PDA

View Full Version : Помагайте!!



MELON
11-11-2008, 10:58
Здравейте , искам да ви попитам аз си загасвам компа на Hibernation и искам да мога да си го вкл от копче на клавиатурата (Space ) та искам да ми помогнете (и преди съм пускал такава тема ама никой не ми отговори) а и не искам отговори като "порови се из настрийките на BIOS-а пробвах нищо не стана

MELON
11-11-2008, 11:46
аре де няма ли никой в този форум бе

lcl
11-11-2008, 12:00
Има... Много много не си се изразил правилно...
Мога и аз да ти дам съвет като за Skype темата - преинсталацията му е майката :D

Формулирай си идеята по-разбрано и ще имаш отговор.

MELON
11-11-2008, 12:03
Има... Много много не си се изразил правилно...
Мога и аз да ти дам съвет като за Skype темата - преинсталацията му е майката :D

Формулирай си идеята по-разбрано и ще имаш отговор.
кажи как и ще оправя

lcl
11-11-2008, 12:08
Как си спираш щайгата със Stand by ли ? И какво ти е дъното?

MELON
11-11-2008, 12:13
Как си спираш щайгата със Stand by ли ?
Нал съм че е с HIBERNATE

lcl
11-11-2008, 12:15
Windows версия и дънна платка ?

MELON
11-11-2008, 12:23
амиии XP SP3 а дънната платка е DMI System Product P5K SE Field Value
DMI Motherboard Version Rev 1.xx TОВА ПОКАЗВА ЕВЕРЕСТА

lcl
11-11-2008, 12:45
Мда. Значи от Control panel -> Power options -> Hibernate цъкваш отметката. Забележи трябва да имаш колкото ти е RAM паметта свободно място.

Проблема може да е от много причини.
- стари или несъвместими драйвери (чипсет, контролери, видео, аудио)
- разкарай си включените в USB памети.
- поддръжка на ACPI. Виж в Device manager на Computer, дали компа ти поддържа ACPI.

Сега, аз не ползвам Windows и малко насляпо го карам. Ако това не стане като се прибера в нас ще те мисля.

MELON
11-11-2008, 12:48
Мда. Значи от Control panel -> Power options -> Hibernate цъкваш отметката. Забележи трябва да имаш колкото ти е RAM паметта свободно място.

Проблема може да е от много причини.
- стари или несъвместими драйвери (чипсет, контролери, видео, аудио)
- разкарай си включените в USB памети.
- поддръжка на ACPI. Виж в Device manager на Computer, дали компа ти поддържа ACPI.

Сега, аз не ползвам Windows и малко насляпо го карам. Ако това не стане като се прибера в нас ще те мисля.
не аз мога да си го изключвам от hibernation но проблема е в това че като искам да си включа компаискам да го вкл от SPACE копчето а не от там самото копче за вкл

lcl
11-11-2008, 13:03
Разбрах ти идеята. Пробрал ли си с ESC? И също да махнеш опцията Power бутона да ти служи за hibernation-а. Лошото, че ако не се пуска после с kbd, ще трябва с Reset бутона. Много странно - принципно точно Space се ползва за вдигане на машината.

MELON
11-11-2008, 13:09
Разбрах ти идеята. Пробрал ли си с ESC? И също да махнеш опцията Power бутона да ти служи за hibernation-а. Лошото, че ако не се пуска после с kbd, ще трябва с Reset бутона. Много странно - принципно точно Space се ползва за вдигане на машината.
да знам точно това искъм ама се чудя как и искъм някой да ми помогне

lcl
11-11-2008, 13:11
А случайно клавиатурата да ти е на USB? Слагал ли си и драйвър?

MELON
11-11-2008, 13:14
А случайно клавиатурата да ти е на USB? Слагал ли си и драйвър?
не съм и слагал дривер не е на USB а на някакво малко розово отззаде

lcl
11-11-2008, 13:41
Провери си ACPI дали ти е ок....
Ако всичко е 6 -> BIOS -> Power managment.
В краен случай има и софт: http://www.dennisbabkin.com/php/download.php?what=WOSB
Нямам си идея как работи. Както казах Windows не ръчкам, само на майка ми на компа има такова чудо :)

MELON
11-11-2008, 15:52
Провери си ACPI дали ти е ок....
Ако всичко е 6 -> BIOS -> Power managment.
В краен случай има и софт: http://www.dennisbabkin.com/php/download.php?what=WOSB
Нямам си идея как работи. Както казах Windows не ръчкам, само на майка ми на компа има такова чудо :)
да ти кажа нямам понятие от нищо което каза

MELON
11-11-2008, 16:08
Пускаш си компа след 4 секунди даваш Delete след 10 секунди даваш стрелката надолу докато стигне "Power managment. " даваш ентер и гледаш настройките ..
сега ще пробвам

lcl
11-11-2008, 16:24
За поддръжката на ACPI, виж в Device manager на Computer, дали има ACPI бля-бля. Ако нямаш значи нямаш поддръжка. Тогава слагаш по-нови драйвери.

tqnko: Ебаси историите с тия Windows-и. После да лафят, че не тръгвали игри под Linux и било сложно. :D

MELON
11-11-2008, 16:30
За поддръжката на ACPI, виж в Device manager на Computer, дали има ACPI бля-бля. Ако нямаш значи нямаш поддръжка. Тогава слагаш по-нови драйвери.

tqnko: Ебаси историите с тия Windows-и. После да лафят, че не тръгвали игри под Linux и било сложно. :D
а пък това каде е ми кажи че съм вече много туп и не рабирам много

lcl
11-11-2008, 16:49
Control panel -> System -> Hardware -> Device manager -> плюсчето на Computer и там трябва да имаш "ACPI бля-бля"

neonskull
11-11-2008, 18:40
aaaa BaSs ужас много гаден аватар