PDA

View Full Version : Сърбежи...Течение..Какво е това??



Merito_
11-12-2008, 08:36
Здравейте...Доста неловко ми е да пиша по такава тема, но няма начин...Събота имах полов контакт с момче и то без предпазни мерки. 1-2 дена след това започнаха сърбежи и обилно гъсто бяло течение... Вчера сърбежите се засилиха адски много, щях да се раздера от чесане и след няколко часа ми се подуха срамните устни... едва извървях пътя до училище. Не мога да отида на гинеколог, понеже леля работи в болницата и се познава с почти всички... Ако някой знае за какво става въпрос моля да ми отговори или да ми даде съвет какво да правя, защото взех доста да се притеснявам... Благодаря предварително... :smt100

zWezdichkaaa
11-12-2008, 08:46
ами на мен ми звучи като инфекция, преодолей срама и отиди на гинеколог, шот може да стане и по-зле, все пак ми звучи сериозно :-o

mir4eto93
11-12-2008, 08:54
ами на мен ми звучи като инфекция, преодолей срама и отиди на гинеколог, шот може да стане и по-зле, все пак ми звучи сериозно :-o
+1 :(

BaBy_bS
11-12-2008, 09:26
ако бях на твое място,направо бих говорила с леля си.хем ще има по-възрастен,който да ми помогне,хем ще ме упъти към добър лекар.бягйи на консултация,не се срамувай,за да не стане по-лошо :(

sladky2009
11-12-2008, 22:35
и аз съм така постоянно ме сърби долу ама при мен е от друго :oops:

unknown_lady93
11-13-2008, 10:55
mi moje ne6to da si se infektirala , no spe6no otidi na genekolog 4e da ne stane po zle..

Alira
11-13-2008, 10:57
ами на мен ми звучи като инфекция, преодолей срама и отиди на гинеколог, шот може да стане и по-зле, все пак ми звучи сериозно :-o
+1 :(
+1 по-добре побързай, за да не стане много лошо; кой знае въпросното момче къде си го е вряло преди да си го навре в теб( съжалявам, ако е прозвучало вулгарно)

TheCookie
11-13-2008, 15:06
и аз съм така постоянно ме сърби долу ама при мен е от друго :oops:

не се къпеш редовно? :lol:

sladky2009
11-13-2008, 16:18
и аз съм така постоянно ме сърби долу ама при мен е от друго :oops:

не се къпеш редовно? :lol:

признавам че зимата не го права често..но едва ли е само от тва

mysterious93
11-13-2008, 19:37
ми..може да имаш гъбички ...

kalpazanka
11-13-2008, 19:40
ми..може да имаш гъбички ...
Да му се не види! От тая диагноза вече ми се повдига! Ставате банални!!!!!!!!!!
Като я успокоите, че са гъбички, какво ще постигнете? А? Ако са хламидии, или гонорея, или трихомони? Ще сте виновни за още един случай на стерилитет!

Giva
11-13-2008, 19:41
Може да си хванала нещо.Без консултация от лекар няма как да си сигурна какво е и няма как да се излекуваш.

hottie
11-13-2008, 22:57
Щеш на щеш отивай на гинеколог, докато не е станало по-зле. Колкото повече отлагаш, толкова по-трудно ще се излекуваш.
Предполагам, че са гъбички, но не мога да кажа със сигурност. Как може да правиш секс с някакво момче без предпазни мерки? Ти ако си хванала това( явно от него) кой знае какво друго може да си пипнала. Не ти пожелавам най-лошото!

mysterious93
11-14-2008, 15:38
ми..може да имаш гъбички ...
Да му се не види! От тая диагноза вече ми се повдига! Ставате банални!!!!!!!!!!
Като я успокоите, че са гъбички, какво ще постигнете? А? Ако са хламидии, или гонорея, или трихомони? Ще сте виновни за още един случай на стерилитет!

кво ми се караш?къде си видяла да я успокоявам???според теб това да имаш гъбички мн ли е успокоително е???????????? :x не ме обвинявай!аз откъде да знам че тя или ти можете да си ходите с гъбички без да се притеснявате? :-x

kalpazanka
11-14-2008, 17:09
Като бъдещ лекар не съм немарлива към собственото си здраве, но се дразня, че сте захапали тая Candida albicans и я слагате където трябва и не трябва!!!!!!!!Имате точно три заучени фрази, когато:
1. На някоя й закъснява менструацията- "Не се притеснявай, нормално е, може да се дължи на диети, на стрес, промени в климата, пътувания"
2. Оплаче ви се госпожичка от течение и сърбеж и се юрвате да я диагностицирате с кандидоза /гъбички/, изключвайки всички останали патогени.
3. Когато горните две фрази не ви вършат работа, повтаряте "Консултирай се с лекар".

Като изтъркана плоча сте.

krem4et0
11-14-2008, 17:28
Все пак това е тийн форум, деца между 12-18 предимно. не може да се очаква от огромна част от присъстващите нещо по-различно от горепосочените фрази. За това смятам, че всеки 1 човек, когато има някакви притеснения, се допитва до съответния лекар. По-скоро форумът трябва да служи като споделяне на опит и някоя друга полезна информация за болестите и лечението. В крайна сметка в правилата ни е написано да не се дават препоръки за лекарствени препарати и диагнози. За това в крайна сметка са лекарите, нали? Нееднократно съм предупреждавала хора за нарушаването на това ни правило, но положението е едно и също-винаги ще има кандидат "лекари" сред 15 годишните. Просто не се нерви и толкова. И без това всеки човек със сериозни проблеми, рано или късно ще опре до лекаря. Трябва на всички да е ясно, че ние тук(с много малки изключения) не сме лекари и няма да бъдем. Но все пак сме хора, боледували не 1 път и можем да дадем някакво мнение, особено ако сме били засегнати от сходен проблем.

mysterious93
11-15-2008, 08:03
Като бъдещ лекар не съм немарлива към собственото си здраве, но се дразня, че сте захапали тая Candida albicans и я слагате където трябва и не трябва!!!!!!!!Имате точно три заучени фрази, когато:
1. На някоя й закъснява менструацията- "Не се притеснявай, нормално е, може да се дължи на диети, на стрес, промени в климата, пътувания"
2. Оплаче ви се госпожичка от течение и сърбеж и се юрвате да я диагностицирате с кандидоза /гъбички/, изключвайки всички останали патогени.
3. Когато горните две фрази не ви вършат работа, повтаряте "Консултирай се с лекар".

Като изтъркана плоча сте.

радвам се за теб.Като ние не можем да отговорим дай й ти отговор..и спокойно няма да ви изядем хляба на лекарите(все пак нито мога да поставя някаква диагноза камоли да й предписвам лекарства!!)казах само че МОЖЕ БИ е гъбички...

kalpazanka
11-15-2008, 08:31
Гъбичките не са задължително полово- преносима инфекция! Затова подсказах хламидия /изследване- сух тест или ELISA/, гонорея/инкубационен период от един до 10 дни/, трихомонаден колпит/инкубационният период на трихомоните е 3-4 дни, а авторката се оплаква от течение и сърбеж още на втория!/. Диагнозата се поставя от лекар /на базата на изследване/, а не във форума от сополанки.
Пак казвам, издразних се, че на мало и голямо, куцо и сакато поставяте диагноза Кандидоза.

mysterious93
11-15-2008, 16:03
Гъбичките не са задължително полово- преносима инфекция! Затова подсказах хламидия /изследване- сух тест или ELISA/, гонорея/инкубационен период от един до 10 дни/, трихомонаден колпит/инкубационният период на трихомоните е 3-4 дни, а авторката се оплаква от течение и сърбеж още на втория!/. Диагнозата се поставя от лекар /на базата на изследване/, а не във форума от сополанки.
Пак казвам, издразних се, че на мало и голямо, куцо и сакато поставяте диагноза Кандидоза.

сополанка ще викаш на някой друг :x успокой си малко страстите!

summerlove66
11-15-2008, 22:05
Точно от ония дни мойта госпожа по билогия ми описа същото нещо .. Каза че може да се получи от секс без презерватив .. Нещо като гъбички .. Обаче ако не вземеш някви мерки може да стане по сериозно ;)

anilpfm
12-17-2008, 11:10
da si gledate rabotata vsi4ki ...mn vi znai ustata ..i kakvo e tfa ..moje da se poluchi ot sex bez gumichka..qqqq malko pro4etete iz google da vidite za kvo stava duma..i shte sprete da pishete gabi4ki i tn shtotto v bg qvno vseki e mn kompetenten po vseki vapros ama pak se pita nali ...

obratno na problema na momi4eto ...
opitai se da si pripomnish tova koga e stanalo ...ako e bilo lqtoto se pomachi da se setish koga tochno se poluchi poduvaneto za parvi pat...sluchaino da si nosila tesni danki ili danteleno belio...
vij as imam sashtiq problem ...ne e zarazno spoko ...ne si go barnala ot nqkade nito pak ot nechistoplatnost kakto nqkoi umni mozaci tuka se izraziha ...prosto leka infekciq narechena Trush i se lekuva mn lesno i trudno s krem4eta i nqkolko sveshti4ki nqma se plashish prosto otidi na lekar (po vazmojnost ginekolog )dobre she e i ako si pusnesh tesst za vsi4ki veneri4eski bolesti prosto ei taka da vidish obqsni za kvo stava duma i shte vidish 4e sam prava a ako sluchaino pak se poduem prosto se namaji ( vanshno razbirase) s antialergi4en gel prodavase navsqkade . nqma kvo da se sramuvash da hodish na ginekolog dori i da e maj shttoo na tqh tfa im e rabotata kofti trapka da si svalish gashite i da se razkrachish ama vse pak znaish kvo e ne si devstvena shtom davash na proatelq si shte dadesh da te vidi i lekar. :D
i kazvam si4ko tova zashtoto na men mi se sluchi si4ko tva lqto. bqh v sunnyto s danki tesniiii ama tesni ( koi me bi po glavata da gi sloja ) pribrahse izkapah se i vidqh za kvo stava duma super mn se uplashh v speshnoto na ginekolog ( mmm nqma kade v 23h ) vzema mi predvaritelno 50lv i mi kazaha miii ii nie nez ot kvo e sigurno si qla ili pila neshto kam koeto si alergi4na .... nashte tapi i opravni lekari seshsa... kato as bqh pila portokalov sok kapi koito piq vseki boji den i ako e alergiq ne trqq da se poluchi tam...merjdu vremenno dokato pravih sex zabelqza malki beli 4astitki ( ili kakvo tam se narichat ) po gumi4kata posle techenieto se usili pochna da ima spcifi4na losha mirizma kato na mn silen himikal .doidoh si v angliq tfa prodalji pak se poduh i si kazah otivam na lekar ...izsledvaniq ala bala diagnoza Trush, poluchavase kogato se spari kojata i koteto ti kato nosish prekaleno tesni drehi poneje nqma kak da vliza vazduh i se sparva; sahto taka i e sahto kato bqlo techenie ..po tochno e sahtoto no prosto v po tejka forma..we4e 4 meseca otkakto se pochna oshte imam ostatci no e mn po dobre, vqrno macha se oshte da se ottarva ot nego no e mn po dobre. moje da zabelejish 4e kato ti idva i cikala nqma da mirishe kato predi a na mn gadno ...tfa e ot infekciqta ...kvo da ti kaja nqkoi pat jivota e gaden ama se poluchava ...prosto otidi na lekar kaji im i ako ti kajat ama i nii nez im go nahakai otzat i im kaji 4e iskash da se lekuvash za Trush ( nez kak se prevejda na bg sorry )

ako iskash da pitash neshto pishi email ili mi pusni li4no i shte ti dam skype ...