PDA

View Full Version : Кхъм,кхъм...моля за малко внимание...



sundrop
11-12-2008, 11:01
Искам да се обърна към всички читатели и автори по случай нещо,от което останах изненадана.Не от много скоро имам реистрация във форума,но попринцип рядко влизам тук.
И забелязах нещо,което ми направи изключително лошо впечатление.А именно - коментарите.В 70% от случаите,те са по две или три думи,тип ''много е яко'',''супер'',''ужасно е'' или пък още по-зле - ''много е дълго,не го прочетох''...Не мисля,че някой автор ще има особенна нужда от подобни мнения - в другите форуми,това обикновенно се смята за чист флууд - и е така...
Призовавам всички,които четат и пишат коментари,да обосновават мненията си - не мисля,че 10 изречения на кръст толкова много ще ви затруднят,а и по-добре напишете 5 коментара,които по някакъв начин да помогнат на автора,от колкото 20 пъти ''супер е''.Едва ли ще искате,когато сте се трудили върху дадена творба,отделили сте от времето си,накрая да ви удостоят само с подобни безмислици...
И да,още нещо.Много ми става смешно,на мен лично,като прочета нещо от сорта на ''имаш талант''!Чакайте малко,бе хора!То по тази логика,всички,които публикуват творбите си,имат талант!Мислете,преди да напишете нещо такова,мой съвет!Според вас може да е така,но нека оставим литературните критици да го решат!

Благодаря на всички за отделеното внимание,надявам се да бъде от полза! :smt059

shmurkam
11-12-2008, 16:18
Кво искаш? Хората да ти падат на колене и да благославят всяка твоя запетая ли? :lol: Dude,влез в час! Когато на някого му хареса творбата ти,той просто казва:It rocks my socks! Не е нужно да ти пише цял роман,по-дълъг и от твоя. Мен лично ме къдри и една емотиконка,да кажем :P или :-) . Пойче не искам! 8-) Егати... :?

GbSy
11-12-2008, 16:22
Мила, това е Тийн форум... Как очакваш компетентно мнение, още повече градивна критика...?
Ако искаш обективно мнение, мястото не е тук! ;)

ScionOfStorm
11-12-2008, 20:46
това е изгубена кауза...

Blab
11-12-2008, 21:53
Аз с една дума не мога пък!
+ това, на мен ми е смешно, като под някоя до болка банална лиготия, множество пикли са изсипали купища емотикони.
Бля-бля... както и да е.

sundrop
12-04-2008, 11:29
Защо да е изгубена кауза?Изгубена кауза е този форум - тук правила,практически няма(освен най-основни)!Мисля,че ако имаше хора,които да имат време и възможност да се занимават с това,това тук нямаше да прилича на нещо,в което е паднала бомба - аз лично нищо не мога да намеря - всичко е разхвърляно навсякъде,има хиляди теми,хиляди потребители и всеки си прави каквото си иска - защото няма кой да упражни някакъв контрол!И изобщо не ми пробутвайте хормоните си - тийнейджъри,а не животни,нали?Ако за някои има тънка разлика,това отделен въпрос...
И не,не съм дошла тук,с надеждата да получа компетентно мнение - от пръв поглед ми е ясно,че и да искам,95% хората тук са прекалено мързеливи и/или безмозъчно,за да си мръднат четирибуквието,и да уважат труда на другия!
И не е мой проблем,че някои толкова не уважават и собствения си труд,че даже и половин оплезена емотиконка,ще им е достатъчна,за да се почустват щастливи,че някой си е направил труда да им прочете баналното стихче.Това,милички,се нарича комплекс. (:
Но няма да говоря повече - наистина,ваш си е проблема,че не разбирате и не оценявате достойно(и в добрия,и в лошия смисъл) нещата,които се пускат тук. (:

Blab
12-04-2008, 11:46
Обаче колко яко е, когато коментарът ти е по-дълъг от текста, който коментираш.:Д Малко като литературни анализи.

Не разбирам к'во се впрягаш, сред препотените тийнейджърски творения рядко има нещо по-така, изключвайки един-двама тукашни писци, соу, понякога и една усмивка им е достатъчна.

ScionOfStorm
12-04-2008, 13:42
сред препотените тийнейджърски творения рядко има нещо по-така, изключвайки един-двама тукашни писци, соу, понякога и една усмивка им е достатъчна.

мхм, точно

но пък има младежи (по-млади от стария мен :Д), които имат наченки на много хубави неща - тогава вече бих писал доста повечко, колкото е нужно. Фактически аз не пиша просто " :) " или "Хубаво е :)", или ако го правя - рядко.

Abbie_Broken
12-04-2008, 14:00
Съгласна съм с теб и на мен ми много неприятно впечатление да се трудя, да излея душата си и да покажа нещо много лично за мен, а да ми кажат нещо с една дума. Точно за това се зарадвах много на коментара ти за мен в другата тема! Ето такива коментари трябва да има в този раздел. А и наистина кфо може да се очаква от Тийн форум се пак?! :)

Dumb
12-08-2008, 19:22
Права си. Много по- добре е да чуеш добрите и лошите неща на това което си сътворил. Да се опиташ да се поправиш и да дерзаеш. Критиките са адски полезни. Понякога пък имаш нужа само от две думи, но казани по точния начин :)

fy4ko
12-09-2008, 07:29
Абе аз пусках подобно мнение по едно време, ама няма много смисъл май.
Основното тук е, че се получава някакъв затворен кръг тип пълна къща с посредствени работи, съответно всеки хвали другия, щото светогледите и възможностите им са сходни, като по този начин се убива или поне омаломощява възможността за развитие. Подозирам, че сред немалка част от потребителите царува мнението: "Ама аз го написах супер искрено, това разкрива моята дълбока емоционалност на макс, може да има някои технически кусури, но поне е 100% истинско!". Чудесно, приятели, но за вашия нерафиниран дълбоко вътрешен мир има дневници, няма нужда от излишен ексхибиционизъм или помпане на егото. Поетическо внушение не се постига чрез интензивност на вложената от нас емоция, колкото и да ни се иска, а чрез думи, ни повече, ни по-малко, отколкото е необходимо, много внимателно подбрани като брънки на майсторска сребърна нишка. Ако можете да махнете думи от творбата си, без смисълът и да пострада от това, то те най-вероятно са ненужни.
Имаше и още, ама докато се формулирам...и забравих. То май и това е достатъчно :)