PDA

View Full Version : Хума...



HeadMasTeR
11-11-2008, 22:07
Айде ако някой е ползвал хума за премахване на пъпки по лицето да поясни какъв е начина на употреба и каква е самата процедура...

shell
11-12-2008, 05:58
Според мен хумата е страхотно нещо и то не само за акне ,но и изобщо за кожата през целия ни живот!Първо хумата е изцяло природен продукт,който съдържа много минерали в себе си.В аптеките можеш да намериш хумата в пликчета,в буркани и тн.Някои си имат и цветове:това се дължи на различните минерали и коцентрацията им.Ако ползваш някаква цветна хума е хубаво да сменяш цветовете :)
Освен за кожата на лицето като маски тя се използва в много маски за коса,че дори и като шампоан!
Ако си решила да си правиш маска на лицето ето ти един много лесен вариант,който и аз си правя:взимаш 2 чл кисело мляко и още толкова хума,разбръкваш добре и може да я оставиш за малко да "отпочине" и нанасяш на лицето;на опаковката пише колко мин трябва да стои ,но обикновено е между 10-20мин;след това изплакваш с хладка вода и попиваш с кърпа и е хубаво да нанесел овлажняващ лосион или просто да измиеш лицето си с розова вода,а след това ако срожиш малко салицилов спирт на пъпките те ще изчезнат много по-бързо!
В сместа с хуматати киселото мляко може да добавиш и няклко капки лимонов сок ако кожата ти е мазна.
Тази маска можеш да я правиш 2-3 пъти в седмицата.
След като си измиеш кожата ще видиш колко по-красива е тя :)
Ако имаш още въпроси питай и успех :-)

HeadMasTeR
11-12-2008, 08:23
Момче съм :-D Това с киселото мляко добре,пише го на опаковката...Аз обаче се интересувам от процедурата със спирт и хума...

shell
11-12-2008, 18:56
Момче съм :-D Това с киселото мляко добре,пише го на опаковката...Аз обаче се интересувам от процедурата със спирт и хума...
Ама миаш предвид да смесиш хумата и спирта и това да ти сои на лицето :-o Мале не бях чувала подобно нещо ,а и не мисля че кожата ти ще реагира добре :-o Това ,което съм ти описала го правя и знам ,че действа при акнето :wink: