PDA

View Full Version : лещи-Хелп!



luckygirl92
11-12-2008, 15:12
Добър ден,от 2 дни имам лищи и още не съм се научила да ги слагам и махам,както трябва....Поради което при махането сега се слепиха и двете...в смисъл лещата е все едно сгъната на половина,когато се опитвам да я разгъна,получава се вакуум и имам чувството,че ще се скъсалСъщото е положението и с другата.Какво да правя?

mrssmith
11-12-2008, 16:07
пусни ги в контейнерчетата с разтвор да поплуват и би трябвало сами да се разлепят. ако не се разлепят,пробвай ти да го направиш,ама вече след като добре да се намокрили в разтвора.

luckygirl92
11-12-2008, 16:22
да,стана...мерси много!А как точно трябва да се махат?Аз го правя по следния начин-хващам с палеца и показалеца и просто издърпвам,но явно това не е правилният начин,защото се слепват и вероятността да се скъсат не е малка

mrssmith
11-12-2008, 16:54
и на мен ми беше казала лекарката това което ти описваш и много време ми беше страшно трудно да ги махам. после ми показаха друг начин - докосваш лещата с показалеза и я издърпваш (насочваш) към долната част от окото (долния клепач), когато е там тя вече или сама излиза или я махаш с пръсти. 100 пъти по-лесно е. ако си ме разбрала,пробвай. ако не - питай. ;)

luckygirl92
11-12-2008, 17:21
опитах и това,но самата лища не се мести,защото рецепторите се обострят и окото започва да мига постоянно...

mrssmith
11-12-2008, 19:26
трябва да се научиш да контролираш мигането, ама то си идва с времето. просто придържай клепача с пръст за да не се затвори или се загледай някъде. работата става с много тренировки. аз в началото сигурно 2 седмици си слагах и махах лещите по 30-40 мин. 8-)

fifinkathefreak
11-13-2008, 17:45
С меки лещи си,така ли?