PDA

View Full Version : Три двойки



zloto
11-11-2008, 07:38
Има ли такова правило, според което ако имам 3 двойки по някой предмет, мога да бъда оставена на поправка, дори и да имам други 5-6 оценки, различни от двойка?

BlueCat
11-11-2008, 08:10
Правилото е, че като имаш три оценки (зависи по кой предмет все пак) учителите не са длъжни да те изпитват повече и маже да ти оставят 2 за срока.

scyLLa
11-11-2008, 08:31
Смятай събираш всички оценки и ги делиш на броя им, например :
три 2-ки =6 и 6 други оценки да кажем 4,5,3,4,6,4=26
и става 26:9=2,88 което си е 2, но по милост на годпожата може да ти пише 3 чаткаш ли?Не вярвам да има такова правило ако имаш 3 2ки и шес други оценки например (6) да те остави.Ако има само 3 2-ки тогава може да те остави....

Boyd
11-11-2008, 08:50
Смятай събираш всички оценки и ги делиш на броя им, например :
три 2-ки =6 и 6 други оценки да кажем 4,5,3,4,6,4=26
и става 26:9=2,88 което си е 2, но по милост на годпожата може да ти пише 3 чаткаш ли?Не вярвам да има такова правило ако имаш 3 2ки и шес други оценки например (6) да те остави.Ако има само 3 2-ки тогава може да те остави....

Това не винаги е така. Правило за тези работи няма, защото всеки учител си е индивидуален. За оценки трябва да говориш с него/нея, за да се разберете. Да не мислите, че им е зор да Ви оставят двойки и после лятото да се занимават с Вас вместо да почиват.

Лично мое мнение е, че ако имаш две двойки и две шестици, може да ти остави както 2, така и 6 за срока. Зависи оценките на какво са и какви са.

По принцип от старото даскало знам, че последната оценка в графата не трябва да е 2. Майче трябва да е същата оценка каквато ти е и за срока.

zloto
11-11-2008, 08:52
Правилото е, че като имаш три оценки (зависи по кой предмет все пак) учителите не са длъжни да те изпитват повече и маже да ти оставят 2 за срока.
Ох, съмнявам се спре да ме изпитва. Имам една двойка, официално вписана в дневника, още една от вчера, която не е вписана и очаквам още една като ни върне другите контролни. А учителката каза, че трябва да имаме около 10 оценки за първия срок.
scyLLа, това правило за смятане на оценки го знам и ако наистина не съществува другото правило за 3те двойки, ще се оправя някак си...
Мерси!

mgxpower
11-11-2008, 10:00
Накрая оценките се събират от дадения предмет и се разделят на броя на оценките и се получава тази общата щом имаш различни оценки освен две няма да те остави на поправка , НО гледай да нямаш двойка последна оценка....защото имаш ли последна оценка двойка - аривидерчиии!!

Roiroi
11-11-2008, 11:11
Пълни глупости ...

OneGirl
11-11-2008, 11:57
Такова правило няма зависи от госпожата. Но още е първия срок попринцип се гледа втория. ако втория имаш 3 за срока значи по този предмет ще имаш 3 за годината и няма да останеш на поправителен.

shadow4e
11-11-2008, 12:50
1. 2 за срока можеш да имаш, важното да не е за годината.
2. Броят на оценките е броят на часовете, които имае седмично плюс 1 т.е. ако имате 2 часа седмично 3 оценки са достатъчни за оформяне.

Второто беше вярно до преди една година, със сигурност, не съм чула за някаква изменение, но и вече не съм в у-ще :) така че питай някой твой преподавател.

soul1199
11-11-2008, 14:01
Правилото е, че като имаш три оценки (зависи по кой предмет все пак) учителите не са длъжни да те изпитват повече и маже да ти оставят 2 за срока.+1

zloto
11-11-2008, 17:31
Благодаря на всички. Оказа се, че имам две двойки и една тройка, пък и госпожата отрече да има такова правило за три двойки.
За първи път в живота си се радвам толкова много на тройка :shock:

tonie__
11-13-2008, 13:16
вместо да се притесняваш за тея неща , вземи се стегни и започни да учиш :!: :wink:

6o6kotooo
11-13-2008, 13:24
Накрая оценките се събират от дадения предмет и се разделят на броя на оценките и се получава тази общата щом имаш различни оценки освен две няма да те остави на поправка , НО гледай да нямаш двойка последна оценка....защото имаш ли последна оценка двойка - аривидерчиии!!
+1