PDA

View Full Version : Скучно ли е да си моралист ?



make_you_mine
11-11-2008, 18:14
Мислите ли, че морала е един вид излишна задръжка ? Скрупула ли е ? По-интересно ли е всичко без морал и предрасъдъци или не е проблем ? Има ли морални МЛАДИ хора в днешно време ?

danchy
11-11-2008, 18:27
хах аз мога да се нарека морален... :) ноо пък напълно моралното е вече комплекс, страх да не сбъркаш несщо, някъде, някак си ... за това от време на време се прави неква лудория :) а не искам и да говоря колко е по-тъпо в другата крайност ;)

dqvolski_angel
11-11-2008, 18:28
за какъв точно морал става въпрос???

scoobydors
11-11-2008, 18:44
хах аз мога да се нарека морален... :) ноо пък напълно моралното е вече комплекс, страх да не сбъркаш несщо, някъде, някак си ... за това от време на време се прави неква лудория :) а не искам и да говоря колко е по-тъпо в другата крайност ;)

:smt023

bEbsI
11-11-2008, 19:21
Екстра си ми е и хич не ми е скучно.Не ги моткам по двама по трима,съвестта ми е чиста пред всеки,какво повече мога да искам? 8-)

danchy
11-11-2008, 19:25
ти може да не искаш ... но защо пък да не търсиш тръпката? интересното? по някакъв начин риска... има хора на които им харесва ...

Victorya
11-11-2008, 19:30
Какъв точно смисъл влагаш в думата "морал"?

danchy
11-11-2008, 19:37
Вики как може да търсиш определение за морал!??! за едни е морално да прецакат някого за свое удоволсвие,за други не... морала ти е цялата ценостна система :) която проявяваш почти инстинктивно, но самия "пакет" от ценности са си лично твои....

jghgh
11-11-2008, 19:45
Щастието е някъде по средата.. в баланса...

Victorya
11-11-2008, 19:55
Вики как може да търсиш определение за морал!??! за едни е морално да прецакат някого за свое удоволсвие,за други не... морала ти е цялата ценостна система :) която проявяваш почти инстинктивно, но самия "пакет" от ценности са си лично твои....

Първо :) Много е готино да те нарекат на галено в някой сайт.В смисъл,никой не ме е наричал тук на малко име :) Готино е :) Сега стоп спам

След малкото пояснение от danchy по темата мога да кажа,че не,не е скучно да си моралист.Поне в смисъла,който аз влагам в тази дума.Да си честен и искрен,да си директен и никога лицемерен...това не е скучно,това е удовлетворяващо за самия себе си... :-o

huligankata
11-11-2008, 20:33
Не е скучно. Може би понякога се чувстваш като аутсайдер, само защото имаш морал и си честен човек на фона на толкова много хора, на които не им пука за нищо. И в крайна сметка не съжалявам, че имам морал и не го смятам за вид задръжка, или ако е такава, то е задръжка от нередните неща, за които ако ги направя след това бих съжалявала много. Моралните млади хора според мен не са много - може би е такова времето незнам, но ми изглежда, че намаляват все повече.

imaginaryyy
11-11-2008, 20:43
Да живея за момента, означава, че нямам морал ли?

beb4yy
11-11-2008, 20:46
ОООО АЗ НЯМАМ НИЩО ОБЩО С ДУМАТА МОРАЛ ЗНАЧИ ;)

cherinka
11-11-2008, 22:52
Да живея за момента, означава, че нямам морал ли?точно обратното, бейби..

jghgh е изключително права ;)

BaiToq
11-12-2008, 05:11
Мислите ли, че морала е един вид излишна задръжка ? Скрупула ли е ? По-интересно ли е всичко без морал и предрасъдъци или не е проблем ? Има ли морални МЛАДИ хора в днешно време ?
Първо си изясни какво е морал.

И,да,аз съм млад,морален и принципен човек.

Punisherrr
11-12-2008, 08:05
На мен не ми е скучно,защото намирам границата между двете неща ;)
...а от двете крайности ми се повдига!

salfetka
11-14-2008, 18:36
морал има все още след младите хора, просто някои побертети прекаляват с привидната си разкрепостеност :-D това разбира се идва и от семейството...СЕга пред блока се целуват момиче с момиче...ми времената са такива по тв тва дават тва е модерно :shock: :-)

LaDy_DaQnA
11-14-2008, 18:56
евала тъкмо мислех да пусна нещо подобно щото мнг лошо се сдухвам мисля си че хубавите момчета търсят момичета които не гледат по напред от носа си.... търсят си купонджиики без предрасъдаци и пр а аз имам приоритети принципи и... знам ли те са нед всичко ... в по голямата част от времето се държа улегнало ... кофти тръпка но се имам за твърде скучна ... в момента дори немога да изразя мислите си ужс....