PDA

View Full Version : За противозачатъчните хапчета ?



anonimnaa
11-12-2008, 17:42
Знам,че има много теми за противозачатъчните,но искам да попитам от каква възраст могат да започнат да се пият, тъй като има много мнения по този въпрос.
Благодаря предварително.

nastyangel
11-12-2008, 17:50
Първо най-добре се консултирай с гинеколог, но знам, че не е много препоръчително да се пият под 16-18 :-o

BurningDesire
11-12-2008, 17:52
По принцип самите хапчета са направени за млади момичета (не си измислям, гинеколог ми го каза). Можеш и от 16, но по-добре е на 18-19, като ти е по-развит организма. И няма смисъл да ги пиеш, ако нямаш сериозен сексуален партньор и редовни полови контакти. Ако правиш секс 2-3 пъти месечно, не виждам смисъл да се пият хапчетата.

anonimnaa
11-12-2008, 18:07
Мерси

DevilWish
11-12-2008, 18:19
Няма възраст ;) Обаче най-добре се консултирай с гинеколога си ;)

mimentseto93
11-12-2008, 18:26
но при всички случаи, за да закупиш противозачатъчни трябва да ти се предпишат от гинеколог така ли ?

anonimnaa
11-12-2008, 18:52
но при всички случаи, за да закупиш противозачатъчни трябва да ти се предпишат от гинеколог така ли ?
Да.Защото има много видове и гинеколога ще ти изпише подходящите за организма ти след като те прегеда.Иначе няма как.

xxxSnowflakexxx
11-12-2008, 19:27
но при всички случаи, за да закупиш противозачатъчни трябва да ти се предпишат от гинеколог така ли ?
Да.Защото има много видове и гинеколога ще ти изпише подходящите за организма ти след като те прегеда.Иначе няма как.
Не трябва да пиеш каквито ти попаднат

BurningDesire
11-12-2008, 20:18
жанетооо, от де знайш че не я лигавят сека вечер
ба си интелигенцията сте тоо форум
Не знам и не ме интересува, само отбелязвам че АКО е така, ТОГАВА...

kalpazanka
11-14-2008, 07:28
И няма смисъл да ги пиеш, ако нямаш сериозен сексуален партньор и редовни полови контакти. Ако правиш секс 2-3 пъти месечно, не виждам смисъл да се пият хапчетата.
Тц, не си права. Използват се за лечение да дисменория, акне и ПКЯ. Забележи- не е задължително да води полов живот, за да ги пие.

А относно препоръките от фармацевт- той няма как да отгатне хормоналните нива /освен ако няма допълнителна квалификация хвърляне на боб, гледане на ръка, кафе и туршия/. Така че, както каза global, ходенето на гинеколог е препоръчително!