерно
1.Понеделник
2.Вторник
3.Сряда после решава да не за четвъртъка , петъка после понеделника и вторника и пак си идва срядата и днес класната й се обадила на майка й , че ще я мятат от даскалото(изключват) а тя е 12 клас и се е шашнала...

DjBaloon
11-11-2008, 06:57
Най-много в частна форма да я пратят ако са много изруди учителите

mgxpower
11-11-2008, 06:58
Странното е , че тя като си отсъства си дава бележки разбираш ли ?! И пак се заяжда с нея класната й...

DjBaloon
11-11-2008, 07:08
Странното е , че тя като си отсъства си дава бележки разбираш ли ?! И пак се заяжда с нея класната й...
Сякакви изруди има...
Може сега заради матурите да са ги засили,защото нали плашат учителите че ще сравняват оценките от матурите с това което преподавателя им е писал през годините и на тая база ще уволняват...
Пък и то и за извинените има лимит - 100
Ако се мине,за да не те преместват в самостоятелна форма носиш формуляр че си болен и ти увеличават лимита

mgxpower
11-11-2008, 07:11
Абе то е странното , тя каза , че и други има които бягат от нейния клас...обаче само на нея й държи класната сметка и звъни по телефона да уведомява родител

kPuCkA
11-11-2008, 07:16
Като нищо да я изключат.В моето училище преди няколко години изключиха 5 дванайсетокласника именно заради много отсъствия,ама не да са ги преместили на самостоятелна форма на обучение,ами направо си отидоха в друго училище и то няколко месеца преди абитуриенския бал,беше доста кофти.

mgxpower
11-11-2008, 07:25
Тук не става въпрос за много отсъствия тя да има 3 неизвинени и 45 извинени въпроса е в това , че като е решила да не ходи 1-2 седмици на даскало и вече я заплашват с изключване аз това не мога да си го обясня...или просто я заплашват да се стегне щото класната се интересува или не знам и аз

BlackRevenger
11-11-2008, 10:16
... ммм могат ако си в началото на годината 50-60 % май ще те изклютчат щот нема да те изтърпат ... ако е в края на годината нема смисал да те изключват

OneGirl
11-11-2008, 12:00
Значи щом има само 3 неизвинени отсъствия не би трябвало да я изключат. Но май вече и изключват и за държанието.

DjBaloon
11-11-2008, 18:12
добре че завърших :D

zloto
11-11-2008, 18:20
Според мен нямат право да я изключат. Не и за толкова отсъствия. Нито броя е голям, нито класната би могла да знае как точно прекарва свободните си дни.
Пък класната нека си заплашва колкото си иска, момичето не е натрупало толкова много отсъствия, че да я изключат, следователно няма как да стане работата. Ако иска да я изключи, първо ще я предложи на съвета, но на какво основание ще й бъде одобрено предложението?
И аз съм чувала, че не могат да бъдат изключени ученици от 12ти клас. Поне в моето училище е така.

mimsssssss
11-11-2008, 18:26
в нащо даскало може да те исключат и в 12 клас можеш да се преместиш в даскало само със същия профил или както казаха самостоятелна форма.днес четоха даже кои са наказани имаше и 1 исключен

RiseGirl
11-11-2008, 18:42
Не мога да те изключат само последният месец от завършването ти, иначе нищо не им пречи! :)

mgxpower
11-12-2008, 17:25
добре че завърших :Dда и мъките ни изчезнаха.Сега чувам ще се въвежда отново поведението в училище както навремето е било "приемливо" , "Примерно" , "задоволително" и пр. :lol:

shadow4e
11-12-2008, 20:50
Тя е ученичка и работата й е да ходи на училище. Не мога да разбера какви са тези глупости, че трябвало да се отсъства, за да се учело за изпитите. Аз съм отсътстваал един единствен ден от училище заради ученето и то беше защото имах предварителен изпит в УНСС и не успях да се подговтвя и за класното, което просот се отложи за след още 1 седмица /отстъствала съм заарди друга неща, ест, де :)/.

А ако не остъствава да учи, още по-зле :)
Училището е задължително и се учат доста оснони неща, има си време, когато се пробират кои неща са важни и интересни и кои-не, и това е университет.

rubi
11-13-2008, 01:33
добре че завърших :Dда и мъките ни изчезнаха.Сега чувам ще се въвежда отново поведението в училище както навремето е било "приемливо" , "Примерно" , "задоволително" и пр. :lol: и аз като вас щастливо завършила,че минах на косъм и от матурите :-D добре че нямаше такива простотии по наше време :-D

Sensuality
11-13-2008, 03:44
може да,бившето ми гадже го бяха изключили 8-) (холхолхол) иии после се водеше частен ученик :D

curka87
11-13-2008, 08:11
могат да те изключат винаги, без значение в кой клас си. Не могат само през последния месец на 12-ти клас.
Иначе това за отсъствията и бележките- не е важно колко от тях са извинени с бележка и колко - неизвинени.....изкилючват при 30% общо отсъствие от целия брой часове.
Друг е вече въпроса ако даскалите не им се занимава и решат да те изтикат въпреки отсъствията.

stayhigh
11-13-2008, 11:36
Естествено, че могат, но ако имаш много отсъствия ще те направят най - много частен. Ако направиш нещо по - сериозно ще те изключат

Blab
11-13-2008, 11:46
В 12-ти клас не могат да те изключат.
При провинение(и още едно, и още едно...:Д) ти предлагат 2 варианта:
1. да минеш на частна форма на обучение, да си вземеш изпитите и да получиш диплома.(или сертификат, че си завършил, ако не издържиш матурите)
2. списък с училища, да си избереш къде желаеш да довършиш средното си образование. Т.е., преместване, а не изключване, по-скоро доброволно напускане.:Д

curka87
11-13-2008, 12:29
добре че завърших :Dда и мъките ни изчезнаха.Сега чувам ще се въвежда отново поведението в училище както навремето е било "приемливо" , "Примерно" , "задоволително" и пр. :lol:


УЖАС!!!
горките деца.
Добре, че вече нямам такива проблеми.
Да му мислят малките, че май ги чакат тежки времена. :razz: :razz:

hrisssssi
11-13-2008, 14:17
не могат да те изключат но могат да те оставят на поправка

hrisssssi
11-13-2008, 14:17
не могат да те изключат но могат да те оставят на поправка

verdjitO
11-23-2008, 17:17
Странното е , че тя като си отсъства си дава бележки разбираш ли ?! И пак се заяжда с нея класната й...
Сякакви изруди има...
Може сега заради матурите да са ги засили,защото нали плашат учителите че ще сравняват оценките от матурите с това което преподавателя им е писал през годините и на тая база ще уволняват...
Пък и то и за извинените има лимит - 100
Ако се мине,за да не те преместват в самостоятелна форма носиш формуляр че си болен и ти увеличават лимита

Тоя лимит 100 само за 12 клас ли е, защото аз не съм 12, а миналата година имах 120 извинени и не са ме изключили :D